Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Yaşamın Doğal Akış Felsefesi "Karma" Nedir?

Düşüncelerimiz, eylemlerimiz, isteklerimiz ve arzularımız bizim geleceğimizi belirliyor. Üzerine en fazla çalışma yapılmış karma felsefesini sizler için yazdık.

 

Yaşamımızın Aynası "Karma" Nedir?  

Karma felsefesine göre her şey, yaşamınızın her anı kadar doğal ve akışında ilerliyor. Çok basit bir açıklama ile karma; bizim kendi eylemlerimizin bütününden sorumlu olmamızı sağlar. Aslında bizi, bu eylemlerin sonuçlarını kabul etmek durumunda bırakan bir doğa yasasıdır.

 

moon

 

 ☯ Aklınıza takılan sorular mı var? En iyi medyumlar gelecek üzerine net cevaplar ☯

 

Kendi kendimizin farkında olma ve olumlu ya da olumsuz ürettiklerimizin arkasında durabilme ve onları savunabilme durumudur. “Karma” sözcüğünün anlamı aslında “yapmadır”. Karma felsefesi bir nevi kendi yaptıklarımızı sanki bir ayna karşısında izlemek gibidir. Biz şu anda ne yapıyorsak, hangi durumda bulunuyorsak, bunu kendimiz oluşturmuşuzdur, kendi yaptıklarımızı ve başımıza gelenleri bilinçli ya da bilinçsiz olarak kendimiz belirlemişizdir.

Karmaya göre; herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda ve herhangi bir şekilde yaptığınız her eylem bir gün mutlaka size döner. Yaptığınız hiçbir hareketi geriye döndüremez, olmamış gibi davranamazsınız, er veya geç onun sonucuyla karşılaşacak ve yüzleşeceksiniz. Zira kendinizden kaçamazsınız. Aslında “karma” kendi kendine fonksiyon gösteren bir güç olduğundan, hiçbir insan veya insanüstü güç bu işleyişi değiştiremez.

 

 

 ★ Astrolojik yıldızname falı açılımınla sorularının cevapları belli ★

Karma yasası iki bölümden ya da iki katmandan oluşuyor:

  • Bunlar genel ve özel karma katmanlarıdır. Genel karma yasası, kesindir ve mutlaktır. Evrende bulunan her şey için uygulanabilirdir. Her varlığın kendi sürekliliğinin genel yasasıdır. 
  • Özel karma ise, bireylerin kendi eylemleri sonucunda ortaya çıkan bireysel sonucu ifade eden duruma denir. Bireyin şu an yaşadığı her şey, geçmişte yaptıklarının bir ürünüdür ve herkes kendi düşüncelerinden doğan eylemlerden sorumludur.

Karma felsefesinde; bedensel hareketler, konuşma ve zihinsel eylemlerle ortaya çıkan ürün önem taşır. Zira bu ürün bizim bir adım önceki eylem ve düşüncelerimizin eseridir. Karma, aslında eylemlerimizin sonuçları değildir.  Kendi iradenizle aldığınız her karar ve düşüncenin size yansımasıdır. İşte bunun için karma felsefesinde “yansıma yasası” bulunmaktadır.

 

❣ Sevgi veren sevgiyi bulur derler. Peki sizi gerçekten seviyor mu? ❣

 

Karma felsefesinde, her eylemimiz kusursuz bir ayna ile bize geri yansıyor. Bu yüzden karma yasasını; uymayanların cezalandırıldığı bir kurallar bütünü, yaptığımız davranışlarınsa ne bir eksiği ne de bir fazlasıdır diyebiliriz. Karma yasası yaptıklarımızın tamamen birebir aynısıdır. İşte bu yüzden iyilik yapın, iyi düşünün ve iyi yaşayın, iyi kalın. Bizim en şanlı ata sözlerimize bakarsanız karmanın ta kendisini de görebilirsiniz. « İyilik eden, iyilik bulur », « rüzgar eken fırtına biçer » atasözlerimizden de anlayabileceğimiz gibi karma felsefesi bizim kültürümüzde de vardır.

 

En çok okunan diğer yazılarımız : 

 

 

 

Bize yorum bırakın

Bizimle iletişime geçin.