Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

tarihinde

Reiki günümüzün en merak edilen enerji çalışmalarından biri. Siz de bu enerji dünyasını tanımak istiyorsanız yazımızla harika bir başlangıç yapın!

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Reiki, yaşamdaki her şeyi güçlendiren fiziksel, zihinsel, duygusal ve manevi olarak farklı seviyelerde çalışır. Reiki, en eski şifa sistemlerinden biridir. Bu eski Japon şifa metodu vücudu ve zihni dengede tutmak için kullanır ve faydaları hem reiki uygulayıcıları hem de müşterileri tarafından hissedilebilir.   

 

<<<< Aşk Hayatınızla İlgili Soru İşaretleriniz Mi Var? İlk 10dksı 4tlden Fal Baktırın! >>>>

Aslında Reiki'nin fiziksel sağlığından duygusal refaha, stres azaltma ve zihinsel açıklığa kadar hayatın herhangi bir yönünü iyileştirdiği düşünülmektedir. Reiki teknikleri beden, zihin ve ruhu iyileştirmek için kullanılır. Reiki'nin çeşitli majör ve küçük rahatsızlıklardan muzdarip kişilere yardım edebileceği kanıtlanmıştır.  

 

Günümüzde birçok hastanede sıklıkla tamamlayıcı bir terapi olarak kullanılır. Hastanın hem hastanede hem de ayakta tedavi sağlık hizmet sunucularında sağladığı sağlık bakımını geliştirir. Reiki sadece fiziksel rahatsızlıkları olan hastalara yardımcı olmakla kalmamış aynı zamanda küçük psikolojik problemleri olanlara yardımcı olmuştur. Reiki, vücudun doğal şifa yeteneklerini (bağışıklık sistemi) tetikleyen, uykuyu iyileştiren ve sağlığı geliştiren ve koruyan stres azaltma ve gevşeme özelliğidir. İç barış ve uyumu sağlamaya yardımcı olur. Zihni ve duyguları dengeler. Düzenli reiki tedavileri, bir kişinin günlük strese daha iyi baş edebileceği daha sakin ve daha huzurlu bir hayatı olabileceği düşüncesini öne sürer. 

  


>>>> Kısmetiniz Nerde? Şu anki Birlikteliğinizin Geleceği Ne Olacak? Hemen Öğrenin


Reiki; zihinsel, duygusal yaraları iyileştirebilir. Daha şiddetli durumlarda, reiki ruh hali, korku, hayal kırıklığı ve öfkeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca kişisel ilişkileri güçlendirebilir ve iyileştirebilir. Sevme kabiliyetinizi geliştirdiği için sizi çevrenizdeki insanlara açabilir ve ilişkilerinizin gelişmesine yardımcı olabilir. Reiki, empati kapasitenizi arttırarak, insanlarla daha derin bir şekilde bağlanmanızı sağlar. 

 Bunları da Seveceksiniz

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

 

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Artık Mümkün

Bio Enerji ve Uygulanışı

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey