Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Başmeleklerin Lideri: Mikail

Mikail şüphesiz 7 başmelek arasında en bilinen isimdir. Allah'a diğer başmeleklerden daha yakın olduğu kabul edilir ve bu yüzden de başmeleklerin lideri kabul edilir. Ayrıca iyiliğin kötülük karşısındaki zaferini sembolize eder. İnsanlara yakındır ve koruyucu gücü oldukça yüksektir.
  Özet : 


Kötülüğü temsil eden güçlerle mücadele eden ve koruyucu güçlere sahip Mikail sembolik olarak bir zırh içinde ve kılıç tutarken tasvir edilir. 


Geleceğe dair sorularınız mı var?
Başmelek Mikail'i nasıl fark ederiz?

Koruyucu meleklerin başında olan Mikail onları bize yardım etmeleri ve bizi korumaları için yanımıza gönderir. Eğer ondan yardım isterseniz, bir gökkuşağı, yolunuza çıkan bir kuş tüyü ya da sürekli denk geldiğiniz çift saatler aracılığıyla yanınızda olduğunun işaretlerini görmeniz mümkündür. Mavi ve mor renklerle bezeli parlak bir ışık ya da güçlü bir sıcaklık hissi de onun varlığına delalettir. 

Başmelek Mikail nelerle ilgilenir?

Mikail, koruyucu, güven verici, barış getiren ve zihin açıklığı bahşeden bir başmelektir. Bu özellikleri dolayısıyla dünya üzerinde güvenlikten sorumlu insanların da koruyuculuğunu üstlenir. (Polisler, itfaiyeciler vs.) Başmelek Mikail, insanlığa birçok konuda yardım eder. Negatif düşüncelerimizden kurtulmamızı, daha güvenli ve erdemli bir yoldan gitmemizi sağlar. Ayrıca kendimizle barışık olmamız konusunda bize yardımcı olur.

Başmelek Mikail'e hangi durumlarda seslenmeliyiz?

Eğer bir belirsizlik ya da boşluk içinde olduğunuzu hissediyorsunuz, yolunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, cesaretinizin, enerjinizin ve motivasyonunuzun eksik olduğunu fark ettiyseniz, Başmelek Mikail'den yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca hem fiziksel hem de psikolojik anlamda tehlikede olduğunuzu düşünüyorsanız ya da korkuyorsanız Başmelek Mikail yardımlarını sizden esirgemeyecektir. Kendimizi güvende hissetmek ve kazalardan korunmak için de ona dua edebiliriz. Zihninizi kurcalayan çatışmalar da Mikail sayesinde çözüme kavuşacaktır. 

Başmelek Mikail'e nasıl dua etmeliyiz?

Tek başınıza olduğunuz, sessiz ve rahat bir ortam belirleyin. İsteğinize yoğunlaşın. Bu isteğin zihninizde açık bir şekilde belirmesini sağlayın. Başmelek Mikail'in ışığı ve sıcaklığının sizi kuşattığını hayal edin ve onun size cesaret ve yardımını bahşetmesini isteyin. Sözlerinizi bu duayla tamamlayın ve ona yardımları için teşekkür edin. Sevgili Başmelek Mikail
Yanımda olman, ışığını benden esirgememen ve beni koruman için sana sesleniyorum
 Beni iyiliğe doğru yönlendir ve kalbi acıyla dolu olanların içini sıcaklığınla kuşat
Tüm varlığımı koru ve kutsa
Korunduğumu ve güvende olduğumu hissediyorum
Tam anlamıyla sarıp sarmalandığımı hissediyorum
Seviliyorum ve güvendeyim
Olması gerektiği gibiyim.
Işığım ben.
Amin. 
 


Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.