Burcunuzun Yönetici Gezegeni Hangisi?

tarihinde

Her burcun bir "yönetici" gezegeni olduğunu biliyor muydunuz? Zodyaktaki her burcu kontrol eden bir gök cismi mevcuttur. Burcunuzla ilişkilendirilen bu gök cismi kişiliğinizle ve tepkilerinizle ilgili önemli detaylara sahiptir. Yönetici gezegeninizi keşfetmeye hazır olun!

Her burç o kişinin karakter özelliklerini belirleyen bir gezegen tarafından yönetilir. Sizi kontrol eden gezegene göre kişilik özellikleriniz de değişir. Her bir gezegen kişiye kendi niteliklerini katar.

New Planets GIF by GIPHY Studios Originals


Geleceğe dair sorularınız mı var? En iyi falcılarımız anında hizmetinizde.


Yönetici gezegenlerin astrolojideki etkileri: Hangi burcu hangi gök cismi yönetiyor?

Koç Burcu: Mars

Yönetici gezegeni Mars olan insanlar anı yaşar, yeni şeyler denemeyi sever. Dünyaya meydan okumaya bayılır. Sürekli bir yerlere ayağı takılır zira çok ani, hızlı ve coşkulu tavırlara sahiptir. Dürüst ve içten olan bu kişiler dillerini tutmayı beceremezler. Ne istediğine anında karar verir ve hızlı bir şekilde işe koyulur, yoluna bir çıkarsa da muazzam bir öfkeye kapılabilir!

Boğa ve Terazi: Venüs

Venüs tarafından yönetilen burçlar ilişki kurmaya oldukça yatkındır. Başkalarını mutlu etmekten hoşlanırlar. İdeal ekip arkadaşıdır onlar. Sevildiğini hissettiğini neşelenir ama ona mesafeli davranırsanız kıyamet kopar. Hep duygusal tepkiler verirler. Daima güzelliğin ve uyumun peşindedirler. 

İkizler ve Başak: Merkür

Merkür kontrolündekiler zihin odaklı insanlardır. Olayları sürekli analiz ederler ve duygularıyla aralarına mesafe koyarlar. Ama espri yapmaya bayılırlar ve her ortamda bu özelliklerini ortaya koyarlar. En utangaç oldukları zaman bile insanlara iletişim kurmak isterler. Onlar meraklı ve genellikle becerikli insanlardır. Kendilerini affettirmesini bilirler ve gerekirse bunun için yaklaşımlarını bile değiştirirler! 

Yengeç: Ay

Ay,  şefkati ve dişiliği temsil eder. Ay'ın etkisindeki insanlar yakınlarını koruyup kollamaktan hoşlanır. Aynı zamanda duygusal olan bu insanlar, kapris yapıp çocuk gibi davranabilirler. Tam bir paradoks değil mi? Duygular konusunda aşırı hassas davranırlar ve soğukkanlılıklarını korumakta zorlanırlar.  

Aslan: Güneş

Güneş'in kontrolündeki insanlar daima göze çarpar. Dikkat çekmek için ne gerekirse yaparlar. Yüksek sesle ve el kol hareketi yaparak konuşurlar. Eğer dış görünüşlerine bu denli önem verip, düşüncelerini bu kadar çok kontrol ediyorlarsa bu narsisizm yüzünden değildir. Esasen bu insanlar başkalarının düşüncelerini önemser ve daima çevrelerinden takdir görmek için uğraşırlar.  

Akrep: Mars ve Plüton

Karmaşık ve imcelikli olan Plüton insanı aynı zamanda karizmatiktir. Buna karşın kendine zarar vermeye meyilli bir yönü de vardır. Farklı olmaktan ya da tabuları yıkmaktan korkmaz. İnsanların nasıl düşündüğünü çok iyi bilir. Rol yapmak ve duyguları çözümlemek konusunda üstüne yoktur. Mutlak şeylere olan inancı dolayısıyla hayattan çok şey bekler.

Yay: Jüpiter 

Yönetici gezegeni Jüpiter olanlar ekip çalışmalarında ustadır. İnsanların davranışlarını analiz ederler, ekipler kurup rol dağılımı yaparlar. Harika bir pratik zekaya sahiplerdir ve bundan faydalanmasını bilirler. Onların fırsatçı oldukları söylense de aslında verimli olmayı isterler, o kadar! Optimist yönleri sayesinde olaylara hep iyi tarafından bakarlar!

Oğlak: Satürn

Satürn disiplini temsil eder. Bu insanlar hiçbir şeyi şansa bırakmaz. Oldukça cesurdurlar ve işlerine epey özen gösterirler. İçlerine kapanık olmasalar da içten içten diğer insanlardan uzak durmak isterler ve huzur bulmak adına onlardan kimi zaman uzaklaşırlar. Dürüst oldukları ve özel hissetmekten hoşlandıkları için, laf olsun diye söylenmiş "seni seviyorum"lardan nefret ederler. Onlar için sözcükler yoğun anlamlara sahiptir. Bu yüzden kendilerini net ve içten bir şekilde ifade ederler. 

Kova: Uranüs

Bu insanlar uzmanlık alanlarını çok iyi bilirler. Dünyaya güzel buluşlar sunmak isteyen öncü kişilerdir bunlar. Her şeyden önemlisi daima işlerinin ilerlemesi için hareket halindedirler. Bireyci yönleri baskın olduğu için, onlara zaman kaybettiren insanlarla uğraşmak istemezler.

Balık: Neptün

Neptün'ün etkisindeki insanların uyum becerisi kuvvetlidir. Daima değişen ve gelişen bu bireyler, toplumsal hareketler konusunda oldukça duyarlılardır. Hayal güçleri ve ilhamları onların sahip olduğu en güzel iki niteliktir. Maddi ve mantıksal dertlere kafa yormazlar. Sezgisel yönleri entelektüelliklerinden daha gelişmiştir. İlişkilerinde mutlak bir birlik ararlar.  


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin