Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

14 Haziran Dolunayı'nda Süper Ay'a Hazır Olun!

Dolunay, Ay döngüsü sırasında Ay'ın en parlak göründüğü evredir. Bu evresinde Ay'ın neredeyse tüm yüzeyi görülebilmektedir. Dolunayların üzerimizde sayısız etkisi vardır ama özellikle uyku düzenimizi etkilerler. Tam da bu sebeple bir sonraki Dolunay'ın tarihini, gündelik yaşamımız ve bazı burçlar üzerindeki etkilerini bilmek önemlidir!

Her ay meydana gelen Dolunay üzerimizde bazı etkilere sahiptir. Dolunay'ın özellikle uyku düzenini bozduğu ve bu süreçte daha fazla kadının doğum yaptığı söylenir. Esasında Dolunay, Yeniay sırasında (yani 30 Mayıs'ta) emeklerimizin karşılığını aldığımız bir süreçtir. Dolunay, bereket, başarı ve mutluluk için bazı seçimler yapmamızın gerektiği kilit anlarla da paraleldir. Dolunay bizi mükafatlandırır ya da başarının yakında olduğuna işaret eder: Doğru yolda olduğumuzu, yakında hedefimize ulaşacağımızı biliriz. Buna karşılık eğer Yeniay sırasında pasif hareket ettiysek ve girişimlerimizde hatalar yaptıysak, Dolunay bizim için bir aydınlanma, farkındalık yaşadığımız, durum değerlendirmesi yaptığımız hatta bir kriz sonrasında bakış açımızı değiştirdiğimiz bir dönüm noktası anlamına da gelebilir.


 

Dolunaylar enerjiniz ve duygularınız açısından çok önemlidir. Bir karar almak ya da sorularınıza cevap bulmak için uzman falcılarımıza danışın!14 Haziran 2022'de Dolunay

carte du ciel de pleine lune 14 juin


Bu ay Dolunay 14 Haziran Salı günü Türkiye saatiyle 14.53'de Yay burcunda meydana gelecek


14 Haziran 2022 Yay Dolunayı: Harekete geçiren bir Süper Ay

Yay burcunda meydana gelen bu Dolunay yaz gündönümünden önceki son Dolunay. Bir anlamda bu Dolunay'la yılın yarısını tamamlamış olacağız. Yay dinamizmi ve girişimciliği temsil eden bir burç olduğu için ve Dolunay yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmemiz konusunda yardımcı olduğu için, yılın ilk yarısını güzelce tamamlamak ve yaz mevsimine huzurlu bir başlangıç yapmak için güzel bir fırsatla karşı karşıya olduğumuz kesin!

Pleine lune en Scorpion, méditation

Bu Dolunay'da hangi yolda kendimizi daha rahat ve özgür hissedeceğimize dair daha çok şey bileceğiz.

Yay burcundaki Dolunay'da hayatımızda yolunda gitmeyen ve değiştirmemiz gereken şeyleri fark etmemizi sağlayacak. Ya da yolunda giden konulara daha çok odaklanmamıza yardımcı olacak. Yay burcundaki Dolunay bilgilerimiz ve becerilerimizi geliştirmek konusunda olumlu etkilere sahip. Bu Dolunay ayrıca maceracı yönümüzü öne çıkarıyor, hırslarımızı kamçılıyor ve bizi kendimizi aşmaya davet ediyor. Eğer utangaç bir insansak daha dışa dönük davranmamızı sağlıyor. 

Dolunay sırasında gökyüzü: 🌌

  • 14 Haziran günü Yay burcunda gerçekleşen Dolunay Kova burcundaki Satürn'e pozitif bir açıyla bağlanıyor ve üzerimizde olumlu etkilere sahip. Ama Dolunay aynı zamanda Balık burcundaki Neptün'le Kare yaptığı için sorunlarınızı abartmaya eğilimimiz olabilir. Dolunay hedeflerimizi, hırslarımızı ve bazen de acı gerçekleri görmemizi sağlayan bir aydınlanma yaşamamızı mümkün kılar. Dolayısıyla rakiplerinizi ya da karşınıza çıkan zorlukları gözünüzde büyütmeyin. Başka bir deyişle kendimize güvenip hedeflerimizi gerçekçi tutmamız da mümkündür. Eğer yeterince sağduyulu davranamadığımızı fark edersek ya da bir durum olduğundan daha karmaşık gelirse, bakış açımızı değiştirip şartlara uyum sağlamaya çalışmak yerinde olacaktır. 
  • Dolunay esnasında ayrıca Merkür İkizler burcuna giriş yapıyor ve zihnimizi canlandırıyor. Bize daha esnek hareket etmek ve koşullara uygun çözümler ya da argümanlar bulmak konusunda yardımcı oluyor.
  • Koç burcundaki Mars ve Jüpiter bizi harekete geçiriyor ve cesaretimizin kırılmasına engel oluyor. 
  • Son olarak Boğa burcundakİ Kuzey Düğümü Venüs ve Uranüs'e bağlandığı için yavaş yavaş finansal bağımsızlığınızı kazanmanın yollarını arıyorsunuz. Peki bunu nasıl başaracaksınız? Ne pahasına? Kim için? Belki de bu maddi hırslarımızdan biraz uzaklaşıp yaşamımızı özgürce sürdürebilmek için hırslarımızı dizginlememiz gerek. Dolunay sırasında bu konuları düşünme fırsatını değerlendirin. 


Yay Burcu Dolunayı'ndan bu dört burç daha çok etkilenecek:

🤔 Peki Süper Ay ne demek?  Yay burcunda gerçekleşen Dolunay aynı zamanda bir Süper Ay olduğu için normalde olduğundan daha büyük ve parlak görünecek 🎑. Bu durum Ay yörüngesinde Dünya'ya en yakın noktada olduğu zaman gerçekleştir.  Ay ve Dünya arasındaki mesafenin astrolojik anlamda bir etkisi yoktur. 

📝

Dolunaylar da Yeniaylar da herkesin yaşamını etkileyen astrolojik olaylardır. Ancak 14 Haziran'daki Yay Dolunayı'ndan Yay, İkizler, Başak, Balık, Kova, Koç, Terazi ve Aslan burçları etkilenecek.

Not: Ay burcunuz ve Yükselen'iniz de bu burçlar arasındaysa Dolunay'dan aynı ölçüde etkilenebilirsiniz. 


Comment bien vivre une Pleine lune

Dolunay yaşamımızda gerçek bir aydınlanma yaşamamızı sağlayabilir🌝

♊ 1. İkizler:

Harekete geçmek istiyorsanız ya şimdi ya da hiç noktasındasınız. İşbirlikleriniz bu Dolunay'da ön planda olacak. Buna karşılık içgüdülerinize kulak veriyorsunuz ve bunun için tahmin ettiğinizden daha çok zaman harcıyorsunuz. Bir sözleşme ya da anlaşma kafanızı kurcalıyor. Koşullar yeterince açık mı? Şüphelerinizi ve fikirlerinizi dile getirmekten korkmayın!

♌ 2. Aslan :

Yay burcunda gerçekleşen Dolunay'da sportif aktiviteler ve boş zaman etkinlikler ön planda olacak. Rakipleriniz karşısında ya da bir yarışmada kendinizi gösterme fırsatını değerlendirin. Yine de kendinize baskı yapmayın, ne de olsa bunlarla keyif için uğraşıyorsunuz!

♐ 3. Yay:

Burcunuzda gerçekleşen Süper Dolunay hem özel hem profesyonel yaşamınızdaki hırslarınızı kamçılıyor. Kendinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Yeter ki hedeflerinizi belirlerken ayaklarınız yere sağlam bassın! 

♓ 4. Balık:

Bazen çok abartılı hedefler belirliyorsunuz ve planlarınız oldukça çılgın! Büyük hayallere sahipsiniz ve bunları gerçekleştirmek için elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz. Dolunay'ın da desteği sayesinde doğru projeleri seçmek konusunda oldukça başarılısınız. Yani sizi en çok mutlu edecek olanları...


2022 Dolunay Takvimi 

Ocak 2022
19
02:50
Yengeç♋
Şubat 2022
16
19:58
Aslan♌
Mart 2022
18
10:19
Başak♍
Nisan 2022
16
21:56
Terazi♏
Mayıs 2022
16
07:15
Akrep♐
Haziran 2022
14
14:51
Yay♑
Temmuz 2022
13
21:37
Oğlak♒
Ağustos 2022
12
04:35
Kova♒
Eylül 2022
10
12:58
Balık♓
Ekim 2022
10
00:53
Koç♈
Kasım 2022
8
14:01
Boğa ♉
Aralık 2022
8
07:08
İkizler♊


Dolunay'ın etkileri

Kurt adama dönüşen insanlar ve diğer tuhaf inanışların dışında Dolunay bizler ve doğa üzerinde ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir: Uykusuzluk, alınganlık, gerginlik ya da doğum sayısı Dolunay akşamlarında artar. 

Dolunay ve doğum 🤰

Tıpkı kadınların adet döngüsü gibi bir döngüye sahip olan Dolunay doğurganlığa dair güçlü bir semboldür. Ayrıca Ay'ın denizlerdeki gelgitlere olan etkisi ve amniyon sıvısı arasında dolasıyla doğum sırasında suyun gelmesi durumuyla bir bağ kurulabilir.  Buna karşılık Dolunay akşamlarında doğum sayısında artış olduğunu kanıtlayan bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. 

Doğayla yakın bağlar 🏞️

Ay'ın gelgitler üzerinde etkileri olduğu yadsınamaz. Okyanus ve deniz suları Ay'ın çekim gücünün etkisindedir ve dolayısıyla Ay'ın pozisyonu gelgitleri de belirler. Bir Dolunay gecesinde Güneş, Ay ve Dünya aynı doğrultuda hizalandığı için çok daha güçlü gelgitler ortaya çıkabilir. Bunun yanında Ay'In konumunun bazı bitkilerin büyümelerine yardımcı olduğunu belirtelim. Ama Dolunay'in bitki büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. 

Dolunay ve Yeniay arasındaki fark nedir?

Dolunay Güneş tarafından aydınlatıldığı için Dünya'dan bakıldığında parlak bir şekilde görülebilir. Yeniay, Dünya ve Güneş arasında gerçekleştiği için onu gözlemlemek mümkün değildir.  Süper Ay ise, Ay'ın yörüngesi Dünya'ya en yakınken ve tam olarak göründüğü evrede gerçekleşir. 2022'de ise 3 Süper Ay meydana gelecek: 14 Haziran, 13 Temmuz ve 12 Ağustos'ta. 


Not: Ay Takvimi'nde Dolunay beyaz bir daire şeklinde, Yeniay ise siyah bir dair olarak gösterilir. 

Bize yorum bırakın

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.