Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kulak Çınlaması Ne Anlama Geliyor?

Burnumuz kaşındığında birinin bizi öpmek istediği anlamına geldiği söylenir. Benzer biçimde kulak çınlamalarının da kendilerine özgü anlamları vardır. Bu his gerçekten birinin bizim arkamızdan kötü konuştuğuna mı işaret eder? İşte bu sorunun cevabı....

Hepimiz hayatımızda bir kez de olsa kulaklarımızın çınladığını hissetmişizdir. Bunun çok da hoş bir his olduğu söylenemez.  Bazen ortamdaki gürültülerle, yaşla ya da bağlantılı olan kulak çınlamaları kimi zaman da bazı inanışlarla ilişkilendirilir. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Uzmanlarımızla iletişime geçinNeden kulaklarımız çınlar?

"Kulaklarını çınlattık", günlük hayatımızda sık sık kullandığımız ve birinin bizden bahsettiği anlamına gelen bir ifadedir. Ama aslında bu ifade tesadüfen ortaya çıkmadığı, hatta kökenlerinin Antik Çağlara dayandığı bile söylenmektir. Çünkü geçmişteki inanışlara göre, kulak çınlamalarından geleceğe yönelik kehanet yorumları yapılmaktaydı. 

Hayalet sesler

İnsanoğlu için bir anda ortaya çıkan sesler şüphesiz hiç hoş bir deneyim değildir. Hatta endişe vericidir. Bu yüzden inançlarımız aracılığıyla kendimizi rahatlatmaya çalışırız. 

>>> Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Para kazanmak için hangi tütsüyü kullanmalı?

Eğer sol kulak çınlıyorsa

Eğer çınlama sol taraftan yani kalbimizin olduğu taraftan geliyorsa, bu bizim hakkımızda güzel sözler söylendiğini ifade eder. Birisi sizin becerilerinizi övüyor ya da sizi ne kadar sevdiğini söylüyor olabilir. Bunun dışında her an bir tehlikeyle karşılaşacağınızın da ifadesidir. Aman dikkat edin!

Eğer sağ kulağınız çınlıyorsa

Sağ kulağınız çınlıyorsa birileri sizin hakkınızda kötü konuşuyor demektir. Birileri sizi eleştiriyor, arkanızdan kırıcı sözler söylüyor olabilir. Bu taraftan gelen bir çınlama kıskançlık ifadesi de olabilir. Dolayısıyla bu kötü sözlerle ilgili endişelenmenize gerek yok, muhtemelen söz konusu kişinin kıskançlığından başka bir şey değil!

Kulaklarınız sık sık çınlıyorsa:

Geçici ve ya da devamlı gerçekleşen kulak çınlamalarının çok çeşitli tıbbi sebepleri olabilir. Eğer sık sık böyle bir durumla karşılaşıyorsanız, bir doktora ya da KBB uzmanına görünmeyi düşünebilirsiniz. Zira kulak çınlamalarının uyku bozuklukları ve ve konsantrasyon sorunları gibi çeşitli sonuçları da olabilir. 


Birileri sizin hakkınızda güzel şeyler söylese de kulak çınlamaların tıpkı vücudumuzdaki kaşıntılar gibi çok hoş bir deneyim olmadığında hemfikiriz! Yazılarımız hoşunuza gittiyse  2022 yıllık burç yorumlarımıza da göz atabilirsiniz! 😉

Bize yorum bırakın

Bizimle iletişime geçin.