Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

tarihinde

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

Ay takvimi saç kesimi konusunda harika bir referanstır. Eğer saçlarınızın daha güzel ve hızlı uzamasını ya da kesiminizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız Ay'ın farklı evrelerini göz önünde bulundurmanız şarttır. Ay'ın döngüsü sırasında bazı evreler diğerlerine kıyasla saçın uzamasında daha çok etkilidir. Siz de saçınızı kestirmek için doğru zamanı belirleyebilirsiniz!


Hayata dair sorularınız mı var? Falcılarımız anında yanıtlıyor!
Saçlarımızın daha hızlı uzaması için hangi dönemleri tercih etmeliyiz?

Saçlarınızın gürleşmesi için kırıklarınızı aldırmayı ya da kestirmeyi mi düşünüyorsunuz? Kesimin ardından saçınızın kısa sürede gürleşmesini ve güçlenmesini istiyorsanız saçınızı Ay'ın büyüdüğü evrede yani, Yeniay ile Dolunay arası dönemde kestirmeniz etkili olacaktır.

Ayrıca Ay'ın büyüdüğü evrede kesilen saçlar daha hızlı uzar.

Büyüyen evrede saç bakımı

Ay'ın büyüdüğü evre (Yeniay ve Dolunay arasında), saç bakımı için de ideal zamandır.

  • Ay'ın büyüdüğü evre yeniden doğuşu işaret eder. Bu dönemde saçlarınızı besleyici bir maskeyle şımartabilirsiniz.
  • Saçlarınızı büyüyen evrede boyayabilirsiniz. Bu dönemde bedeniniz de saçlarınız da tam formlarındadır. Eğer saçınızı bu evrede boyarsanız daha uzun süre dayanacaktır. 
  • Saçlarınızın gürleşmesini mi istiyorsunuz? O halde saçınızı Ay Aslan ya da Başak burcuna Transit haldeyken kestirmeyi tercih edin.

Saçı kısa kestirmek için hangi Ay evresini seçmeliyiz? 

Kısacık kestirdiğiniz saçlarınızın bu halini mümkün olduğu sürece korumak ve uzamasını yavaşlatmak için kesimin Ay'ın küçülen evresinde yani Dolunay ve Yeniay arasında olmasını tercih edin. Bu sakin ve huzurlu evrede saçlarınız daha yavaş uzayacaktır.  


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Find similar articles on this topic :

Suan 23 aralik 2023teyiz saclarimi bu ay sonu kestirmek istiyorum ayin 29u uygunmudur yada nezaman kestirmem gerekir dolgun ve uzamasi hizlanmasi icin nezaman kestirmem uygun olur

Gül 4 ay önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Astral Seyahatin Teknikleri, Sırları ve Tehlikeleri

Daha önce astral seyahatten bahsedildiğini duydunuz mu? Peki hiç denemek fikri aklınızdan geçti mi? Ancak bu pratiğin hafife alınmaması gerekir ve bazı bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebepten bu olağanüstü deneyimle ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız. Astral seyahatin tekniklerini, sırlarını ve tehlikelerini öğrenmeden bu yola çıkmanızı istemeyiz!

2024 İlkbahar Burç Yorumları

Uzun kış aylarının ardından nihayet uzun süredir beklediğiniz bahar mevsimi geldi! Peki bu baharda burçları ne gibi sürprizler bekliyor? Uzman astrologlarımız karşılaşacağınız yenilikleri sizler için yorumladı. Kış uykusundan uyanma vakti geldi! Burcunuza tıklayın ve ilkbaharda neler yaşayacağınızı keşfedin!

1-25 Nisan tarihleri arasında Merkür Retrosu

Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getiren astrolojik olay olan Merkür retrosunu muhtemelen zaten duymuşsunuzdur 😱. Yalan yok, Merkür retrosu tam bir baş belasıdır. Bu dönemde zorluklar üst üste yığılır, bu yüzden ona hazırlıklı olmak önemlidir. Panik yapmayın, her şeyin çözümü bizde. Merkür'ün 2024 yılında birkaç kez gerileyeceğini bilmelisiniz, işte takvimlerinize not etmeniz gereken tarihler.

Burçlar Arası Uyum - Burçların İlişki, Evlilik ve Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

En Sevilen Yazılar

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey