Dört Anlaşma: Yaşamınızı Değiştirecek 4 Toltek Prensibi

tarihinde Perse Tobur tarafından güncellendi

İnsanoğlu gerçeklik algısını bozar ve kendisine nafile acılar yaratır. Toltekler ise bu sorunları aşmasını bilmiştir. Meksikalı bu bilgeler herkesin dört adet davranış biçimi benimseyerek yaşam kalitesini artırabileceğine inanır. Pozitif bir şekilde iletişim kurmak, meseleleri kişisel algılamamak, felaket senaryolarını düşünmemek ve elinden gelenin en iyisini yapmak... Dört anlaşmayı öğrenmeye hazır mısınız?

Dört Anlaşma: Yaşamınızı Değiştirecek 4 Toltek Prensibi
🪷 Uyumlu ve tatmin edici bir hayat için spiritüel danışmanlardan destek alın!
Ruhunu huzura kavuşturmayı bilen, iç dünyasında kendisi ile barışık olmayı seçen ve düşünce biçiminde pozitifliği benimsemiş bir hayat yaşamak için spiritüel danışmanlarımız ile iletişime geçin!
Simon Tor

Simon Tor

Yaşam Koçu

⭐⭐⭐⭐⭐ %99.6

👥 21999 danışmanlık

#şifa #enerji #tarot

📞  Telefon💬 Chat
Medyum Helin

Alya Arkın

Spiritüel Danışman

⭐⭐⭐⭐⭐ %100

👥 22319 danışmanlık

#bioenerji #reiki #hipnoz

📞  Telefon🎥 Görüntülü

Neslin Yazar

Neslin Yazar

Yaşam Koçu

⭐⭐⭐⭐⭐ %100

👥 1501 danışmanlık

#axessbar; #reiki #enerji

📞  Telefon 🎥 Görüntülü

Nalan Güngören

Helin

Medyum

⭐⭐⭐⭐⭐ %99,8

👥 10116 danışmanlık

#rüya #hipnoz #gelecekyorumlama

📞  Telefon💬 Chat

Alıngan olmayı ve negatif düşünmeyi bırakmak… Söylemesi kolay, yapması zor! Buna karşın, olumlu davranış biçimlerine kafa yordukça onları hayatımıza dahil etmeye başlarız. Kişisel gelişim alanında çok satanlar listesine giren Dört Anlaşma kitabındaki dört prensibi keşfedin.


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Dört Toltek prensibi 

1. "Kullandığın sözcükleri özenle seç"

Bu prensip bizi yalnızca ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmemizi öğütlemekle kalmaz, sözlerimiz ve düşüncelerimizle kendimize yaklaşımımıza da odaklanır. Özgüvenimizi artırmak yerine, "Ben aptalım, bu işi asla başaramayacağım…" gibi sözlerle kendimizi değersizleştiriyoruz. Bu durumun öz saygımıza pek bir faydası olduğu söylenemez... Diğer insanlar zaten bizi yargılamaya hazır, bu yüzden enerjimizi başka şeylere harcayalım. Kendimize karşı daha hoşgörülü ve anlayışlı davranalım. Bazı işler on saat bazılarıyla on gün sürer. Ama eninde sonunda bunu başarabiliriz.


liste cahier

Bu prensibi hayata geçirmek için, kafanızdan geçen sözleri bir kağıda yazın ve onları mesafeli bir şekilde analiz etmeye çalışın. Buradaki amaç bildiklerimize, kapasitelerimize ve en önemlisi de kendimize yönelik değersizleştirici sözlerden kurtulmak. Mesela anahtarlarınızı mı kaybettiniz? "Ne aptalım" demek yerine arada böyle şeylerin olabileceğini düşünün ve ilerisi için daha dikkatli olun.

2. "Hiçbir şeyi kişisel algılama"

Surat asma, kin tutma, intikam isteği… Hepimizin alınganlığımız yüzünden bazı davranışlar gerçekleştirdiğimiz olmuştur. İtiraf edelim ki bu durum bizi tatmin etmekten ziyade zaman ve enerjimizi boşa harcamaktır sadece. Hele de karşımızdaki insanlar bizi incittiklerinin farkında değilse! Kin duygusunu kendinizden uzak tutmak için insanların yaptıklarının ve söylediklerinin sizle alakası olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Biz kendi dünyamızın merkezindeyiz, onlarınkinin değil! İş arkadaşımız bize selam vermeyi mi unuttu? Belki de sadece çok yorgun ya da canı sıkkın... Eğer bir hata yapmadığınızdan eminseniz, karşınızdaki kişiye sinirlenmek yerine kendinizi onun yerine koyun. 


comportement personnes

İkinci prensibi uygulamak için çevrenizdeki insanların davranışlarına verdiğiniz tepkileri gözlemleyin. Onları eleştiriyor musunuz? Davranışınızda haksız mısınız ? Eğer özgür davranmak istiyorsanız siz de başkalarının özgürlüklerine saygı duyun.


3. "Varsayımda bulunma"

Varsayımlarda bulunmayı ne çok severiz! Sanki geleceği görme yeteneğinimiz varmış gibi, oldukça olumsuz bir düşünce biçimiyle hep en kötüsünün olacağını düşünürüz. Oysa bu durumun bize hiçbir faydası yoktur. Bir inanç insanı yukarı taşıyabileceği gibi aşağı da düşürebilir. Varsayımlara genellikle yanlış anlaşılmalara, kavgalara, endişelere hatta ayrılıklara bile yol açar. Ayrıca beklentiler yaşamın tüm sihrini ortadan kaldırır. Olayları akışını bırakın ve denemeden önce yenilgiyi kabul etmeyin.


profiter instant present

Bu üçüncü prensibi uygulamak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken anı yaşamak! Eğer gelecekte sizi önemli değişimler bekliyor ve bu da sizi strese sokuyorsa, şansın sizden yana olması için çaba sarf edin. 

4. "Yapabildiğinin en iyisini yap..."

Ve her şey yoluna girecektir! Özverili bir şekilde hareket edersek asla pişmanlık hissetmeyiz. Negatif varsayımlarınıza ve baskılarınıza geçit vermeyin. "Elinizden gelenin en iyisi" içinde bulunduğunuz duruma, yaşamınıza ve birçok faktöre göre değişebilir. Bu yüzden bugünün iyisiyle dünkü hiçbir zaman aynı değildir. Ama içinize siniyorsa sizi her hâlükârda mutlu edecektir. 

liste


Bu prensibi de yaşamınıza dahil edin ve sizi tatminsiz kılan diğer konuları da gözden geçirin. Yeni eylemler gerçekleştirerek daha iyiye doğru ilerleyin. 

► "Dört Anlaşma" kitabının yazarı Miguel Ruiz'nin dediği gibi "Bu prensipleri hayata geçirdiğiniz zaman, 'elinizden gelenin en iyisi' hiç olmadığı kadar iyi olacak." Daha iyi bir yaşam için, evreni yöneten yasaları keşfedin.

Find similar articles on this topic :

Kaleme alan Perse Tobur

Balık, yükselen Yengeç. Çevremizdeki dünyayı anlamakta zorlandığımız şeylerin her zaman farkındaydım. İlgi alanlarım? Reiki, meditasyon...

🔮  Neden Astrocenter'ı tercih etmeliyim ?  🔮

Choose your advisor

Güvenlik ve Gizlilik

Dünya çapında 10.8 milyon kullanıcı

Schedule a reading

Erişilebilirlik ve Esneklik

7/24 çevrimiçi uzmanlar

Get a reading

Nitelikli Uzman Profilleri

Gerçek müşteri yorumları

İç sesinize rehberlik etmesi için hemen bir uzmana danışın!

🗝️ Ruhsal Özbakımın Anahtarı: "Spiritüel Danışmanlık" hakkında bilmeniz gerekenler ! 

Spiritüel Zeka Nedir ? Neden Önemlidir ? 

Pandemi süreciyle beraber; kişilerin kendi içsel yolculuklarına getirdikleri farkındalıkla birlikte önemi anlaşılan Spiritüel Zeka (SQ), bir bireyin içsel farkındalık, anlayış ve daha yüksek bir güç veya amaç ile bağlantı düzeyini ifade eder. 

Spiritüel Danışmanlık Ne İşe Yarar ? 

Danışmanlık kişinin SQ'sunu geliştirmesi, kişisel ve kitlesel tatmin, bütünlük ve mutluluk için esastır. Sadece bireylerin amaçlarını anlamalarına ve hayatta anlam bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kişileri başkalarına karşı daha empatik ve daha yüksek bir bilinçli farkındalık seviyesine yaklaşmaya teşvik ederek; uyumlu ve tatmin edici bir hayata yol açar. Spiritüel danışmanlık ise size bu anlamda rehberlik eder. 

Spiritüel Danışmanlık Neden Faydalıdır ?

Bizi yalnızca rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda yaşamın karmaşasında nasıl bir denge kurulacağını, iç huzuru nasıl bulacağınızı gösterir. Kariyer, aşk ya da kişisel büyüme gibi konularda kişiye özel yönlendirmeler alabilirsiniz. Bakalım ruhunuzu neler bekliyor!

Hani derler ya, doğru zamanda doğru yerde olmak... İşte, spiritüel danışmanlarımız, hayatınızdaki 'doğru zaman'ı ayarlamakta ustalar! Ayrıca, sizi gülümsetecek kadar etkili küçük sinyallere, tesadüflere dikkat çekerek size sadece yol gösterirler. 

 Danışman Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Manevi rehberlik alacağınız profesyoneli seçerken profillerini incelemek için zaman ayırmanız çok önemli. Seçim yaparken, kendi iç sesinizi dinleyin. Sezgilerinize güvenerek danışmanlarımıza yapılan yorumları veya özgeçmişlerini mutlaka değerlendirin. Ruhsal uyumu hissettiğiniz birini seçin, çünkü bu yolculukta en güçlü rehberiniz o olacak.

İlk Danışmanlık Deneyimim İçin Hazırlanmalı Mıyım?

Evvet! İlk adım, gülümsemek! Sonra, samimi bir açık kalp ve açık zihinle yaklaşın. Ruhunuzu olgunlaştıracak deneyimler için öğrenmeye hazır olmanız çok önemli. Kendinizi açmak ve danışman ile etkin bir bağ kurabilmek için bu kritik bir nokta. Ayrıca danışmanlık sırasında asıl liderin siz olduğunu asla unutmayın. Rehberler sadece yol gösterir, siz kendi hayatınıza bu bilgelikleri kullanmak üzere ruhunuzu yüceltmek için oradasınız. 

Astrocenter'daki Uzmanlara Neden Güvenmeliyim? 

Öncelikle uzmanlarımızın her biri bize başvuru yaptıktan sonra test ediliyor. Ayrıca müşteri yorumları ve değerlendirmeleri %100 gerçek olup platform üzerindeki uzman profillerini elerken temel bilgi kaynağımız oluyor. Gizlilik bizim için aşırı önemli! Gizliliğinize saygı gösteriyor, kişisel verilerinizi koruyor ve güvenli bir platform sağlıyoruz.

🕉️ Enerji, Çakralar ve Ritüeller : İçsel Uyumun Anahtarları

Ay Suyu Nedir? Nasıl Yapılır?

Ay gündelik yaşamımızda önemli bir rol oynar. Döngüsü bizi ve hayatımızı etkiler. Özellikle de Dolunay zamanlarında! Dolunaylar, Ay suyu yapmak için ideal zamanlardır. İnsanı rahatlatan, arındıran ve ona enerji veren Ay suyuna dair her şey bu yazıda!

Ünlü Kahin Nostradamus’un 2024 İçin Kehanetleri

Nostradamus bundan yüzyıllar evvel yaptığı tahminlerin güvenilirliğiyle tanınır. Onun dörtlüklerinin kehanet niteliğine sahip olduğu ve dünyadaki büyük değişimlere işaret ettiği söylenir. Peki Nostradamus 2023 için neler öngörmüştü? Şimdilik tek söyleyebileceğimiz tahminlerinin hayli endişe verici olduğu...

Eve Uğursuzluk Getiren Eşyalar

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek istediğimiz en temel yerlerden biridir. Gelgelelim sahip olduğumuz bazı eşyalar uğursuzluk getirir ve düzenimizi, iç huzurumuzu ve mutluluğumuzu bozan negatif enerjileri çekerler. Evde pozitif enerjiler çok önemlidir. Dolayısıyla bu nesnelerden kurtulmaya özen gösterin!

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, mistik güçleri olmayan insanlar tarafından bile yüzyıllardır gerçekleştirilen bir pratiktir. Eğer siz de ruhunuzun bedenininizden çıkmasını ve yaşama farklı bir gözle bakmayı arzu ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Astral seyahat yapmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Karmik İlişkiler

Eğer reenkarnasyona inanıyorsanız, karmik ilişkilere de inanmanız kaçınılmazdır. Tabii bunun için önce bu kavramın ne ifade ettiğini bilmek gerekir. Karmik ilişki önceki yaşamlara dayanan güçlü bağlara karşılık gelir. Detaylar yazımızda!

Telepati Nedir? Nasıl Yapılır?

Telepati gün içinde fark etmeden yaptığımız bir yöntem. Bunu geliştirerek sevdiğiniz kişiye kendinizi arattırabilirsiniz.

Geleneksel Dilek Ağaçları : Tarihçesi ve Anlamı

Dilek ağacı geleneği bizim kültürümüze Şamanizm’den miras kalmıştır. İlginçtir ki, bu gelenek sadece bizde değil, hemen hemen her toplumda karşımıza çıkar. Peki insanlar neden dilek ağaçlarına ihtiyaç duyar?

Mumların ve Alevlerinin Anlamları

Büyük spiritüel güçlere sahip olan mumlar, tarih boyunca ritüellerde ve büyülerde insanlar için önemli nesneler olmuştur. Bir mumu seçerken rengine önem verilmesi gerektiği gibi yanma biçimleri de göz ardı edilemeyecek anlamlar taşır. Mumlar sizlere çok önemli mesajlar iletebilirler. Alevlerde saklı mesajları keşfetmeye hazır olun!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

Yoksa siz de her şeyin tesadüf eseri olduğuna ya da kaderinizin baştan belli olduğuna inananlardan mısınız? Unutmayın ki evren ne kadar büyük olursa olsun 14 temel yasayla yönetilir. Karma, çekim yasası ve ilahi birlik yasaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yaşamınızda uyuma kavuşmak adına bu yasaları keşfedin!

🪽 Meleklerin işaretlerini farketmenize yardımcı olacak içerikler:

Başmelek Zadkiel: İlâhi Adalet

Zadkiel, özgürlüğün, hoşgörünün, şefkatin ve merhametin başmeleğidir. Bu sebeple de affetme ve bağışlamayla ilişkilendirilir. İnsanların nezdinde başmelek olarak görevi bizim hem çevremizdekileri hem de kendimizi affetmeyi öğrenmemize yardımcı olmaktır.

Başmelek Raziel: Sırların Koruyucusu

Başmelek Raziel, Kabala inancıyla ilişkilendirilir. İsmi "Allah'ın sırrı" anlamına gelen Raziel'in görevi insalara Allah'ın kendisine gösterdiği sırları ortaya koymaktır. Raziel aynı zamanda gizemlerin, ruhani sezgilerin de başmeleğidir.

Dileğiniz Gerçekleşecek Mi? Melek Kartları Cevaplıyor!

Meleklerin bizlere doğru yol gösterdiğine inanıyoruz. Bize doğru yolu gösteren meleklerin rehberliği ve sorularınıza net cevaplar verek sevgi dolu mesajları için siz de bir melek kartı seçebilir ya da melek tarotu falınıza baktırabilirsiniz.

Koruyucu Meleğinizle İletişim Kurmanın Püf Noktaları

Melekler hep etrafımızdadır. Biz görmesek de koruyucu meleğimiz her gün bize eşlik eder, bizi dinlemeye, teselli etmeye ve ona seslenmeyi bilirsek yardımımıza koşmaya her zaman hazırdır. İşte koruyucu meleğinizle iletişim kurmanın püf noktaları!

Başmelek Rafael ve İyileştirici Gücü

Rafael en çok tanınan başmeleklerden bir tanesidir. Üç semavi dinde de adı geçer. "Kutsal Şifacı" olarak da bilinen Rafael'in iyileştirici gücü herkes tarafından kabul görmektedir.

Meleklerin Sayısı 444: Büyük Şeyler Başaracaksınız

Her yerde 444 sayısını mı görüyorsunuz? Bunun tesadüf olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında koruyucu meleğiniz size bir mesaj göndermeye çalışıyor. İçgüdülerinizin peşinden gitmenizi çünkü doğru yolda olduğunuzu hatırlatıyor. Bu kombinasyon aynı anda hem bilgelik hem de sezgi gücü anlamına gelir. Koruyucu meleğinizle bağınız hiç olmadığı kadar güçlüdür. Size yol göstermesine izin verin ve meleklerin sayısı 444'ün anlamını keşfedin.

Kalpleri İyileştiren Başmelek Camael

Camael, sevgi, tolerans ve şükran duygularını temsil eder. İsmi, Tanrı'yı gören anlamına gelen Camael, hakiki sevginin başmeleği olarak bilindir. Bu sevgi hem kendimize hem de başkalarına yönelik olabilir. Bir aşk acısı mı çekiyorsunuz? Böyle bir durumda Camael'e seslenmelisiniz!

Metatron: Kutsal Dünyanın Başmeleği

Métatron en güçlü başmeleklerden biridir. Onun insanlar ve kutsal dünya arasında bir bağ kurduğu söylenir. Zira kutsal dünyaya yakınlığına rağmen Hz. İdris olarak ölümlü bir varoluşa da sahip olmuştur. Bu da insanları ve mücadelelerini daha iyi anlamasını sağlar.

Koruyucu Melek Ariel: Sezginin ve Vahiyin Sembolü

46 numaralı melek olan Ariel, sezginin ve vahiyin sembolüdür. Ariel, 8 - 12 Kasım arasında doğanların koruyucu meleğidir. Ariel'in detaylı özellikleri ve onunla iletişim kurma yollarına dair detaylar bu yazımızda.

Başmeleklerin Lideri: Mikail

Mikail şüphesiz 7 başmelek arasında en bilinen isimdir. Allah'a diğer başmeleklerden daha yakın olduğu kabul edilir ve bu yüzden de başmeleklerin lideri kabul edilir. Ayrıca iyiliğin kötülük karşısındaki zaferini sembolize eder. İnsanlara yakındır ve koruyucu gücü oldukça yüksektir.

Elçi Başmelek: Cebrail

Cebrail, Allah'ın mesajlarını ve emirlerini ileten başmelektir. İyileştirici güce de sahip olan Cebrail, insan doğumuyla ve sanatsal anlamda yaratım süreçleriyle de ilişkilendirilir.

🌠 Gördüğünüz rüyaların anlamlarını keşfedin!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Rüyalarınız size neler anlatiyor ?

Rüyalar bizim için önemlidir; çünkü bilinçaltımızın harmanladığı olaylar çevremizde bizi etkileyen kişilerle birleşip bize bir hikâye sunarlar. Peki rüyamızda gördüklerimiz bizlere neler anlatmak istiyor?

Rüyada Ölmüş Birini Görmenin 5 Farklı Yorumu

Rüyanızda ölü birini mi gördünüz? Endişelenmeyin. Rüyada ölü birini görmek sizin de yakın gelecekte öleceğiniz anlamına kesinlikle gelmiyor. Kendimizi karmaşık bir durumun içerisinde bulduğumuzda hayaletler bizi rahatlatmak ya da bir çözüm önerisinde bulunmak amacıyla bizleri ziyaret eder. Elbette ki geceleri size görünen kişinin kim olduğuna bağlı olarak farklı yorumlar mevcuttur. Bu ziyaretlerin arkasındaki saklı mesajları keşfetmeye hazır olun!

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!