Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Gezegenlerin hayatımız üzerindeki etkileri

Hangi gezegen neyi temsil eder, bizi nasıl etkiler? Güneş'ten Ay'a, Venüs'ten Merkür'e tüm gezegenlerin astrolojik anlamlarını sizler için kaleme aldık!

Her burcun bir gezegeni vardır. Ayrıca tüm gezegenler diğer burçlardan geçiş yaparken belirli özellikler sergilememize neden olurlar. Gezegenlerin enerjilerini gündelik hayatımızda hisseder ve etkileniriz. Ancak esas olan bu enerjiyle neler yaptığımız, enerjiyi bize faydalı olacak şekilde nasıl kullandığımızdır. Astroloji Güneş,  Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto olmak üzere 10 gezegeni ele alır. Peki hangi gezegen neyi temsil eder ve bizi hangi açılardan etkiler?

Güneş: Özbenliğin ve "kendi" olmanın gezegeni

Güneş, sistemimizdeki en güçlü gezegen. Yapısı itibariyle galaksimizdeki en parlak bu yıldız, astrolojide Aslan burcunda bulunan güç, liderlik ve kendini ifade etme özellikleriyle ilişkilidir. Güneş ne kadar etkili olursa o kadar zekice parlarız. Astrolojide  kişiliği egoyu kişiyi özel yapan şeyleri yani kişinin kendisini ve dünyaya dönük yüzünü temsil eder. Güneş aynı zamanda yaratıcı yetenekleri kişinin günlük hayatta karşılaştığı güçlüklerle başa çıkma gücünü temsil eder. Aynı zamanda sağlığımız için önemli bir gezegendir. Güneş, kova burcunda güçsüz, terazi burcunda ise zayıftır. Olumlu yönleri, yaratıcılık, şefkat, yumuşak yüreklilik, cömertlik, olgunluk ve organizatörlükken; olumsuz yönleri ise kibirlilik, zorbalık, savurganlık ve lükse düşkünlük olarak bilinir.


Ay: Duyguların gezegeni

Ay, Dünya’ya en yakın gezegen olduğu için bize diğer gezegenlerden daha fazla etki eder. Denizlerdeki gel-git olaylarının yöneticisi oldupu gibi duygularımızın da yöneticisidir. Ay, hayatımızın ritimlerini kontrol eder. Belirli deneyimler ve koşullara nasıl tepki verdiğimizi etkiler.

Ay, derin hisleri, önsezi, içgüdü ve tepkileri yönetir. Ay, yengeç burcunun yöneticisidir. Boğa'da yükselir. Oğlakta ise düşük konumdadır. Ayın olumlu yönleri hassasiyet, anlayış, kuvvetli hafıza, sabır, sezgiler, evcimenlik ve aileye düşkünlüktür, olumsuz etkiler ise duygusal rahatsızlıklar, güvenilmezlik, geçmişe bağımlılık ve zihinsel kusurlar olarak sıralanabilir. 


Jüpiter: Şans gezegeni

Jüpiter şans, bolluk, bereket ve zenginliği temsil eden bir gezegendir. Astrolojide genel olarak Jüpiter'i iktidar gezegeni olarak görürüz. Jüpiter, yeni gezegenlerden biridir (1920'lerde keşfedilmiştir) ancak yeryüzüyle olan bağlantısı muazzam radyasyon kaynağından dolayı güçlüdür. Güneş sistemimizin en büyük gezegeni olan Jüpiter, bazı burçlara diğerlerinden daha fazla daha fazla zaman harcıyor. Jüpiter yay burcunun yöneticisidir.


>> Falda hoşgelin promosyonu için tıklaMars: Tutku gezegeni

Mars, dünyadaki tüm diğer gezegenlere enerji veren ve onları ateşleyen bir gezegendir.  “Kırmızı Gezegen” her şeyden önce sevimli bir ateştir. Sağlık açısından kas sistemini, kandaki al yuvarları ve sempatik sinir sistemini idare eder. Hırs ve rekabet de Mars gezegeninden ibarettir. Olumlu yönleri liderlik, özgürlük ve adalet aşkı ve netliktir, olumsuz tarafları ise saldırganlık zalimlik, bencillik, acelecilik ve kavgacılıktır. 


Merkür: İletişim gezegeni

Merkür bilgi, iletişim ve haberciliği simgeler. Bu gezegen sinir sistemimizi etkiliyor; Güneş Sistemimizdeki Dünya'ya olan yakın konumu burada sık sık düzensiz dalgalanmalara neden olur. Hızlı algılama çabuk düşünme olasılıklar görüşler sebep-sonuç ilişkilerini kontrol etme yeteneği verir. Bu gezegenin olumlu yönleri iyi yargılama, anlayış, beceriklilik ve güzel konuşmadır, olumsuz yönleri ise kararsızlık, tenkitçilik, kontrolsüzlük, alaycılık ve zihinsel gerginliktir.Neptün: Yanılsamalar gezegeni

Neptün dış gezegenlerdendir. Tüm sezgileri, rüyaları, ilhamları, hayal gücünü ve hayalleri simgeler. Ayrıca ilaç, zehirlenme, uyuşturucu maddeler, bilinçaltı ve gizli kalmış duyguları da yönetir. Bu gezegen sezgiselliği ve hayal gücünü yaratıyor. Olumlu özellikleri  hassaslık, idealistlik, incelik, sanatta yaratıcılık, sezgisellik ve ruhsallık, olumsuz yönleri ise hilekarlık, düzensizlik, dikkatsizlik, hayalperestlik, pratik olmama ve alkolizmdir. 


Plüto: Güç gezegeni

Pluto Güneş’e en uzak konumdaki Güneş sistemimizin en dış gezegenidir.  Pluto hangi alanda güçlüyse o alanda her türlü zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Her anlamda bir yoğunluk ve güç verir. Pluto'nun olumlu yönleri analizcilik, yeni başlangıçlar, keskin zeka, büyük işleri başarabilme yeteneğidir, olumsuz yönleri ise bilinçsizlik, sinsilik, suça yatkınlık ve yıkıcılıktır. 


>> Kariyerinizde sizi neler bekliyor? Hemen kart çekin! 


Satürn: "Karma" gezegeni

Satürn kararlılık, hırs,sorumluluk, disiplin ve sabrı sembolize eder. Negatif olarak Satürn, uzak ve dogmatik görünebilir. Azmimizi ve zamana karşı ayakta kalmamızı destekler.  Satürn'ün olumlu yönleri ihtiyatlılık, sorumluluk, yapıcılık,sabır ve disiplindir. Bencillik, ümitsizlik ve tutuculuk ve dar görüşlülük ise olumsuz yönleridir


Uranüs: İsyan gezegeni

Uranüs, diğerleri gibi, (diğerleri Neptün ve eskiden olduğu Pluto) olarak bilinir ve daha Antik gezegenlerin olduğu bir kişi üzerinde daha az doğrudan etkisi olduğu düşünülür. Dış gezegenlerden biri olduğundan yavaş hareket eder. Bunun sonucu olarak etkisi kişilerden çok kuşaklar üzerinde hissedilir.  Görevi, eski kuralları ani ve yeni değişimlerle yok etmektir. Akrep burcunda güçlü, aslan burcunda güçsüz, boğa burcunda ise zayıftır. Uranüs'ün olumlu yönleri insancıllık, arkadaşlıklar, özgürlük, orijinallik, nezaket, beceriklilik ve yeniliktir, olumsuz yönleri ise kışkırtıcılık ve sapmalardır. 


>> Size özel tarot açılımınızla geleceğinizi öğrenin


Venüs: Aşk ve para gezegeni

Bazen uyum ve sabitlik gezegeni olarak bilinir. Bu gezegen aşk romantizm ve duygusal ilişkilerimizde uyum evlilik arkadaşlıklar ve diğer birleşmelere dalalet eder.

Aşk hayatınızı güzel bir hale getirir. Cazibe ve çekicilik Venüs'ten gelir. Güzellik Venüs’e kuvvetle bağlıdır.  Bu gezegenin olumlu yönleri nezaket, incelik, anlayış ve güzelliğe olan düşkünlüktür, olumsuz yönleri ise tembellik, kararsızlık, aşırı romantizm ve zayıf arzulardır. 


--------


🔮 Burcunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek için günlük burç yorumlarınızı ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.