Burçların Özellikleri

tarihinde

Burcunuz nedir, neye göre belirlenir? Hangi özellikleri taşır? Her burcun kişilik özellikleri üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Astrologlarımız 12 burcun özelliklerini sizler için sıraladı.

Burçların Özellikleri


Burçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki tablodan bir burcun üzerine tıklayın.

Portrait du Bélier
Koç 
(21/03 - 19/04)
Portrait du Taureau
Boğa
(20/04 - 20/05)
Portrait du Gémeaux İkizler
(21/05 - 20/06)
Portrait du Cancer
Yengeç 
(21/06 - 22/07)

Portrait du Lion

Aslan
(23/07 - 23/08)
Portrait du Vierge
Başak 
(24/08 - 22/09)
Portrait de la Balance
Terazi 
(23/09 - 22/10)
Portrait du Scorpion
Akrep 
(23/10 - 21/11)
Portrait du Sagittaire
Yay 
(22/11 - 21/12)
Portrait du Capricorne
Oğlak 
(22/12 - 19/01)
Portrait du Verseau
Kova
(20/01 - 19/02)
ortrait des Poissons
Balık 
(20/02 - 20/03)
Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinZodyakta 12 element bulunur ve 4 elemente karşılık gelirler: Ateş, Su, Toprak ve Hava. Burcunuzu doğum tarihiniz yani dünyaya geldiğiniz anda Güneşin burçlar kuşağındaki konumu belirler. 

Burçlarla ilgili bilmeniz gerekenler

Astrologlar zodyak çarkını 12 eşit parçaya böler ve bu parçaların her biri bir burca karşılık gelir. Burcunuzun ne olduğu sorusuna cevap vermek içinse doğum anınızda Güneş'in burçlar kuşağındaki konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Mesela Koç burcuysanız, bu doğdunuz anda Güneş'in Koç burcunda konumlandığı anlamına gelmektedir.

💡 Biliyor muydunuz ?

Zodyak, Yunanca "küçük hayvanlar çemberi" anlamına gelen zodiakos kelimesinden köken alır. Bu isimlendirme zodyakın her takım yıldızının bir canlı biçiminde olmasıyla ilişkilidir. 

Burcum ne?

Eğer hangi burçtan olduğunuzu bilmiyorsanız, aşağıdaki tablodan doğum tarihinize göre burcunuzu öğrenebilirsiniz. Örneğin, 21 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında doğduysanız, Koç burcusunuz demektir.


Sembol
Burç
Doğum Tarihi

Element


Koç 

21 Mart - 19 Nisan
Ateş

Boğa

20 Nisan - 20 Mayıs
Toprak

İkizler

21 Mayıs - 20 Haziran
Hava

Yengeç

21 Haziran - 22 Temmuz
Su

Aslan

23 Temmuz -  23 Ağustos
Ateş

Başak

24 Ağustos - 22 Eylül
Toprak

Terazi

23 Eylül - 22 Ekim
Hava

Akrep

23 Ekim - 21 Kasım
Su

Yay

22 Kasım - 21 Aralık
Ateş

Oğlak

22 Aralık - 19 Ocak
Toprak

Kova

20 Ocak - 19 Şubat
Hava

Balık

20 Şubat - 20 Mart
Su 


Burçlar ve kişilik özellikleri

İşte doğum tarihleriyle birlikte burçlar kuşağında bulunan 12 burç! Sizin ve sevdiklerinizin burçlarını keşfederek zayıf ve güçlü yönlerinizi öğrenebilir, hangi burçlarla daha iyi anlaştığınıza dair tüyolar alabilirsiniz...

Koç: 21 Mart - 19 Nisan

Koç, burçlar kuşağının ilk burcudur. Epey hiperaktif olan bu burç eyleme geçme ve geleceği planlamaya düşkünlüğünün yanısıra cesareti ve otoriter yönüyle öne çıkar. Öncülerin ve liderlerin burcu olan Koç her zaman önde olma ihtiyacı hisseder. 

Boğa: 20 Nisan - 20 Mayıs

Boğa sakin gücü temsil eder. Sağduyulu, ayağı yere basan, sağlığına önem veren ve küçük şeylerden zevk alan bu burç kimi zaman aşırıya kaçıp pasif, tembel ve kayıtsız tavırlar sergileyebilir. 

İkizler: 21 Mayıs -  20 Haziran 

İkizler uyumun, zekanın, iletişim ve konuşma becerilerinin ve sosyalliğin burcudur. Ama bu özelliklerin etkisiyle kimi zaman sağı solu belli olmaz ve dikkatsiz davranmaya meyillidir. 

Yengeç: 21 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç, hayallerin, hassaslığın, nezaketin, yumuşaklığın ve hayal gücünün burcudur. Genelde melankolik bir ruh haline sahip olan Yengeç geleceğe karşı kendini korumak için anılarına, geçmişteki olaylara ve duygularına saplanıp kalır. 

Aslan: 23 Temmuz - 23 Ağustos

 Aslan cömertliğin burcudur ama aynı zamanda hırsın, tahakkümün en saf halini temsil eder. İnsanların kendisine hayranlık duymasını bekleyen Aslan burcu bu özelliği yüzünden fazla kendini beğenmiş davranmaya meyillidir. 

Başak: 24 Ağustos - 22 Eylül 

Başak, düzenin, organizasyonun, netliğin, tevazu ve alçakgönüllülüğün burcudur. Ancak bu burca sahip insanların kendilerini ve başka insanları küçümsemeye eğilimi vardır. 

Terazi: 23 Eylül - 22 Ekim 

Terazi adaletin, denge arayışının, uyumun burcudur. Terazi burçları bu özellikleri sebebiyle kendilerinden abartılı derecede taviz vermeye meyillidir. 

Akrep: 23 Ekim - 21 Kasım

Akrep tutkunun, dürtülerin ve içgüdünün burcudur. Genelde aşırıya kaçan Akrep burçlarıyla başa çıkması güçtür. Kendilerine ve başkalarına zarar vermeye meyillidirler. 

Yay: 22 Kasım - 21 Aralık 

Yay macerayla, şans oyunlarıyla, yaşama sevinciyle ve pozitif düşünceyle ilişkilendirilen bir burçtur. Kendilerini ve başka insanları kandırmaya meyilli Yay burçları genelde gerçekleri görmekte zorlanıp bilinçsiz hareket edebilir. 

Oğlak: 22 Aralık - 19 Ocak

Oğlak iradenin, azmin, bilincin burcudur. Hayatlarında tek bir amaca odaklanırlar. Soğukkanlılıkları, sağduyuları ve mantıklarıyla öne çıkarlar. Bu yüzden de nsanlar onları soğuk, mesafeli ve kayıtsız olarak algılayabilir.

Kova: 20 Ocak - 18 Şubat

 Kova özgürlüğün, yardımlaşmanın, ortaklaşmanın burcudur. Kova burcunun sahip olduğu yaratıcı fikirler onları her türlü disipline karşı durmaya meyilli, dengesiz ve tuhaf kılabilir.  

Balık: 19 Şubat - 20 Mart 

Balık psikolojik berraklığın, hassaslığın, mutlak sevginin ve romantizmin burcudur. Bu burçtan insanlar fazla idealist ve irrasyonel davranabilirler. 


En yaygın burç hangisidir? 

Bu noktada hangi burcun daha yaygın ya da nadir olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Diğerlerinden daha sık karşımızı çıkan burçlar yıldan yıla değişiklik gösterebilir. Genel anlamda Boğa ve Yengeç burçlarının daha sık görüldüğünü söylemek mümkündür. Bu burçları ise Aslan ve Terazi burçları takip eder.  

Burçlar ve Elementler 

Astrolojide burçlar dört elemente göre gruplandırılır:

Tüm bu özellikler kişiliğin belirlenmesinde önemli rol oynar. 


Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin