19 Kasım'da Dolunay ve Parçalı Ay Tutulması

tarihinde

Bu Kasım ayında Boğa burcunda gerçekleşen Dolunay'a aynı zamanda parçalı ay tutulması da eşlik edecek. Peki bu ne anlama geliyor? Dolunay'ın tüm burçlar üzerindeki etkisinin daha fazla olması demek! Yoğun duygular hissedeceğimiz bu dönemde yaşamımızda bir aydınlanma da yaşayacağız. Uzman astrologlarımız bu Dolunay'da sizi bekleyen sürprizleri ele alıyor.

19 Kasım'da Dolunay ve Parçalı Ay Tutulması

🌕 Boğa Burcunda Dolunay ve Parçalı Ay Tutulması

Boğa burcunda Dolunay meydana geldiği zaman Güneş Akrep burcunda konumlanır ve Ay da tam karşısında (yani Boğa burcunda) yer alır. Dolayısıyla da bir Güneş-Ay Karşıtlığı meydana gelir.

Bu ay gerçekleşecek Dolunay'a aynı zamanda parçalı bir ay tutulması eşlik edecek! Ay tutulması Dünya'nın gölgesinde kaldığı zamanlarda meydana gelir. Dolayısıyla eğer bu esnada Ay'da olsak bu, Dünya yüzünden Güneşi göremeyeceğimiz anlamına gelecektir. Tutulmalar sadece Dolunay anında yani Ay-Güneş Karşıtlığı olduğunda meydana gelir. Bu defa gök cisimleri tam olarak hizalanmadığı için parçalı bir ay tutulması söz konusu olacak. Yani Ay, Dolunay zamanları olduğu gibi parlak bir daire şeklinde değil, hilâl biçiminde gerçekleşecek.

Ay tutulmalarının Dolunay'lar üzerinde etkileri oldukça fazladır. Duygusal anlamda daha hassas hissetsek de olayları daha net bir şekilde görmeye başlarız. Bir aydınlanma yaşarız adeta. Bu, ya Dolunay sırasında kendimizi daha iyi hissedip geçmişteki çabalarımızın meyvelerini toplayacağımız, ya da bir kriz anı yaşayıp yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmeye karar vereceğimiz anlamına gelir.


Akrep burcunda Güneş ve Boğa burcunda Ay: Duygularımız ve mantığımızın arasında 

Boğa burcunda meydana gelen Dolunay'lar bize bazen daha basit hedeflere sahip olmamız gerektiğini, yaşamımızı varoluşsal sorular sorarak zorlaştırmamamızı ve maddi anlamda kendimizi güvence altına almamızı hatırlatır. Boğa burcu para, mal, mülk ile ilişkili 2. evle bağlantılı olduğu halde onun şehvetin ve zevke düşkünlüğün burcu olduğunu da unutmamak gerekir., 

carte du ciel du 19 novembre

19 Kasım 2021'de Gökyüzü Haritası: Kasım ayında Dolunay 19 Kasım günü Türkiye saatiyle 08:00'de Boğa burcunda 27 derecelik açıyla meydana gelecek. Bu Dolunay'da 4 Kasım Yeniayı'ndaki çabalarınızın karşılığını alacaksınız.


Dolunaylar enerjiniz ve duygularınız açısından çok önemlidir. Bir karar almak ya da sorularınıza cevap bulmak için uzman falcılarımıza danışın!19 Kasım 2021 Dolunay: İçimiz duygularla dopdolu!

  • ✨ Boğa burcu Dolunayı Plüton ve Neptün'le pozitif bir açı yapıyor: Bu sayede sezgilerimiz oldukça keskinleşecek. Jüpiter'le Kare Açı yaptığı için zevk peşinde koşma isteğimizi de kamçılayacak. Dolunay ve Merkür arasındaki bağ da duygularımızı ifade etmemizi sağlayacak. 
  • ✨ Dolunaylı gökyüzünde Mars, Uranüs ve Venüs arasında da güzel açılar gözlemlemek mümkün: Bu Dolunay bizi daha şehvetli ve zevke düşkün kılıyor. Yakın arkadaşlarımızla, ailemizle ve partnerimizle sevgi dolu zamanlar geçireceğiz! 
  • ✨ Mars ve Uranüs'ün Dolunay'la Karşıt Açı yapması sonucunda duygularımız iyice keskinleşecek ve bunları dile getirmekten, kendimizi ifade etmekten kendimizi alamayacağız. Özellikle de bir süredir içimizde kalmış bir düşünce ve duygu kalmışsa! Bu biriktirdikleriniz bir bomba gibi patlayacaksa bile, onları mutlaka ifade etmeniz gerek!

Kasım Dolunayı Burç Yorumları

👉 Dolunaylar da Yeniaylar da herkesin yaşamını etkileyen astrolojik olaylardır. Ancak 19 Kasım'daki Kasım Dolunayı'nı

  • Boğa, Akrep, Aslan, Kova burçları daha gergin
  • Oğlak, Balık, Yengeç ve Başak burçları daha huzurlu bir şekilde geçirecek.

👉 Ay burcunuz ve Yükselen'iniz de bu burçlar arasındaysa Dolunay'dan aynı ölçüde etkilenebilirsiniz. 


📌 Burç yorumlarınızı öğrenmek için oklara tıklayınAyrıca 2021 Ay Takvimi'ne buradan göz atabilirsiniz.

  • Koç

    Finansal anlamda oldukça elverişli bir dönemden geçiyorsunuz! Banka hesaplarınızı sağduyulu bir şekilde gözden geçirin. Gerekirse de alacaklarınızı talep edin!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Dolunayda Dileklerinizi Gerçekleştiren Ritüeller

Dolunaylar dilek dilemek için ideal zamanlardır. Yaşamınızın bereketli olmasını istiyorsanız ya da gerçekleşmesini umduğunuz bir isteğiniz varsa buna uygun ve oldukça basit bir ritüel mevcuttur! Dolunay'a özel bereket dilekleri ritüelinin yanı sıra dilekler ve niyetler ritüelini de sizlere sunduğumuz bu yazı sayesinde hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız!

Burcunuza Dair Her Şey