Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...
      Özet


Tıpkı kuzgun gibi, kelebek de birçok anlama işaret eder. Eğer bahçenizde veya rüyalarınızda kelebekler görüyorsanız, bu görünümlerin ardında mutlaka bir şeyler saklı!


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğrenin


Kelebeklerin tarihteki anlamı: Aşkın sembolü veya ölülerin ruhu 

Bu küçük hayvana çok sayıda anlam yüklenir. Çin'de evdeki mutluluğun ve neşenin sembolüdürGüneybatı Amerika kabileleri tarafından saygı gösterilen kelebek evlilikle ilişkilendirilir. Geleneklerine göre evlilik çağındaki bekar kızlar saçlarını kelebek kanatları gibi yaparak evlenmeye müsait olduklarına işaret eder. Amerikalı yerliler için kelebek değişimin, neşenin ve renklerin sembolüdür. 

Buna karşın Avrupa'da kelebekler negatif br anlama sahiptir ve ölülerin ruhlarıyla ilişkilendirilirler. Gnostik sanat eserlerinde ölüm meleği kelebeği ayaklarıyla ezerken resmedilir. Ayrıca yola koyulmadan önce kelebek gören denizcilerin bir gemi kazasında ölmekten korktuğu rivayet edilir. 

Ayrıca İngiltere'nin bazı bölgelerinde kelebeklerin ölü çocukların ruhlarını taşıdıklarına inanılırdı. Başka bölgelerde ise karşılaşılan ilk kelebeği öldürmenin kötü şansı kovduğu söylenirdi!


Ama bugün bir kelebekle karşılaştığınızda, bambaşka anlamlara işaret edecektir.


Kelebeğin ilk anlamı: Değişim

Kelebek esas formuna kavuşmadan önce yalnızca sıradan bir tırtıldır. Hareket etmekte bile zorlanan bu tırtıl kozasında bekleyerek çok iyi bildiğimiz o rengarenk hayvana dönüşür. Bu süreç değişimin ve evrimin ta kendisidir. Bu yüzden de kelebekler yaşamınızdaki önemli ve gerekli değişimleri sembolize ederler. Bu sürecin sonunda ise sizi olgunluk ve iç huzur beklemektedir. 

Kelebeğin ikinci anlamı: Özgürlük 

Sizi yaşamınız karşısında geri adım atmaya yönlendirdikten sonra bu mesaj artık kanatlanıp uçma vaktinizin geldiğini, daha özgür ve güçlü olacağınızı söylemektedir. Tıpkı kaygısız bir kelebek gibi etrafınıza ışık saçabilir, etrafınıza mutluluk saçıp üzülmenize sebep olacak şeylere karşı kendinizi koruyabilirsiniz. İç güzelliğini saklayan bir tırtıl olmayı bırakın artık ve değişime kucak açın! 

Rüyada kelebek görmek 

Geceleri bilinç dışınız kontrolü ele alır ve size mesajlar gönderir. Rüya yorumları kişinin gerçekten ne istediğini, gelecekte onu neler beklediğini ve saklı korkularını öğrenmek için ideal bir yöntemdir. Rüyada kelebek görmek ise çok sayıda anlama gelebilir.  

 • Eğer kendinizin bir kelebeğe dönüştüğünü görüyorsanız, kısa süre içinde yeni yetenekler keşfedeceksiniz. 
 • Eğer kelebek etrafınızda uçuyorsa, yakın zamanda başarılı olacaksınız.
 • Bir kelebek tarafından saldırıya uğradığınızı görmek ilişkiniz açısından hiç hayırlı değildir.
 • Ölü bir kelebek duygusal bir acı çekeceğinizin habercisidir.
 • Rüyada kelebek öldürmek özgürlüklerinizi yitireceğinize işaret eder.
 • Siyah bir kelebek, büyük olasılıkla kötü bir haberi sembolize eder.
 • Rüyada kelebek kovalamak hayatınızda aktif olarak değişimin peşinde koştuğunuzu gösterir.
 • Evin içinde uçan kelebek hayra alamettir ve ailenize güzel haberler getirir. Ama eğer evden çıkarsa, bu durumun tam tersi söz konusudur.
 • İki kelebek görmek, partnerinizle harika bir aşk uyumu yakalayacağınızı gösterir.
 • Rüyada mavi bir kelebek yakalamak aşık olacağınıza işaret eder. 
 • Bir gece kelebeğini öldürmek büyük bir üzüntü yaşayacağınız anlamına gelir.
 • Kelebek koleksiyonu yapmak pek uzun sürmeyecek bir ilişki yaşayacağınıza işaret eder.
 • Eğer kelebek bir örümcek ağına takılmışsa, bu fırsatlar karşısında gözünüzü dört açmanız gerektiğini vurgular.
 • Gökyüzünde uçan bir kelebek görmek yaşamınızda büyük bir dönüm noktası yaşayacağınız anlamına gelir.
 • Eğer kelebeği yakalamaya çalışıyorsanız, ilişkilerinizde çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kelebek kanatlarının renkleri ve anlamları

Bulundukları coğrafi bölgelere ve türlerine göre kelebekler çok çeşitli renklere sahiptir ve bu özellikleri taşıdıkları mesajları da etkiler. Çünkü her bir renk tonu özel bir enerjiyle ilişkilidir.  

Oklara tıklayarak yolunuza çıkan kelebeğin ardındaki gizli mesajın anlamını keşfedebilirsiniz!

Sarı Kelebek

Neşe ve yaratıcılık

Eğer kişisel ya da profesyonel bir projeniz varsa bu kelebek hareket geçmek için ideal zamanda olduğunuza işaret ediyor! Fikirleriniz takdir edilecek zira cazibeniz sayesinde çevrenizdekileri ikna etmeyi başarıyorsunuz. Bu sayede belki de ideal kişiyle de tanışabilirsiniz!

Turuncu Kelebek

Tutku ve heves

Eğer bu renkte bir kelebekle karşılaşıyorsanız sizi güzel günler bekliyor demektir! Işık saçıyorsunuz ve olumlu düşünmenin olumlu sonuçlar doğurduğunu fark ediyorsunuz. 

Beyaz Kelebek

Ruhsal uyanış

Nihayet bilincinizin en yüksek seviyesine ulaşmaya hazırsınız. Yaşama bakışınız asla eskisi gibi olmayacak çünkü sizi daha mutlu edecek ruhani bir uyanış yaşayacaksınız. Rüyada beyaz bir kelebek görmek, dürüst ve güvenilir biriyle tanışacağınızı da gösterir. 

Siyah Kelebek

Gerekli bir değişim

Hayatınızda bir şeyler yolunda gitmiyor ve bunu düzeltmek gerek! Siyah kelebek hayatınızda bir şeyleri değiştirmeniz gerektiğinin habercisidir. Bazı kötü alışkanlıkları ve pişmanlıkları bir kenara bırakıp kendinizi yenilemenizin önemini vurgular. 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.