Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Burcunuzun Yönetici Gezegeni Hangisi?

Her burcun bir "yönetici" gezegeni olduğunu biliyor muydunuz? Zodyaktaki her burcu kontrol eden bir gök cismi mevcuttur. Burcunuzla ilişkilendirilen bu gök cismi kişiliğinizle ve tepkilerinizle ilgili önemli detaylara sahiptir. Yönetici gezegeninizi keşfetmeye hazır olun!

Her burç o kişinin karakter özelliklerini belirleyen bir gezegen tarafından yönetilir. Sizi kontrol eden gezegene göre kişilik özellikleriniz de değişir. Her bir gezegen kişiye kendi niteliklerini katar.

New Planets GIF by GIPHY Studios Originals


Geleceğe dair sorularınız mı var? En iyi falcılarımız anında hizmetinizde.


Yönetici gezegenlerin astrolojideki etkileri: Hangi burcu hangi gök cismi yönetiyor?

Koç Burcu: Mars

Yönetici gezegeni Mars olan insanlar anı yaşar, yeni şeyler denemeyi sever. Dünyaya meydan okumaya bayılır. Sürekli bir yerlere ayağı takılır zira çok ani, hızlı ve coşkulu tavırlara sahiptir. Dürüst ve içten olan bu kişiler dillerini tutmayı beceremezler. Ne istediğine anında karar verir ve hızlı bir şekilde işe koyulur, yoluna bir çıkarsa da muazzam bir öfkeye kapılabilir!

Boğa ve Terazi: Venüs

Venüs tarafından yönetilen burçlar ilişki kurmaya oldukça yatkındır. Başkalarını mutlu etmekten hoşlanırlar. İdeal ekip arkadaşıdır onlar. Sevildiğini hissettiğini neşelenir ama ona mesafeli davranırsanız kıyamet kopar. Hep duygusal tepkiler verirler. Daima güzelliğin ve uyumun peşindedirler. 

İkizler ve Başak: Merkür

Merkür kontrolündekiler zihin odaklı insanlardır. Olayları sürekli analiz ederler ve duygularıyla aralarına mesafe koyarlar. Ama espri yapmaya bayılırlar ve her ortamda bu özelliklerini ortaya koyarlar. En utangaç oldukları zaman bile insanlara iletişim kurmak isterler. Onlar meraklı ve genellikle becerikli insanlardır. Kendilerini affettirmesini bilirler ve gerekirse bunun için yaklaşımlarını bile değiştirirler! 

Yengeç: Ay

Ay,  şefkati ve dişiliği temsil eder. Ay'ın etkisindeki insanlar yakınlarını koruyup kollamaktan hoşlanır. Aynı zamanda duygusal olan bu insanlar, kapris yapıp çocuk gibi davranabilirler. Tam bir paradoks değil mi? Duygular konusunda aşırı hassas davranırlar ve soğukkanlılıklarını korumakta zorlanırlar.  

Aslan: Güneş

Güneş'in kontrolündeki insanlar daima göze çarpar. Dikkat çekmek için ne gerekirse yaparlar. Yüksek sesle ve el kol hareketi yaparak konuşurlar. Eğer dış görünüşlerine bu denli önem verip, düşüncelerini bu kadar çok kontrol ediyorlarsa bu narsisizm yüzünden değildir. Esasen bu insanlar başkalarının düşüncelerini önemser ve daima çevrelerinden takdir görmek için uğraşırlar.  

Akrep: Mars ve Plüton

Karmaşık ve imcelikli olan Plüton insanı aynı zamanda karizmatiktir. Buna karşın kendine zarar vermeye meyilli bir yönü de vardır. Farklı olmaktan ya da tabuları yıkmaktan korkmaz. İnsanların nasıl düşündüğünü çok iyi bilir. Rol yapmak ve duyguları çözümlemek konusunda üstüne yoktur. Mutlak şeylere olan inancı dolayısıyla hayattan çok şey bekler.

Yay: Jüpiter 

Yönetici gezegeni Jüpiter olanlar ekip çalışmalarında ustadır. İnsanların davranışlarını analiz ederler, ekipler kurup rol dağılımı yaparlar. Harika bir pratik zekaya sahiplerdir ve bundan faydalanmasını bilirler. Onların fırsatçı oldukları söylense de aslında verimli olmayı isterler, o kadar! Optimist yönleri sayesinde olaylara hep iyi tarafından bakarlar!

Oğlak: Satürn

Satürn disiplini temsil eder. Bu insanlar hiçbir şeyi şansa bırakmaz. Oldukça cesurdurlar ve işlerine epey özen gösterirler. İçlerine kapanık olmasalar da içten içten diğer insanlardan uzak durmak isterler ve huzur bulmak adına onlardan kimi zaman uzaklaşırlar. Dürüst oldukları ve özel hissetmekten hoşlandıkları için, laf olsun diye söylenmiş "seni seviyorum"lardan nefret ederler. Onlar için sözcükler yoğun anlamlara sahiptir. Bu yüzden kendilerini net ve içten bir şekilde ifade ederler. 

Kova: Uranüs

Bu insanlar uzmanlık alanlarını çok iyi bilirler. Dünyaya güzel buluşlar sunmak isteyen öncü kişilerdir bunlar. Her şeyden önemlisi daima işlerinin ilerlemesi için hareket halindedirler. Bireyci yönleri baskın olduğu için, onlara zaman kaybettiren insanlarla uğraşmak istemezler.

Balık: Neptün

Neptün'ün etkisindeki insanların uyum becerisi kuvvetlidir. Daima değişen ve gelişen bu bireyler, toplumsal hareketler konusunda oldukça duyarlılardır. Hayal güçleri ve ilhamları onların sahip olduğu en güzel iki niteliktir. Maddi ve mantıksal dertlere kafa yormazlar. Sezgisel yönleri entelektüelliklerinden daha gelişmiştir. İlişkilerinde mutlak bir birlik ararlar.  


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.