Burçların Özellikleri

tarihinde Marta Denise tarafından güncellendi

Burcunuz nedir, neye göre belirlenir? Hangi özellikleri taşır? Her burcun kişilik özellikleri üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Astrologlarımız 12 burcun özelliklerini sizler için sıraladı.

Burçların Özellikleri

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş


Burçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki tablodan bir burcun üzerine tıklayın.

Portrait du Bélier
Koç 
(21/03 - 19/04)
Portrait du Taureau
Boğa
(20/04 - 20/05)
Portrait du Gémeaux İkizler
(21/05 - 20/06)
Portrait du Cancer
Yengeç 
(21/06 - 22/07)

Portrait du Lion

Aslan
(23/07 - 23/08)
Portrait du Vierge
Başak 
(24/08 - 22/09)
Portrait de la Balance
Terazi 
(23/09 - 22/10)
Portrait du Scorpion
Akrep 
(23/10 - 21/11)
Portrait du Sagittaire
Yay 
(22/11 - 21/12)
Portrait du Capricorne
Oğlak 
(22/12 - 19/01)
Portrait du Verseau
Kova
(20/01 - 19/02)
ortrait des Poissons
Balık 
(20/02 - 20/03)Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin


Zodyakta 12 element bulunur ve 4 elemente karşılık gelirler: Ateş, Su, Toprak ve Hava. Burcunuzu doğum tarihiniz yani dünyaya geldiğiniz anda Güneşin burçlar kuşağındaki konumu belirler. 

Burçlarla ilgili bilmeniz gerekenler

Astrologlar zodyak çarkını 12 eşit parçaya böler ve bu parçaların her biri bir burca karşılık gelir. Burcunuzun ne olduğu sorusuna cevap vermek içinse doğum anınızda Güneş'in burçlar kuşağındaki konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Mesela Koç burcuysanız, bu doğdunuz anda Güneş'in Koç burcunda konumlandığı anlamına gelmektedir.

💡 Biliyor muydunuz ?

Zodyak, Yunanca "küçük hayvanlar çemberi" anlamına gelen zodiakos kelimesinden köken alır. Bu isimlendirme zodyakın her takım yıldızının bir canlı biçiminde olmasıyla ilişkilidir. 

Burcum ne?

Eğer hangi burçtan olduğunuzu bilmiyorsanız, aşağıdaki tablodan doğum tarihinize göre burcunuzu öğrenebilirsiniz. Örneğin, 21 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında doğduysanız, Koç burcusunuz demektir.

Sembol
Burç
Doğum Tarihi

Element


Koç 

21 Mart - 19 Nisan
Ateş

Boğa

20 Nisan - 20 Mayıs
Toprak

İkizler

21 Mayıs - 20 Haziran
Hava

Yengeç

21 Haziran - 22 Temmuz
Su

Aslan

23 Temmuz -  23 Ağustos
Ateş

Başak

24 Ağustos - 22 Eylül
Toprak

Terazi

23 Eylül - 22 Ekim
Hava

Akrep

23 Ekim - 21 Kasım
Su

Yay

22 Kasım - 21 Aralık
Ateş

Oğlak

22 Aralık - 19 Ocak
Toprak

Kova

20 Ocak - 19 Şubat
Hava

Balık

20 Şubat - 20 Mart
Su 

Burçlar ve kişilik özellikleri

İşte doğum tarihleriyle birlikte burçlar kuşağında bulunan 12 burç! Sizin ve sevdiklerinizin burçlarını keşfederek zayıf ve güçlü yönlerinizi öğrenebilir, hangi burçlarla daha iyi anlaştığınıza dair tüyolar alabilirsiniz...

Koç: 21 Mart - 19 Nisan

Koç, burçlar kuşağının ilk burcudur. Epey hiperaktif olan bu burç eyleme geçme ve geleceği planlamaya düşkünlüğünün yanısıra cesareti ve otoriter yönüyle öne çıkar. Öncülerin ve liderlerin burcu olan Koç her zaman önde olma ihtiyacı hisseder. 

Boğa: 20 Nisan - 20 Mayıs

Boğa sakin gücü temsil eder. Sağduyulu, ayağı yere basan, sağlığına önem veren ve küçük şeylerden zevk alan bu burç kimi zaman aşırıya kaçıp pasif, tembel ve kayıtsız tavırlar sergileyebilir. 

İkizler: 21 Mayıs -  20 Haziran 

İkizler uyumun, zekanın, iletişim ve konuşma becerilerinin ve sosyalliğin burcudur. Ama bu özelliklerin etkisiyle kimi zaman sağı solu belli olmaz ve dikkatsiz davranmaya meyillidir. 

Yengeç: 21 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç, hayallerin, hassaslığın, nezaketin, yumuşaklığın ve hayal gücünün burcudur. Genelde melankolik bir ruh haline sahip olan Yengeç geleceğe karşı kendini korumak için anılarına, geçmişteki olaylara ve duygularına saplanıp kalır. 

Aslan: 23 Temmuz - 23 Ağustos

 Aslan cömertliğin burcudur ama aynı zamanda hırsın, tahakkümün en saf halini temsil eder. İnsanların kendisine hayranlık duymasını bekleyen Aslan burcu bu özelliği yüzünden fazla kendini beğenmiş davranmaya meyillidir. 

Başak: 24 Ağustos - 22 Eylül 

Başak, düzenin, organizasyonun, netliğin, tevazu ve alçakgönüllülüğün burcudur. Ancak bu burca sahip insanların kendilerini ve başka insanları küçümsemeye eğilimi vardır. 

Terazi: 23 Eylül - 22 Ekim 

Terazi adaletin, denge arayışının, uyumun burcudur. Terazi burçları bu özellikleri sebebiyle kendilerinden abartılı derecede taviz vermeye meyillidir. 

Akrep: 23 Ekim - 21 Kasım

Akrep tutkunun, dürtülerin ve içgüdünün burcudur. Genelde aşırıya kaçan Akrep burçlarıyla başa çıkması güçtür. Kendilerine ve başkalarına zarar vermeye meyillidirler. 

Yay: 22 Kasım - 21 Aralık 

Yay macerayla, şans oyunlarıyla, yaşama sevinciyle ve pozitif düşünceyle ilişkilendirilen bir burçtur. Kendilerini ve başka insanları kandırmaya meyilli Yay burçları genelde gerçekleri görmekte zorlanıp bilinçsiz hareket edebilir. 

Oğlak: 22 Aralık - 19 Ocak

Oğlak iradenin, azmin, bilincin burcudur. Hayatlarında tek bir amaca odaklanırlar. Soğukkanlılıkları, sağduyuları ve mantıklarıyla öne çıkarlar. Bu yüzden de nsanlar onları soğuk, mesafeli ve kayıtsız olarak algılayabilir.

Kova: 20 Ocak - 18 Şubat

 Kova özgürlüğün, yardımlaşmanın, ortaklaşmanın burcudur. Kova burcunun sahip olduğu yaratıcı fikirler onları her türlü disipline karşı durmaya meyilli, dengesiz ve tuhaf kılabilir.  

Balık: 19 Şubat - 20 Mart 

Balık psikolojik berraklığın, hassaslığın, mutlak sevginin ve romantizmin burcudur. Bu burçtan insanlar fazla idealist ve irrasyonel davranabilirler. 

.

📍
Burçlar ruhumuzun aynalarıdır ve varlığımızı oluşturan benzersiz özellikleri yansıtırlar. Burcunuzu bilmek kendinizi ve çevrenizdeki dünyayı daha iyi anlamanızı sağlar. Onları keşfederek kendimizle ilgili bilgilerimizi zenginleştirebilir ve ilişkilerimizi sağlamlaştırabiliriz. Güçlü yönlerinizi geliştirin, benzersizliğinizi gururla kucaklayın ve yıldızların gerçek potansiyelinizi gerçekleştirmeniz için size ilham vermesine müsaade edin.

zodiaque

Kişinin Güneş burcunu bilmesi elbette önemlidir ancak kendinizi bu bilgiyle sınırlamayın. Ay burcu ve Yükselen burç da aynı ölçüde önemli bir etkiye sahiptir.

Burçlar ve Elementler 

Astrolojide burçlar dört elemente göre gruplandırılır: Ateş 🔥, Toprak 🌱, Havi 🌬️, ve Su 🌊. 

Her bir element içinde üç ek grup olduğunu unutmayın: kardinal burçlar, sabit burçlar ve değişken burçlar. Kardinaller başlangıç girişimci ruha sahip olanlar yani, "Başla!" diyenler ve tereddüt etmeden harekete geçenlerdir. Her zaman liderliği ele almaya hazırdırlar. Sabitler inatçı ve sebatkâr olanlardır. Kafalarında bir fikir yerleşmişse, onu değiştirmek hiç de kolay değildir. Kararlarının arkasında dururlar, kaya gibi sağlamdırlar. Değişken burçlar bukalemun gibidir, adaptasyon konusunda üstlerine yoktur. Her duruma uyum sağlayabilirler ve beklenmedik değişimlerle yaşanan krizlerin ustalıkla üstesinden gelirler.

📍
Zodyak çarkı 360 derecelik hayali bir dairedir. Gökyüzünde 12 eşit dilimli büyük bir pizza gibi olduğunu söylersek, her dilim bir burca karşılık gelir 🍕✨. Bu burçlar, Dünya'dan bakıldığında Güneş'in yıl boyunca geçtiği on iki takımyıldızının adını taşır. Yani Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olarak bildiğimiz burçların. Zodyak'ın bu çarkı yeni değil!dir Zodyak'a yapılan ilk atıflar MÖ 1.700'lere kadar dayanmaktadır.

Zodyak çarkı astroloji açısından önemli bir araçtır. Gökcisimlerinin burçlar boyunca hareketini izlemek ve bu hareketlere dayanarak kehanetleri veya tahminleri yorumlamak için kullanılır. Örneğin, eylem ve enerjinin gezegeni Mars, girişimci ruhu ve cesaretiyle bilinen Koç burcuna girerse, bu yeni projelere başlamak veya cesur bir karar almak için iyi bir zamandır.


En yaygın burç hangisidir? 

Bu noktada hangi burcun daha yaygın ya da nadir olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Diğerlerinden daha sık karşımızı çıkan burçlar yıldan yıla değişiklik gösterebilir. Genel anlamda Boğa ve Yengeç burçlarının daha sık görüldüğünü söylemek mümkündür. Bu burçları ise Aslan ve Terazi burçları takip eder.  

Burçların sınıflandırılması

  • 😇 En nazik burç hangisidir? Kova, zodyaktaki en nazik ve hoşgorülü burçtur. Çatışmalardan nefret eder ve sesini asla yükseltmez.
  • 💪 En güçlü burç hangisidir? Aslan, her zaman istediğini elde etmesini bilen gerçek bir liderdir. 
  • 🧘‍♂️ En sakin burç hangisidir ? Soğukkanlılık denince akla ilk olarak Oğlak gelir!
  • 💣 En kıskanç burç hangisidir?  Akrep son derece tutkulu ve sahiplenici eğilimleri olan bir burçtur.

2024'te burcunuzu neler bekliyor?  

Find similar articles on this topic :

Kaleme alan Marta Denise

Yengeç, yükselen Kova. Astrolojiye olan tutkumu herkesle paylaşmak ve yıldızların diliyle yaşamın gizemli detaylarında kaybolmak en sevdiğim şeydir.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!