Metatron: Kutsal Dünyanın Başmeleği

tarihinde

Métatron en güçlü başmeleklerden biridir. Onun insanlar ve kutsal dünya arasında bir bağ kurduğu söylenir. Zira kutsal dünyaya yakınlığına rağmen Hz. İdris olarak ölümlü bir varoluşa da sahip olmuştur. Bu da insanları ve mücadelelerini daha iyi anlamasını sağlar.

Metatron: Kutsal Dünyanın Başmeleği

Başmelekler, yeryüzündeki olaylardan sorumlu üstün meleklerdir. Ancak sadece Metatron, Allah'ın yanında yer alır ve tüm meleklerin başı kabul edilir. 

Metatron: en güçlü başmeleklerden biri

Işıkla ve Güneş'le ilişkilendirilen Metatron beyaz ve saf bir ışıklı tasvir edilir. İnsanın neredeyse gözünü kör edebilecek güçte bir ateş sütunu biçiminde görünür. 


Geleceğe dair sorularınız mı var?


Hz. İdris'ten Başmelek Metatron'a

Hz. İdris, dünya üzerindeki tüm insanlar Tanrı'ya sırtını döndüklerinde ve dünyaya karanlık hakim olduğunda ona inanmaya devam eden tek insandır. Kendisine olan inancına teşekkür etmek Tanrı onu başmeleğe çevrimeye karar verir. Damarları ateşten nehirlere dönüşür, bedeni bir meşale gibi yanmaya başlar ve Metatron'a dönüşür. Tanrı onu kutsal göklerde yanına almıştır ve Metatron insanların eylemlerinin yer aldığı kayıtlardan sorumludur. 

Metatron'un güçleri nelerdir?

Ruhani yola baş koyan insanlar için Metatron önemli bir yol göstericidir. Bu insanların aradıkları cevapları bulmalarına yardım eder ve arzu ettikleri ruhani yaşama kavuşmalarını sağlar. Ayrıca insanların yaşamlarına daha pozitif bir bakışla bakmasını sağlar. Önceden bir insan olduğu için negatif düşüncelerin kişiyi yanlış kararlar vermeye sevk ettiğini bilir. Bu yüzden insanların mutluluğa ulaşmalarını sağlamak onları doğru yola yönlendirir.

Metatron'a nasıl seslenmeliyiz?

Başmelek Metatron'a seslenmeden önce, zihnimizi boşaltıp sakin bir yer bulup isteğimizi net bir şekilde zihnimizde canlandırmalıyız. Daha sonra niyetimizi basit bir şekilde dile getirip ve neden onun yardımına ihtiyaç duyduğumuzu açıklamalıyız. Ona ayrıca bir duayla seslenip ve bize kulak verdiği için ona teşekkür edebiliriz. 

Başmelek Metatron için dua örneği


Sevgili Başmelek Metatron
Tüm kalbimle ve minnettarlığımla yardım istemek için sana sesleniyorum
Yalvarırım bana yardım et
Karşılaştığım zorluklara rağmen devam etme gücü ver bana.
Karanlıklara rağmen ilerlememi sağlayacak o içimdeki umut ışığını ve inancı hayata geçir
İhtiyaç duyduğumda bana cesaret ve metanet bahşet ve çabalarım nafile olduğu zaman vazgeçme gücü ver bana. 
Tüm kalbimle teşekkür ederim sana
Amin

Metatron'un küpü

le cube de métatron

Başmeleğe seslenmek için Metatron küpünü kullanabilirsiniz. Bu başmelek Metatron'u simgeleyen güçlü bir semboldür. Bu geometrik figür Platon'un Beş Katı Cismi ve Merkaba'ya karşılık gelir.  Bu küpün titreşim gücü oldukça yüksektir. Kişinin negatif düşüncelerden korunmasına ve onlarla mücadele etmesine yardımcı olur. Metatron'a seslenmek için onu kullanabilir ya da koruyucu gücünden devamlı faydalanmak için üzerinizde taşıyabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

Günlük Burç Yorumlarınız

Balık burcundaki Güneş, Balık burcundaki Satürn ile kavuşumda "Bugün, duygusal derinliklerinize ve iç sesinize kulak verin. Kendinize olan güveninizi yeniden keşfedin ve manevi gücünüzü kullanarak hayatınızdaki engelleri aşın."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey