Saçınızı Kestirmeden Önce Ay Takvimine Bakın!

tarihinde

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Saçınızı Kestirmeden Önce Ay Takvimine Bakın!

Ay insanlara enerji aktaran bir gök cismidir ve saçlarımız bu enerjiden etkilenmektedir. Bu nedenle saçınızı kestirirken ay takvimine dikkat etmeniz çok önemlidir. Ayın doğru evresini yakalayarak saçınızın daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Ayın evrelerine göre o günkü moralimiz değişebilir.. Aynı zamanda epilasyonumuzun zamanını belirlemek için de bize yardımcı olabilir. 

Bugünki konumuz daha fazla güzelliğinizle ilgili ve özellikle saç güzelliği. Ay takvimine göre saçınızı kestirerek daha dolgun, sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. 


Hayata dair sorularınız mı var? Falcılarımız sorularınızı anında yanıtlıyor!
 

Ayın evrelerinin saç kesiminin üzerindeki etkisi  

1. Yeniay

Bu dönem yeni hatta yepyeni bir görünüme sahip olmak için ideal bir dönemdir. Bu nedenle yeni bir imaj isteyenler ve risk almaktan korkmayanlar için ideal bir saç kesim zamanı olabilir. Bu radikal değişimi saçınızın renginde ya da uzunluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Yeniay ayrıca saçları canlandırmaya ve daha güzel uzamasına yardımcı olur.

 

2. İlk Dördün

Bu evre zihninizdeki fikirleri hayata geçirmek için ideal bir zamandır. Büyümekte olan Ay size cesaret verir ve pişmanlık duymamanıza yardımcı olur. Saçlarınızı en azından uçlardan kestirmeniz için seçebileceğiniz bir dönemdir. Saç konusunda hep kararsız olanlar bu dönemde daha kararlı olduklarını fark edecektir. Saçlarına ekleme, kaynak veya herhangi bir kimyasal işlem yaptırmak isteyenlerin de bu zamanı seçmelerini tavsiye ederiz.


3. Dolunay

Dolunay değişimlerle ilgili hem olumlu hem de olumsuz etkilere sahiptir. İnsan için duygularını dengelemek için zor bir zamandır. Bu yüzden ani kararlar vererek saçınızın sağlığını riske atmayın! Daha önceden aklınızda ve bir süredir yapmak istediğiniz bir saç kesimi veya renk değişikliği varsa bu dönemde yapmanız daha yerinde olacaktır. 


4. Son dördün  

Ay'ın son dördün evresine gelindiğinde her şey daha gergin ve yoğunluğunu kaybetmiş olur. Ama sanılanın aksine bu dönem saç kesimi için güzel bir dönemdir. Neden mi? Çünkü sağlıksız saçların “ölümünü” gerçekleştirmek için seçilecek zamana karşılık gelir. Zayıf veya aşırı dökülen saçlar Ay son dördün evresindeyken kesilmelidir. Çok fazla kabarık saçlara çözüm bulmak için de ideal bir dönemdir. Saçlarınızı az da olsa bu dönemde keserek kabarıklığını azaltabilirsiniz. Bu dönem Ay'ın küçülme evresi olduğu için bu dönemde tercihinizi doğal modellerden yana kullanabilirsiniz.   


Bu yazılarımıza da göz atın:

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Dolunayda Dileklerinizi Gerçekleştiren Ritüeller

Dolunaylar dilek dilemek için ideal zamanlardır. Yaşamınızın bereketli olmasını istiyorsanız ya da gerçekleşmesini umduğunuz bir isteğiniz varsa buna uygun ve oldukça basit bir ritüel mevcuttur! Dolunay'a özel bereket dilekleri ritüelinin yanı sıra dilekler ve niyetler ritüelini de sizlere sunduğumuz bu yazı sayesinde hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız!

Burcunuza Dair Her Şey