Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Aslan burcu ve yükseleni hakkında her şey (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Yöneticileri Güneş sayesinde her alanda dikkat çekmeyi başarırlar. Hayatta başaramayacakları şey oldukça azdır. Engel nedir bilmezler. Gururları oldukça üst seviyededir. Özgüvenleri oldukça yüksektir, kendilerine her zaman güvenir ve hayranlık duyarlar.

Aslan burcu Güneş'in etkisi altında olan bir burçtur. Güneş ise sadece Aslan'ın yıldızı olarak dikkat çeker. Güneş hayat verir, hemen her güçten üstündür, parlak ve yakıcı özelliklere sahiptir ve bu özellikleri Aslan burcuna aktarır. Tüm bunlar göz önüne alındığında Aslan burcunun eşsiz bir insan olduğunu düşünmemek mantıksız olur. Talihleri ve şansları son derece açıktır. Yöneticileri Güneş sayesinde her alanda dikkat çekmeyi başarırlar. Hayatta başaramayacakları şey oldukça azdır. Engel nedir bilmezler. Gururları oldukça üst seviyededir. Özgüvenleri oldukça yüksektir, kendilerine her zaman güvenir ve hayranlık duyarlar.

Ateş elementinin sabit burcudur. Büyümeyen çocuk ve dizginlenemez bir hükümdar olarak kendisinden bahsedilebilir. Aslan için başlıca kelime ‘’oyun’’ dur. İçindeki vahşi ışık, ehlileştirilmelidir. O, hayatı bir tiyatro sahnesindeymişçesine yaşamaya meyilli bir doğaya sahiptir. Yaratıcılık ve ifadenin yaşamında kendini ne kadar ortaya koyabildiği, yaşamda ulaşabileceği noktayı belirler. Andaki ışığı korumaktan sorumludur. O an nasıl hissettiği ve bunun onun için anlamı önemlidir. Hata yapabileceğini kabul etmelidir. Alkışlara bayılır, yaşamda bunu sağlayabileceği bir yol geliştirme ihtiyacındadır. Akıl ve kalbin buluştuğu noktada gerçekliğini bulabilir. Kendini bulmak ve buradaki ışıkları cömert bir şekilde yaşama sunmak, ona ihtiyaç duyduğu derin tatmini sağlayabilir. 

 

 

Arketip*: kral ( kraliçe ), oyuncu, çocuk, soytarı 
Sembol: yılan, güneş ve onun çizdiği yol, sürekli kendini yenileyen hayat, ebediyet 
Uyum: İkizler ve Terazi 
Aşk: Kova 
Yönetici: Güneş (ego, irade, istek, canlılık, yaşam gücü, otorite, organizasyon, yaratıcılık, gurur, varoluş, bilinçli yönümüz) 

 

Aslan burcu hemen herkesi yönetebilecek özelliklere sahiptir. Özellikle fiziksel yönleri ile dikkat çekerler. Tıpkı bir Aslan'a benzer, yele gibi saçlara sahiptir. Tembel görünüşleri ise aldatmaya yöneliktir. Yürüyüş tarzları mağrur ve dik'tir. Karakterleri yumuşak, tutarlı ve sakindir, bu davranışlarının içinde saklanırlar. Elleri oldukça güçlü ve dikkat çekicidir.

Aslan burcu özellikle perdeyi ve sahneyi temsil etmektedir. Rol yapmayı onlar kadar iyi yapan başka bir burç yoktur. Bu nedenle Aslan burcu insanlarından bir çok ünlü, artist ve aktör çıkar. Rol yapmayı becerebildikleri gibi uygulamayı da severler. Sahnede olmayı başaramayan bir Aslan burcu, bu isteğini hayatında rol yaparak gidermeye çalışır. Hal böyle olunca Aslan burcu insanı hakkında farklı görüşlere sahip insanlar tanımak oldukça kolaydır. Farklı farklı insanların, bir tek Aslan burcu üzerinde değişik görüşleri vardır.

 

Aslan burcu gösterişi ve canlılığı sever. Yaşam gücünü, liderliği ve asaleti temsil etmektedir. Aslan burcunu yürüyüş tarzından, enerji dolu yapılarından, hareketli oluşundan, sağlam ve cana yakın oluşundan tanımak mümkündür. Sakin bir görünüşe sahiptir ve buna rağmen oldukça güçlüdür. Kızdıkları zaman, tıpkı hayvanlar aleminin kralı olan Aslan gibi kükrerler. Aşırı derecede çekicidir, ona karşı koymak oldukça zor bir durumdur. Doğaldır, asla yapmacık hareketler sergilemezler. Gözleri ışıl ışıl parlar. Yaşama güçleri ile dayanılmaz ve reddedilemez bir burç olarak bilinir. Bu kadar özelliği başka bir burçta bulmak oldukça zordur.

Aslan burcu insanlarının, diğer insanlar üzerinde anlaşılamaz bir etkisi vardır. Dışarıdan bu özelliği gözlemlemek inanılmaz bir şekilde haz verir. Bu özelliklerin yanında, Aslan burcunun son derece kurnaz olduğunu da unutmamak gerekir. Kurnaz yapıları, hemen her anlamda ortaya çıkar. Açık sözlüdür. Bir şey hoşuna gidiyor ve istiyorsa, istemiyor ya da beğenmediyse söyler. İnsanları utandıracak derecede, komplimanları abartabilirler.

Astrocenter'da burcuna göre partnerinizin özelliklerini öğrenin.
Buraya tıklayın
 

Aslan burcu insanını alımlı ve gösterişli tavırları ile bir yerde fark etmemek neredeyse imkansızdır. Onu fark etmemek için gerçekten kafanızın aşırı derecede dalgın olması gerekir. Dikkat çeken görünümleri vardır. İki tarzda dikkat çekerler; görünüm ve davranış. Ya ikisi ile ya da illa ki bir tanesi ile. Mutlaka ama mutlaka her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. İnsanların kendisine hayran olmasını ister ve bu duruma bayılırlar.

Aslan burcu insanları son derece çalışkandır. Bu durum ancak doğum anında ters yıldız etkisi ile değişebilir. Her ne olursa olsun hedefledikleri noktaya mutlaka ulaşırlar. Aslan burcunun en önemli ve birinci hedefi maddi anlamda güçlü olmaktır. Peki maddi gücü neden ister? Lüks ve ışıl ışıl bir hayata sahip olmak için. Yukarıda da belirttiğimiz gibi gösterişe karşı aşırı düşkünlükleri vardır. İstediklerini elde etmek için tüm gücüyle çalışabilirler. Başarıları ile övünmeyi seven insanlardır. Övünmekte de haklı olduklarını söylemek gerekir. Şunu unutmamak gerekir; her Aslan burcunun içerisinde biraz da olsa tembellik yatar.

Aslan burcu insanı cömert bir insandır. Sevgisini her anlamda gösterir. Sevmeyi ve sevilmeyi ister. Tam anlamıyla müthiş bir enerjileri vardır. Tüm burçlar arasında insanlara liderlik etmeyi ve yönetmeyi en çok isteyen burçtur. Aksi bir durum olmadığı sürece son derece gözü kara ve girişken özellikler sergiler.

Aslan burcu insanlarının sosyal hayatı oldukça hareketlidir. Hem sosyal hayata hem de aile hayatına aşırı derecede önem verir. Dışarıdan bakıldığında yoğunluğu görülebilir. Ciddiyetin hakim olduğu bir yaşantıları vardır. İnsanların kendisine ihtiyaç duymasını ister. Bu istek ile enerjileri daha da güçlenir.

Aslan burcunun iki farklı yüzü vardır ve bunu fark etmek biraz zordur. İhtiyacı olan herkese karşı yardımları açıktır. Aslan burcu asla yönetilecek bir insan değildir. İkinci planda kalmak ona göre değildir. Bu aşkta da işte de böyledir. Değişmez. Aksi halde hastalanabilirler. En büyük ihtiyaçlarıda pohpohlanmak ve övülmektir. Onu hem övüp, hem de ondan faydalanan insanlar olabilir çevresinde. Kendisi de bunu fark eder ama övülmekten vaz geçmez.

Aslan burcunda cesaret ve asalet dikkat çeker. Her zaman doğru sözlüdür. Sevme yeteneği üst düzeydir. Azimlidir ve iyiliğin insanıdır. Ayrıca kimi zaman hakimiyet duygusu ile hareket eder. Küstah, kendini beğenmiş, gururlu ve kibirlidir. Tüm bunlar ile tam anlamıyla bir kral, kraliçe burcudur. Kötü özellikleri ağır basan Aslan burcu insanları zaman zaman çekilmez insan olurlar. Bunu da sosyal çevre ve arkadaş çevresi etkiler.

Aşk ve yıldızname falınıza telefondan baktırın
Buraya tıklayın


Genellikle dürüst, geniş, sıcakkanlı ve iyi bir insandır. Aslan burcu insanları büyük bir sorunla ilgilenirken bile sakinliğini kaybetmez. Azimli ve güçlü bir şekilde problemleri çözer. Bu tarz davranışlar sergilediğinde, insanların ona gıpta etmesine şaşmamalı. Anlama ve algılama yetenekleri oldukça güçlüdür ve tüm dikkatini bir noktada toplamaları ile donatılmış özellikleri vardır. Tüm bu özellikler ile kimi zaman sert eleştiriler yapabilirler.

Aslan burcu insanı hoşuna gitmeyen insanı veya bir durumu alaycı, kırıcı ve yaralayıcı bir şekilde eleştirebilir. Yaptıkları eleştirinin bir insanı kırıp, kırmadığını pek umursamazlar. Kendi düşüncesinden başka bir düşüncenin doğruluğu kolay kolay kabul etmezler. Ona göre aldıkları kararlar, kusursuzdur. Bu konuda yaptıkları her şeyi aslında iyi niyetleri ile yaparlar. Yine de kimi zaman yaptıkları bir insana fazla gelebilir. Hal böyle olunca bazen sevimsiz olabilirler.

Aslan burcu insanının özellikleri ve yapısı bazı insanlara hoş gelmez. Hakimiyet hırsları o kadar belirgindir ki, gözle görülebilecek derecededir. Yıpratıcı istekleri vardır. Yine de bu durumun aksine davranış Aslan burcu insanının elinden gelen bir şey değildir. Aslan burcu her insana, her duruma hükmetmek ister. Bu nedenle onunla anlaşmak kimi zaman zor olabilir. Bir diğer özellik olarak, aslanlar aşırı derece de duygusaldır. Ondan şüphelenen, yeteneklerini sorgulayan insanları fark ederse, bu durum onları derinden üzebilir. Bunun sonucunda verdikleri tepkiler insanları şaşırtabilir.

Aslan burcunun ümitsizliği uzun sürmez. Bu da iyimser olan temel yapılarından kaynaklanır. Yaşama sevinci her zaman ön plana çıkar. Aslan burcu insanı kendisini seven ve destekleyen insanları asla yarı yolda bırakmaz. Oldukça dürüsttür. Aslan burcunu yakından tanıyan bir insan, ona son derece güvenebilir. Neredeyse kendisini feda edecek kadar iyi niyetlidir. Bu da verdikleri sözlerin arkasında olmalarından, davranışlarından anlaşılacak bir durumdur.

Aslan burcu insanı yaşama tarzı bakımından, sanatsal bir şekilde yaşayan insanlara hayran olur. Ancak sanatı ve basitliği birbirinden ayırabilecek özelliklere sahip değildir. Aslan burcu insanları esprili, konuşkan ve atak insanlardır. Yaşadıkları şehirde en ünlü mekanlar dışında, seçkin ve gizli yerleri de bilir. Yemek konusunda hangi mekanın iyi olduğunu, ilginç insanların nerede olduğunu bilir. Özellikle sanatsal mekanlarda takılmaktan hoşlanırlar.

Aslan burcu ile dost olmak isteyen birçok insan vardır. Bu istekte boşa değildir. Onunla dost olmayı başarabilen bir insan her anlamda kazançlı çıkar. Aslan burcu yalan söylemez, sahtekarlık yapmaz. İnsanların yüzüne gülüp, arkasından konuşmaz. Daha iyisi bulunamayacak bir dosttur. Düşman olunursa da asla arkadan vurmaz. Mert arkadaş ve düşmandır.

Enerjisi hırslı oluşuna bağlıdır ve neredeyse bitmek bilmez. Bu da hem iş hayatlarındaki hem de özel hayatlarındaki başarının sırrıdır. Olayları ele alışı, uygulama biçimi sayesinde lider bir kişiliktir. İnsanları harekete geçirebilme özellikleri vardır. Bir şeye inanıyorsa, onu sonuna kadar savunur. Savunurken de aşırı derecede enerji ve çaba harcamaktan çekinmez.

 

Aslan burcunun canlı yapısı ve negatif olaylara bakış açısı, çevresindeki insanları motive eden bir özellik olarak öne çıkar. Sürükleyici etkileri vardır. İnsanlar kolay kolay onunla başa çıkamaz. Aslan burcu insanının merhamete ihtiyacı yoktur. Gerektiği zaman tüm inisiyatifi eline almaktan çekinmezler.

Aslan Burcu Erkeği Aşk Hayatı: Aslan burcu erkeği aşk hayatında sahiplenici bir yapıya sahiptir ve yöneten kişi olmayı tercih eder. Aslan burcu erkeği hayatının her alanında olduğu gibi aşkta da azı ile yetinmez. Partnerine tamamı ile sahip olmak ister. Âşık olduğu zaman istediği kadına ulaşmasında kimse onu durduramaz, neredeyse tüm enerjisini istediği kişiye ulaşmak için kullanır. Tüm tutkusu ve duyguları ile harekete geçer ve ona kimse karşı koyamaz. 

 


Aslan Burcu Kadını Aşk Hayatı: Aslan burcu kadınının kendine olan güveni her zaman üst düzeydir. Oldukça çekici, akıllı, ateşli ve gururludur. Tüm bu özellikler erkekleri baştan çıkarmaya yeterde artar. Bu özellikler baş döndürecek kadar etkilidir. Aslan burcu kadını ile birlikte olmak oldukça zordur ve bunu başaran erkek için henüz her şey bitmiş değildir. Çok çaba sarf etmesi ve Aslan burcu kadınını hak ettiğini göstermesi gerekir. Aslan burcu kadını oldukça kibirlidir. Her zaman kendisini takdir eder.

 

Aslan Burcu İş Hayatı: Aslan burcu insanları iş hayatında öncelikle kendini ispat etmek ister. Daha sonra tüm yeteneklerini sergiler. Yeteneklerini ne kadar rahat sergilerse o kadar başarılı olur. Sıkıcı ofis işleri Aslan burcu insanlarına göre değildir, hareketlidir ve buna göre bir işte çalışmak ister. Ne kadar yoğun çalışırsa çalışsın eğlence hayatlarına da vakit ayırmak isterler. Bu şekilde rahatlayıp yeni bir haftaya enerji dolu girebilirler. (*)Arketipler, kolektif bilinçdışında mevcut olan ve büyücü, bilge kişi, daire veya mandala (Uzak Doğu’da meditasyon amacıyla kullanılan bir araç) gibi simgeler biçiminde bilinçte yansıyan, birtakım temel insan düşünce imajlarıdır.

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.