Boğa Burcunun Özellikleri: Zodyakın En Güvenilir Burcu

tarihinde

Boğa her şeyden önce sakin bir yaşama özlem duyar. Maddi rahatlığa sahip olmak ister. Basit ve doğal bir karaktere sahip olan bu Toprak burcu hayatın küçük zevklerinden keyif almasını bilir. Duygusal, sadık, muhafazakar ve biraz da bencil olan Boğa, karmaşalardan uzak durur. Boğa burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Boğa Burcunun Özellikleri: Zodyakın En Güvenilir Burcu

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Boğa burcunun astrolojik portresi ♉

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, ona doğal bir cazibe bahşeder ve uyum içinde yaşamak için çaba sarf ettiği doğaya özel bir ilgi duymasını sağlar. Boğa burcu huzur ve sakinlik arayışındadır. Varoluşunun basit zevklerinin tadını çıkarır. Aşk hayatında epey duygusaldır ama ayakları yere sağlam basar. İlişkilerinde güvenilir yolları tercih eder. Onun için maddi rahatlığı çok önemlidir ve finansal durumunu yakından takip eder. 

.Boğa basit şeylerden hoşlanır, huzurun ve sakinliğin hayalini kurar. Meseleleri analiz ederken hiçbir şey onun dikkatini dağıtamaz. Önemsiz meselelerde öfkelenme eğilimi vardır ama bir şeyi kafasına koyduysa onu elde etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

📅 21 Nisan ve 20 Mayıs arası doğan insanlar Boğa burcu kabul edilir. 

Her burç 3 astrolojik dekana ayrılır. Güneş bir burçtaki hareketini yaklaşık 30 günde tamamladığı için her dekan on gün sürer.

 • Birinci dekan / 21 - 30 Nisan: İlk dekanda doğan Boğa burçları istikrarlı ve güvenilirdir. Oldukça çalışkanlardır ancak maddi yaşama olan bağlılıkları bazen aşırıya kaçabilir.
 • İkinci dekan / 1 - 10 Mayıs: İkinci dekandakiler yumuşak başlıdır ve baş döndürücü bir cazibeye sahiptir. Rahatına düşkün olmaları onları bazen kayıtsız birer insana dönüştürür.
 • Üçüncü dekan / 11 - 20 Mayıs: Üçüncü dekanda doğan Boğalar güzellik ve uyum peşinde koşarlar, bazen aşırı kendini beğenmiş davranabilirler.

Boğa burcu boğaz ve boyun bölgesini kontrol eder. Dolayısıyla fiziksel anlamda özellikle bu bölgeler oldukça hassastır. Gereğinden fazla yüksek sesle konuşmayarak ses tellerinin sağlığını ve enerjisini daha verimli bir şekilde koruyabilir.

Le signe du Taureau

Boğa burcu harika karakter özelliklerine sahiptir.


📌

Bir ilişkisi, işi ya da savunduğu fikirlerle ilgili bir karar aldı mı onu bundan vazgeçirmek imkansızdır.Boğa burcunun kişilik özellikleri

Boğa sembolü bu burcun astrolojik özelliklerine dair birçok ipucu verir. Toprak burcu olduğu için Boğa, hem kendi rahatlığı hem de ailesinin ve evinin güvenliği konusunda oldukça endişelidir. Ayrıca parayla da özel bir ilişkisi vardır: Para harcamak, biriktirmek, yatırım yapmak konusunda oldukça güçlü fikirlere sahiptir.

Boğa burcu genelde inatçılığıyla tanınır ama bu onun istediğini elde etmek için her şeyi yapma hazır oluşuna da işaret eder. Bir ilişkide, işinde ya da bir meselede karar verdi mi onun fikrini değiştirmek imkansızdır. Profesyonel bir anlayışa sahiptir. Geceleri geç saatlere kadar çalışmaktan çekinmez. Ayrıca hayatın çıkardığı zorluklara rağmen çevresindekilerin hep yanında olan harika bir arkadaştır.

Boğa burcu, aşkı, duyguları, güzelliği ve yaratıcılığı kontrol eden Venüs'ün etkisindedir. Bu gezegen sayesinde, genelde mutfakla ya da sanatla ilgili yeteneklerini geliştirir. Oldukça sadıktır ve özenle inşa ettiği hayatını beklenmedik bir dış etkinin mahvetmesinden nefret eder. 

Boğa erkeği: sakin bir güç

Boğa burcu erkekleri güçlü karakterleri ve şaşmaz kararlılıklarıyla dikkat çekerler. İnançlarına bağlı olarak, saygı uyandıran bir özgüvenle hareket ederşer. Doğayı ve basit zevkleri seven Boğa, günlük yaşamında her şeyden önce istikrar ve rahatlık arar.

💓 Partnerlerine güvenlik ve şefkat sunarak sadakatleriyle örnek olurlar. Ancak inatçılıkları bazen dik kafalılık olarak algılanabilir. O, sırtınızı yaslayabileceğiniz bir kaya gibidir. ancak karşılığında şaşmaz bir sadakat bekler. Huzur arayışı bazen onu değişime konusunda isteksiz kılabilir, ancak bir kez sevdi mi, tüm benliğiyle ve sarsılmaz bir biçimde bağlanır.

Boğa kadını: ölçülü bir karakter

Boğa burcu kadını doğal zarafeti ve karakter gücünü temsil eder. Sadakat ve dürüstlüğe değer verir.

Hayatını sağlam temeller üzerine kurar. Kendisi ve sevdikleri için huzur dolu bir cennet yaratmaya çalışır. Duygusaldır ve hayatın zevklerine bağlıdır, ister lezzetli bir yemek ister bir manzaranın güzelliği olsun, basit zevkleri takdir etmesini bilir.

💓 Sadık ve korumacı bir partnerdir, ancak karşılığında saygı ve istikrar bekler. Bazen sarsılmaz görünse de, azmi derin bir hassasiyeti gizler. Kargaşa ve gereksiz kavgalardan uzak, uyumlu bir ilişki arzular..

🌟 Boğa burcu ünlüler

 • George Clooney - 6 Mayıs 1961'te doğduğu için Balık yükselenli bir Boğa'dır
 • Megan Fox, 16 Mayıs 1986'da doğduğu için Oğlak yükselenli bir Boğa'dır.
 • David Beckham, 2 Mayıs 1975'te doğduğu için Boğa yükselenli bir Boğa'dır.
 • Adele,  5 Mayıs 1988'de doğduğu için Yengeç yükselenli bir Boğa'dır. 

Boğa burcu ve değerli taşlar

Mavi safir, hayatının her alanında istikrar ve uyum arayan Boğa burcunu temsil eden bir taştır. Mavinin derin tonlarıyla bilinen bu değerli taş, onun için bir huzur vahasıdır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere ona birçok fayda sunar

 • Olumsuz düşünceleri ortadan kaldırır ve Boğa'nın kendi kimliğini geri kazandırarak içsel gücü ve sezgileriyle yeniden bağlantı kurmasını sağlar.
 • Öfkeyi sabır ve itidale dönüştürür; bu realist Boğa burcu için çok önemlidir.
 • Sadakat ve dürüstlüğü teşvik ederek uzun vadeli bağlılık arzusunu güçlendirir.

Yoğun kırmızı renge sahip lal taşı, Boğa burcunun tutkusu ve cinselliği için de bir ilham kaynağıdır. Bu taş:

 • Kalbi ve zihni ısıtır, Boğa burcunun alevini tutuşturur ve arzuyu canlandırır.
 • Tüm zevkleri ve sevinçleriyle hayatı sonuna kadar kucaklama konusunda cesaret verir. 

Sevgi ve şefkatin sembolü olan pembe kuvars, onu koruyucu bir yumuşaklıkla sarar. Bu taş şunlar için idealdir:

 • Hem fiziksel hem de duygusal şiddete karşı korur, bir barış sığınağı sunar.
 • Sevgiyi, nezaketi ve şefkatli duyguları ve ilişkileri güçlendirir

Boğalara iyi gelen diğer taşlar şunlardır:

 • Krizokol taşı sosyal ilişkileri açısından son derece önemli olan toleransını arttırmak konusunda yardımcı olur. 
 • Lapis-Lazuli, kendisine ve kapasitelerine duyduğu güveni arttırır, kendinden şüphe etmesinin önüne geçer.
 • Opal taşı  qBoğa'nın maceracı yönünü harekete geçirir, onu konfor alanından çıkarıp yeni ufuklara yelken açmaya yönledirir.

💎 Doğum taşınızın Nisan ayında doğduysanız elmas, Mayıs ayında doğduysanız zümrüt olduğunu unutmayın!

İş hayatında Boğa burcu

Boğa burçları iş hayatında güvenilirlikleri, azimleri ve pragmatik becerileriyle öne çıkar. Güçlü bir iş ahlakı ile sorumluluklarına ciddiyet ve kararlılıkla yaklaşır, hedeflerine ulaşmak için hiçbir zorluktan kaçınmazlar.

Metodik yaklaşımları tercih ederler. Sabır ve detaylara dikkat gerektiren işlerde başarılıdırlar. İşlerini iyi yapmak onları tatmin eder.

İdare konusundaki yetkinlikleri onları özellikle organizasyon ve uzun vadeli vizyon gerektiren roller için uygun hale getirir. Bazen değişime mesafeli oldukları düşünülse de yeni bir fikrin veya yöntemin önemini kavradıklarında, bunu sarsılmaz bir sadakat ve bağlılıkla benimserler. Boğa burcu aynı zamanda güvenilir bir iş arkadaşı ve istikrarlı bir liderdir, ekibine her daim destek olur.

😇😈 Boğa borcunun pozitif ve negatif özellikleri:

Boğa burcunun pozitif yönleri: Güvenilir, dürüst, çalışkan

Güvenilir: Boğa burcu sözünü bir kez söyler. Bir defa söyledi mi asla fikrini değiştirmez. 

Çalışkan: İş onun için her şeyden önce gelir. Hedeflerine ulaşmak için çaba sarf etme düşüncesi onu korkutmaz. Aksine, işini bitirmenin sağladığı tatmin, iş sonucunda elde edeceği kazançtan çok daha önemlidir. 

Sağduyulu: Tutkularının esiri olmak yerine, harekete geçmeden önce iyice düşünmeyi tercih edee

Negatif yönleri: Aşırı inatçı ve rahatına düşkün 

Rahatına düşkün ve yavaş: Güven arayışı bazı fırsatları kaçırmasına sebep olabilir.

Karar vermek için çok zamana ihtiyacı duyar ve bu da etrafındakileri rahatsız eder. Acele etmemek iyidir, ancak bazen biraz tezcanlı olmaktan da zarar gelmez.

İnatçıdır. Aklında bir fikir olduğunda, etrafında neler olup bittiğine bakmama eğilimindedir ve bu da esneklik ve muhakeme eksikliğine yol açabilir. 

Boğa burcunun aşk uyumu

Onunla aynı değerleri paylaşan insanlarla beraber olmak ister. Güvenilir, sadık ve gelgitli olmayan insanlardan hoşlanır. Onun gündelik yaşamındaki konforuna özen gösterecek sağlam karakterli bir partnere ihtiyaç duyar.

Boğa burcu aşağıdaki burçlarla uyumludur

Aman dikkat, Boğalar fazla dürüsttür ve alışkanlıklarınızı altüst edebilirler... Boğa burcunun aşk uyumuyla ilgili daha detaylı analizler için tıklayın!

Boğa burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

 • Doğum Tarihleri: 20 Nisan - 20 Mayıs
 • Güçlü Yönleri : Dayanıklılık, metanet, sağlamlık
 • Nitelikler:  Bilgelik, sadakat
 • Olumsuz Yönleri: Kayıtsızlık, öfke
 • Değerli taşlar : Zümrüt, akuamarin
 • Gezegen:  Venüs
 • Element : Toprak
 • Renk : Yeşil
 • Metal : Bakır
 • Bedende karşılık gelen yerler: Boyun, ense ve ses telleri

Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!