Boğa Burcunun Özellikleri: Zodyakın En Güvenilir Burcu

tarihinde

Boğa her şeyden önce sakin bir yaşama özlem duyar. Maddi rahatlığa sahip olmak ister. Basit ve doğal bir karaktere sahip olan bu Toprak burcu hayatın küçük zevklerinden keyif almasını bilir. Duygusal, sadık, muhafazakar ve biraz da bencil olan Boğa, karmaşalardan uzak durur. Boğa burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Boğa burcunun astrolojik anlamı 

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, ona doğal bir cazibe bahşeder ve uyum içinde yaşamak için çaba sarf ettiği doğaya özel bir ilgi duymasını sağlar. Boğa burcu huzur ve sakinlik arayışındadır. Varoluşunun basit zevklerinin tadını çıkarır. Aşk hayatında epey duygusaldır ama ayakları yere sağlam basar. İlişkilerinde güvenilir yolları tercih eder. Onun için maddi rahatlığı çok önemlidir ve finansal durumunu yakından takip eder. 


📌

"Bir ilişkide, işinde ya da bir konuda karar verdi mi, fikrini değiştirmek imkansızdır"♉ Boğa burcunun portresi 

Boğa basit şeylerden hoşlanır, huzurun ve sakinliğin hayalini kurar. Meseleleri analiz ederken hiçbir şey onun dikkatini dağıtamaz. Önemsiz meselelerde öfkelenme eğilimi vardır ama bir şeyi kafasına koyduysa onu elde etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.


📌

 Onun için, etrafındaki insanlarla uyum içinde yaşamak önemlidir.
Gezegen

Element
Değerli taş
Mum

Venüs

VenusToprak 
SafirYeşilBoğa burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum Tarihleri: 20 Nisan - 20 Mayıs
  • Güçlü Yönleri : Dayanıklılık, metanet, sağlamlık
  • Nitelikler:  Bilgelik, sadakat
  • Olumsuz Yönleri: Kayıtsızlık, öfke
  • Değerli taşlar : Zümrüt, akuamarin
  • Gezegen:  Venüs
  • Element : Toprak
  • Renk : Yeşil
  • Metal : Bakır
  • Bedende karşılık gelen yerler: Boyun, ense ve ses telleri


Boğalar için mutluluk formülü: Basitlik ve huzur

Boğalar mutluluğu küçük şeylerde bulur. Güzel bir yemek, bir ağacın altında hoş bir öğlen uykusu, arkadaşlarla içilen içkiler... Tüm bu sıradan şeyler onu mutlu etmeye yeter. Karmaşık durumlar ona göre değildir. Çevresinde herkesin huzurla hayatını yaşayabileceği bir atmosfer yaratmaya çalışır.

Boğa burcunun uğuru : Dört yapraklı yonca.

Trèfle à quatre feuilles


Boğa burcunun kişilik özellikleri:

Boğa sembolü bu burcun astrolojik özelliklerine dair birçok ipucu verir. Toprak burcu olduğu için Boğa, hem kendi rahatlığı hem de ailesinin ve evinin güvenliği konusunda oldukça endişelidir. Ayrıca parayla da özel bir ilişkisi vardır: Para harcamak, biriktirmek, yatırım yapmak konusunda oldukça güçlü fikirlere sahiptir.


Boğa burcu genelde inatçılığıyla tanınır ama bu onun istediğini elde etmek için her şeyi yapma hazır oluşuna da işaret eder. Bir ilişkide, işinde ya da bir meselede karar verdi mi onun fikrini değiştirmek imkansızdır. Profesyonel bir anlayışa sahiptir. Geceleri geç saatlere kadar çalışmaktan çekinmez. Ayrıca hayatın çıkardığı zorluklara rağmen çevresindekilerin hep yanında olan harika bir arkadaştır.


Boğa burcu, aşkı, duyguları, güzelliği ve yaratıcılığı kontrol eden Venüs'ün etkisindedir. Bu gezegen sayesinde, genelde mutfakla ya da sanatla ilgili yeteneklerini geliştirir. Oldukça sadıktır ve özenle inşa ettiği hayatını beklenmedik bir dış etkinin mahvetmesinden nefret eder. 


Boğa burcu boğaz ve boyunla ilişkilidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bu bölgelerde fiziksel sorunlar ortaya çıkabilir. Mesela yüksek sesle konuşmayarak ses telleri sağlığını korumaya özen gösterebilir. 


Bütün burçlar arasında Boğa en güvenilir olanıdır. En karmaşık durumlarda bile bilgece kararlar almasını bilir. Buna karşın Boğa dengesiz insanlar ve durumlar karşısında ne yapması gerektiğini bilemez. Hayatı yavaş yavaş yaşayarak öğrenmek onu her anlamda mutlu eder.

Boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar


Boğa 

Aynı dalga boyundasınız.
💖 💖 💖

Balık 

İkiniz de var gücünüzle seviyorsunuz.
💖 💖 💖

Akrep 

Şehvet her şeyden önce geliyor!
💖 💖 💖


Boğa burcunun burç uyumuyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın!


Boğa burcunun ideal partneri: Hassas birisi

Sağlam karakterli ve derin bir hassasiyete sahip bir kişi Boğa için ideal partner olacaktır zira onda kendi yansımasını görür. Bu kişi onu anlayacak ve ona zor durumlarda, tıpkı onun da kendisi için yapacağı gibi destek olacaktır. Boğa için aşk, partnerlerinin birbirine destek olduğu bir denge ilişkisine dayalıdır. Bu denge onun aşk hayatında mutluluğunu sağlayan temel dayanaktır. Ne olursa olsun partnerinin onun yanında olacağını bilmek ister. 


Boğa burcu için ideal iş: Düzenli bir iş

 Veteriner 

BahçıvanAşçıDaha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Boğa Burcunu etkilemenin yolları

Birinden hoşlanıyorsunuz ama ona yakınlaşma fırsatı bile bulamıyor musunuz? Burcunu biliyorsanız bu ipucu yeterli! İşte Boğa burcunu etkilemenin yolları!

Cevap : BOĞA

Hayatta izleyecekleri ve başka yöne sapmayacakları doğru yolu bulmak Boğalar için büyük önem taşır.

Boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Boğa'nın Uyumlu Olduğu Burçlar

Boğa, en duygusal ve hassas burçlardan biridir. Ancak herkes Boğa burcuyla başa çıkamaz. Örneğin Boğa'nın materyalist kişiliği gösterişten uzak yaşamayı seven Yay ve Kova burçları için bir sorun teşkil edebilir. Boğa burcuyla uyumlu musunuz? Burç uyumunuzu görmek için yazımızı okuyun!