Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler daima kendi benliğini arayan bir burçtur. Ona dış dünyanın kapıları açan yoğun merak duygusuyla var olur. Sempatik, sosyal, zeki ve konuşkan bu burç her türlü duruma uyum sağlar. Her türlü farklı fikri dikkate alsa da, öznel ve narsist yönü ağır basar. İkizler burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

İkizler burcunun astrolojik anlamı

Hava burcu olan İkizler zihinle ilgili her şeyle ilintilidir. Dostları Terazi ve Kova gibi etrafındaki dünyayı anlamak için düşünmeye ihtiyaç duyar. Ancak kendi kendisine sorduğu sorularla olgunlaşabilir. 


İkizler, iletişimi, yazıyı ve eğitimi sembolize eden Merkür'ün etkisi altındadır. Merkür'ün hızlı hareketlerinin yüzünden, kimi zaman uzun süre odaklanmakta zorluk yaşayabilir. 


Kelimelere ve fikirlere bayılan bu meraklı burcun peşinden gitmek için iyice düşünmek gerekir! Bu dünyada neredeyse her şey İkizler burcunu büyüler ve bazen keşfetmek istediği onca şey için yeterince zamanı olmadığı hissine kapılır. Bu burçtan kimseler büyük bir sanatçı, yazar ya da gazeteci olabilir. 


İkizler burcuna sahip olmak, bazı insanlarda ruh ikizlerini aramaya yönelik güçlü bir isteği ortaya çıkarır ve onlarda bunu bir arkadaşta, sevgilide ya da bir akıl hocasında bulurlar. Bu burç, kolları, omuzları ve akciğerleri kontrol eder. Dolayısıyla bu bölgelerde meydana gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmaları gerekir.

♊ İkizler burcunun portresi 

Tanrıların habercisi Merkür sizin gezegeniniz! Ayaklarında yer alan kanatları onu çevik kılar. Bir durumdan ötekine, bir yerden başka bir yere uçar durur. İşte bu sayede siz de her şeye uyum sağlamayı başarmaktasınız! Konuşkan ve sosyal karakteriniz ile, entelektüel ve fiziksel esnekliğiniz sayesinde etrafınıza sonsuz bir gençlik yaymaktasınız. Gözünüzdeki pırıltılar, dudağınızdaki hafif gülümsemeler sizi izleyenleri anında büyüler. Merakınız en güçlü kozunuzdur. Onun sayesinde devamlı ilerleme kaydedersiniz. Gerginlik ve sinirsel huzursuzluk ise zayıf yönlerinizi oluşturur. İkizler burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum Tarihleri: 21 Mayıs  - 20 Haziran
  • Güçlü Yönleri : Çeviklik, esneklik, uyum sağlama becerisi 
  • Nitelikler: Hız, merak, konuşkanlık 
  • Olumsuz Yönleri: Dikkat dağınıklığı, havailik 
  • Değerli taşlar : Yeşim, turkuaz 
  • Gezegen:  Merkür
  • Element : Hava
  • Renk : Çok renkli
  • Metal : Cıva
  • Bedende karşılık gelen yerler: Akciğer, kollar, eller


İkizler burcuna hangi burçlarla uyumlu?

İkizler burcu Yay, Terazi ve Kova burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız İkizler burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! Ne de olsa İkizler herkesin harcı değil!


İkizler burcunun olumlu özellikleri 

Hayatın tüm yönleriyle tadını çıkarıyorsunuz. Her şey sizin için eğlenceden ve keşiften ibaret! Topluluk içinde oldukça rahatsınız ve etrafınızda bir dolu insanın olması hoşunuza gidiyor. Eşsiz hitabet yeteneğinizle kelimeleri evirip çeviriyorsunuz her türden insanla sohbet etmeye bayılıyorsunuz. Hiçbir şey sizi korkutmuyor. Mücadelecisiniz, kolayca uyum sağlıyorsunuz ve hızlı düşünüyorsunuz. Tüm bu özellikleriniz arzularınızın peşinden gitmeye, keşfetmeye ve yeni deneyimlere kucak açmanıza olanak sağlıyor. 


Profesyonel alanda da iletişim becerilerinizle dikkat çekiyorsunuz. Müdürlerinizin, iş arkadaşlarınızın ve hatta müşterilerinizin  nezdinde harika bir üne sahipsiniz. Hepsi mizah yeteneğinizi, zihninizin canlılığını, hızlıca harekete geçme becerinizi takdir ediyor. Hem kişisel hem de profesyonel alandaki sadakatiniz de dikkat çekiyor. 


Aşk hayatında oyunu kendi kurallarınıza göre oynamak isteyip baştan çıkarma konusunda uzman olmanıza rağmen, kendinizi tam anlamıyla partnerinize adayabilirsiniz. Tıpkı bir çocuk gibi hareketlisiniz, her şeye meraklısınız, kendini fazlasıyla ciddiye alan bu dünyada tazeliğiniz herkese çok iyi geliyor! 


İkizler burcunun olumsuz özellikleri 

Konsantrasyon eksiğiniz var. Sürekli hareket halindesiniz ve etrafınızı çevreleyen şeylere her zaman dikkatinizi vermiyorsunuz. Dağınık bir haldesiniz. Bir kişiden ötekine, bir ruh halinden diğerine gidiş gelişleriniz bitmiyor. İnsanlara güvenmekte zorlanıyorsanız bilin ki onlar da sizinle aynı durumda! Çoğu zaman, sadece genel kültür bilgileriyle insanları etkilemek için konuşan yüzeysel biri olarak yorumlanıyorsunuz. Arkadaşlarınız sizi ciddi konulardan konuşmamakla ve sürekli eleştirel ve alaycı olmakla suçluyor. Bu şartlar altında sağlam ve içten bir arkadaşlık kurmanızsa çok zor. İnsanlara gerçekten ilgi duymayı deneyin. Çok zengin bir hayat deneyimine sahipsiniz, bu deneyimleri sevdiklerinizle paylaşın. 


Aşk hayatında ise bağlılık ve sorumluluklar sizi sıkıyor. Konuşma biçiminiz ilişkinin umut vaat ettiğine işaret etse, kısa sürede dikkati dağınık bir aşığa dönüşüyorsunuz. Sonrasında, çocuklarla oyun oynamak dışında aile yaşamına katlanmakta da zorlanıyorsunuz. Rutin ve onunla ilişkili mekanlar sizi boğuyor. 


Profesyonel yaşamınızda ise disiplinden yoksunsunuz, provakatörsünüz ve zorluklardan kaçıyorsunuz. Sorumluluklarınızdan kurtulmanın yolu olmadığı için onları size özgü neşeli tavrınızla ele almaya çalışın ve sonrasında da hoşunuza gidecek bir şey yapın. Bu şekilde işlerinizin üstesinden gelebilirsiniz!


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 
Bize yorum bırakın

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.