Boğa Burcunun Özellikleri: Zodyakın En Güvenilir Burcu

tarihinde

Boğa her şeyden önce sakin bir yaşama özlem duyar. Maddi rahatlığa sahip olmak ister. Basit ve doğal bir karaktere sahip olan bu Toprak burcu hayatın küçük zevklerinden keyif almasını bilir. Duygusal, sadık, muhafazakar ve biraz da bencil olan Boğa, karmaşalardan uzak durur. Boğa burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Boğa Burcunun Özellikleri: Zodyakın En Güvenilir Burcu

Boğa burcunun astrolojik anlamı 

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, ona doğal bir cazibe bahşeder ve uyum içinde yaşamak için çaba sarf ettiği doğaya özel bir ilgi duymasını sağlar. Boğa burcu huzur ve sakinlik arayışındadır. Varoluşunun basit zevklerinin tadını çıkarır. Aşk hayatında epey duygusaldır ama ayakları yere sağlam basar. İlişkilerinde güvenilir yolları tercih eder. Onun için maddi rahatlığı çok önemlidir ve finansal durumunu yakından takip eder. 


♉ Boğa burcunun portresi 

Boğa basit şeylerden hoşlanır, huzurun ve sakinliğin hayalini kurar. Meseleleri analiz ederken hiçbir şey onun dikkatini dağıtamaz. Önemsiz meselelerde öfkelenme eğilimi vardır ama bir şeyi kafasına koyduysa onu elde etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.


📌

Bir ilişkisi, işi ya da savunduğu fikirlerle ilgili bir karar aldı mı onu bundan vazgeçirmek imkansızdır.
Boğa burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum Tarihleri: 20 Nisan - 20 Mayıs
  • Güçlü Yönleri : Dayanıklılık, metanet, sağlamlık
  • Nitelikler:  Bilgelik, sadakat
  • Olumsuz Yönleri: Kayıtsızlık, öfke
  • Değerli taşlar : Zümrüt, akuamarin
  • Gezegen:  Venüs
  • Element : Toprak
  • Renk : Yeşil
  • Metal : Bakır
  • Bedende karşılık gelen yerler: Boyun, ense ve ses telleri

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinBoğalar için mutluluk formülü: Basitlik ve huzur

Boğalar mutluluğu küçük şeylerde bulur. Güzel bir yemek, bir ağacın altında hoş bir öğlen uykusu, arkadaşlarla içilen içkiler... Tüm bu sıradan şeyler onu mutlu etmeye yeter. Karmaşık durumlar ona göre değildir. Çevresinde herkesin huzurla hayatını yaşayabileceği bir atmosfer yaratmaya çalışır.

Boğa burcunun uğuru : Dört yapraklı yonca.

Trèfle à quatre feuilles


Boğa burcunun kişilik özellikleri:

Boğa sembolü bu burcun astrolojik özelliklerine dair birçok ipucu verir. Toprak burcu olduğu için Boğa, hem kendi rahatlığı hem de ailesinin ve evinin güvenliği konusunda oldukça endişelidir. Ayrıca parayla da özel bir ilişkisi vardır: Para harcamak, biriktirmek, yatırım yapmak konusunda oldukça güçlü fikirlere sahiptir.


Boğa burcu genelde inatçılığıyla tanınır ama bu onun istediğini elde etmek için her şeyi yapma hazır oluşuna da işaret eder. Bir ilişkide, işinde ya da bir meselede karar verdi mi onun fikrini değiştirmek imkansızdır. Profesyonel bir anlayışa sahiptir. Geceleri geç saatlere kadar çalışmaktan çekinmez. Ayrıca hayatın çıkardığı zorluklara rağmen çevresindekilerin hep yanında olan harika bir arkadaştır.


Boğa burcu, aşkı, duyguları, güzelliği ve yaratıcılığı kontrol eden Venüs'ün etkisindedir. Bu gezegen sayesinde, genelde mutfakla ya da sanatla ilgili yeteneklerini geliştirir. Oldukça sadıktır ve özenle inşa ettiği hayatını beklenmedik bir dış etkinin mahvetmesinden nefret eder. 


Boğa burcu boğaz ve boyunla ilişkilendirilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bu bölgelerde fiziksel sorunlar ortaya çıkabilir. Mesela yüksek sesle konuşmayarak ses telleri sağlığını korumaya özen gösterebilir. 


Bütün burçlar arasında Boğa en güvenilir olanıdır. En karmaşık durumlarda bile bilgece kararlar almasını bilir. Buna karşın Boğa dengesiz insanlar ve durumlar karşısında ne yapması gerektiğini bilemez. Hayatı yavaş yavaş yaşayarak öğrenmek onu her anlamda mutlu eder.

Boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar


Boğa 

Aynı dalga boyundasınız.
💖 💖 💖

Balık 

İkiniz de var gücünüzle seviyorsunuz.
💖 💖 💖

Akrep 

Şehvet her şeyden önce geliyor!
💖 💖 💖


Boğa burcunun burç uyumuyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın!


Boğa burcunun ideal partneri: Hassas birisi

Sağlam karakterli ve derin bir hassasiyete sahip bir kişi Boğa için ideal partner olacaktır zira onda kendi yansımasını görür. Bu kişi onu anlayacak ve ona zor durumlarda, tıpkı onun da kendisi için yapacağı gibi destek olacaktır. Boğa için aşk, partnerlerinin birbirine destek olduğu bir denge ilişkisine dayalıdır. Bu denge onun aşk hayatında mutluluğunu sağlayan temel dayanaktır. 
Ne olursa olsun partnerinin onun yanında olacağını bilmek ister. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey