Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

tarihinde

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Saç Kesiminizi Ay Takvimine Göre Yapmalısınız

Ay takvimi saç kesimi konusunda harika bir referanstır. Eğer saçlarınızın daha güzel ve hızlı uzamasını ya da kesiminizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız Ay'ın farklı evrelerini göz önünde bulundurmanız şarttır. Ay'ın döngüsü sırasında bazı evreler diğerlerine kıyasla saçın uzamasında daha çok etkilidir. Siz de saçınızı kestirmek için doğru zamanı belirleyebilirsiniz!


Hayata dair sorularınız mı var? Falcılarımız anında yanıtlıyor!
Saçlarımızın daha hızlı uzaması için hangi dönemleri tercih etmeliyiz?

Saçlarınızın gürleşmesi için kırıklarınızı aldırmayı ya da kestirmeyi mi düşünüyorsunuz? Kesimin ardından saçınızın kısa sürede gürleşmesini ve güçlenmesini istiyorsanız saçınızı Ay'ın büyüdüğü evrede yani, Yeniay ile Dolunay arası dönemde kestirmeniz etkili olacaktır.

Ayrıca Ay'ın büyüdüğü evrede kesilen saçlar daha hızlı uzar.

Büyüyen evrede saç bakımı

Ay'ın büyüdüğü evre (Yeniay ve Dolunay arasında), saç bakımı için de ideal zamandır.

  • Ay'ın büyüdüğü evre yeniden doğuşu işaret eder. Bu dönemde saçlarınızı besleyici bir maskeyle şımartabilirsiniz.
  • Saçlarınızı büyüyen evrede boyayabilirsiniz. Bu dönemde bedeniniz de saçlarınız da tam formlarındadır. Eğer saçınızı bu evrede boyarsanız daha uzun süre dayanacaktır. 
  • Saçlarınızın gürleşmesini mi istiyorsunuz? O halde saçınızı Ay Aslan ya da Başak burcuna Transit haldeyken kestirmeyi tercih edin.

Saçı kısa kestirmek için hangi Ay evresini seçmeliyiz? 

Kısacık kestirdiğiniz saçlarınızın bu halini mümkün olduğu sürece korumak ve uzamasını yavaşlatmak için kesimin Ay'ın küçülen evresinde yani Dolunay ve Yeniay arasında olmasını tercih edin. Bu sakin ve huzurlu evrede saçlarınız daha yavaş uzayacaktır.  


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Find similar articles on this topic :

Suan 23 aralik 2023teyiz saclarimi bu ay sonu kestirmek istiyorum ayin 29u uygunmudur yada nezaman kestirmem gerekir dolgun ve uzamasi hizlanmasi icin nezaman kestirmem uygun olur

Gül 6 ay önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

22 Haziran Oğlak Dolunayı: En çok hangi burç etkilenecek?

22 Haziran 2024'te gerçekleşecek Oğlak Dolunay'ına hazır mısınız? Yaz gündönümünü sonrasındaki ilk Dolunay olan Oğlak Dolunayı, kendinizi yenilemeniz için benzersiz bir fırsat sunuyor. Bu Dolunay'ın hayatınızı nasıl etkileyebileceğini ve bu dönemi nasıl en iyi şekilde değerlendirebileceğinizi keşfedin.

6 Haziran Yeniayı - Tam Yol İleri!

Bu ay Yeniay 6 Haziran'da İkizler burcunda meydana geliyor ve yaşamlarımızda gerçek anlamda bir bahar temizliği etkisi yaratıyor. Bu Yeniay'ın etkisi altında yerimizde saymaya son veriyoruz ve geleceğimize yönelik daha gerçekçi ve somut değişimlere kucak açıyoruz.

Mısır Astrolojisine Göre Burcunuzu Öğrenin!

Mısır Astrolojisi'nde burçlar, farklı ve olağanüstü güçlere sahip Eski Mısır tanrılarına karşılık gelir. Sizi hangi Eski Mısır tanrısı temsil ediyor? Fırtınaların tanrısı mı, yoksa bereketin mi? Doğum tarihinize göre Mısır burcunuzu öğrenin!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, mistik güçleri olmayan insanlar tarafından bile yüzyıllardır gerçekleştirilen bir pratiktir. Eğer siz de ruhunuzun bedenininizden çıkmasını ve yaşama farklı bir gözle bakmayı arzu ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Astral seyahat yapmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

Burcunuza Dair Her Şey