Akrep Burcunun Özellikleri

tarihinde

Akrep burcu hem tutkulu hem de soğukkanlı bir burçtur. Mevcut düzene karşı koyduğu ve içinde bulunduğu durumu en uç noktalara taşıyacak şekilde kendisini ifade eder. Akrep, yaratıcılık konusunda öne çıkan bir burçtur. Bu yaratıcılığı iyi mi yoksa kötüye kullandıkları ise onların bileceği bir şeydir!

Akrep burcunun astrolojik özellikleri 

Akrep burcu Mars ve Plüton gezegenleri tarafından kontrol edilir. Sahip olduğunuz içgüdüler kendinizi tutkuyla ifade etmenizi ve duygularınızı yoğun bir biçimde yaşamanız konusunda etkilidir. Meseleleri en uç noktasına kadar taşımak konusunda üstünüze yok. Şehvet ve güç size yol gösterse de her şeyden önce asi, kurulu düzene karşı ve eleştirel bir zihne sahipsiniz. 


Diğer insanlarla kurduğunuz ilişkilerde kimi zaman agresif hatta kıskanç davranabiliyorsunuz ama neyse ki zihniniz size doğru yolu göstererek davranışlarınızı sorgulamanızı sağlıyor. Bu sayede daima değişim halindesiniz!  


Akrep burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihleri: 23 Ekim - 21 Kasım 
  • Güçlü yönleri: Taktiksel beceri, azim
  • Nitelikler: Açık zihinlilik, mücadelecilik
  • Olumsuz yönleri: Agresiflik, karamsarlık
  • Değerli taşlar: Garnet, yakut
  • Gezegen: Mars, Plüton
  • Element: Su
  • Renkler: Kırmızı, gri
  • Metaller: Demir
  • Vücutta karşılık gelen bölge: Genital bölge


Akrep burcunun portresi

Akrep, tıpkı Balık ve Yengeç gibi bir Su burcudur. Akrep gizemli ve içgüdülerine göre hareket eden bir burçtur. Duygularını ve düşüncelerini paylaşmak yerine kendine saklamayı tercih eder. Bir Akrep burcuna gönül rahatlığıyla sırrınızı paylaşabilirsiniz. Onu kimselere söylemeyecektir. Akrep burcu, değişimlerin ve karmaşının gezegeni Plüton'un etkisi altındadır. Bu gezegenin yavaş hareketi Akrep burcuna sakin ve dingin bir tavırın yanısıra gizemli bir yön de bahşeder. Akrep burçlarının yoğun duygulara sahip olduğu söylenir, zira evrenin işleyişini çok iyi anladıkları düşünülür. Başladıkları her işe kendilerini adamaları sayesinde büyük liderler olarak bilinirler. Güçlü fikirleri ve enerjileri sayesinde büyük değişimler ortaya koyabilirler. 


Akrep burcu cinsel organları kontrol eder. Akrep burçları cinsellikle, arzu ve tutkuyla ilişkilendirilse de bedenlerindeki bu bölgelerin sağlığına dikkat etmeleri önemlidir. Güçlü iradeleri ve kararlılıkları sayesinde, Akrep burçları isterlerse sağlıklarında önemli değişimler gerçekleştirebilirlerAkrep burcu biri ona karşı çıktığı takdirde sorunlara sebep olabilir. Yalan dolandan ve kaçamak tavırlardan nefret etse de kimi zaman çok kıskanç ve kin dolu olabilir. Bu yüzden de daha toleranslı davranmayı öğrenmesi gerekebilir. 

Cesur yaratılışları sayesinde Akrep burçlarıyla harika arkadaşlıklar kurmak mümkündür. Ama önce duygularını ve hayallerini çevrelerindeki insanlarla paylaşmayı öğrenmeleri gerekir. Akrep burcu o kadar çok duyguya ve düşünceye sahiptir ki onları bir çırpıda keşfetmek hayli zor olacaktır.


Akrep burcu hangi burçlarla uyumlu?

Akrep burcu Boğa, Yengeç, Balık burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Akrep burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Akrep burcunun olumlu özellikleri

Akrep, sayısız olumlu özelliğe sahip bir burçtur. Her şeyden önce zorlukların üstesinden gelip adeta küllerinden yeniden doğmasını becermesiyle tanınır. En çetin zorlukları ve sınavları dahi alnın akıyla zaptedebilir. Onu başarısızlıklar dahi durduramaz. Sahip olduğu manevi güç sayesinde daima yeniden ayağa kalkmayı başaracaktır. Kendini sorgulamasını, hızlı ve doğru tepki vermesini bilen bir burçtur. Bir duruma uyum sağlamak adına her şeyi değiştirmekten de geri durmayacaktır.


Hiç kimse krizleri onun kadar soğukkanlık ve özveriyle yönetmeyi beceremez. Bu yüzden de insanlar ona güven duyar. Dürüstlüğüyle de dikkat çeker ve asla yalan söylenmesine tahammül edemez. Daima hakikati dile getiren Akrep burcu, bu özelliğiyle insanların kalbini kırma riski de taşır. 


Akrep sadık ve dürüst bir arkadaştır. Onu günün her saati arayabilirsiniz, size mutlaka cevap verecektir. Ona tüm sırlarınızı gönül rahatlığıyla anlatabilirsiniz. Size asla ihanet etmeyecek, hoşgörülü ve şefkatli bir tavır sergileyecektir. Akrep burcunun bir diğer özelliği ise tutku dolu olmasıdır. Onun yanında gerçekten yaşadığınızı hissedersiniz. Kendi yaşama sevincini insanlarla paylaşmaktan çekinmez ve sevdiklerini harika anılara dönüşen çılgın maceralara sürükler. Akrep burcu ayrıca kararlılığı sayesinde, istediği bir şey söz konusu oldu mu asla geri adım atmayan bir karaktere de sahiptir. 


Akrep burcunun olumsuz özellikleri

Hiç kimse kusursuz değildir ama herkes kendini geliştirebilir! Akrep burcu da öfkesini kontrol altında tutma konusunda zorlanır. İnsanlar onun tutkulu yönünü sevse de abartılı çıkışlarını kontrol etmek epey zordur.  Onun için orta yol diye bir şey yoktur. Ya hep ya hiç tavrını benimser. Bu tür davranışlarsa onu zor durumlara sokar. Her an istenmeyen kazalar ve tartışmalara sebep olabilirler. Şevklerini biraz kontrol altında tutmayı başarırsa, Akrep burcu daha az stresli olacak, çevresi de rahat bir nefes alacaktır. 


Akrep burcu ayrı oldukça agresiftir. Birisi hoşuna gitmeyen bir şey söyledi mi, Akrep burcunun şalteri atar ve farkında olmadan hem sözle hem de  fiziksel olarak öfke dolu tepkiler verebilir. Hemencecik dişlerini göstermek yerine ölçülü davranıp diyaloga açık olmaları onların yararına olacaktır.  


Akrep burcu ayrıca manipülatif tavırlarıyla da ünlüdür. Güce yönelik bitmek bilmeyen açlığı yüzünden, amaçlarına ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırlardır. Rakipleri farkına bile varmadan, onların düşünceleriyle oynamasını bilirler. Ancak bu huyları yüzünden insanlar bir noktada onlara güvenmeyi bırakabilir! Bir diğer zaafları ise aşırı sahiplenici tavırlarıdır. Aşk hayatından olduğu gibi arkadaşlıklarında da karşılarındaki kişiyi domine etmeye kalkarlar ve fazla baskıcı olabilirler...


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Yorumlar

Merhaba ben akrep burcunun son dekatında doğdum bu yazdıklarınızın çoğu doğru ama ben sadece eşimi kıskanırım çúnkú ben sadık olduğum için onunda bana sadík olmsını isterim onun haricinde kimseyi kıskanmam baskıcı değilim ve kimseye sorun çıkarmam anlayışlı ve merhametliyimdir selâmlar

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Akrep Burcunu Etkilemenin Yolları

Akrep burcu birine aşık oldunuz ve onun sizi fark etmesini istiyorsunuz. Peki nasıl yapmalı? Yazımızda tüm cevapları bulacaksınız!

Cevap : AKREP

Akreplerin sırlarla olan sıkı ilişkilerinden ve gerçeği ne pahasına olursa olsun bilme arzularından dolayı doğru cevabımız akreptir.

Akrep burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Akrep Burcunun Aşk Uyumu

Akrep burcu oldukça gizemli ve şehvetli bir karakter yapısını sahiptir; bir Akrep'i tamamen tanımak ciddi bir ayrıcalıktır. Bu burç özellikle kıskanç ve sahiplenici tavırlarıyla ön plana çıkar. Akrep'in kıskanç yapısı bazı burçların ondan kaçmasına sebep olabilir. Peki ya siz Akrep burcuyla uyumlu musunuz? Hangi burçkllar Akrep burcunun güçlü kişiliğine uyum sağlar?