İkizler Burcunun Özellikleri

tarihinde

İkizler daima kendi benliğini arayan bir burçtur. Ona dış dünyanın kapıları açan yoğun merak duygusuyla var olur. Sempatik, sosyal, zeki ve konuşkan bu burç her türlü duruma uyum sağlar. Her türlü farklı fikri dikkate alsa da, öznel ve narsist yönü ağır basar. İkizler burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler burcunun astrolojik anlamı

Hava burcu olan İkizler zihinle ilgili her şeyle ilintilidir. Dostları Terazi ve Kova gibi etrafındaki dünyayı anlamak için düşünmeye ihtiyaç duyar. Ancak kendi kendisine sorduğu sorularla olgunlaşabilir. 


İkizler, iletişimi, yazıyı ve eğitimi sembolize eden Merkür'ün etkisi altındadır. Merkür'ün hızlı hareketlerinin yüzünden, kimi zaman uzun süre odaklanmakta zorluk yaşayabilir. 


Kelimelere ve fikirlere bayılan bu meraklı burcun peşinden gitmek için iyice düşünmek gerekir! Bu dünyada neredeyse her şey İkizler burcunu büyüler ve bazen keşfetmek istediği onca şey için yeterince zamanı olmadığı hissine kapılır. Bu burçtan kimseler büyük bir sanatçı, yazar ya da gazeteci olabilir. 


İkizler burcuna sahip olmak, bazı insanlarda ruh ikizlerini aramaya yönelik güçlü bir isteği ortaya çıkarır ve onlarda bunu bir arkadaşta, sevgilide ya da bir akıl hocasında bulurlar. Bu burç, kolları, omuzları ve akciğerleri kontrol eder. Dolayısıyla bu bölgelerde meydana gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmaları gerekir.Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin
♊ İkizler burcunun portresi 

Tanrıların habercisi Merkür sizin gezegeniniz! Ayaklarında yer alan kanatları onu çevik kılar. Bir durumdan ötekine, bir yerden başka bir yere uçar durur. İşte bu sayede siz de her şeye uyum sağlamayı başarmaktasınız! Konuşkan ve sosyal karakteriniz ile, entelektüel ve fiziksel esnekliğiniz sayesinde etrafınıza sonsuz bir gençlik yaymaktasınız. Gözünüzdeki pırıltılar, dudağınızdaki hafif gülümsemeler sizi izleyenleri anında büyüler. Merakınız en güçlü kozunuzdur. Onun sayesinde devamlı ilerleme kaydedersiniz. Gerginlik ve sinirsel huzursuzluk ise zayıf yönlerinizi oluşturur. İkizler burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum Tarihleri: 21 Mayıs  - 20 Haziran
  • Güçlü Yönleri : Çeviklik, esneklik, uyum sağlama becerisi 
  • Nitelikler: Hız, merak, konuşkanlık 
  • Olumsuz Yönleri: Dikkat dağınıklığı, havailik 
  • Değerli taşlar : Yeşim, turkuaz 
  • Gezegen:  Merkür
  • Element : Hava
  • Renk : Çok renkli
  • Metal : Cıva
  • Bedende karşılık gelen yerler: Akciğer, kollar, eller


İkizler burcuna hangi burçlarla uyumlu?

İkizler burcu Yay, Terazi ve Kova burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız İkizler burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! Ne de olsa İkizler herkesin harcı değil!


İkizler burcunun olumlu özellikleri 

Hayatın tüm yönleriyle tadını çıkarıyorsunuz. Her şey sizin için eğlenceden ve keşiften ibaret! Topluluk içinde oldukça rahatsınız ve etrafınızda bir dolu insanın olması hoşunuza gidiyor. Eşsiz hitabet yeteneğinizle kelimeleri evirip çeviriyorsunuz her türden insanla sohbet etmeye bayılıyorsunuz. Hiçbir şey sizi korkutmuyor. Mücadelecisiniz, kolayca uyum sağlıyorsunuz ve hızlı düşünüyorsunuz. Tüm bu özellikleriniz arzularınızın peşinden gitmeye, keşfetmeye ve yeni deneyimlere kucak açmanıza olanak sağlıyor. 


Profesyonel alanda da iletişim becerilerinizle dikkat çekiyorsunuz. Müdürlerinizin, iş arkadaşlarınızın ve hatta müşterilerinizin  nezdinde harika bir üne sahipsiniz. Hepsi mizah yeteneğinizi, zihninizin canlılığını, hızlıca harekete geçme becerinizi takdir ediyor. Hem kişisel hem de profesyonel alandaki sadakatiniz de dikkat çekiyor. 


Aşk hayatında oyunu kendi kurallarınıza göre oynamak isteyip baştan çıkarma konusunda uzman olmanıza rağmen, kendinizi tam anlamıyla partnerinize adayabilirsiniz. Tıpkı bir çocuk gibi hareketlisiniz, her şeye meraklısınız, kendini fazlasıyla ciddiye alan bu dünyada tazeliğiniz herkese çok iyi geliyor! 


İkizler burcunun olumsuz özellikleri 

Konsantrasyon eksiğiniz var. Sürekli hareket halindesiniz ve etrafınızı çevreleyen şeylere her zaman dikkatinizi vermiyorsunuz. Dağınık bir haldesiniz. Bir kişiden ötekine, bir ruh halinden diğerine gidiş gelişleriniz bitmiyor. İnsanlara güvenmekte zorlanıyorsanız bilin ki onlar da sizinle aynı durumda! Çoğu zaman, sadece genel kültür bilgileriyle insanları etkilemek için konuşan yüzeysel biri olarak yorumlanıyorsunuz. Arkadaşlarınız sizi ciddi konulardan konuşmamakla ve sürekli eleştirel ve alaycı olmakla suçluyor. Bu şartlar altında sağlam ve içten bir arkadaşlık kurmanızsa çok zor. İnsanlara gerçekten ilgi duymayı deneyin. Çok zengin bir hayat deneyimine sahipsiniz, bu deneyimleri sevdiklerinizle paylaşın. 


Aşk hayatında ise bağlılık ve sorumluluklar sizi sıkıyor. Konuşma biçiminiz ilişkinin umut vaat ettiğine işaret etse, kısa sürede dikkati dağınık bir aşığa dönüşüyorsunuz. Sonrasında, çocuklarla oyun oynamak dışında aile yaşamına katlanmakta da zorlanıyorsunuz. Rutin ve onunla ilişkili mekanlar sizi boğuyor. 


Profesyonel yaşamınızda ise disiplinden yoksunsunuz, provakatörsünüz ve zorluklardan kaçıyorsunuz. Sorumluluklarınızdan kurtulmanın yolu olmadığı için onları size özgü neşeli tavrınızla ele almaya çalışın ve sonrasında da hoşunuza gidecek bir şey yapın. Bu şekilde işlerinizin üstesinden gelebilirsiniz!


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 


Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey