Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

tarihinde

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

Ay takvimi saç kesimi konusunda harika bir referanstır. Eğer saçlarınızın daha güzel ve hızlı uzamasını ya da kesiminizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız Ay'ın farklı evrelerini göz önünde bulundurmanız şarttır. Ay'ın döngüsü sırasında bazı evreler diğerlerine kıyasla saçın uzamasında daha çok etkilidir. Siz de saçınızı kestirmek için doğru zamanı belirleyebilirsiniz!


Hayata dair sorularınız mı var? Falcılarımız anında yanıtlıyor!
Saçlarımızın daha hızlı uzaması için hangi dönemleri tercih etmeliyiz?

Saçlarınızın gürleşmesi için kırıklarınızı aldırmayı ya da kestirmeyi mi düşünüyorsunuz? Kesimin ardından saçınızın kısa sürede gürleşmesini ve güçlenmesini istiyorsanız saçınızı Ay'ın büyüdüğü evrede yani, Yeniay ile Dolunay arası dönemde kestirmeniz etkili olacaktır.

Ayrıca Ay'ın büyüdüğü evrede kesilen saçlar daha hızlı uzar.

Büyüyen evrede saç bakımı

Ay'ın büyüdüğü evre (Yeniay ve Dolunay arasında), saç bakımı için de ideal zamandır.

  • Ay'ın büyüdüğü evre yeniden doğuşu işaret eder. Bu dönemde saçlarınızı besleyici bir maskeyle şımartabilirsiniz.
  • Saçlarınızı büyüyen evrede boyayabilirsiniz. Bu dönemde bedeniniz de saçlarınız da tam formlarındadır. Eğer saçınızı bu evrede boyarsanız daha uzun süre dayanacaktır. 
  • Saçlarınızın gürleşmesini mi istiyorsunuz? O halde saçınızı Ay Aslan ya da Başak burcuna Transit haldeyken kestirmeyi tercih edin.

Saçı kısa kestirmek için hangi Ay evresini seçmeliyiz? 

Kısacık kestirdiğiniz saçlarınızın bu halini mümkün olduğu sürece korumak ve uzamasını yavaşlatmak için kesimin Ay'ın küçülen evresinde yani Dolunay ve Yeniay arasında olmasını tercih edin. Bu sakin ve huzurlu evrede saçlarınız daha yavaş uzayacaktır.  


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Find similar articles on this topic :

Suan 23 aralik 2023teyiz saclarimi bu ay sonu kestirmek istiyorum ayin 29u uygunmudur yada nezaman kestirmem gerekir dolgun ve uzamasi hizlanmasi icin nezaman kestirmem uygun olur

Gül 2 ay önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey