Akrep Burcunun Özellikleri

tarihinde

Akrep burcu hem tutkulu hem de soğukkanlı bir burçtur. Mevcut düzene karşı koyduğu ve içinde bulunduğu durumu en uç noktalara taşıyacak şekilde kendisini ifade eder. Akrep, yaratıcılık konusunda öne çıkan bir burçtur. Bu yaratıcılığı iyi mi yoksa kötüye kullandıkları ise onların bileceği bir şeydir!

Akrep Burcunun Özellikleri

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Akrep burcunun astrolojik özellikleri 

Akrep burcu Mars ve Plüton gezegenleri tarafından kontrol edilir. Sahip olduğunuz içgüdüler kendinizi tutkuyla ifade etmenizi ve duygularınızı yoğun bir biçimde yaşamanız konusunda etkilidir. Meseleleri en uç noktasına kadar taşımak konusunda üstünüze yok. Şehvet ve güç size yol gösterse de her şeyden önce asi, kurulu düzene karşı ve eleştirel bir zihne sahipsiniz. 

Diğer insanlarla kurduğunuz ilişkilerde kimi zaman agresif hatta kıskanç davranabiliyorsunuz ama neyse ki zihniniz size doğru yolu göstererek davranışlarınızı sorgulamanızı sağlıyor. Bu sayede daima değişim halindesiniz!  

Akrep burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihleri: 23 Ekim - 21 Kasım 
  • Güçlü yönleri: Taktiksel beceri, azim
  • Nitelikler: Açık zihinlilik, mücadelecilik
  • Olumsuz yönleri: Agresiflik, karamsarlık
  • Değerli taşlar: Garnet, yakut
  • Gezegen: Mars, Plüton
  • Element: Su
  • Renkler: Kırmızı, gri
  • Metaller: Demir
  • Vücutta karşılık gelen bölge: Genital bölge

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinAkrep burcunun portresi

Akrep, tıpkı Balık ve Yengeç gibi bir Su burcudur. Akrep gizemli ve içgüdülerine göre hareket eden bir burçtur. Duygularını ve düşüncelerini paylaşmak yerine kendine saklamayı tercih eder. Bir Akrep burcuna gönül rahatlığıyla sırrınızı paylaşabilirsiniz. Onu kimselere söylemeyecektir.

Akrep burcu, değişimlerin ve karmaşının gezegeni Plüton'un etkisi altındadır. Bu gezegenin yavaş hareketi Akrep burcuna sakin ve dingin bir tavırın yanısıra gizemli bir yön de bahşeder. Akrep burçlarının yoğun duygulara sahip olduğu söylenir, zira evrenin işleyişini çok iyi anladıkları düşünülür. Başladıkları her işe kendilerini adamaları sayesinde büyük liderler olarak bilinirler. Güçlü fikirleri ve enerjileri sayesinde büyük değişimler ortaya koyabilirler. 

Akrep burcu cinsel organları kontrol eder. Akrep burçları cinsellikle, arzu ve tutkuyla ilişkilendirilse de bedenlerindeki bu bölgelerin sağlığına dikkat etmeleri önemlidir. Güçlü iradeleri ve kararlılıkları sayesinde, Akrep burçları isterlerse sağlıklarında önemli değişimler gerçekleştirebilirlerAkrep burcu biri ona karşı çıktığı takdirde sorunlara sebep olabilir. Yalan dolandan ve kaçamak tavırlardan nefret etse de kimi zaman çok kıskanç ve kin dolu olabilir. Bu yüzden de daha toleranslı davranmayı öğrenmesi gerekebilir. 

Cesur yaratılışları sayesinde Akrep burçlarıyla harika arkadaşlıklar kurmak mümkündür. Ama önce duygularını ve hayallerini çevrelerindeki insanlarla paylaşmayı öğrenmeleri gerekir. Akrep burcu o kadar çok duyguya ve düşünceye sahiptir ki onları bir çırpıda keşfetmek hayli zor olacaktır.

Akrep burcu hangi burçlarla uyumlu?

Akrep burcu Boğa, Yengeç, Balık burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Akrep burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 

Akrep burcunun olumlu özellikleri

Akrep, sayısız olumlu özelliğe sahip bir burçtur. Her şeyden önce zorlukların üstesinden gelip adeta küllerinden yeniden doğmasını becermesiyle tanınır. En çetin zorlukları ve sınavları dahi alnın akıyla zaptedebilir. Onu başarısızlıklar dahi durduramaz. Sahip olduğu manevi güç sayesinde daima yeniden ayağa kalkmayı başaracaktır. Kendini sorgulamasını, hızlı ve doğru tepki vermesini bilen bir burçtur. Bir duruma uyum sağlamak adına her şeyi değiştirmekten de geri durmayacaktır.

Hiç kimse krizleri onun kadar soğukkanlık ve özveriyle yönetmeyi beceremez. Bu yüzden de insanlar ona güven duyar. Dürüstlüğüyle de dikkat çeker ve asla yalan söylenmesine tahammül edemez. Daima hakikati dile getiren Akrep burcu, bu özelliğiyle insanların kalbini kırma riski de taşır. 

Akrep sadık ve dürüst bir arkadaştır. Onu günün her saati arayabilirsiniz, size mutlaka cevap verecektir. Ona tüm sırlarınızı gönül rahatlığıyla anlatabilirsiniz. Size asla ihanet etmeyecek, hoşgörülü ve şefkatli bir tavır sergileyecektir. Akrep burcunun bir diğer özelliği ise tutku dolu olmasıdır. Onun yanında gerçekten yaşadığınızı hissedersiniz. Kendi yaşama sevincini insanlarla paylaşmaktan çekinmez ve sevdiklerini harika anılara dönüşen çılgın maceralara sürükler. Akrep burcu ayrıca kararlılığı sayesinde, istediği bir şey söz konusu oldu mu asla geri adım atmayan bir karaktere de sahiptir. 

Akrep burcunun olumsuz özellikleri

Hiç kimse kusursuz değildir ama herkes kendini geliştirebilir! Akrep burcu da öfkesini kontrol altında tutma konusunda zorlanır. İnsanlar onun tutkulu yönünü sevse de abartılı çıkışlarını kontrol etmek epey zordur.  Onun için orta yol diye bir şey yoktur. Ya hep ya hiç tavrını benimser. Bu tür davranışlarsa onu zor durumlara sokar. Her an istenmeyen kazalar ve tartışmalara sebep olabilirler. Şevklerini biraz kontrol altında tutmayı başarırsa, Akrep burcu daha az stresli olacak, çevresi de rahat bir nefes alacaktır. 

Akrep burcu ayrı oldukça agresiftir. Birisi hoşuna gitmeyen bir şey söyledi mi, Akrep burcunun şalteri atar ve farkında olmadan hem sözle hem de  fiziksel olarak öfke dolu tepkiler verebilir. Hemencecik dişlerini göstermek yerine ölçülü davranıp diyaloga açık olmaları onların yararına olacaktır.  

Akrep burcu ayrıca manipülatif tavırlarıyla da ünlüdür. Güce yönelik bitmek bilmeyen açlığı yüzünden, amaçlarına ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırlardır. Rakipleri farkına bile varmadan, onların düşünceleriyle oynamasını bilirler. Ancak bu huyları yüzünden insanlar bir noktada onlara güvenmeyi bırakabilir! Bir diğer zaafları ise aşırı sahiplenici tavırlarıdır. Aşk hayatından olduğu gibi arkadaşlıklarında da karşılarındaki kişiyi domine etmeye kalkarlar ve fazla baskıcı olabilirler...

Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

beni anlatmışsınz tşk

sultan ergin 2 yıl önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!