Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Geliyor?

Kedi, gizemli hatta mistik bir hayvandır. Dünya üzerinde sayısız efsaneye konu olmuş kedileri rüyada görmek hiçbir zaman anlamsız değildir. Bu görünün arkasında çoğunlukla en gizli arzularımıza bağlı bir mesaj, bir sembol ya da bir anlam yatar.
  Özet : 


Kediler gündelik yaşamımızın o denli parçası olmuştur ki rüyalarımıza girdiklerinde genellikle onları dikkate almayız ve umursamayız. Oysa rüyada kedi görmek çok güçlü bir anlama sahiptir: Bu bazen cinsel arzularımızı temsil edebilir.


Geleceğe dair sorularınız mı var? 


Tıklayın, en iyi falcılarımız geleceğinizi anlatsın


Kedilerle ilgili rüyalar nasıl yorumlanmalı?

Gündelik yaşamımızı altüst eden pandeminin etkisiyle hepimiz daha çok rüya görüyoruz ve bu rüyalarda kedilerin daha önemli rol oynaması olası. Çünkü geçmişe kıyasla hiç olmadığı kadar çok evimizde vakit geçiriyoruz.

Kedi: Evin sembolü

Sembolik anlamda kediler evimizle ve yuvamızla ilişkilendirilir. Kediler bir mekanın koruyucusu olduğu gibi genel anlamda iç dünyamızı, saklı duygularımızı ve bizi gizemli kılan yönlerimizi de temsil eder.  

Rüyada kedi görmek: Arzularınıza kulak verin

Rüyanızda bir kedi görüyorsanız ve bu güzel rüyaysa, kedi sizin yakınınızda uyuyorsa, evinizde sakin ve sessiz bir şekilde geziniyorsa bu zihinsel anlamda huzura ihtiyaç duyduğunuza işaret eder. Neyle ilgili olursa olsun, arzularınıza daha çok kulak verin. İç dünyanızda meydana gelen değişimlerden korkmayın. Duyguları derinlemesine deneyimleyin, başınıza kötü hiçbir şey gelemez! Eğer rüyanızda gördüğünüz kedi mırıldıyor ve onu sevmeniz hoşuna gidiyorsa bu da arzularınıza kulak vermeniz gerektiğini belirtir. Şehvete ihtiyacınız var ve birisi sizi kendine çekiyor. Baştan çıkarıcılığınızdan şüphe etmeyi bırakın ve hayalini kurduğunuz zevklerin peşinden gidin. 

Rüyada agresif bir kedi görmek: Havada kıskançlık bulutları dolaşıyor!

Eğer rüyanızdaki kedi sizi tırmalıyor hatta ısırıyorsa, bu bir tür barışmaya işarettir. Bu, kendinizle barıştığınız anlamına da gelebilir zira kabul etmeyi reddettiğiniz bazı duygularınız ve hoşunuza gitmeyen bazı özellikleriniz var. Ama bu rüya aynı zamanda birilerinin size öfke duyduğunu ya da size negatif enerji yayan ve kötü davranışlarla geri dönen bir tür kıskançlığın da söz konusu olabileceğini belirtir. Çevrenizde size karşı kimin bu denli öfkeli olabileceğini tespit etmeye çalışın ve ılımlı bir diyalogla bu konuyu konuşmaya çalışın. 


Aman dikkat! Eğer kedi sizi tırmalıyor ve siz de bıraktığı izi görüyorsanız bu, dostluklarınız ya da aşk hayatınızla ilgili bir ihanetin simgesi de olabilir.

Rüyada siyah ya da beyaz bir kedi görmek

Rüyamızda gördüğümüz kedinin rengine göre farklı anlamlara söz konusu olabilir. Kara kediler hakkındaki sayısız batıl inançtan mutlaka haberiniz vardır: Onları görenlere mutsuzluk ve kötü şans getirecekleri söylenir. Bu inanışa göre rüyada kara kedi görmek kötü bir işarettir ve bir ihanet habercisi de olabilir. Ama kimileri de bu görüşün kişiye bir tür görü yeteneği bahşedildiği ve onun spiritüel evrenle yakınlaştığı şeklinde yorumlar. Beyaz kedi ise rüyayı gören kişinin hissettiği korunma ihtiyacına ışık tutar. Bu korunma ihtiyacı beyaz kedilerin gelecekteki bir tehlikenin habercisi olma özellikleriyle daha da belirgin hale gelir.  


Son olarak rüyada sarı-turuncu renkli kedi görmenin pozitif bir yorumu olsa da, onu rüyada görünce işler biraz karışır. Bu rüya ilişkilerinizi iyileştirme arzunuzun yanı sıra tutulmayan bir söz ya da bir ihanet karşısında yaşadığınız hayal kırıklığına da işaret eder.  

Rüyada kedi görmenin diğer anlamları

Kedilerle ilgili rüyalar en az bu gizemli hayvan kadar çeşitlidir. Dolayısıyla çok sayıda yorum da mevcuttur. 

  • Eğer rüyanızda miyavlayan bir kedi görüyorsanız, bu kaçınılmaz bir olayın gerçekleşeceğine işaret eder.
  • Eğer rüyanızda ölü bir kedi görüyorsanız bu tıpkı ölülerle ilgili tüm rüyalar gibi hayra alamettir. Yakın zamanda duygusal ya da profesyonel anlamda başarılı olacağınız anlamına gelir. 
  • Son olarak rüyanızda bir kedi yavrusu görüyorsanız bu ciddi anlamda bağımsızlığa ihtiyaç duyduğunuzu ama bu bağımsızlığın sizi ihtiyaç duyduğunuz sevgi ve şefkatten uzaklaştırmasından korktuğunuzu ifade eder. Dengeyi bulmaya gayret edin.


Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.