Kulak Çınlaması Ne Anlama Geliyor?

tarihinde

Burnumuz kaşındığında birinin bizi öpmek istediği anlamına geldiği söylenir. Benzer biçimde kulak çınlamalarının da kendilerine özgü anlamları vardır. Bu his gerçekten birinin bizim arkamızdan kötü konuştuğuna mı işaret eder? İşte bu sorunun cevabı....

Kulak Çınlaması Ne Anlama Geliyor?

Hepimiz hayatımızda bir kez de olsa kulaklarımızın çınladığını hissetmişizdir. Bunun çok da hoş bir his olduğu söylenemez.  Bazen ortamdaki gürültülerle, yaşla ya da bağlantılı olan kulak çınlamaları kimi zaman da bazı inanışlarla ilişkilendirilir. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Uzmanlarımızla iletişime geçinNeden kulaklarımız çınlar?

"Kulaklarını çınlattık", günlük hayatımızda sık sık kullandığımız ve birinin bizden bahsettiği anlamına gelen bir ifadedir. Ama aslında bu ifade tesadüfen ortaya çıkmadığı, hatta kökenlerinin Antik Çağlara dayandığı bile söylenmektir. Çünkü geçmişteki inanışlara göre, kulak çınlamalarından geleceğe yönelik kehanet yorumları yapılmaktaydı. 

Hayalet sesler

İnsanoğlu için bir anda ortaya çıkan sesler şüphesiz hiç hoş bir deneyim değildir. Hatta endişe vericidir. Bu yüzden inançlarımız aracılığıyla kendimizi rahatlatmaya çalışırız. 

>>> Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Para kazanmak için hangi tütsüyü kullanmalı?

Eğer sol kulak çınlıyorsa

Eğer çınlama sol taraftan yani kalbimizin olduğu taraftan geliyorsa, bu bizim hakkımızda güzel sözler söylendiğini ifade eder. Birisi sizin becerilerinizi övüyor ya da sizi ne kadar sevdiğini söylüyor olabilir. Bunun dışında her an bir tehlikeyle karşılaşacağınızın da ifadesidir. Aman dikkat edin!

Eğer sağ kulağınız çınlıyorsa

Sağ kulağınız çınlıyorsa birileri sizin hakkınızda kötü konuşuyor demektir. Birileri sizi eleştiriyor, arkanızdan kırıcı sözler söylüyor olabilir. Bu taraftan gelen bir çınlama kıskançlık ifadesi de olabilir. Dolayısıyla bu kötü sözlerle ilgili endişelenmenize gerek yok, muhtemelen söz konusu kişinin kıskançlığından başka bir şey değil!

Kulaklarınız sık sık çınlıyorsa:

Geçici ve ya da devamlı gerçekleşen kulak çınlamalarının çok çeşitli tıbbi sebepleri olabilir. Eğer sık sık böyle bir durumla karşılaşıyorsanız, bir doktora ya da KBB uzmanına görünmeyi düşünebilirsiniz. Zira kulak çınlamalarının uyku bozuklukları ve ve konsantrasyon sorunları gibi çeşitli sonuçları da olabilir. 


Birileri sizin hakkınızda güzel şeyler söylese de kulak çınlamaların tıpkı vücudumuzdaki kaşıntılar gibi çok hoş bir deneyim olmadığında hemfikiriz! Yazılarımız hoşunuza gittiyse  2022 yıllık burç yorumlarımıza da göz atabilirsiniz! 😉

Zehra 2 yıl önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey