24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

tarihinde

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Her ay meydana gelen Dolunay üzerimizde bazı etkilere sahiptir. Dolunay'ın özellikle uyku düzenini bozduğu ve bu süreçte daha fazla kadının doğum yaptığı söylenir. Esasında Dolunay, Yeniay sırasında (yani 11 Ocak'ta) emeklerimizin karşılığını aldığımız bir süreçtir. Dolunay, bereket, başarı ve mutluluk için bazı seçimler yapmamızın gerektiği kilit anlarla da paraleldir. Dolunay bizi mükafatlandırır ya da başarının yakında olduğuna işaret eder: Doğru yolda olduğumuzu, yakında hedefimize ulaşacağımızı biliriz. Buna karşılık eğer Yeniay sırasında pasif hareket ettiysek ve girişimlerimizde hatalar yaptıysak, Dolunay bizim için bir aydınlanma, farkındalık yaşadığımız, durum değerlendirmesi yaptığımız hatta bir kriz sonrasında bakış açımızı değiştirdiğimiz bir dönüm noktası anlamına da gelebilir.

24 Şubat 2024'te Dolunay


Carte du ciel de Pleine lune du 24 février

Dolunay, 24 Şubat 2024 Cumartesi günü Başak burcunda Türkiye saatiyle 15:30'da meydana gelecek.


Başak burcu Dolunayı'ndan burçlar nasıl etkilenecek?

. 📝

Dolunaylar da Yeniaylar da herkesin yaşamını etkileyen astrolojik olaylardır. 24 Şubat Başak Dolunayı'ndan en çok Başak, Balık, Boğa, Oğlak, Yengeç, Akrep, İkizler ve Yay burçları etkilenecek.

Not: Ay burcunuz ve Yükselen'iniz de bu burçlar arasındaysa Dolunay'dan aynı ölçüde etkilenebilirsiniz. 

👉 Bu Dolunay'ın enerjisini değerlendirmek istiyorsanız Dolunay'da dileklerinizi gerçekleştirecek ritüellere göz atın.

24 Şubat 2024 Başak Dolunayı

Başak burcunda bir Dolunay meydana geldiğinde ♍ Güneş Balık burcunda, Ay ise onun tam karşısında yani Başak burcunda konumlanır. Dolayısıyla bu bir Güneş-Ay Karşıtlığı meydana getirir. 

Dolunay Başak burcunda meydana geldiğinde, özeleştiri yapmaya eğilimliyizdir. Ne de olsa Başa en sorumluluk sahibi burçlar arasında yer alır. Bu Dolunay'In etkisi altında sorumluluklarımızın farkına varırız ve dürüst bir biçimde onlarla yüzleşiriz. Nelerden yeterince memnun olmadığımızı, nelerin eksikliğini çektiğimizi, isteklerimiz veya korkularımızın neler olduğu üzerine kafa yorarız. Kısacası bu Dolunay bizi gerçeklerle karşı karşıya getirir. Ve onlardan kaçmanın mümkün olmadığını fark ederiz. 🫣

Daha iyi bir 'ben'

Dolunay Başak burcunda meydana geldiğinde kendimizi derinlemesine sorgularız ve benliğimizle yüzleşiriz. Ancak bu durum kendimize acımak ve öfkelenmek anlamına gelmez. Tam tersine bu Dolunay bizi, yaşamımızda memnun olmadığımız şeyleri değiştirmek adına somut çözümler bulmaya iter.

Eğer ayın bu evresi sırasında kendimizden menun olduğumuzu hissediyorsak, bu yolda aynı şekilde devam etmek için yakın dönemdeki kararlarımız ve seçimlerimiz üzerine düşünmek de yerinde olacaktır. ✨

Pleine lune en Lion : générosité

Fazla belirgin olmasa da, bu Dolunay sırasında insanlara yardım etme arzumuz da artar.

Bu Dolunay'la ilgili tavsiyelerimiz

  • 1. Sağduyulu davranmaya çalışın
  • 2. Somut çözüm yolları arayın
  • 3. Yakın zamandaki seçimleriniz üzerine düşünün
  • 4. Düşüncelerinizi hizaya sokun. 
  • 5. Fikirleriniz, duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı dile getirin
  • 6. Etkileşimlerinizde içten olmaya gayret edin

  

Dolunaylar enerjiniz ve duygularınız açısından çok önemlidir. Bir karar almak ya da sorularınıza cevap bulmak için uzman falcılarımıza danışın!


🌕

Dolunay: Mükafat mı farkındalık mı?

Dolunay bir ödülün veya bir ödüllendirme sürecinin başlangıcı olabilir: Doğru yolda olduğunuzdan veya başarıya giden yolu takip ettiğinizden emin olursunuz. Öte yandan, Yeniay sırasındaki girişimlerinizde pasif veya hatalı davrandıysanız, Dolunay bir aydınlanma yaşamanızı sağlar ya da bir kriz görevi görür ve sonrasında kendinizi yeniden yönlendirmenize ve farklı şekilde davranmanıza olanak tanır.

Başak burcu dolunayının burçlar üzerindeki etkileri

 Koç:
Yaşamınızla ilgili planlarınız yolunda gitmiyorsa bile panik yapmanıza gerek yok. Kapasitelerinizi küçümsemeyin ve sorunlarınızın üstesinden gelebileceğinize inanın.
♉ Boğa:
İşinizle ilgili alabileceğiniz bir haber, finansal durumunuzla ilgili beklentilerinizi baştan aşağı değiştirebilir. Yine de, her şey bitmiş değil. Umutsuzluğa kapılmayın.
 İkizler:
Burcunuzda meydana gelen Dolunay, uyum kapasitelerinizi, espri yeteneğinizi ve el becerilerinizi arttırıyor. Özellikle kendinizle ilgili espriler konusunda üstünüze yok. 
 Yengeç:
Ay bu tarihlerde size yol gösteriyor ve sizi yaşamınızla ilgili projeleriniz üzerine düşünmeye davet ediyor. Gözünüzü dört açın. Hiç beklemediğiniz bir anda yaşadığınız bir soruna çözüm bulabilirsiniz. 
 Aslan:
Bir arkadaşınızla veya meslektaşınızla yaptığınız bir konuşma sayesinde değer verdiğniz bir projeyi yeniden hayata geçirebilirsiniz. Önemli olan bakış açılarınız arasında bir uyum yakalamak.
♍ Başak:
Yakın çevrenizle ilişkilerinizi düzene sokmak için daha çok çaba sarf etmeniz gerekecek. Eğer evle ilgili çok işiniz varsa ve planlarınızı değiştirmek zorunda kaldıysanız bile moralinizi bozmayın. 
 Terazi:
Bir sonraki seyahatinizde gideceğiniz yer konusunda tereddütleriniz mi var? Üzerine iyice düşünün. İşinizdeyse yavaş ama kendinizden emin bir şekilde ilerleyin.
Akrep:
Aldığınız bir borçla veya finansal bir yardımla ilgili haber bekliyorsanız, ilerde sizden işinizle bazı şeyleri değiştirmeniz talep edilebilir. Mücadele etmekten vazgeçmeyin. Başarı şansınız hâlâ var. 
 Yay:
Yerinde saydığınızı mı hissediyorsunuz? Partnerinizden ya da işten bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Beraber hareket ederseniz karşılaştığınız sorunları rahatlıkla çözebilirsiniz.
 Oğlak
Dolunay sizden desteğini esirgemiyor ve pratik yaşamınızla veya işinizle ilgili bir sorunun çözümünüzü bulmanızı sağlıyor. Moralinizi yüksek tutun!
 Kova:
Dolunay'ın etkisiyle ekip çalışmalarından alacağınız verim artıyor. Hem beraber çalışmak çok daha eğlenceli değil midir? Kafa denginiz olan insanlarla ortaklık kurun. 
♓ Balık:
Satürn olaylara daha sağduyulu bir şekilde bakmanızı sağlasa da bazen fazla korkak davranabiliyorsunuz. Ay'ın tavsiyelerine kulak verin. Karşılaştığınız engellerle hemencecik yüzleşmek zorunda değilsiniz... 

24 Şubat Dolunayı'nda neler olacak?

24 Şubat Başak Dolunayı sırasında diğer gezegenlerin ve yıldızların açılarına bir göz atalım:

  • Başak burcundaki bu Dolunay Balık burcundaki Güneş'i çevreleyen Merkür ve Satürn'e bağlanıyor. Bu açıların etkisi altında bizi geçmişte dağınık ve karmaşık biçimde olan düşüncelerimize ve fikirlerimize çekidüzen vermek konusunda cesaretlendiriyor.
  • ➡️  Hedeflerimizi daha iyi anlamak ve onları gerçekleştirmek adına hareket planları yapmak adına düşüncelerimizi net ve mantıklı bir çerçeve konumlandırma için ideal bir dönemdeyiz.
  • Ayın bu evresi bizi şimdiye kadar saklı tuttuğumuz ya da dile getirmediğimiz şeyler üzerine kendimizi ifade etmeye davet ediyor. İster yargılanmak korktuğumuz, ister utangaç olduğumuz, ister duygularımızı ifade etmekten çekindiğimiz için olsun, bu Başak Dolunayı bizi sessizliğimize bir son verip duygularımızı, ihtiyaçlarımızı ve düşüncelerimizi dile getirmeye çağırıyor.
  • Bu Dolunay esnasında Boğa burcunda Venüs-Mars Kavuşumu olduğunu da unutmayalım. Zira bu açı da bizleri duygularımızı açıkça ifade etmeye yönlendiriyor. Kendimizi ifade ederek zihinlerimizi daha da özgür kılıyor ve ilişkilerimizde karşılıklı anlayış göstermeyi başarıyoruz. Bu, samimi ve şeffaf bir biçimde insanlarla etkileşimlerimizi arttırmak ve beslemek için ideal bir dönem. 👫👫

Comment bien vivre une Pleine lune

Dolunay yaşamımızda gerçek bir aydınlanma yaşamamızı sağlayabilir🌝

2024 Dolunay Takvimi

Bir sonraki Dolunay'ın ne zaman olacağını mı merak ediyorsunuz?

Ocak 2024
25 Ocak - Aslan ♌
Şubat 2024
24 Şubat - Başak ♍
Mart 2024
25 Mart - Terazi ♎
Nisan 2024
23 Nisan - Akrep ♏
Mayıs 2024
23 Mayıs - Yay ♐
Haziran 2024
22 Haziran - Oğlak ♑
Temmuz 2024
21 Temmuz - Oğlak ♑
Ağustos 2024
19 Ağustos - Kova ♒
Eylül 2024
18 Eylül - Balık ♓
Ekim 2024
17 Ekim - Koç ♈
Kasım 2024
15 Kasım - Boğa ♉
Aralık 2024
15 Aralık - İkizler ♊

Dolunay'ın etkileri

Kurt adama dönüşen insanlar ve diğer tuhaf inanışların dışında Dolunay bizler ve doğa üzerinde ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir: Uykusuzluk, alınganlık, gerginlik ya da doğum sayısı Dolunay akşamlarında artar. 

Dolunay ve doğum 🤰

Tıpkı kadınların adet döngüsü gibi bir döngüye sahip olan Dolunay doğurganlığa dair güçlü bir semboldür. Ayrıca Ay'ın denizlerdeki gelgitlere olan etkisi ve amniyon sıvısı arasında dolasıyla doğum sırasında suyun gelmesi durumuyla bir bağ kurulabilir.  Buna karşılık Dolunay akşamlarında doğum sayısında artış olduğunu kanıtlayan bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. 

Doğayla yakın bağlar 🏞️

Ay'ın gelgitler üzerinde etkileri olduğu yadsınamaz. Okyanus ve deniz suları Ay'ın çekim gücünün etkisindedir ve dolayısıyla Ay'ın pozisyonu gelgitleri de belirler. Bir Dolunay gecesinde Güneş, Ay ve Dünya aynı doğrultuda hizalandığı için çok daha güçlü gelgitler ortaya çıkabilir. Bunun yanında Ay'In konumunun bazı bitkilerin büyümelerine yardımcı olduğunu belirtelim. Ama Dolunay'in bitki büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. 

Dolunay ve Yeniay arasındaki fark nedir?

Dolunay Güneş tarafından aydınlatıldığı için Dünya'dan bakıldığında parlak bir şekilde görülebilir. Yeniay, Dünya ve Güneş arasında gerçekleştiği için onu gözlemlemek mümkün değildir.  Süper Ay ise, Ay'ın yörüngesi Dünya'ya en yakınken ve tam olarak göründüğü evrede gerçekleşir. 2023'te ise 2 Süper Ay meydana gelecek: 1 ve 31 Ağustos'ta.

Not: Ay Takvimi'nde Dolunay beyaz bir daire şeklinde, Yeniay ise siyah bir dair olarak gösterilir. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Dolunayda Dileklerinizi Gerçekleştiren Ritüeller

Dolunaylar dilek dilemek için ideal zamanlardır. Yaşamınızın bereketli olmasını istiyorsanız ya da gerçekleşmesini umduğunuz bir isteğiniz varsa buna uygun ve oldukça basit bir ritüel mevcuttur! Dolunay'a özel bereket dilekleri ritüelinin yanı sıra dilekler ve niyetler ritüelini de sizlere sunduğumuz bu yazı sayesinde hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız!

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin