Başak Burcunun Özellikleri

tarihinde

24 Ağustos ve 22 Eylül arasında doğan Başak burcu kendi içlerine dönüktür ve devamlı kendilerini sorgularlar. Bu yüzden kendilerini dış dünyaya kapatabilirler. Tüm eylemlerini metodik bir şekilde analizler ederler, ölçerler, hesap eder ve seçerler. Organizasyonun ve özeleştirinin ustası olan bu burç düzene ve disipline ihtiyaç duyar. Başak burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Başak Burcunun Özellikleri

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Başak burcunun astrolojik anlamı 

Düşünme süreçlerini etkileyen Merkür yönetici gezegeniniz ve sizi etrafınızı çevreleyen her şeyi ele almayı, ölçmeye, tartmaya yönlendiriyor. Sistemli ve eleştirel bakışa sahip bir insansınız. Yaşadığınız ana odaklanıyorsunuz, geçmiş ve gelecek sizi o kadar ilgilendirmiyor. Sürekli çevrenize faydalı olmak için çabalıyorsunuz ama kimi zaman kendinizi detaylarda kaybediyorsunuz. İhtiyatlı ve vicdanlı kişiliğiniz sayesinde, düzene ve göreve yönelik içten gelen bir eğiliminiz var. Mükemmeliyetçisiniz ve hata yapmak konusunda deliler gibi endişelendiğiniz için, yaptığınız iş kusursuz olduğuna ikna olmadan durmanız neredeyse imkansız. 

Mükemmeliyetçi yönünüz insanlara güven veriyor ve bu yüzden de size sorumluluk yüklemekten çekinmiyorlar. Aşk hayatınızda duygularınızı kalbinizin sesini dinlemeyi unutacak kadar fazla analiz ediyorsunuz.


Başak burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 24 Ağustos - 22 Eylül
  • Güçlü Yönleri : Kesinlik, mantık
  • Nitelikler : Nezaket, kibarlık
  • Olumsuz yönleri: Kılı kırk yarmak, sertlik 
  • Değerli taşlar : Agat, jasper
  • Gezegen: Merkür
  • Element : Toprak
  • Renkler: Bej, gri
  • Metaller: Aluminyum, bronz
  • Vücutta karşılık gelen bölgeler: Sindirim sistemi, bağırsaklar

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinBaşak burcunun portresi

Başak tıpkı Boğa ve Oğlak gibi Toprak burçlarına mensuptur. Çevresinin güvenilir, düzenli ve huzurlu olmasını ister. Yaşamını çeşitli bölümlere ayırır. Ancak bu Başak burcunun hayal kurmasını ya da hırslı olmasına olmaz. Ama asla olayların gelişine göre hareket etmez. O yolunu en baştan kafasında çizilmiştir!


Merkür'ün etkisi altındaki Başak, iletişim dünyasıyla özel bir ilişki içerisindedir. Kelimeler ve fikirler konusunda iyi olduğu için rahatça denemeler yazabilir, sunumlar ve konuşmalar yapabilir. Bu yüzden bu burçtan birçok insan gazeteci ya da yazar olmayı tercih eder. Başak burçları yaşamlarındaki her olayı sanki onu ilk defa yaşıyormuş gibi deneyimler. Gündelik yaşamlarından ders çıkarırlar ve bu sayede diğer insanlara da yardımcı olurlar. Birçoğu insanlara yardım edebildikleri hemşirelik gibi meslekleri icra ederek mutluluğu yakalar. 


Başak burcu vücutta sindirim sistemini ve özellikle de bağırsakları etkiler. Bu burca mensup kişilerin ilerleyen yaşamlarında sorun yaşamamaları adına bu vücut bölgelerine ayrı bir özen göstermeleri gerekebilir. Başak burçları ayrıca etraflarındaki insanların eleştirilerine maruz kalmaktan korku duyarlar. Başak burçları fazla titiz olmalarıyla ünlüdür. Onlar karşısında daha toleranslı olmayı öğrenmek ya da bazı tavizler vermek gerekebilir. 


Başak burcu hangi burçlarla uyumlu?

Başak burcu Oğlak, Boğa ve Kova burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Başak burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Başak burcunun olumlu özellikleri

Ne kadar zorluklarla dolu olaylarla uğraşsanız da, siz daima işini tamamlamasını bilen ve bunu oldukça alçakgönüllü bir şekilde yapan bir insansınız. Zeki, mantıklı ve dikkatli bir insan olduğunuz için her işinize ayrı bir özen gösteriyorsunuz. Sorumluluk sahibisiniz ve hiçbir işinizi şansa bırakmıyorsunuz. Sizin için başarıya giden yegane yol bu. Başarmayaysa gerçekten ihtiyaç duyuyorsunuz. Asla kendinizi sorgulamaktan vazgeçmiyorsunuz ve bu durum kimi zaman özgüven eksikliğine yol açabiliyor. 


Arkadaşlık ya da aşk ilişkilerinde, evde ya da işte neredeyse hiç taviz vermiyorsunuz ama sevgi dolu ve özverili olduğunuz ölçüde insanlar sizi affetmekten çekinmiyor. Ketum bir insansınız ve ancak sizi dinlemek isteyenlerle paylaşımda bulunuyorsunuz. Etrafınıza huzurun hakima olması adına her meseleye ve her insana ayrı bir özen gösteriyorsunuz. Aşırı derecede sabırlı ve disiplinli olduğunuz için evinizde de işinizde verimli çalıştığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Sizin gibi düzenli ve vicdanlı insanların yanında mutlu oluyorsunuz.


 Aksi durumda size alışmak için insanın biraz çaba sarf etmesi gerekiyor. Yaşamınız tam bir istikrar örneği. İdeal partnerinizi bulmakta zorlansanız da onu bulduğunuz zaman asla bırakmıyorsunuz. Anlaşmazlıklardan kaçınmak adına arkadaşlarınızı özenle seçiyorsunuz ve işle ilgili tutumunuz size risksiz ve düzenli bir kariyer vaat ediyor.

Başak burcunun olumsuz özellikleri

Bazı eğilimlerinizi abarttığınız takdirde katlanılması imkansız bir insan olabiliyorsunuz. Dışardan soğuk ve ciddi göründüğünüz için doğallık konusunda büyük eksiklikleriniz var. Bilindiği üzere işinizi asla şansa bırakmıyorsunuz. Detaylarla kafayı bozduğunuz için neredeyse hastalıklı ve takıntılı bir yaklaşım ortaya koyuyorsunuz. Özellikle de yeterince başarılı olamama düşüncesi verimliliğinizi olumsuz etkiliyor. Tedirgin kişiliğiniz yüzünden kısa sürede sakar ve ne yapacağınızı bilemez hale geliyorsunuz. Biraz geri adım atıp, önemsiz detaylar yerine esas meselelere odaklanmaya çalışın.


 Aşkla ilgili meselelerde ise insanlara güvenmeyi öğrenmeniz şart. Partnerinizi özenle seçiyorsunuz ve kalbinize ulaşmak için söz konusu kişinin size epey bir süre kur yapması gerekiyor.  Buna karşılık ilişki içerisinde güvensiz ve kuşkulu bir aşıksınız. Rahatlamak konusunda başarısız olduğunuz için en ufak bir problem sizi sinirlendirmeye, partnerinizin başından aşağı da kaynar sular dökülmesine yetiyor. Bu yüzden de sizin ironi ve eleştiri dolu zehirli yorumlarınıza katlanmak zorunda kalıyor. İkili ilişkilerde romantizm eksikliği çekiyorsunuz. 


Hayatınızı duygularınızdan çok gündelik işleriniz kontrol ediyor.  Arada sırada ruhsuz ve muğlak aşk sözcükleri mırıldanmakla yetiniyorsunuz. Fazla entelektüel olduğunuz için duygularınızı rasyonalize ediyorsunuz. Onları ifade etmekte zorlandığınız için size bir zayıflıkmış gibi geliyorlar. Biraz rahatlamaya çalışın, aşk ancak dizginleri elinizden bırakırsanız sizi bulacaktır. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!