Doğum Lekelerinin Anlamları

tarihinde

Çilek ya da şarap lekeleri olarak da bilinen ve derimiz üzerinde bulunan doğum lekeleri genellikle doğum anında fark edilir. Bu lekeler zamanla kaybolabilecekleri, kişinin onlara hayatı boyunca sahip olma ihtimali de vardır. Lekeler insan vücudunda tesadüf eseri ortaya çıkmaz. O halde ne anlama gelirler? Doğum lekelerinizin anlamlarını keşfetmeye hazır olun!

Doğum Lekelerinin Anlamları

Çok sayıda medeniyet vücuttaki doğum lekelerini kişinin önceki yaşamına ait travmalarının özellikle de şiddetli bir ölümün izleri olarak yorumlamıştır. Dolayısıyla onlara göre bu lekeler reenkarnasyonla bağlantılıdır. Bu yalnızca bir teori olsa da doğum lekelerinin vücutta bulundukları yere göre anlamları farklılık gösterir.  

Doğum lekelerinin anlamları 

Doğum lekenizin vücudunuzda buluğunduğu bölgeye tıklayarak kişiliğinizi ne şekilde etkilediklerini öğrenebilirsiniz. 

Vücuttaki doğum lekeleri 

Kişinin yüzünde doğum lekesine sahip olması uzun bir yaşam süreceği anlamına gelir.

 • Alında: Muhteşem bir zihinsel kapasiteniz var ve sezgilerinizin peşinden gidiyorsunuz. Geleceğiniz size zafer ve bolluk vadediyor.
 • Ağızda: İnsanların eleştirilerini kabul etmekte zorlanıyorsunuz ama oldukça şehvetli bir insansınız. 
 • Kafa: Karizmatik liderler, yöneticiler ve yaratıcı insanlar genelde bu tarz lekelere sahiptir. 
 • Boyunda ya da ensede: Hemencecik pes etmeyen bir insansınız ve sizi harika bir kariyer bekliyor.
 • Burunda: Şans ve başarı sizi anlatıyor. Bu leke sayesinde her türlü alanda ama özellikle de finans konusunda harika bir bolluğun tadını çıkaracaksınız. 
 • Kulaklar: Bu bölgedeki lekeler hareketliliğe ve yoğun bir cinselliğe işaret eder. 
 • Göz kapaklarında: Cömertlik ve bilgelikle öne çıkıyorsunuz. 
 • Çenede: Sanatsal konularda çok başarılısınız ve etrafınızdaki insanlar konusunda oldukça hassassınız. 

Bacaktaki doğum lekeleri

Bacaktaki doğum lekeleri kişinin oldukça detaycı ve kaprisli biri olduğuna işaret eder. 

 • Uylukta: Oldukça hevesli bir insansınız ve partnerinizle mutlu bir beraberliğe sahip olacağınız bolluk dolu bir yaşam süreceksiniz. 
 • Dizde: Mutlu bir ev yaşamına sahip olduğunuz gibi mütevazı ve rasyonel de bir insansınız.

Geleceğinizden endişe mi ediyorsunuz? En iyi falcılarımıza danışın!


Ayaktaki doğum lekeleri

Ayaklarında doğum lekesi bulunan insanlar genelde oldukça çeviktir. 

 • Topukta: Bu bölgedeki lekeler bağımsızlığı ve sosyal prestiji ifade eder. Bu, özellikle profesyonel konularda her şeyi kontrol etme isteğine sahip olduğunuz anlamına da gelir.
 • Ayak bileğinde: Bu lekeler sadakati ve optimizmi temsil eder. Eğer doğum lekeniz ayak bileğinizdeyse, bu partnerinizle uzun soluklu bir ilişki yaşamak istediğinizi de belirtir. 

Koldaki doğum lekeleri

Kolda bulunan doğum lekeleri başarıyla eş anlamlıdır. 

 • Ön kolda: İnsanları ikna etmekte üstünüze yok. Eğer iş arıyorsanız, satış ve ticaret alanlarına yoğunlaşabilirsiniz. 
 • Dirsekte: İnanılmaz derecede zekisiniz ve beklenmedik değişimler sonrasında bile duruma kısa sürede uyum sağlayabiliyorsunuz.
 • Elde: Çizim yapmak ve yazı yazmak için doğuştan yeteneklisiniz. İletişim ya da sanatla ilgili işlerde ustalaşabilirsiniz. 
 • Parmaklarda: Bu lekeler tutkuyla ve zarafetle eş anlamlıdır. 
 • El bileğinde: Kararlar alma kapasiteniz oldukça yüksek ve kaderinizde mutlu olmak var! 

Gövdedeki doğum lekeleri

Gövdede bulunan doğum izleri sorumluluk bilinciyle ilişkilendirilir. 

 • Kalçada: Haksızlığa tahammülünüz yok çünkü hassas, sakin ve sıcakkanlı bir insansınız.
 • Karında: Sorumluluk bilinciniz hayli yüksek ve finansal güvencenin peşindesiniz. 
 • Göğüste: Mutlu bir yuva kurmak istiyorsunuz. Sempatik ve cömert bir insansınız. 
 • Omuzda: İnsanlara yardım etmekten hoşlanıyorsunuz ve hedeflerinize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz. 
 • Sırtta: Ailenize sıkı sıkıya bağlısınız ve sorumluluk duygunuz gelişmiş.

Artık doğum lekelerinin anlamlarını biliyorsunuz. Vücudunuza dair daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Melek sayısı 777 ne anlama geliyor?

Tekrar tekrar 777 sayısını görmek kesinlikle tesadüf değildir. Bu sayı kumarhanenin dışında da pozitif anlamlara sahiptir. Meleğiniz size yaşamınızı değiştirecek içsel yolculuğa çıkmaya hazır olduğunuzu söylemek istiyor. Artık güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Tavsiyelerimize kulak verin ve 777 sayısının anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey