Kova Burcunun Özellikleri

tarihinde

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Kova burcunun astrolojik anlamı 

Kova burcu Uranüs ve Satürn tarafından yönetilir. Bireysellik ve bağımsızlıkla ilişkilendirilen bu gezegenlerin etkisiyle Kova özgürlüğüne epey düşkündür. Her türlü duruma uyum sağlayabilen Kova, orijinal, meraklı, şartları zorlayan ama kimi zaman da sağı solu belli olmayan ve fırsatçı bir burçtur. Özel yaşamında ise birçok arkadaşıyla etrafını sarmaktan keyif alan Kova'nın dayanışma duygusu da gelişmiştir. Aşk ilişkilerinde kendi ağırlığını koymaktan hoşlanan Kova'nın, karşı taraf onu sıkboğaz ettiği takdirde her zaman bir çıkış noktası bulmayı da başarır.  

Kova burcu kendini köşeye sıkışmış hissettiğinde sorunlar yaşayabilir. 

Kova burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 20 Ocak - 19 Şubat
  • Güçlü yönleri: Öncü zihniyet 
  • Nitelikler: Dayanışma, yaratıcılık 
  • Olumsuz yönleri: Bireycilik, yüzeysellik
  • Değerli taşlar: Kristal, ametist 
  • Gezegen: Uranüs
  • Element: Hava
  • Renkler: Mor, mavi, kobalt
  • Metaller: Krom
  • Bedende karşılık gelen bölge: Bacaklar, damarlar


Kova burcunun portresi 

Kıva bir Hava burcudur ve tıpkı İkizler gibi zihnini kullanmak ister ve bu gerçekleşmediği takdirde de canı sıkılır. Ani ve kimi zaman epey şiddetli olabilen değişimlerin gezegeni Uranüs, Kova burcunun yönetici gezegenidir. Onun sayesinde öncü niteliklere sahip olan Kova çevresindeki çoğu insanın ilerisindedir. Kovalar, Uranüs sayesinde endişe duymaksızın değişimi kucaklar ve bu sayede hümanist, ilerlemeci ve felsefi yönü güçlü insanlara dönüşebilirler. Bir grup ya da topluluk içinde öne çıkan Kova burçları etrafında daima birilerinin olmasını ister. Su taşıyan bir figür tarafından temsil eden bu burç insanlara, hayvanlara ve kültürlere yönelik iyileştirici gücüyle de bilinir. Kova burcu bilekler ve damarlara etki eder ve bu bölgelerin sağlığına özellikle dikkat etmesi gerekir. 


Kova burcu kendini köşeye sıkışmış hissettiğinde sorunlar ortaya çıkabilir. Kova burcu, özgürlük ve adalet arayışında kendi istediği şekilde konuşmak ve hareket etme ihtiyacı hisseder. Buna karşın, Kovalar mesafeli ve kayıtsız tavırlarıyla tanınsa da bu onların temkinli yaklaşımlarının doğal bir sonucudur. İnsanlara güvenmeyi öğrenmek ve duygularını ifade etmek Kova burcu için mutluluğun anahtarıdır. 


Kova burcu hangi burçlarla uyumlu?

Kova burcu Oğlak ve Yay burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Kova burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Kova burcunun olumlu özellikleri

Kova burcu birçok meziyete ve kapasiteye sahip özgün bir burçtur. Her şeyden önce onun geçtiği yerde ferah bir özgünlük rüzgarı eser. Mevcut şartlara karşı koymaktan çekinmeyen ve bağımsız bir burç olan Kova, mevcut düzeni umursamaz ve bilinen yolları tercih etmekten kaçınır. Nev-i şahsına münhasır bu burç, çoğunluğa uyum sağlamaktan hoşlanmaz. İnsanlar onun öncü yönüne bayılır. Herkesten daima bir adım ilerde olan ve yenilikçi fikirlere sahip olan Kova burcuyla iletişim kurmak epey ilham vericidir. Kova burcuna sahip birçok insan gelişmelere ön ayak olmuş ve harika buluşlar ortaya koymuştur. 


Dayanışma ve hümanizme önem veren Kova oldukça yardımseverdir ve insanlar için elinden gelenin en iyisini yapar. Yardıma ihtiyacı olan kişi ister aileden biri  ister bir arkadaşı ya da hiç tanımadığı biri olsun, onun için çaba sarf etmekten asla kaçınmaz. Kapısı daima herkese açıktır. Ayrıca derneklerde aktif rol alır. İnsanlığa dair sorunlar onun için çok önemlidir. İnsanlar onun sınırsız yaracılığına bayılır, her an yeni bir fikirle çıkagelebilir! Ama bu konuda onu dizginlememek gerekir. Çalışma yöntemleri her zaman kolayca anlaşılmasa da bu burcun ilham kaynakları kendini ifade etme özgürlüğünde yatar. Bu özgürlüğe engel olmak özellikle iş dünyasında çeşitli gerilimlere sebep olabilir.


Kova burcunun olumsuz özellikleri

Kova, kimi zaman yakınlarına zarar verecek kadar bireyci tavırlar sergileyebilen bir burçtur. Tıpkı hava gibi özgür ve ele avuca sığmayan bu burç asla sınır tanımaz ve çevresine de bu yaşam biçimini dayatmaya çalışır. Arkadaşlık, aşk ya aile bağlamındaki ilişkilerinin ritmini o belirler, planları o yapar ve duygularını asla dışavurmaz. Bu yüzden insanlar onun kayıtsız birisi olduğunu düşünmeden edemez. Bu konuda biraz çaba sarf etmeleri ve diğer insanların duygularını dikkate almaları şarttır. İlişkilerinde iki tarafın da mutlu olmasını sağlamak ancak bu şekilde mümkündür. Kendi özgürlükleri ve karşıdaki insana yönelik ilgi arasında ideal bir denge yakalamayı başarmaları gerekir.


Ayrıca diğer insanlar gibi davranmamak için abartılı bir çaba sarf ederler ve bu tavırları konuşma biçimlerine, giyimlerine yansır. Bu yüzden kimi zaman fazla yüzeysel biriymiş gibi görünebilirler. Ayrıca disiplin konusundaki eksiklikleri çeşitli konularda çatışmaların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kova burcu kurallara uymak konusunda büyük sorunlar yaşar. Sanki kural kelimesinin anlamına dahi bilmez. Bir provakatör gibi davranmaktan ve insanların sınırlarını zorlamaktan büyük keyif alır. Bu durum özellikle iş hayatında büyük sorunlara yol açabilir! 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Kova Burcunu Etkilemenin Yolları

Kova burcu birinden hoşlanıyorsunuz ama onu nasıl etkileyeceğiniz hakkında bir fikriniz yok mu? Merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

Kova burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Kova Burcunun Aşk Uyumu

Kova burçları devamlı özgürlük ve bağımsızlık arayışındadır. Uğraşlarında bir yere bağlı kalmaya kalmaya katlanamazlar. İradelerini kontrol altında tutmak ve içlerinden geçeni yapmak isterler. Özellikle Akrep ve Yengeç gibi burçlar, Kovaların uçarı davranışları yüzünden onlara uyum sağlamakta zorlanır. Kova burcu aşk ilişkilerinde en çok hangi burçlarla uyumlu? Öğrenmek için okumaya devam edin!