Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Gezegenlerin Hayatımız Üzerindeki Etkileri

Hangi gezegen neyi temsil eder, bizi nasıl etkiler? Güneş'ten Ay'a, Venüs'ten Merkür'e tüm gezegenlerin astrolojik anlamlarını sizler için kaleme aldık!

Her burcun bir gezegeni vardır. Ayrıca tüm gezegenler diğer burçlardan geçiş yaparken belirli özellikler sergilememize neden olurlar. Gezegenlerin enerjilerini gündelik hayatımızda hisseder ve onlardan etkileniriz. Ancak esas olan bu enerjiyle neler yaptığımız, enerjiyi bize faydalı olacak şekilde nasıl kullandığımızdır. Astroloji Güneş,  Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton olmak üzere 10 gök cismini ele alır. Peki hangi gezegen neyi temsil eder ve bizi hangi açılardan etkiler?

Güneş: Özbenliğin yıldızı

Güneş, sistemimizdeki en güçlü gök cismidir. Yapısı itibariyle galaksimizdeki en parlak yıldız olan Güneş, astrolojide Aslan burcunda bulunan güç, liderlik ve kendini ifade etme özellikleriyle ilişkilidir. Güneş yaşamımızda ne kadar etkili olursa o kadar çok parlarız. Astrolojide kişiliği, egoyu, kişiyi özel yapan şeyleri yani kişinin kendisini ve dünyaya dönük yüzünü temsil eder. Güneş aynı zamanda yaratıcı yetenekleri, kişinin günlük hayatta karşılaştığı güçlüklerle başa çıkma gücünü temsil eder. Güneş ayrıca sağlığımız açısından da önem arz eder. Olumlu yönleri, yaratıcılık, şefkat, yumuşak yüreklilik, cömertlik, olgunluk ve düzen becerisiyken olumsuz yönleri ise kibirlilik, zorbalık, savurganlık ve lükse düşkünlük olarak bilinir.

Ay: Duyguların uydusu 

Ay, Dünya’ya en yakın gök cismi olduğu için bize diğer gezegenlerden daha fazla etki eder. Denizlerdeki gel-git olaylarını kontrol ettiği gibi duygularımızı da etkiler. Ay, hayatımızın ritimlerini kontrol eder. Belirli deneyimler ve koşullara nasıl tepki verdiğimizi belirler. Ay, derin hisleri, önseziyi, içgüdüyü ve tepkilerimizi yönetir. Ay, Yengeç burcunun yöneticisidir. Boğa'da yükselir. Oğlakta ise düşük konumdadır. Ayın olumlu yönleri hassasiyet, anlayış, kuvvetli hafıza, sabır, sezgiler, evcimenlik ve aileye düşkünlüktür, olumsuz etkiler ise duygusal rahatsızlıklar, güvenilmezlik, geçmişe bağımlılık ve zihinsel kusurlar olarak sıralanabilir. 

Jüpiter: Şans Gezegeni

Jüpiter şans, bolluk, bereket ve zenginliği temsil eden bir gezegendir. Astrolojide genel olarak Jüpiter'i iktidar gezegeni olarak görürüz. Jüpiter, yeni gezegenlerden biridir (1920'lerde keşfedilmiştir) ancak yeryüzüyle olan bağlantısı yaydığı muazzam radyasyondan dolayı epey güçlüdür. Güneş sistemimizin en büyük gezegeni olan Jüpiter, Yay burcunun yöneticisidir.


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğreninMars: Tutku Gezegeni

Mars,  galaksideki tüm diğer gezegenlere enerji veren ve onları ateşleyen bir gezegendir.  “Kırmızı Gezegen” her şeyden önce yoğun bir ateşle parlar. Sağlık açısından kas sistemini, kandaki alyuvarları ve sempatik sinir sistemini idare eder. Hırs ve rekabet de Mars gezegeniyle bağlantılıdır. Olumlu yönleri liderlik, özgürlük ve adalet duygusu ve netliktir, olumsuz tarafları ise saldırganlık, zalimlik, bencillik, acelecilik ve kavgacılıktır. 

Merkür: İletişim Gezegeni

Merkür bilgi, iletişim ve haberciliği simgeler. Bu gezegen sinir sistemimizi de etkiler. Güneş sisteminde Dünya'ya yakın konumu burada sık sık düzensiz dalgalanmalara neden olur. Hızlı algılama, çabuk düşünme, sebep-sonuç ilişkilerini kurma becerilerini bahşeder. Bu gezegenin olumlu yönleri adil yargılama, anlayış, beceriklilik ve güzel konuşmadır, olumsuz yönleri ise kararsızlık, tenkitçilik, kontrolsüzlük, alaycılık ve zihinsel gerginliktir.Neptün: Yanılsamalar Gezegeni

Neptün dış gezegenlerdendir. Sezgileri, rüyaları, ilhamları, hayal gücünü ve hayalleri simgeler. Ayrıca ilaç, zehirlenme, uyuşturucu maddeler, bilinçaltı ve gizli kalmış duyguları da yönetir. Bu gezegen sezgiselliği ve hayal gücünü ortaya çıkarır. Olumlu özellikleri  hassaslık, idealistlik, incelik, sanatta yaratıcılık, sezgisellik ve ruhsallık, olumsuz yönleri ise hilekarlık, düzensizlik, dikkatsizlik ve aşırı hayalciliktir.

Plüton: Güç Gezegeni

Plüton, Güneş sistemimizin en dıştaki gezegenidir. Plüton hangi alanı etkiliyorsa o alanda her türlü zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Bize yoğun bir güç verir. Plüton'un olumlu yönleri analiz becerisi, uyum sağlama kapasitesi, keskin zeka ve büyük işleri başarabilme yeteneğidir, olumsuz yönleri ise bilinçsizlik, sinsilik, suça yatkınlık ve yıkıcılıktır. 

Satürn: Karma Gezegeni

Satürn kararlılık, hırs, sorumluluk, disiplin ve sabrı sembolize eder. Negatif anlamda Satürn, uzak ve dogmatik görünebilir. Azimli olmamızı ve zamana karşı ayakta kalmamızı sağlar. Satürn'ün olumlu yönleri ihtiyatlılık, sorumluluk, yapıcılık, sabır ve disiplindir. Bencillik, ümitsizlik, tutuculuk ve dar görüşlülük ise olumsuz yönleridir

Uranüs: İsyanın Gezegeni

Uranüs, dış gezegenlerden biri olduğundan daha yavaş hareket eder. Bunun sonucu olarak etkisi kişilerden çok kuşaklar üzerinde hissedilir.  Görevi, eski kuralları ani ve yeni değişimlerle yok etmektir. Uranüs'ün olumlu yönleri insancıllık, arkadaşlıklar, özgürlük, orijinallik, nezaket, beceriklilik ve yeniliktir, olumsuz yönleri ise kışkırtıcılık ve sapmalardır. 

Venüs: Aşk gezegeni 

Venüs, kimi zaman uyum ve düzen gezegeni olarak bilinir. Bu gezegen aşk, romantizm ve duygusal ilişkilerimizde uyum, evlilik arkadaşlıklar ve diğer birleşmelerle bağlantılıdır. .Aşk hayatımızı yoğun bir şekilde etkiler. Cazibe ve çekicilik Venüs'ten gelir. Güzellik Venüs’e bağlıdır.  Bu gezegenin olumlu yönleri nezaket, incelik, anlayış ve güzelliğe olan düşkünlüktür, olumsuz yönleri ise tembellik, kararsızlık, aşırı romantizm ve zayıf arzulardır. 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.