Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

19 Kasım'da Dolunay ve Parçalı Ay Tutulması

Bu Kasım ayında Boğa burcunda gerçekleşen Dolunay'a aynı zamanda parçalı ay tutulması da eşlik edecek. Peki bu ne anlama geliyor? Dolunay'ın tüm burçlar üzerindeki etkisinin daha fazla olması demek! Yoğun duygular hissedeceğimiz bu dönemde yaşamımızda bir aydınlanma da yaşayacağız. Uzman astrologlarımız bu Dolunay'da sizi bekleyen sürprizleri ele alıyor.

🌕 Boğa Burcunda Dolunay ve Parçalı Ay Tutulması

Boğa burcunda Dolunay meydana geldiği zaman Güneş Akrep burcunda konumlanır ve Ay da tam karşısında (yani Boğa burcunda) yer alır. Dolayısıyla da bir Güneş-Ay Karşıtlığı meydana gelir.

Bu ay gerçekleşecek Dolunay'a aynı zamanda parçalı bir ay tutulması eşlik edecek! Ay tutulması Dünya'nın gölgesinde kaldığı zamanlarda meydana gelir. Dolayısıyla eğer bu esnada Ay'da olsak bu, Dünya yüzünden Güneşi göremeyeceğimiz anlamına gelecektir. Tutulmalar sadece Dolunay anında yani Ay-Güneş Karşıtlığı olduğunda meydana gelir. Bu defa gök cisimleri tam olarak hizalanmadığı için parçalı bir ay tutulması söz konusu olacak. Yani Ay, Dolunay zamanları olduğu gibi parlak bir daire şeklinde değil, hilâl biçiminde gerçekleşecek.

Ay tutulmalarının Dolunay'lar üzerinde etkileri oldukça fazladır. Duygusal anlamda daha hassas hissetsek de olayları daha net bir şekilde görmeye başlarız. Bir aydınlanma yaşarız adeta. Bu, ya Dolunay sırasında kendimizi daha iyi hissedip geçmişteki çabalarımızın meyvelerini toplayacağımız, ya da bir kriz anı yaşayıp yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmeye karar vereceğimiz anlamına gelir.


Akrep burcunda Güneş ve Boğa burcunda Ay: Duygularımız ve mantığımızın arasında 

Boğa burcunda meydana gelen Dolunay'lar bize bazen daha basit hedeflere sahip olmamız gerektiğini, yaşamımızı varoluşsal sorular sorarak zorlaştırmamamızı ve maddi anlamda kendimizi güvence altına almamızı hatırlatır. Boğa burcu para, mal, mülk ile ilişkili 2. evle bağlantılı olduğu halde onun şehvetin ve zevke düşkünlüğün burcu olduğunu da unutmamak gerekir., 

carte du ciel du 19 novembre

19 Kasım 2021'de Gökyüzü Haritası: Kasım ayında Dolunay 19 Kasım günü Türkiye saatiyle 08:00'de Boğa burcunda 27 derecelik açıyla meydana gelecek. Bu Dolunay'da 4 Kasım Yeniayı'ndaki çabalarınızın karşılığını alacaksınız.


Dolunaylar enerjiniz ve duygularınız açısından çok önemlidir. Bir karar almak ya da sorularınıza cevap bulmak için uzman falcılarımıza danışın!19 Kasım 2021 Dolunay: İçimiz duygularla dopdolu!

  • ✨ Boğa burcu Dolunayı Plüton ve Neptün'le pozitif bir açı yapıyor: Bu sayede sezgilerimiz oldukça keskinleşecek. Jüpiter'le Kare Açı yaptığı için zevk peşinde koşma isteğimizi de kamçılayacak. Dolunay ve Merkür arasındaki bağ da duygularımızı ifade etmemizi sağlayacak. 
  • ✨ Dolunaylı gökyüzünde Mars, Uranüs ve Venüs arasında da güzel açılar gözlemlemek mümkün: Bu Dolunay bizi daha şehvetli ve zevke düşkün kılıyor. Yakın arkadaşlarımızla, ailemizle ve partnerimizle sevgi dolu zamanlar geçireceğiz! 
  • ✨ Mars ve Uranüs'ün Dolunay'la Karşıt Açı yapması sonucunda duygularımız iyice keskinleşecek ve bunları dile getirmekten, kendimizi ifade etmekten kendimizi alamayacağız. Özellikle de bir süredir içimizde kalmış bir düşünce ve duygu kalmışsa! Bu biriktirdikleriniz bir bomba gibi patlayacaksa bile, onları mutlaka ifade etmeniz gerek!

Kasım Dolunayı Burç Yorumları

👉 Dolunaylar da Yeniaylar da herkesin yaşamını etkileyen astrolojik olaylardır. Ancak 19 Kasım'daki Kasım Dolunayı'nı

  • Boğa, Akrep, Aslan, Kova burçları daha gergin
  • Oğlak, Balık, Yengeç ve Başak burçları daha huzurlu bir şekilde geçirecek.

👉 Ay burcunuz ve Yükselen'iniz de bu burçlar arasındaysa Dolunay'dan aynı ölçüde etkilenebilirsiniz. 


📌 Burç yorumlarınızı öğrenmek için oklara tıklayınAyrıca 2021 Ay Takvimi'ne buradan göz atabilirsiniz.

Koç

Finansal anlamda oldukça elverişli bir dönemden geçiyorsunuz! Banka hesaplarınızı sağduyulu bir şekilde gözden geçirin. Gerekirse de alacaklarınızı talep edin!

Boğa

Yoğun duyguların etkisinde olduğunuzu hissediyorsunuz ve çevrenizdeki insanlarla bu pozitif enerjinizi paylaşmaktan da çekinmiyorsunuz!

İkizler

Zihinsel yönünüze fazla odaklanmaya bir son veriyorsunuz. Analiz becerilerinizi harika sezgilerinizle bir araya getirmeyi başarıyorsunuz. Bu sayede karşılaştığınız bir problemi çözüme kavuşturuyorsunuz.

Yengeç

Kafanıza takılan bir arkadaşlık ilişkisiyle ilgili meseleleri çözmenin tam zamanı. Zihninizin derinlerine bakın ve karşınızdaki kişinin samimiyetine güvenin.

Aslan

Profesyonel ilişkilerinizle ilgili bazı noktaları netleştirme ihtiyacı hissediyorsunuz. Diğer insanlar peşinizden gelmese bile yaratıcı yönünüzü ortaya koymaktan çekinmwyin.

Başak

Eğitiminiz ya da planladığınız bir tatil hakkında bir karara varmanız gerek. Alacağınız bir haber ya da yapacağınız bir konuşma doğru cevabı bulmanızı sağlayabilir. 

Terazi

Eğer bankayla ya da bir sigorta şirketiyle devam etmekte olan bir meseleniz varsa ya alacağınız bir haber her şeyi çözüme kavuşturacak ya da siz yumruğu masaya vurup istediğinizi elde edeceksiniz.

Akrep

Karşılaştığınız durumları analiz etmeniz gerek. Eğer yaşamınıza düzen ve denge getirmek istiyorsanız, gölgede kalmış duygularınıza temas etmek için ideal bir dönemdesiniz.

Yay

Gündelik yaşamınıza renk atmak için elinizden geleni yapıyorsunuz ve her alanda zevkin peşinden gidiyorsunuz. Sevginizi en yoğun haliyle ifade etmek hoşunuza gidiyor. 

Oğlak

Karşınızda beklenmedik bir anda çıkan aşk duygusal yaşamınızı harekete geçirebilir ve aşka bakışınızı tam anlamıyla değiştirebilir. İlişkiniz varsa, beraberliğiniz tutkuyla dolacak!

Kova

İşiniz ve aileniz içindeki sorumluluklar arasında sıkışıp kalmış durumdasınız. Artık dayanamıyorsunuz... Tekrar dengeye kavuşmak için ne pahasına olursa olsun bir çözüm yolu bulmaya ihtiyacınız var.

Balık

Dolunay yaratıcılığınızı ön plana çıkarıyor ve sezgilerinizi daha da keskinleştiriyor. Bu da ilişkilerinizde daha rahat hareket etmenizi sağlıyor. Bugünlerde içiniz epey rahat!

Bizimle iletişime geçin.