Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

tarihinde

Yoksa siz de her şeyin tesadüf eseri olduğuna ya da kaderinizin baştan belli olduğuna inananlardan mısınız? Unutmayın ki evren ne kadar büyük olursa olsun 14 temel yasayla yönetilir. Karma, çekim yasası ve ilahi birlik yasaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yaşamınızda uyuma kavuşmak adına bu yasaları keşfedin!

Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

Evrensel ya da ruhani yasalar fiziksel yasalardan farklıdır ve bizi enerji düzleminde kontrol ederler. Gelişimimize ve hayatımızda uyumu yakalamamıza yardımcı olurlar. Bizi çevreleyen dünyayı daha iyi anlamak ve yaşamın sırlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğrenin


Evrenin 12 temel yasası

1. İlahi birlik yasası 

Bu yasa, küçük olayların büyük sonuçlar doğurabileceğini gösteren kelebek etkisine benzerdir. Evrende her şey birbirine bağlıdır. Yaşamımızın her anında, düşüncelerimiz ve eylemlerimiz çevremizi etkiler. Her şey enerjiden ibarettir ve bu enerji de çoğumuzun Tanrı olarak adlandırdığı esas enerji kaynağından köken alır. 

2. Titreşim yasası

Bu yasaya göre evrendeki her şey dairesel bir model uyarınca titreşir ve hareket eder. Her bir sesin, düşüncenin ve imge kendine özgü bir frekansı vardır. Tıpkı Güneş'ten yayılan dalgaları ölçebileceğimiz gibi bu duygularımızın, arzularımızın ve düşüncelerimizin frekansını ölçebiliriz. 

3. Eylem yasası

Bu yasa, dünya üzerinde gerçekleşmesini istediğiniz her şeyin için uygulanmalıdır. Bu yasaya göre hedeflerinize karşılık gelecek şekilde hareket edip girişimlerde bulunmalısınız. Aksi takdirde bu hedefler sonsuza kadar rüya olarak kalacaktır. Eğer gerekli eylemi gerçekleştirmezsek bu yasa hiçbir işe yaramayacaktır. 

experience enfants

Ayrıca her bir eylem,  şimdi ya da gelecekte pozitif bir sonuç, bir ders ya da yeni bir deneyim olarak bize geri döner. 

4. Karşılıklılık yasası

Fiziksel dünya ve bünyesindeki yasalar spiritüel dünyanın yansımalarıdır. Dış dünyada gerçekleşen her şey öncesinde iç dünyada var olmuştur. Bu yüzden de ruhunu kontrol etmesini bilen ancak fiziksel deneyimlerini kontrol edebilir. İç dünyasında negatif düşünen, öfkeli, kıskanç ya da mutsuz bir insan etrafındaki insanlara da bu negatifliği yansıtacaktır. Bunun aksine, neşeli. mutlu ve hevesli bir çevresine pozitif bir pencereden bakacaktır.

5. Neden-sonuç yasası

Karma olarak da bilinen bu yasa hiçbir şeyin tesadüf eseri olmadığını ifade eder. Her bir eylem bir tepkiyi, bir sonucu beraberinde getirir. Şimdi ya da gelecekte, ektiklerimizi biçeceğimiz kesindir. 

6. Mükafat yasası

Bu yasanın işleyişini anlamak için neden-sonuç yasasına bakmak yeterlidir. Bu yasa size bahşedilen bolluk ve lütufları ilgilendirir. Etrafınıza ne kadar çok iyilik yaparsanız bu size farklı şekillerde geri dönecektir. Mükafatınız sizin katkınızla orantılıdır. Yani sizden beklenenden daha fazlasını yaparsanız, mükafatınız da beklediğinizden daha fazla olacaktır. 

7. Çekim yasası

Çekim yasası şüphesiz evrensel yasalar arasında en popüler olanıdır. Düşüncelerinizin gücü sayesinde, yaşamınıza belirli nesneleri ve kişileri çekersiniz. Söylediğiniz, düşündüğünüz ve hissettiğiniz her şey enerjilere bağlanır. Bunun negatif mi pozitif enerji mi olacağı ise size kalmış! 

8. Enerjinin dönüşümü yasası

Bu yasa, herhangi bir anda bir enerji formundan ötekine geçme gücüne sahip olduğunuzu söyler. Dolayısıyla her bir birey kendi yaşam standartlarını değiştirme gücüne sahiptir. Ayrıca pozitif düşünceleriniz de negatif düşüncelerinizi ortadan kaldırabilir. Gerçekten ne istediğinize odaklanmanız bunun için yeterli olacaktır. 

9. Doğru zaman yasası 

İlahı zaman yasası olarak da bilinen bu prensip, bir şeylerin gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç duyulacağını belirtir. Bir bitkinin ağaç olabilmesi için beklemek, bir çocuğun dünyaya gelmesi için de bir hamilelik süreci gerekir. Aynı şekilde, düşüncelerimizin, sözlerimizin, duygularımızın ve eylemlerimizin her biri birer tohumdur. Onları dikkatimizle ve eylemlerimizle besledik mi. bu tohumlar yaşamımızın önemli unsurlarına dönüşecektir.  

tortue

Aktif bir şekilde sabırlı olun!

10. Görecelilik yasası

Hayatımızın her döneminde sınavlardan geçeriz ve bu testler sayesinde içimizden yayılan ışığın parlaklığını artırız. Karşımıza çıkan bu sınavlar bize çözüm arayışlarımızda zihnimizi berrak tutma fırsatı sunar. Bu yasa ayrıca yaşadığımız zorlukları diğer insanların yaşadıklarıyla kıyaslamamızı, içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun bizden daha zor durumda olan insanların da varlığını hatırlamamızı öğütler. 

11. Zıtlık yasası

Yaşamda her şey zıtlıklarla var olur. Soğuk olmadan sıcaktan, yüksek olmadan da alçaktan bahsetmek mümkün olmazdı. Aynı şekilde üzüntü olmaksızın mutluluğun da bir anlamı olmazdı. Buna karşılık enerjiniz ve dikkatiniz sayesinde dışarıya neyi yansıtacağınız tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Böylelikle odaklandığınız şey gelişme gösterecekten tam zıttı olgu ortadan kaybolacaktır. 

12. Ritim yasası

Her şey belli bir ritme göre hareket eder ve bunu anlamak için de doğaya bakmak yeterlidir. Evrenin muazzam işleyişi içerisinde Dünya hem kendi hem de Güneş'İn etrafında döner. Okyanustaki gelgitler de belli bir ritme göre meydana gelir. Aynı şekilde mevsimler ve varlıkların gelişimi de bir düzene bağlıdır. 

13. İnanç yasası

Düşüncelerimiz bağlamında doğru olarak kabul ettiğimiz kanılar ve duygular bizim gerçekliğimize dönüşür. Bir şey yanlış olsa bile hayal gücümüz gerçekliğin önüne geçer ve savunduğumuzun gerçek olduğuna inanırız. Ancak bu prensipin sınırlarının bilince olmak gerekir. Örnek vermek gerekirse bazı suçlular sırf bu yüzden suçlarını itiraf etmeyi başaramaz. 

14. İkililik yasası

Bu yasaya göre her şeyin bir eril (yang) ve dişil (yin) prensipi vardır. Bu ikilik yaradılışın temelini oluşturur. Her büyük adamın arkasında başarılı bir kadın olduğu gibi güçlü kadınların arkasında da güçlü erkekler bulunur. Eril prensip mantıkla ilişkilendirilirken dişil prensip sezgilerle bağlantılıdır. Bu iki prensip arasında denge kurulmalıdır zira biri olmadan diğerinin var olması mümkün değildir.  

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

Günlük Burç Yorumlarınız

Balık burcundaki Güneş, Balık burcundaki Satürn ile kavuşumda "Bugün, duygusal derinliklerinize ve iç sesinize kulak verin. Kendinize olan güveninizi yeniden keşfedin ve manevi gücünüzü kullanarak hayatınızdaki engelleri aşın."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin