Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

tarihinde

Astral seyahat, mistik güçleri olmayan insanlar tarafından bile yüzyıllardır gerçekleştirilen bir pratiktir. Eğer siz de ruhunuzun bedenininizden çıkmasını ve yaşama farklı bir gözle bakmayı arzu ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Astral seyahat yapmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin!

Astral seyahat herkes tarafından yapılabilir, tabii eğer tekniklerini bilirseniz!


Fallar sayesinde geleceğinizi  keşfetmek ister misiniz? Uzmanlarımızla iletişime geçin!


Astral seyahat nasıl yapılır? 6 adımda bedeninizi ve ruhunuzu hazırlayın:

1. Sabah saatlerini tercih edin

Bu egzersizi akşam saatlerinde denemek yerine hâlâ uykulu olduğunuz sabah saatlerini tercih edin. Şafak vakitlerinde yüksek bir bilinç düzeyine ulaşmak için gerekli rahatlama seviyesine ulaşmak daha kolaydır. 

2. Sakin bir ortam yaratmaya çalışın

Kendinizi tam anlamıyla rahat hissettiğiniz bir odayı seçin. Odanın karanlık olması için perdeleri çekin ve dikkatinizi dağıtacak her türlü sesten arındığından emin olun. Sakin bir ortam yaratmanız ve hiç kimsenin sizi rahatsız etmemesi çok önemli! 

telephone

Astral seyahat için tüm elektronik cihazlarınızı kapatın ve yakınlarınıza sizi rahatsız etmemesini söyleyin. Sert bir uyanma durumu canınızı yakabilir!

3. Rahatlamak için uzanın

Sanki uyumak üzereymişsiniz gibi sırtüstü uzanın, gözlerinizi kapatın ve zihninizinden tüm düşünceleri uzaklaştırın. Bedeninize ve hislerinize odaklanmanız gerekiyor. 

4. Bedeninizi dinleyin

Şimdi sıra kaslarınızın teker teker farkına varıp onları serbest bırakmaya geldi. Ayak parmaklarınızdan başınıza kadar bu duruma ulaşmaya çalışın. Bir sonraki adıma geçmeden evvel her kasınızın rahatladığından emin olun. Bu durumda bedeninizin ağırlaştığını hissetmeniz gerek. Bu ağırlaşma hareket etmekte zorlanacağınız ölçüde yoğun olmalı.

5. Nefesinize odaklanın

Bu adım sonrasında tam anlamıyla iç huzura ulaştığınızı hissedeceksiniz. Meditasyon yaparkenki gibi derin bir nefes alın ve yavaş yavaş tüm nefesinizi verin. (dörde kadar saydığınız bir süreye eşdeğer). Göğsünüzde ve omuzlarınızda hiçbir gerilimin kalmadığından emin olun. 

6. Kuvars taşı kullanın

Süreci hızlandırmak için kuvars taşı kullanabilirsiniz. Taşı alnınızın üzerine yerleştirin ve derin nefes alarak gözlerinizi kapatın. Taştan gelen titreşimleri hissedeceksiniz ve zihninizin aydığınlandığını fark edeceksiniz. Beyaz parıltılarla süslenmiş bir mor rengini gözünüzde canlandırmaya çalışın. Astral yolculuğunuz başladığında taşı göğsünüzün ya da karnınızın üzerine yerleştirin veya elinizde tutun. Taşın yüksek titreşimleri sizi negatif enerjiden koruyacaktır.


3 adımda ruhun bedenden ayrılma süreci

1.  Bedeninizin fiziksel yönünü unutun

Ruhunuzun maddesel dünyaya hapsolmaması adına zihninizi boşaltmanız gerek. En küçük bir hareket veya zihninizden geçen bir düşünce yüzünden maddesel varlığınızın yeniden farkına varabilirsiniz ve bu durum bedenden uzaklaşma sürecini geciktirebilir. 

2. Hipnoz durumuna geçin

Bedeninizin de ruhunuzun da uyku haline geçmesi gerek. Ancak tam olarak bilincinizi kaybetmemeye de dikkat edin. Uyku ve uyanıklık arasındaki hipnoz hali astral seyahat içi ulaşmayı hedeflediğimiz durum olmalı. Yavaş yavaş tüm ağırlığınızın kaybolduğunu, ardından da havada süzüldüğünüzü hissedeceksiniz. Nereye gitmek istediğinizi belirtmek için zihininizi harekete geçirin. 

3. Titreşimleri fark edin

Titreşimler dalgalar halinde, farklı frekanslarda gelecektir. Onlar sayesinde ruhumuzun vücuttan ayrılmaya hazır olduğunu anlarız. Korkmayın. Korku, meditasyon halinden çıkmanıza yol açabilir. Artık ruhunuzun hareket etmesi için zihninizi kullanmaya hazırsınız. O an içinde bulunduğunuz odayı hayal edin ve zihninizde bedeninizin hareket etmek için ayağa kalktığını canlandırın. Artık astral seyahate hazırsınız!

Dikkat!

voyage astral

Bedeninizden uzaklaştıktan sonra uzandığınız yöne doğru bakmaktan kaçının. Bedeninizi o şekilde uzanırken görmek şok etkisi yaratabilir. Genellikle, ilk astral seyahat deneyimleri kısa sürer ve böylece ruhunuzu kontrol etmek için gerekli araçları kullanmayı öğrenmenize imkan tanır. 

Uyanma Hali: Astral seyahat nasıl tamamlanır?

Astral seyahati tamamlamak oldukça kolaydır. Zira ruhumuz bedenimize "gümüş kordon" adı verilen görünmez bir güçle bağlanmıştır.  Bu gücün ruhunuzu bedeninize doğru eşlik etmesine izin verin. Sonra yavaş yavaş bedeninizi fark edin. Parmaklarınızı ve ayak parmaklarınızı (hem fiziksel hem de zihinsel olarak) oynatın. Bu şekilde tam bir bilinç haline erişeceksiniz. 

Astral Seyahat : Kötü deneyimler karşısında ne yapmalı?

Astral seyahat esnasında kötücül varlıklarla karşılaşabilirsiniz. Ama panik yapmanıza gerek yok. Tıpkı dünyevi yaşamda olduğu gibi en iyisi kavgalardan uzak durmak olacaktır! Kötücül güçlerle gerilimler yaşamamak adına yolunuzu değiştirmeniz yeterli. 


Artık siz de günlük yaşamınızda bedenizi hareket ettirdiğiniz gibi ruhunuzu hareket ettirmeye hazırsınız. İnsanların birçok şeyi gerçekleştirme kapasitesine sahip olduğunu unutmayın ve farklı meditasyon yöntemlerini keşfetmeyi deneyin!


Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey