Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Koç Burcunun Özellikleri

Tedirgin, sabırsız ve inatçı Koç harekete geçmeye, sosyalleşmeye ve benliğini ortaya koymaya ihtiyaç duyar. Hevesli ve olumlu düşüncelere sahip olan Koç kimi zaman odaklanmakta ve durumu kavramakta zorluk çeker. Karşısındaki engelleri yanlış hesapladığı için çabucak öfkelenir ve bu yüzden de kısa sürede hevesi kırılır... Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Koç burcunun astrolojik anlamı 

Mars tarafından yönetilen Koç sürekli hareket etmeye ihtiyaç duyan dinamik bir burçtur. Tez canlı kişiliğinin etkisiyle, asla geriye bakmadan tam yol ilerler. Ancak karşısına bir engel çıktı mı anında geri adım atar ve şansını başka bir yerde denemeyi tercih eder. Bağımsız ve içgüdülerine göre hareket eden Koç, tepkilerini kontrol etmekte epey zorlanır. Dürüst ve tutkulu bir insan olan Koç kalbinin fethedilmesinden hoşlandığı kadar başkalarının kalbini çalmaktan da hoşlanır!

Koç burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 21 Mart - 19 Nisan 
  • Güçlü yönleri: Hız, güç
  • Nitelikler: Cesaret, içtenlik
  • Olumsuz yönleri: Öfke, hiddet
  • Değerli taşlar: Yakut, ametist
  • Gezegen: Mars
  • Element: Ateş
  • Renkler: Kırmızı
  • Metaller: Çelik, demir
  • Bedende karşılık gelen bölge: Baş, kan


Koç burcunun portresi 

Mars'ın etkisi altındaki Koç en enerjik burçlardan biridir. Koç burcunun sembolü onun coşkun doğasına gönderme yapar. Aslan ve Yay gibi Ateş burçlarından olan Koç kimi zaman amacına ulaşamasa bile insiyatif almaktan hoşlanır. Bağlı oldukları element onları tam bir eylem insanı kılar. Koç sabırsız, sinirli ve agresif davrandığı takdirde sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda stresini azaltacak yöntemler ona yardımcı olabilir. 
Koç burcu doğası gereği oldukça cesurdur ve zorluklarla mücadele etmekten ve risk almaktan nadiren kaçınırlar. Ama Mars'ın etkisi altındaki Koç'un kendini güvende hissetmesi oldukça önemlidir. Fiziksel aktiviteler onun güçlenmesine ve enerjisini doğru kullanmasına yardımcı olabilir. 

Koç burcu hangi burçlarla uyumlu?

Koç burcu Terazi, Aslan, Yay burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Koç burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Koç burcunun olumlu özellikleri

Tutkulu birisiniz ve bu tutku sizi her koşulda elinizden gelenin en iyisini yapmaya yönlendiriyor. Ayrıca eşi benzeri görülmemiş bir coşkuya sahipsiniz. Yaşama sevincinizi çevrenizle paylaşmaktan çekinmiyorsunuz. Diğer insanlar için motivasyon kaynağısınız. 


Özgün kişiliğinizle çevrenize daima dürüst davranıyorsunuz ve onlar da her koşulda sizin fikrinizi alabileceklerini biliyorlar. Daima o an hissettiğiniz duygularınıza göre hareket ediyorsunuz. Bu özelliğiniz sayesinde tamamen kendinizle uyum içinde davranıyorsunuz. Ayrıca ortamı hareketlendirmeyi ve insanları harekete geçirmeyi çok seviyorsunuz. Her bir eyleminiz içinizden geçen duyguya bağlı zira oldukça spontane davranan bir insansınız. Kısacası mantıkla aranız o kadar da iyi değil!


Kendinizi serbest bırakmaya meyillisiniz ve eylemlerinizin sonuçlarına pek kafa yormuyorsunuz. Sizin için içinde bulunduğunuz an geçmişten ya da gelecekten çok daha önemli. Bu bakış açınız sizi genellikle cesur kılıyor. Tehlike karşısında tereddüt etmiyorsunuz. Maceralar sizi motive ediyor ve önünüze çıkan her engeli kendinizi kanıtlamak ve kararlılığınızı göstermek için yeni bir fırsat olarak değerlendiriyorsunuz. 


Koç burcunun olumsuz özellikleri

Bitmek bilmeyen enerjiniz yakınlarınızı yorabilir. Onlar çoğu zaman aşırı aceleci davrandığınızı düşünüyorlar. Herkes hayatı sizin ritminizde yaşayamayacağını bilip buna göre hareket etmeniz gerek. Bu dinamizmin etkisiyle ve sıkılmaktan korktuğunuz için önünüze çıkan her fırsata atlıyorsunuz. Bu halde yolunuzu kaybetmemek için görevlerinize yönelik bir planlama yapmanız şart.  


Bazı durumlar üzerine iyice düşünmek de ilginç sonuçlar doğurabilir. Çok hızlı hareket etmek istediğiniz için sonuçları pek hoş olmayan kararlar alabiliyorsunuz. En doğru çözümü bulmak adına tüm ihtimalleri değerlendirmeye gayret edin. Bu tutkunuz gözünüzü kör ediyor ve çevrenizdeki insanları unutabiliyorsunuz. Mantığınız bu tarz zor kararları almak konusunda epey yardımcı olabilir. Onun sadece negatif yönlerini görmekten vazgeçin! 


Sürekli hareket halinde olduğunuz için her şeyin sizin sırtınızda olduğunu hissediyorsunuz. Çevrenizdeki insanlara biraz özgürlük alanı sunmak adına bu yaklaşımınızdan vazgeçmeye çalışın. Ayrıca dürüstlüğünüz kimi insanlar açısından kabalık olarak algılanabilir. Alıngan olduklarını bildiğiniz insanlara konuşurken söyleyeceklerinizi iyice düşünüp tartın. Kısacası, eğer mutlu olmak istiyorsanız enerjinizi doğru kullanmayı ve çevrenizdeki insanları daha çok dikkate almayı öğrenmeniz şart.


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Bize yorum bırakın

Yorumlar

Abartılı konuşma konusu hariç hepsi doğru bir koç kadiniyim😂

Koç burcu için burç yorumları

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Koç burcu üzerine makaleler

Koç Burcu: Yükselenizin Etkilerini Keşfedin!  Kişiliğinizin sırları yükselen burcunuzda saklı!

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Koç Burcu: Yükselenizin Etkilerini Keşfedin!  Kişiliğinizin sırları yükselen burcunuzda saklı!

Koç burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Koç Burcunun Diğerleriyle Uyumu  Seni tamamlayan burç hangisi?

Bizimle iletişime geçin.