Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

29 Haziran Yeniayı Yaşamlarımızı Nasıl Etkileyecek?

Yeniay gökyüzünde belli belirsiz görünse de hem Ay'a hem de benliğimize özgü yeni bir başlangıcı temsil eder. Peki Ay'ın bu evresinin bedenimize ve zihnimize ne gibi etkileri söz konusudur?

Astronomik anlamda Yeniaylar, Ay'ın Güneş ve Dünya arasında bulunduğu evreye karşılık gelir. 

nouvelle lune

Yeniayları gözlemlemek çok zordur çünkü Güneş'e çok yakın bir noktada konumlanırlar. Ayrıca gündüz vakti görünür yüzü ışık almadığı için gece olduğunda da göze görünmez. Sonrasında günden güne büyüyen bir hilâl şeklini alır


Kendinize zaman ayırın ve tavsiyelerimize kulak verin! 
Yeniay'ın anlamı: Yeni bir başlangıç

Yeniay demek yeni bir başlangıç demektir. Yeni projelere başlamak ve temiz bir sayfa açmak için ideal bir zamandır. Yeniay döneminin ayrı hamile kalmak için de uygun bir gün olduğunu da unutmayın.

nouveau départ

Eğer profesyonel ya da duygusal yaşamınızla ilgili bir projelere adım atmak istiyorsanız Yeniay'ı değerlendirin. 15 gün sonra Dolunay sayesinde gökyüzünüz aydınlanacak ve başarılar elde edeceksiniz. Şüpheleriniz mi var? Yeniay'ın gündelik yaşamınıza ne kadar etkili olabileceğini bir daha düşünün!

En yakın Yeniay: 29 Haziran

Ocak 2022
2
08:01
Oğlak ♑
Şubat 2022
1
22:07
Kova ♒
Mart 2022
2
13:22
Balık ♓
Nisan 2022
1
05:32
Koç ♈
Nisan 2022
30
05:32
Boğa ♉
Mayıs 2022
30
22:01
İkizler ♊
Haziran 2022
29
13:54
Yengeç ♋
Temmuz 2022
28
04:18
Aslan ♌
Ağustos 2022
27
16:51
Başak ♍
Eylül 2022
25
03:53
Terazi ♎
Ekim 2022
25
15:07
Akrep ♏
Kasım 2022
24
00:16
Yay ♐
Aralık 2022
23
10:44
Oğlak ♑


Yeniay ve etkileri

Bu Yeniay'da hareketli geziler ya da ağır işler yerine daha sakin, şefkatli ve güvenli bir atmosferi tercih edeceksiniz. Yılın kalan kısmına huzurlu bir başlangıç yapmak adına biraz rahatlamaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Yazın gelişi bu isteğinizi daha da artırıyor. Eğer son zamanlarda kendimize zaman ayırmadığımızı ve başkalarının ihtiyaçlarını öne çıkardığımızı hissediyorsak, bugünlerde benliğimize öncelik tanımak bize iyi gelecektir. 

Nouvelle lune du 29 juin en Cancer

29 Haziran Çarşamba günü Yeniay Yengeç burcunda Türkiye saatiyle 06:52'de gerçekleşecek. 


29 Haziran Yengeç Yeniayı'nda gökyüzünde neler olacak?

Bu Yeniay yazın başlangıcında gerçekleşiyor! Dolayısıyla yılın ikinci yarısına yeni bir başlangıç yapmış olacağız. Bu döneme hazırla olmanın ve enerjimizi toplamak kendimize odaklanmanın tam zamanı! Yengeç burcunda meydana gelen Yeniaylar, sezgilerle, hassasiyetle, samimiyetle ve kadınsılıkla ilgilidir. Bizi iç dünyamıza, özel yaşamımıza ve geçmişimize odaklanmaya davet eder ve böylece yakınlarımızla ve kendilerimizle daha çok ilgilenebiliriz. Yakınlarımızla bir araya gelmek, hem bedenimiz hem de ruhumuza bakmak için karşımıza çıkan bu fırsatı değerlendirmek önemlidir.

 • 29 Haziran'da Yengeç burcunda meydana gelen Yeniay Jüpiter'le Kare yapıyor. (Jüpiter'le Venüs arasında ise pozitif bir açı var.) Bu konumlanma bizi kendimizi şımartmaya ve zevk peşinde koşmaya yönlendiriyor. Sofradaki yemekler kadar aşk da bizi bir türlü doyurmuyor!… 💗
 • Bu Yeniay'da her şeye daha sağlıklı bir başlangıç yapıyoruz. İçimizdeki dengeyi sağlarsak 1 Temmuz'daki Mars-Plüton Karesi'ni bilgece karşılayabiliriz. Rakiplerimizle aramızdaki çatışmalar ya da çevremizdeki gerilimler karşısında sağduyulu tepkiler vermeyi başaracağız ve yangına körükle gitmeyeceğiz. Agresif davranan insanların genelde kendilerinden memnun olmayan insanlar olduğunu unutmayın!
 • Eğer Temmuz ayı başında bize endişe veren, stresli ve zor bir durum bizi bekliyorsa 29 Haziran'daki Yeniay sayesinde buna daha hazırlıklı olacağız. Çünkü korkularımızla yüzleşmiş ve en derinde yatan arzularımıza temas etmiş olacağız. Bu sayede her şart altında ya da can sıkıcı haberler karşısında kendimizden daha emin ve güçlü hissedebileceğiz.  

Prenons garde à ce que nous semons ce jour-là, à nos réactions. Soyons plus malins que les détracteurs et ayons une vision à plus long terme.


Yeniayın burçlar üzerindeki etkileri

 • Koç: Birazcık da kendinizi düşünmeniz gerek. Ailenizle ilgili sorumluluklarınız yüzünden bazen yolunuzu şaşırıyorsunuz. Biraz ara verin!
 • Boğa: Sağa sola koşturmaktan vazgeçin. Derin nefes alın, yazın kokularını içinize çekin ve azıcık da olsa zamanın durduğunu hissedin.
 • İkizler: Kazanımlarınızın, sahip olduklarınızın ve iç dünyanızın ne kadar zengin olduğunun farkına varın. Ve eksikliklerinize odaklanmayı bırakın!
 • Yengeç: Kendinize iyi bakmaya çalışın. Bedeninizi ve ruhunuzu pozitif şeylerle besleyin. Daha sonra dışardan gelecek bir saldırı durumunda sezgilerinize kulak verin.
 • Aslan: Bedeninize temas edin. Evinizde daha çok vakit geçirmeye çalışın. Önümüzdeki altı ayda yaşamınızda ne tür değişimler yapmak istediğinizi düşünün. 
 • Başak: Arkadaşlarınızla iletişime geçip onlara ne kadar değer verdiğinizi ve yardımlaşmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu dile getirin. Ve birbirinize zaman ayırın!
 • Terazi: Sezgileriniz ve hayal gücünüz sayesinde iş hayatınızda iyi bir performans sergiliyorsunuz. Bu vesileyle her şeyden önce sizi mutlu edecek yaratıcı projeler yapmayı deneyin!
 • Akrep: Biraz mekan değişikliği yapmaya ne dersiniz? Çok da uzaklara gitmenize gerek yok. Birkaç günlüğüne şehirden uzaklaşmak bile size iyi gelecektir. Farklı atmosferlerin tadını çıkarmaya bakın!
 • Yay: Kendinize iyi davranın, bu kadar sert olmaya gerek yok! Bazı meseleleri çözmeniz gerek. Yoksa aşk yüzünden kalbiniz mi kırık? Harekete geçmenin tam zamanı!
 • Oğlak: İlişkinize zaman ayırmaya çalışın. Bir etkinlik planlamasanız da olur, sadece beraber anın tadını çıkarın. Bekarsanız, kendinize sevgi gösterin ve cazibeniz sayesinde aşkı bulmaya hazır olun!
 • Kova: Birazcık kendinize ve iç dünyanıza odaklanmak size iyi gelebilir. Son zamanlarda çeşit çeşit insanla zaman geçirdiğiniz için dikkatinizin dağınık olduğunu hissediyorsunuz. 
 • Balık: Çocuk sahibi olmayı düşünmeye mi başladınız? Eğer şartlar izin veriyorsa neden olmasın? Bunun dışında yaşamın her türlü zevkinin tadını çıkarıyorsunuz. 

Yeniayın vücudumuzdaki etkileri nelerdir?

Yeniay da tıpkı Dolunay gibi elementler üzerinde, dolayısıyla da insan bedeninde güçlü etkilere sahiptir. Araştırmacılar bazı insanların Dolunaylar ve Yeniaylar sırasında uyku sorunu çektiğini bile tespit etmiştir. Bazı insanlar Ay'ın evlerinden daha çok etkilenirler. Eğer Ay'ın dört farklı evresine eriştiği gecelerde uyku sorunu yaşıyorsanız sizin de Ay'a karşı bir hassasiyetiniz olabilir. 

Müstakbel anneler aman dikkat! Bu durum bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da Yeniaylar sırasında da doğumlarda artış olduğu söylenmektedir. 

Pratik yaşamımız ve Yeniay

Hayatınızın birçok alanında Yeniay'ın etkilerinden faydalanabilirsiniz. Saç bakımı, diyet, bahçe işleri hatta seks konusunda bile Yeniay'ın bahşedeceği değişim fırsatını değerlendirmekten çekinmeyin. İşte Yeniay'ın 4 önemli etkisi:

1. Saçlarınızı kestirmek için biraz bekleyin 💇🏿‍♀️

Eğer saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, Ay Yeniay ve Dolunay arasında yani yükseliş evresindeyken kuaföre gidin! Aynısı vücuttaki tüyler için de geçerli olacağı için bu arada epilasyon yaptırmamaya gayret edin. Bu konuda 2022 Epilasyon Takvimi size yardımcı olabilir!

2. Kilo vermek için bir destek ⚖️

İnsan vücudu Yeniay sırasında fazlalıklarından arınır. Eğer zorlanmadan kilo vermek istiyorsanız Yeniay sırasında 3 günlük bir diyetle fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz.

3. Bahçeyle uğraşın 🪴

Ay'ın bitkiler üzerindeki etkisi herkesçe bilinir. Sebzeler Ay'ın yükseliş evresinde daha dirençlidir. Dolayısıyla bunun, tohum atmak ya da bitki dikmek için ideal bir gün olduğu söylenebilir.

4. İlişkinize yeni bir soluk getirin 🍆🍑

Eğer ilişkinizden eskisi gibi tat alamadığınızı hissediyorsanız Yeniay, ortak projelere adım atmak ve partnerinizi şaşırtmak için ideal bir zamandır. Böylece beraberliğinize ikinci bir şansı da vermiş olursunuz!


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Bize yorum bırakın

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.