Gezegenlerin Hayatımız Üzerindeki Etkileri

tarihinde

Hangi gezegen neyi temsil eder, bizi nasıl etkiler? Güneş'ten Ay'a, Venüs'ten Merkür'e tüm gezegenlerin astrolojik anlamlarını sizler için kaleme aldık!

Gezegenlerin Hayatımız Üzerindeki Etkileri

Her burcun bir gezegeni vardır. Ayrıca tüm gezegenler diğer burçlardan geçiş yaparken belirli özellikler sergilememize neden olurlar. Gezegenlerin enerjilerini gündelik hayatımızda hisseder ve onlardan etkileniriz. Ancak esas olan bu enerjiyle neler yaptığımız, enerjiyi bize faydalı olacak şekilde nasıl kullandığımızdır. Astroloji Güneş,  Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton olmak üzere 10 gök cismini ele alır. Peki hangi gezegen neyi temsil eder ve bizi hangi açılardan etkiler?

Güneş: Özbenliğin yıldızı

Güneş, sistemimizdeki en güçlü gök cismidir. Yapısı itibariyle galaksimizdeki en parlak yıldız olan Güneş, astrolojide Aslan burcunda bulunan güç, liderlik ve kendini ifade etme özellikleriyle ilişkilidir. Güneş yaşamımızda ne kadar etkili olursa o kadar çok parlarız. Astrolojide kişiliği, egoyu, kişiyi özel yapan şeyleri yani kişinin kendisini ve dünyaya dönük yüzünü temsil eder. Güneş aynı zamanda yaratıcı yetenekleri, kişinin günlük hayatta karşılaştığı güçlüklerle başa çıkma gücünü temsil eder. Güneş ayrıca sağlığımız açısından da önem arz eder. Olumlu yönleri, yaratıcılık, şefkat, yumuşak yüreklilik, cömertlik, olgunluk ve düzen becerisiyken olumsuz yönleri ise kibirlilik, zorbalık, savurganlık ve lükse düşkünlük olarak bilinir.

Ay: Duyguların uydusu 

Ay, Dünya’ya en yakın gök cismi olduğu için bize diğer gezegenlerden daha fazla etki eder. Denizlerdeki gel-git olaylarını kontrol ettiği gibi duygularımızı da etkiler. Ay, hayatımızın ritimlerini kontrol eder. Belirli deneyimler ve koşullara nasıl tepki verdiğimizi belirler. Ay, derin hisleri, önseziyi, içgüdüyü ve tepkilerimizi yönetir. Ay, Yengeç burcunun yöneticisidir. Boğa'da yükselir. Oğlakta ise düşük konumdadır. Ayın olumlu yönleri hassasiyet, anlayış, kuvvetli hafıza, sabır, sezgiler, evcimenlik ve aileye düşkünlüktür, olumsuz etkiler ise duygusal rahatsızlıklar, güvenilmezlik, geçmişe bağımlılık ve zihinsel kusurlar olarak sıralanabilir. 

Jüpiter: Şans Gezegeni

Jüpiter şans, bolluk, bereket ve zenginliği temsil eden bir gezegendir. Astrolojide genel olarak Jüpiter'i iktidar gezegeni olarak görürüz. Jüpiter, yeni gezegenlerden biridir (1920'lerde keşfedilmiştir) ancak yeryüzüyle olan bağlantısı yaydığı muazzam radyasyondan dolayı epey güçlüdür. Güneş sistemimizin en büyük gezegeni olan Jüpiter, Yay burcunun yöneticisidir.


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğreninMars: Tutku Gezegeni

Mars,  galaksideki tüm diğer gezegenlere enerji veren ve onları ateşleyen bir gezegendir.  “Kırmızı Gezegen” her şeyden önce yoğun bir ateşle parlar. Sağlık açısından kas sistemini, kandaki alyuvarları ve sempatik sinir sistemini idare eder. Hırs ve rekabet de Mars gezegeniyle bağlantılıdır. Olumlu yönleri liderlik, özgürlük ve adalet duygusu ve netliktir, olumsuz tarafları ise saldırganlık, zalimlik, bencillik, acelecilik ve kavgacılıktır. 

Merkür: İletişim Gezegeni

Merkür bilgi, iletişim ve haberciliği simgeler. Bu gezegen sinir sistemimizi de etkiler. Güneş sisteminde Dünya'ya yakın konumu burada sık sık düzensiz dalgalanmalara neden olur. Hızlı algılama, çabuk düşünme, sebep-sonuç ilişkilerini kurma becerilerini bahşeder. Bu gezegenin olumlu yönleri adil yargılama, anlayış, beceriklilik ve güzel konuşmadır, olumsuz yönleri ise kararsızlık, tenkitçilik, kontrolsüzlük, alaycılık ve zihinsel gerginliktir.Neptün: Yanılsamalar Gezegeni

Neptün dış gezegenlerdendir. Sezgileri, rüyaları, ilhamları, hayal gücünü ve hayalleri simgeler. Ayrıca ilaç, zehirlenme, uyuşturucu maddeler, bilinçaltı ve gizli kalmış duyguları da yönetir. Bu gezegen sezgiselliği ve hayal gücünü ortaya çıkarır. Olumlu özellikleri  hassaslık, idealistlik, incelik, sanatta yaratıcılık, sezgisellik ve ruhsallık, olumsuz yönleri ise hilekarlık, düzensizlik, dikkatsizlik ve aşırı hayalciliktir.

Plüton: Güç Gezegeni

Plüton, Güneş sistemimizin en dıştaki gezegenidir. Plüton hangi alanı etkiliyorsa o alanda her türlü zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Bize yoğun bir güç verir. Plüton'un olumlu yönleri analiz becerisi, uyum sağlama kapasitesi, keskin zeka ve büyük işleri başarabilme yeteneğidir, olumsuz yönleri ise bilinçsizlik, sinsilik, suça yatkınlık ve yıkıcılıktır. 

Satürn: Karma Gezegeni

Satürn kararlılık, hırs, sorumluluk, disiplin ve sabrı sembolize eder. Negatif anlamda Satürn, uzak ve dogmatik görünebilir. Azimli olmamızı ve zamana karşı ayakta kalmamızı sağlar. Satürn'ün olumlu yönleri ihtiyatlılık, sorumluluk, yapıcılık, sabır ve disiplindir. Bencillik, ümitsizlik, tutuculuk ve dar görüşlülük ise olumsuz yönleridir

Uranüs: İsyanın Gezegeni

Uranüs, dış gezegenlerden biri olduğundan daha yavaş hareket eder. Bunun sonucu olarak etkisi kişilerden çok kuşaklar üzerinde hissedilir.  Görevi, eski kuralları ani ve yeni değişimlerle yok etmektir. Uranüs'ün olumlu yönleri insancıllık, arkadaşlıklar, özgürlük, orijinallik, nezaket, beceriklilik ve yeniliktir, olumsuz yönleri ise kışkırtıcılık ve sapmalardır. 

Venüs: Aşk gezegeni 

Venüs, kimi zaman uyum ve düzen gezegeni olarak bilinir. Bu gezegen aşk, romantizm ve duygusal ilişkilerimizde uyum, evlilik arkadaşlıklar ve diğer birleşmelerle bağlantılıdır. .Aşk hayatımızı yoğun bir şekilde etkiler. Cazibe ve çekicilik Venüs'ten gelir. Güzellik Venüs’e bağlıdır.  Bu gezegenin olumlu yönleri nezaket, incelik, anlayış ve güzelliğe olan düşkünlüktür, olumsuz yönleri ise tembellik, kararsızlık, aşırı romantizm ve zayıf arzulardır. 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin