Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

tarihinde Perse Tobur tarafından güncellendi

Yoksa siz de her şeyin tesadüf eseri olduğuna ya da kaderinizin baştan belli olduğuna inananlardan mısınız? Unutmayın ki evren ne kadar büyük olursa olsun 14 temel yasayla yönetilir. Karma, çekim yasası ve ilahi birlik yasaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yaşamınızda uyuma kavuşmak adına bu yasaları keşfedin!

Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

Evrensel ya da ruhani yasalar fiziksel yasalardan farklıdır ve bizi enerji düzleminde kontrol ederler. Gelişimimize ve hayatımızda uyumu yakalamamıza yardımcı olurlar. Bizi çevreleyen dünyayı daha iyi anlamak ve yaşamın sırlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğrenin


Evrenin 12 temel yasası

1. İlahi birlik yasası 

Bu yasa, küçük olayların büyük sonuçlar doğurabileceğini gösteren kelebek etkisine benzerdir. Evrende her şey birbirine bağlıdır. Yaşamımızın her anında, düşüncelerimiz ve eylemlerimiz çevremizi etkiler. Her şey enerjiden ibarettir ve bu enerji de çoğumuzun Tanrı olarak adlandırdığı esas enerji kaynağından köken alır. 

2. Titreşim yasası

Bu yasaya göre evrendeki her şey dairesel bir model uyarınca titreşir ve hareket eder. Her bir sesin, düşüncenin ve imge kendine özgü bir frekansı vardır. Tıpkı Güneş'ten yayılan dalgaları ölçebileceğimiz gibi bu duygularımızın, arzularımızın ve düşüncelerimizin frekansını ölçebiliriz. 

3. Eylem yasası

Bu yasa, dünya üzerinde gerçekleşmesini istediğiniz her şeyin için uygulanmalıdır. Bu yasaya göre hedeflerinize karşılık gelecek şekilde hareket edip girişimlerde bulunmalısınız. Aksi takdirde bu hedefler sonsuza kadar rüya olarak kalacaktır. Eğer gerekli eylemi gerçekleştirmezsek bu yasa hiçbir işe yaramayacaktır. 

experience enfants

Ayrıca her bir eylem,  şimdi ya da gelecekte pozitif bir sonuç, bir ders ya da yeni bir deneyim olarak bize geri döner. 

4. Karşılıklılık yasası

Fiziksel dünya ve bünyesindeki yasalar spiritüel dünyanın yansımalarıdır. Dış dünyada gerçekleşen her şey öncesinde iç dünyada var olmuştur. Bu yüzden de ruhunu kontrol etmesini bilen ancak fiziksel deneyimlerini kontrol edebilir. İç dünyasında negatif düşünen, öfkeli, kıskanç ya da mutsuz bir insan etrafındaki insanlara da bu negatifliği yansıtacaktır. Bunun aksine, neşeli. mutlu ve hevesli bir çevresine pozitif bir pencereden bakacaktır.

5. Neden-sonuç yasası

Karma olarak da bilinen bu yasa hiçbir şeyin tesadüf eseri olmadığını ifade eder. Her bir eylem bir tepkiyi, bir sonucu beraberinde getirir. Şimdi ya da gelecekte, ektiklerimizi biçeceğimiz kesindir. 

6. Mükafat yasası

Bu yasanın işleyişini anlamak için neden-sonuç yasasına bakmak yeterlidir. Bu yasa size bahşedilen bolluk ve lütufları ilgilendirir. Etrafınıza ne kadar çok iyilik yaparsanız bu size farklı şekillerde geri dönecektir. Mükafatınız sizin katkınızla orantılıdır. Yani sizden beklenenden daha fazlasını yaparsanız, mükafatınız da beklediğinizden daha fazla olacaktır. 

7. Çekim yasası

Çekim yasası şüphesiz evrensel yasalar arasında en popüler olanıdır. Düşüncelerinizin gücü sayesinde, yaşamınıza belirli nesneleri ve kişileri çekersiniz. Söylediğiniz, düşündüğünüz ve hissettiğiniz her şey enerjilere bağlanır. Bunun negatif mi pozitif enerji mi olacağı ise size kalmış! 

8. Enerjinin dönüşümü yasası

Bu yasa, herhangi bir anda bir enerji formundan ötekine geçme gücüne sahip olduğunuzu söyler. Dolayısıyla her bir birey kendi yaşam standartlarını değiştirme gücüne sahiptir. Ayrıca pozitif düşünceleriniz de negatif düşüncelerinizi ortadan kaldırabilir. Gerçekten ne istediğinize odaklanmanız bunun için yeterli olacaktır. 

9. Doğru zaman yasası 

İlahı zaman yasası olarak da bilinen bu prensip, bir şeylerin gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç duyulacağını belirtir. Bir bitkinin ağaç olabilmesi için beklemek, bir çocuğun dünyaya gelmesi için de bir hamilelik süreci gerekir. Aynı şekilde, düşüncelerimizin, sözlerimizin, duygularımızın ve eylemlerimizin her biri birer tohumdur. Onları dikkatimizle ve eylemlerimizle besledik mi. bu tohumlar yaşamımızın önemli unsurlarına dönüşecektir.  

tortue

Aktif bir şekilde sabırlı olun!

10. Görecelilik yasası

Hayatımızın her döneminde sınavlardan geçeriz ve bu testler sayesinde içimizden yayılan ışığın parlaklığını artırız. Karşımıza çıkan bu sınavlar bize çözüm arayışlarımızda zihnimizi berrak tutma fırsatı sunar. Bu yasa ayrıca yaşadığımız zorlukları diğer insanların yaşadıklarıyla kıyaslamamızı, içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun bizden daha zor durumda olan insanların da varlığını hatırlamamızı öğütler. 

11. Zıtlık yasası

Yaşamda her şey zıtlıklarla var olur. Soğuk olmadan sıcaktan, yüksek olmadan da alçaktan bahsetmek mümkün olmazdı. Aynı şekilde üzüntü olmaksızın mutluluğun da bir anlamı olmazdı. Buna karşılık enerjiniz ve dikkatiniz sayesinde dışarıya neyi yansıtacağınız tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Böylelikle odaklandığınız şey gelişme gösterecekten tam zıttı olgu ortadan kaybolacaktır. 

12. Ritim yasası

Her şey belli bir ritme göre hareket eder ve bunu anlamak için de doğaya bakmak yeterlidir. Evrenin muazzam işleyişi içerisinde Dünya hem kendi hem de Güneş'İn etrafında döner. Okyanustaki gelgitler de belli bir ritme göre meydana gelir. Aynı şekilde mevsimler ve varlıkların gelişimi de bir düzene bağlıdır. 

courbes route

Yaşamın inişlerle ve çıkışlarla olduğunu unutmayın; dolayısıyla kötü bir dönemden geçtiğiniz zamanlarda canınızı sıkmayın!

13. İnanç yasası

Düşüncelerimiz bağlamında doğru olarak kabul ettiğimiz kanılar ve duygular bizim gerçekliğimize dönüşür. Bir şey yanlış olsa bile hayal gücümüz gerçekliğin önüne geçer ve savunduğumuzun gerçek olduğuna inanırız. Ancak bu prensipin sınırlarının bilince olmak gerekir. Örnek vermek gerekirse bazı suçlular sırf bu yüzden suçlarını itiraf etmeyi başaramaz. 

14. İkililik yasası

Bu yasaya göre her şeyin bir eril (yang) ve dişil (yin) prensipi vardır. Bu ikilik yaradılışın temelini oluşturur. Her büyük adamın arkasında başarılı bir kadın olduğu gibi güçlü kadınların arkasında da güçlü erkekler bulunur. Eril prensip mantıkla ilişkilendirilirken dişil prensip sezgilerle bağlantılıdır. Bu iki prensip arasında denge kurulmalıdır zira biri olmadan diğerinin var olması mümkün değildir.  

Uzmanlarımızın yorumu: Evrenle uyum içinde

Evrensel yasalara bağlı olarak yaşamak ve onları anlamak, kendinizle ve Evrenle uyum içinde olmanızı sağlar. Eğer bu yazıyı okuduysanız artık enerjilerin ve görünmez dünyanın gücünü gayet iyi biliyorsunuz. Kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız, gelecek sizi endişelendiriyorsa veya sadece sorularınız varsa, falcılarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sorularınızı içten ve samimi bir şekilde yanıtlayacaklardır.


Gelecek Benim

👋 Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: İkiz alevinizi bulduğunuzun 6 işareti - Göz seğirmesinin spiritüel anlamı

Find similar articles on this topic :

Kaleme alan Perse Tobur

Balık, yükselen Yengeç. Çevremizdeki dünyayı anlamakta zorlandığımız şeylerin her zaman farkındaydım. İlgi alanlarım? Reiki, meditasyon...

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

🔮Fal sevenlere özel içerikler

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

Su Falı Nasıl Bakılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su falı, yüzyıllardır geleceği öğrenmek için kullanılan kadım bir yöntemdir. Tıpkı ayna yüzeyleri gibi parlak ve transparan olan su, durugörüyü kolaylıkla harekete geçirebilir. Siz de bu yöntemi kendi yaşamınızda denemek istiyorsanız bu püf noktalarına dikkat edin!

Katina falı nedir?

Katina’nın Deste Falı, size aşk hayatınız hakkında bilgiler verir. İzmirli meşhur Falcı Katina adıyla bütünleşen fal, 'Deste' adı verilen fal 65 karttan oluşur.

En Güçlü Fal Çeşitleri

Fal çeşitli araçlar yardımıyla içinde bulunulan zaman ve gelecekle ilgili tahminlerde bulunmamızı sağlar. Kökenleri oldukça eski dönemlere uzanan bu uygulama bugün bile yaşamlarımızı ve geleceğimizi şekillendirmemizde yardımcı olur. En etkili fal çeşitlerini keşfetmeye hazır olun!

Kahve Falınızda Çıkan Sembollerin Anlamları

Kahve falı bakmanın püf noktası, telve sembollerine yükleyeceğiniz anlamlardan geçer. Bunu yapabilmek için de, hangi sembolün anlamı ne bilmek gerekiyor. Tabii ki bu kısımda hayal gücünüz ve kendi bakış açınıza da büyük iş düşüyor.

Su Falı: Geleceğiniz suda saklı!

Kökeni Antik Çağlara uzanan bu fal suya bakarak geleceği okumaya dayanır. Prensipi oldukça basittir: Suyun için birkaç damla yağ damlatılır ve dalgalanmalar gözlemlenir. Yorumlar suyun aldığı formlara göre yapılır. İyi alametleri kötüleriyle karıştırmamanız için Su falına dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Telefondan fal baktırmak güvenli mi?

Telefondan fal baktırma şüphe uyandıran bir fal bakma biçimi olarak görünebilir. Uzaktan, tanımadığımız bir sese ne ölçüde güvenebiliriz? Bir falcı geleceğimizi bu şekilde nasıl yorumlayabilir? Konuştuğumuz kişinin bir dolandırıcı değil de gerçek bir falcı olduğunu nasıl anlarız? İhtiyaç duyduğunuz cevaplar bu yazıda.

🃏 Tarot hakkında her şey!

Tarot 2024 : Burçlara göre Yıllık Tarot Açılımı | Astrolog Marta Denise

Tarot ve astroloji uzmanımız Marta Denise, 2024'le ilgili tahminlerini bizimle paylaşmak için kartlarına başvurdu. Nasıl mı? Elbette burçların tarot yorumları sayesinde! Her burç için seçilen beş kart, yılın her üç aylık döneminin nasıl geçeceğini ortaya koyuyor. Sizi bu yıl nelerin beklediğini öğrenmek için hemen burcunuza tıklayın!

"Âşıklar" Tarot Kartı

Tarot destesinde altıncı kart Âşıklar kartıdır. Sevgiyi ve büyük değişimi sembolize eder. Gelin daha fazlasını yazımızda keşfedin.

Melekler tarotu nedir? Nasıl bakılır?

Melekler hayatımız boyunca yanımızda dururlar ve doğumumuzdan beri bizleri korumaktadırlar. Fakat melekler sadece onlardan yardım talep ettiğinizde size yardımcı olur, aksi takdirde gökyüzünden sadece size sevgiyle bakarlar!

"Ermiş" Tarot Kartı

Falınızda Ermiş kartı çıktı, peki bu geleceğiniz bağlamında ne anlama geliyor? İçe kapanmayı ve disiplini sembolize eden bu kart yönüne göre pozitif ve negatif anlamlara gelebilir. Bu kart mevcut yaşamınıza dair derin sorgulamalar ve değişimlere işaret eder. Ermiş yeterli ruhani seviyeye ulaşmıştır ve bunu diğer insanlarla paylaşmaya hazırdır. Seçtiği yola kararlı bir şekilde devam eder ve amacına tam anlamıyla bağıdır. Peki bu Ermiş bize neler söylemek istemektedir?

Tarot kartlarının anlamları

Tarot kartları geçmişi, bugünü ve en çok da geleceği öğrenmek için danıştığımız kartlardır. Falı bakan insanın enerjisiyle ve yorumlamasıyla, yaşadığınız ve yaşayacağınız durumlara ışık tutar. Bu dosyamızda tarot kartlarının anlamlarına eğiliyoruz.

Tarot Falında Yıldız, Savaş Arabası ve Ay Kartlarının Anlamları

Tarot destesindeki her kart açılıma ve konumuna göre farklı anlamlara sahiptir. Ayrıca kişinin mevcut psikolojik ve bireysel durumuna göre de yorumlar değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Yıldız, Savaş Arabası ve Ay kartlarının ayrıntılı yorumlarını sunuyoruz.

Lenormand Kartlarının Tarot Kartlarından Farkı Nedir?

Lenormand ve Tarot tamamen farklıdırlar ve farklı okuma stilleri gerektirirler. Lenormand, Tarot'un yapamadığı bilgileri verir. Ama bu doğru mu? Lenormand kartları ve tarot arasındaki farklar ve benzerlikler üzerine bir göz atalım.

🧿 Enerji ritüelleri

İkiz Alevinizi Bulduğunuza Dair 6 İşaret

Ruh ikizlerini duymuş muydunuz? İkiz alevler ise bunun daha da üstünde bir bağa işaret eder. Dünyaya gelmeden önce belirlenen bu ruhlar sayısız hayat yaşamış, değişmiş ve deneyim kazanmıştır. Doğru zaman geldiğinde ikiz alevler birbiriyle tanışır ve alışılmışın dışında bir aşk yaşarlar. Bu olağanüstü bağ zamanın sınırlarını aşacak güçtedir. Aşağıda listelediğimiz altı kanıt sayesinde siz de gördüğünüzde ruh alevinizi tanıyabilirsiniz!

İki İnsan Arasında Enerji Bağı Olduğunun Belirtileri

Tanıştığınız ya da yalnızca yolunuzun kesiştiği bir insanla aranızda çok güçlü bağların kurulabileceğini biliyor muydunuz? İki insan arasında enerji bağları nasıl kurulur? Bu bağ kurulduğu zaman tam olarak ne hissederiz? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda!

Eve Uğursuzluk Getiren Eşyalar

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek istediğimiz en temel yerlerden biridir. Gelgelelim sahip olduğumuz bazı eşyalar uğursuzluk getirir ve düzenimizi, iç huzurumuzu ve mutluluğumuzu bozan negatif enerjileri çekerler. Evde pozitif enerjiler çok önemlidir. Dolayısıyla bu nesnelerden kurtulmaya özen gösterin!

Bir "Işık İşçisi" Olduğunuzun 6 İşareti

Işık işçilerini şifacılar olarak nitelendirmek de mümkündür. İster insanların ruhunu, kalbini ya da bedenlerini iyileştirsenler, onlar için önemli olan tek şey çevrelerindeki insanlara iyilik yapmaktır. Eğer bir ışık işçisi olduğumuzun farkında değilsek içimizi harekete geçiren ateş sönebilir, iyileştirici ve onarıcı kapasitelerimizi yitirebiliriz. Bu yüzden de kendimizi iyi tanımak önemlidir. Peki sizce siz bir ışık işçisi misiniz?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, mistik güçleri olmayan insanlar tarafından bile yüzyıllardır gerçekleştirilen bir pratiktir. Eğer siz de ruhunuzun bedenininizden çıkmasını ve yaşama farklı bir gözle bakmayı arzu ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Astral seyahat yapmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

🌠 Gördüğün rüyalar ne anlama geliyor?

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Geliyor?

Kedi, gizemli hatta mistik bir hayvandır. Dünya üzerinde sayısız efsaneye konu olmuş kedileri rüyada görmek hiçbir zaman anlamsız değildir. Bu görünün arkasında çoğunlukla en gizli arzularımıza bağlı bir mesaj, bir sembol ya da bir anlam yatar.

Gelecekten Haber Veren Rüyalarımız Ne Anlama Geliyor?

Hiç sabah uyandığınız zaman rüyanızda olağanüstü bir şekilde gelecekten bir şeyler gördüğünüzü hissettiğiniz oldu mu? Bizim kültürümüzde rüyaların gelecekten haber verdiğine tarihten beri inanılmıştır. Hatta bu yüzden "malum oldu" derler. Mutlu ya da sarsılmış bir şekilde uyandığınızda, gördüklerinizin gerçek olup olmadığını sorguluyorsanız, rüyaların gelecekten haberler getirmesi ile ilgili harika bir içerik sizi bekliyor!

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!