Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Metatron: Kutsal Dünyanın Başmeleği

Métatron en güçlü başmeleklerden biridir. Onun insanlar ve kutsal dünya arasında bir bağ kurduğu söylenir. Zira kutsal dünyaya yakınlığına rağmen Hz. İdris olarak ölümlü bir varoluşa da sahip olmuştur. Bu da insanları ve mücadelelerini daha iyi anlamasını sağlar.
       Özet : 


Başmelekler, yeryüzündeki olaylardan sorumlu üstün meleklerdir. Ancak sadece Metatron, Allah'ın yanında yer alır ve tüm meleklerin başı kabul edilir. 

Metatron: en güçlü başmeleklerden biri

Işıkla ve Güneş'le ilişkilendirilen Metatron beyaz ve saf bir ışıklı tasvir edilir. İnsanın neredeyse gözünü kör edebilecek güçte bir ateş sütunu biçiminde görünür. 


Geleceğe dair sorularınız mı var?Hz. İdris'ten Başmelek Metatron'a

Hz. İdris, dünya üzerindeki tüm insanlar Tanrı'ya sırtını döndüklerinde ve dünyaya karanlık hakim olduğunda ona inanmaya devam eden tek insandır. Kendisine olan inancına teşekkür etmek Tanrı onu başmeleğe çevrimeye karar verir. Damarları ateşten nehirlere dönüşür, bedeni bir meşale gibi yanmaya başlar ve Metatron'a dönüşür. Tanrı onu kutsal göklerde yanına almıştır ve Metatron insanların eylemlerinin yer aldığı kayıtlardan sorumludur. 

Metatron'un güçleri nelerdir?

Ruhani yola baş koyan insanlar için Metatron önemli bir yol göstericidir. Bu insanların aradıkları cevapları bulmalarına yardım eder ve arzu ettikleri ruhani yaşama kavuşmalarını sağlar. Ayrıca insanların yaşamlarına daha pozitif bir bakışla bakmasını sağlar. Önceden bir insan olduğu için negatif düşüncelerin kişiyi yanlış kararlar vermeye sevk ettiğini bilir. Bu yüzden insanların mutluluğa ulaşmalarını sağlamak onları doğru yola yönlendirir.

Metatron'a nasıl seslenmeliyiz?

Başmelek Metatron'a seslenmeden önce, zihnimizi boşaltıp sakin bir yer bulup isteğimizi net bir şekilde zihnimizde canlandırmalıyız. Daha sonra niyetimizi basit bir şekilde dile getirip ve neden onun yardımına ihtiyaç duyduğumuzu açıklamalıyız. Ona ayrıca bir duayla seslenip ve bize kulak verdiği için ona teşekkür edebiliriz. 

Başmelek Metatron için dua örneği


Sevgili Başmelek Metatron
Tüm kalbimle ve minnettarlığımla yardım istemek için sana sesleniyorum
Yalvarırım bana yardım et
Karşılaştığım zorluklara rağmen devam etme gücü ver bana.
Karanlıklara rağmen ilerlememi sağlayacak o içimdeki umut ışığını ve inancı hayata geçir
İhtiyaç duyduğumda bana cesaret ve metanet bahşet ve çabalarım nafile olduğu zaman vazgeçme gücü ver bana. 
Tüm kalbimle teşekkür ederim sana
Amin

Metatron'un küpü

le cube de métatron

Başmeleğe seslenmek için Metatron küpünü kullanabilirsiniz. Bu başmelek Metatron'u simgeleyen güçlü bir semboldür. Bu geometrik figür Platon'un Beş Katı Cismi ve Merkaba'ya karşılık gelir.  Bu küpün titreşim gücü oldukça yüksektir. Kişinin negatif düşüncelerden korunmasına ve onlarla mücadele etmesine yardımcı olur. Metatron'a seslenmek için onu kullanabilir ya da koruyucu gücünden devamlı faydalanmak için üzerinizde taşıyabilirsiniz. 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.