Kova Burcunun Özellikleri

tarihinde

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Kova Burcunun Özellikleri

Kova burcu: Özgün bir hava burcu

Burçlar elementlere ve modalitelere göre sınıflandırılır. Kova burcu sabit bir Hava burcudur. Her mevsim için bir sabit burç mevcuttur. Kova kışı, Boğa ilkbaharı, Aslan yazı, Akrep sonbaharı temsil eder. Oğlaktan sonra, Balıktan önce gelen Kova zodyakın on birinci burcudur. 20 Ocak ve 18 Şubat arasına denk gelen Kova kışın tam kalbine denk gelir; onunla beraber günler uzamaya, yenilenme hissi geri dönmeye başlar. 

Ani ve kimi zaman epey şiddetli olabilen değişimlerin gezegeni Uranüs, Kova burcunun yönetici gezegenidir. Onun sayesinde öncü niteliklere sahip olan Kova çevresindeki çoğu insanın ilerisindedir. Kovalar, Uranüs sayesinde endişe duymaksızın değişimi kucaklar ve bu sayede hümanist, ilerlemeci ve felsefi yönü güçlü insanlara dönüşebilirler. Bir grup ya da topluluk içinde öne çıkan Kova burçları etrafında daima birilerinin olmasını ister.

Kova burcu kendini köşeye sıkışmış hissettiğinde sorunlar yaşayabilir.

Kova burcunun portresi 

♒ Kova burcu Uranüs ve Satürn tarafından yönetilir. Bireysellik ve bağımsızlıkla ilişkilendirilen bu gezegenlerin etkisiyle Kova özgürlüğüne epey düşkündür. Her türlü duruma uyum sağlayabilen Kova, orijinal, meraklı, şartları zorlayan ama kimi zaman da sağı solu belli olmayan ve fırsatçı bir burçtur. Özel yaşamında ise birçok arkadaşıyla etrafını sarmaktan keyif alan Kova'nın dayanışma duygusu da gelişmiştir. Aşk ilişkilerinde kendi ağırlığını koymaktan hoşlanan Kova'nın, karşı taraf onu sıkboğaz ettiği takdirde her zaman bir çıkış noktası bulmayı da başarır.  

🏺Su taşıyan bir figür tarafından temsil eden bu burç insanlara, hayvanlara ve kültürlere yönelik iyileştirici gücüyle de bilinir.

👉Kova burcu bilekler ve damarlara etki eder ve bu bölgelerin sağlığına özellikle dikkat etmesi gerekir. 

🤫
Kova burcu kendini köşeye sıkışmış hissettiğinde sorunlar ortaya çıkabilir. Kova burcu, özgürlük ve adalet arayışında kendi istediği şekilde konuşmak ve hareket etme ihtiyacı hisseder. Buna karşın, Kovalar mesafeli ve kayıtsız tavırlarıyla tanınsa da bu onların temkinli yaklaşımlarının doğal bir sonucudur. İnsanlara güvenmeyi öğrenmek ve duygularını ifade etmek Kova burcu için mutluluğun anahtarıdır. 

Kova burcunun olumlu özellikleri

Kova burcu birçok meziyete ve kapasiteye sahip özgün bir burçtur. Her şeyden önce onun geçtiği yerde ferah bir özgünlük rüzgarı eser. Mevcut şartlara karşı koymaktan çekinmeyen ve bağımsız bir burç olan Kova, mevcut düzeni umursamaz ve bilinen yolları tercih etmekten kaçınır. Nev-i şahsına münhasır bu burç, çoğunluğa uyum sağlamaktan hoşlanmaz. İnsanlar onun öncü yönüne bayılır. Herkesten daima bir adım ilerde olan ve yenilikçi fikirlere sahip olan Kova burcuyla iletişim kurmak epey ilham vericidir. Kova burcuna sahip birçok insan gelişmelere ön ayak olmuş ve harika buluşlar ortaya koymuştur. 

Dayanışma ve hümanizme önem veren Kova oldukça yardımseverdir ve insanlar için elinden gelenin en iyisini yapar. Yardıma ihtiyacı olan kişi ister aileden biri  ister bir arkadaşı ya da hiç tanımadığı biri olsun, onun için çaba sarf etmekten asla kaçınmaz. Kapısı daima herkese açıktır. Ayrıca derneklerde aktif rol alır. İnsanlığa dair sorunlar onun için çok önemlidir. İnsanlar onun sınırsız yaracılığına bayılır, her an yeni bir fikirle çıkagelebilir! Ama bu konuda onu dizginlememek gerekir. Çalışma yöntemleri her zaman kolayca anlaşılmasa da bu burcun ilham kaynakları kendini ifade etme özgürlüğünde yatar. Bu özgürlüğe engel olmak özellikle iş dünyasında çeşitli gerilimlere sebep olabilir.

Kova burcunun olumsuz özellikleri

Kova, kimi zaman yakınlarına zarar verecek kadar bireyci tavırlar sergileyebilen bir burçtur. Tıpkı hava gibi özgür ve ele avuca sığmayan bu burç asla sınır tanımaz ve çevresine de bu yaşam biçimini dayatmaya çalışır. Arkadaşlık, aşk ya aile bağlamındaki ilişkilerinin ritmini o belirler, planları o yapar ve duygularını asla dışavurmaz. Bu yüzden insanlar onun kayıtsız birisi olduğunu düşünmeden edemez. Bu konuda biraz çaba sarf etmeleri ve diğer insanların duygularını dikkate almaları şarttır. İlişkilerinde iki tarafın da mutlu olmasını sağlamak ancak bu şekilde mümkündür. Kendi özgürlükleri ve karşıdaki insana yönelik ilgi arasında ideal bir denge yakalamayı başarmaları gerekir.

Ayrıca diğer insanlar gibi davranmamak için abartılı bir çaba sarf ederler ve bu tavırları konuşma biçimlerine, giyimlerine yansır. Bu yüzden kimi zaman fazla yüzeysel biriymiş gibi görünebilirler. Ayrıca disiplin konusundaki eksiklikleri çeşitli konularda çatışmaların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kova burcu kurallara uymak konusunda büyük sorunlar yaşar. Sanki kural kelimesinin anlamına dahi bilmez. Bir provakatör gibi davranmaktan ve insanların sınırlarını zorlamaktan büyük keyif alır. Bu durum özellikle iş hayatında büyük sorunlara yol açabilir! 

Kova burcu hangi burçlarla uyumlu?

Kova ve Yay harika bir çift oluşturur. Bu iki burç birbirine saygı duyar ve her ikisi de maceralara ve seyahatlere yönelik ortak bir zevke sahiptir. Uzun saatler konuşup birbirlerini entelektüel anlamda beslerler. Kova ve Oğlak beraberliği ise oldukça orijinaldir. Onları klasik bir ilişki içinde hayal etmek oldukça zordur. Yine de uzun bir aşk ilişkisi yaşama ihtimalleri de vardır. 

Kova, Akrep, Yay ve diğer Kova burçlarıyla uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Kova burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 

Kova burcunun parayla ilişkisi

Kova burçları için para harcanmak içindir! Ellerine para geçer geçmez, bir yolunu bulup harcama yaparlar. Bu bağlamda en azından ekonomiye katkıda bulunduklarını söyleyebiliriz! Neyse ki pazarlık konusunda çok yetenekli oldukları için finansal durumlarını dengede tutmaısnı bilirler.

📌 Kova burçlarının kişilik özellikleri
  • Doğum tarihi: 20 Ocak - 19 Şubat
  • Güçlü yönleri: Öncü zihniyet 
  • Nitelikler: Dayanışma, yaratıcılık 
  • Olumsuz yönleri: Bireycilik, yüzeysellik
  • Değerli taşlar: Kristal, ametist 
  • Gezegen: Uranüs
  • Element: Hava
  • Renkler: Mor, mavi, kobalt
  • Metaller: Krom
  • Bedende karşılık gelen bölge: Bacaklar, damarlar

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin