Doğum Lekelerinin Anlamları

tarihinde

Çilek ya da şarap lekeleri olarak da bilinen ve derimiz üzerinde bulunan doğum lekeleri genellikle doğum anında fark edilir. Bu lekeler zamanla kaybolabilecekleri, kişinin onlara hayatı boyunca sahip olma ihtimali de vardır. Lekeler insan vücudunda tesadüf eseri ortaya çıkmaz. O halde ne anlama gelirler? Doğum lekelerinizin anlamlarını keşfetmeye hazır olun!

Doğum Lekelerinin Anlamları

Çok sayıda medeniyet vücuttaki doğum lekelerini kişinin önceki yaşamına ait travmalarının özellikle de şiddetli bir ölümün izleri olarak yorumlamıştır. Dolayısıyla onlara göre bu lekeler reenkarnasyonla bağlantılıdır. Bu yalnızca bir teori olsa da doğum lekelerinin vücutta bulundukları yere göre anlamları farklılık gösterir.  

Doğum lekelerinin anlamları 

Doğum lekenizin vücudunuzda buluğunduğu bölgeye tıklayarak kişiliğinizi ne şekilde etkilediklerini öğrenebilirsiniz. 

Vücuttaki doğum lekeleri 

Kişinin yüzünde doğum lekesine sahip olması uzun bir yaşam süreceği anlamına gelir.

 • Alında: Muhteşem bir zihinsel kapasiteniz var ve sezgilerinizin peşinden gidiyorsunuz. Geleceğiniz size zafer ve bolluk vadediyor.
 • Ağızda: İnsanların eleştirilerini kabul etmekte zorlanıyorsunuz ama oldukça şehvetli bir insansınız. 
 • Kafa: Karizmatik liderler, yöneticiler ve yaratıcı insanlar genelde bu tarz lekelere sahiptir. 
 • Boyunda ya da ensede: Hemencecik pes etmeyen bir insansınız ve sizi harika bir kariyer bekliyor.
 • Burunda: Şans ve başarı sizi anlatıyor. Bu leke sayesinde her türlü alanda ama özellikle de finans konusunda harika bir bolluğun tadını çıkaracaksınız. 
 • Kulaklar: Bu bölgedeki lekeler hareketliliğe ve yoğun bir cinselliğe işaret eder. 
 • Göz kapaklarında: Cömertlik ve bilgelikle öne çıkıyorsunuz. 
 • Çenede: Sanatsal konularda çok başarılısınız ve etrafınızdaki insanlar konusunda oldukça hassassınız. 

Bacaktaki doğum lekeleri

Bacaktaki doğum lekeleri kişinin oldukça detaycı ve kaprisli biri olduğuna işaret eder. 

 • Uylukta: Oldukça hevesli bir insansınız ve partnerinizle mutlu bir beraberliğe sahip olacağınız bolluk dolu bir yaşam süreceksiniz. 
 • Dizde: Mutlu bir ev yaşamına sahip olduğunuz gibi mütevazı ve rasyonel de bir insansınız.

Geleceğinizden endişe mi ediyorsunuz? En iyi falcılarımıza danışın!


Ayaktaki doğum lekeleri

Ayaklarında doğum lekesi bulunan insanlar genelde oldukça çeviktir. 

 • Topukta: Bu bölgedeki lekeler bağımsızlığı ve sosyal prestiji ifade eder. Bu, özellikle profesyonel konularda her şeyi kontrol etme isteğine sahip olduğunuz anlamına da gelir.
 • Ayak bileğinde: Bu lekeler sadakati ve optimizmi temsil eder. Eğer doğum lekeniz ayak bileğinizdeyse, bu partnerinizle uzun soluklu bir ilişki yaşamak istediğinizi de belirtir. 

Koldaki doğum lekeleri

Kolda bulunan doğum lekeleri başarıyla eş anlamlıdır. 

 • Ön kolda: İnsanları ikna etmekte üstünüze yok. Eğer iş arıyorsanız, satış ve ticaret alanlarına yoğunlaşabilirsiniz. 
 • Dirsekte: İnanılmaz derecede zekisiniz ve beklenmedik değişimler sonrasında bile duruma kısa sürede uyum sağlayabiliyorsunuz.
 • Elde: Çizim yapmak ve yazı yazmak için doğuştan yeteneklisiniz. İletişim ya da sanatla ilgili işlerde ustalaşabilirsiniz. 
 • Parmaklarda: Bu lekeler tutkuyla ve zarafetle eş anlamlıdır. 
 • El bileğinde: Kararlar alma kapasiteniz oldukça yüksek ve kaderinizde mutlu olmak var! 

Gövdedeki doğum lekeleri

Gövdede bulunan doğum izleri sorumluluk bilinciyle ilişkilendirilir. 

 • Kalçada: Haksızlığa tahammülünüz yok çünkü hassas, sakin ve sıcakkanlı bir insansınız.
 • Karında: Sorumluluk bilinciniz hayli yüksek ve finansal güvencenin peşindesiniz. 
 • Göğüste: Mutlu bir yuva kurmak istiyorsunuz. Sempatik ve cömert bir insansınız. 
 • Omuzda: İnsanlara yardım etmekten hoşlanıyorsunuz ve hedeflerinize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz. 
 • Sırtta: Ailenize sıkı sıkıya bağlısınız ve sorumluluk duygunuz gelişmiş.

Doğum lekeleri nasıl yorumlanmalı?

Doğum lekelerinin vücutta bulunduğu yerlere göre çıkabilecek muhtemel anlamları gördük. Ancak lekelerle ilgili başka bazı detaylar da bize iletilen mesajın anlamını etkileyebilir. Örneğin:

 • Lekenin biçimi: Örneğin doğum lekeniz kalp şeklindeyse bu aşkı ve ilişkileri sembolize edebilir, yuvarlak biçimindeki lekeler ise bütünlük ve sonsuzluk simgesidir.
 • Lekenin rengi: Doğum lekeleri farklı farklı renklere sahip olabilir ve bize verilen mesajın anlamı açısından lekenin rengini bilmek önrmlidir. Örneğin kırmızı bir doğum lekesi tutku ve enerjiyi, kahverengi ise düzeni ve dengeyi sembolize eder.
 • Lekenin boyutu: Büyük bir doğum lekesi yaşamınız açısından önemli bir kişilik özelliğini, küçük doğum lekesi ise siz farkında olmadan kendini belli eden özelliklerinizi sembolize edebilir.

Kişiye özel yorumlar için, uzmanlarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Uzmanlarımızın yorumu: Doğum lekelerinizi benimseyin

Doğum lekeleri geçmişinizin ve önceki hayatlarınızın birer işaretidir ve kişilik özelliklerinizle ilgili önemli bilgiler bahşederler. Çok değerlidirler ve onlar sayesinde kendimizi özel hissederiz, dolayısıyla onlara hak ettikleri değeri vermeye gayret edin! Eğer geleceğe dair sorularınız varsa ve bu durum sizi endişelendiriyorsa uzmanlarımızla iletişime geçmeyin. Sorularınızı samimi ve içten bir şekilde cevaplayacaklardır.

Gelecek Benim

.Artık doğum lekelerinin anlamlarını biliyorsunuz. Vücudunuza dair daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Zekanın Koruyucu Meleği Harael

Harael (Harahel), 11 - 15 Ocak arasında doğan Oğlak burçlarının meleğidir. Zihinsel zenginliğin koruyucu meleği olarak, bizlere idare konusunda beceriler bahşeder ve doğurganlığın artmasında da rol oynar. Harael'le ilgili daha fazla bilgi yazımızın devamında!

Horus'un Gözü Ne Anlamlara Geliyor?

Horus'un Gözü ayrıca Udjat veya Wedjat olarak da bilinir. Bu koruyucu sembol, efsaneye göre babasının ölümünün intikamını almak isteyen Horus'un verdiği mücadeleye dayanır. Bu koruyucu gözü bir muska ya da tılsım olarak taşımak da mümkündür.

Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

Yoksa siz de her şeyin tesadüf eseri olduğuna ya da kaderinizin baştan belli olduğuna inananlardan mısınız? Unutmayın ki evren ne kadar büyük olursa olsun 14 temel yasayla yönetilir. Karma, çekim yasası ve ilahi birlik yasaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yaşamınızda uyuma kavuşmak adına bu yasaları keşfedin!

Göz Seğirmesinin Spiritüel Anlamı

Gözünüz seğiriyor, göz kapağınız istemsizce kasılıyor mu? Böyle bir durumda hemen tıbbi bir yorum yapmanız normal. Ancak göz seğirmeleri spiritüel anlamlara da gelebilir. Sağ mı yoksa sol gözünüz mü titriyor? Şans mı uğursuzluk mu getirecek? İyi haber mi yoksa kötü haber mi? Göz seğirmesinini spiritüel anlamda nasıl yorumlamalı?

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin