Aslan Burcunun Özellikleri

tarihinde

23 Temmuz - 23 Ağustos tarihleri arasında doğan Aslan, özü gereği ışık saçan bir burçtur. Etrafına hakimiyet kurma ihtiyacı hisseden Aslan aynı zamanda kendisini de sürekli kontrol eder. Cömert, sıcakkanlı ama bir yandan da kibrli ve otoriter bu burç tüm ilişkilerinde eşsiz olduğunu ortaya koyar. Aslan burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan burcunun astrolojik anlamı

Güneş tarafından yönetiliyorsunuz. Bu erkeksi ve parlak gök cismi size tüm ışıltısını bahşediyor. Dikkatlerden kaçmanız imkansız!  Görünüşünüze daima özen gösteriyorsunuz ve savaşta yelenizi göstermeniz gerekti mi etrafınıza tarifi imkansız bir enerji yayıyorsunuz. Sıcak ve cömert kişiliğiniz aynı zamanda baskın ve otoriter. 

Gurur, disiplin ve hırs öne çıkan özellikleriniz olsa da kalpsiz bir lider değilsiniz. Sevgiye ve takdire duyduğunuz ihtiyaç geçit vermeyen yönlerinize baskın çıkıyor. 

Yengeç burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum Tarihi: 23 Temmuz - 23 Ağustos
  • Güçlü Yönleri: İyi kalplilik, düzen
  • Nitelikler: Cömertlik, irade
  • Olumsuz yönleri: Gurur, otoriterlik
  • Değerli Taşlar: Topaz, elmas
  • Yönetici gezegen :  Güneş
  • Element : Ateş
  • Renkler: Sarı, turuncu
  • Metal : Altın
  • Bedende karşılık geldiği bölge: Kalp, gözler, damarlar

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinAslan burcunun portresi

Aslan, tıpkı Yay ve Koç gibi bir Ateş burcudurBu aşırı hiperaktif burç, insanların problemlerini üzerine düşünüp onları çözmek adına harekete geçmeye ihtiyaç duyar. Bazı Aslanlar kendi ihtiyaçlarına fazla önem atfeder. İnsanın kendi isteklerini ve ihtiyaçlarını dile getirmesi oldukça sağlıklı bir davranış olsa da eğer Aslan burcu yalnızca kendi çıkarlarını düşünüp diğer insanları gözmeden gelirse oldukça rahatsız edici olabilir. Bu noktada Aslan burcunun biraz çaba sarf etmesi gerekebilir. 

Cesur ve cömert Aslan'ın etrafı onun cömertliğini  ve sadakatini takdir eden dostlarıyla çevrilidir. Partilerin kralıdır ve kendinden emin davranışlarıyla kalabalıkları etrafında toplamasını bilir. Aslan'ın fiziksel zayıflıkları kalbi ve omurgasıyla ilgili olabilir ve bu bölgelere ayrıca özen göstermesi şarttır. 

Aslan burcu kendi başarılarına kafayı taktı mı sorunlar ortaya çıkabilir. Kibirli, katı ve hatta tembel davranabilir. Neyse ki eğer mizah yeteneğini geliştirerek bu eksikliklerini hafifletip insanlarla uyum içinde çalışmayı öğrenebilir.  


Aslan burcu hangi burçlarla uyumlu?

Aslan burcu Kova, Yay ve Koç burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Aslan burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Aslan burcunun olumlu özellikleri

Tam bir Güneş burcusunuz! Kendinden eminsiniz, enerjiyle dolusunuz ve her zaman etrafınız arkadaşlarınızla çevrili. İstediğiniz tek bir şey var, o da gündelik yaşamınızın sıradanlıktan uzak olması! Sürekli göz önünde bulunma ihtiyacınız kimi arkadaşlarınızın üzerine gölge düşürse de en az cömertliğiniz kadar güçlü sadakatiniz ve güvenilirliğinizle bu eksiğinizi telafi ediyorsunuz. Sıradanlıktan nefret ediyorsunuz ve deli gibi çaba sarf etmeniz gerekse bile sevdiklerinizi mutlu etmek kadar sizi tatmin eden hiçbir şey yok.


 Parlak ve tutku dolu kişiliğiniz, kişisel projeleriniz kadar profesyonel yaşamınızı da besleyen güçlü bir hısın etkisi altında. Sizi tanıyanlar biliyor, yaşam sizin için her ne pahasına olursa olsun tadına varılması gereken bir şenlik adeta. Organizasyon beceriniz ancak sizi ve sevdiklerinizi ilgilendiren gösterişli ve şatafatlı etkinliklerde zirveye ulaşıyor. Dostlarınız peşinizden gitmekten çekinmiyor zira enerjinizin sınırı yok. Eğer hareket etmezseniz, dışarı çıkmazsanız sıkıntıdan ölecek hale geliyorsunuz. 


İşinizde de aynı durum söz konusu. Orta karar sizi kesmiyor, daima daha fazla sorumluluk üstlenmeye ve büyük projelere adım atmaya gönüllüsünüz. Prestijin elinizi kirletmeden elde edilmediğini gayet iyi biliyorsunuz ve sizi etrafınızdaki insanlardan takdir görmek kadar tatmin eden bir şey yok.


Aslan burcunun olumsuz özellikleri

Hep büyük şeylerin peşinde koşuyorsunuz ve bu konuda kendinizden epey eminsiniz. Çünkü insanların size karşı koyabileceğini bir saniye bile düşünmüyorsunuz. Elbette eşsiz biri olabilirsiniz ancak bunu hayatınızın mutlak hakikati haline dönüştürmeyin. Kendinizi bu kadar ciddiye almayın. Kendinizi göstermek adına, etrafınızdaki insanlara zarar vermek pahasına her şeyi yapmaya hazır haldesiniz. Eğer geri plana atılma fikrine dayanamıyorsanız, bir de sizin gölgenizde yaşayanların ne hissedebileceğini düşünmeye çalışın. 


Sempatik cömertliğinizi kibire dönüştürmeyin. Çoğu zaman otoriter ve hatta despot davranabiliyorsunuz ama tüm abartılı tepkilerinizi lüks bir hediyeyle ya da sevgi gösterisiyle affettirmeniz mümkün değil.  Elinizde değil, insanları mutlu etmek ya da onlara yardımcı olmak söz konusu olduğunda bile her şeyin sizin hakimiyetinizde olduğunu hissetmek istiyorsunuz. Hayat sizin için ne pahasına olursa olsun kazanmanız gereken bir yarış gibi. 


Kibriniz çoğu zaman kendi davranışlarınızı sorgulamanıza engel oluyor ama eğer bunu yapabilirseniz, dinamizminizin ve hevesinizin sizi muhteşem bir lidere dönüştürdüğünü görebileceksiniz. Otoriter ve baskıcı bir tonla insanları kontrol etmeye çalışmaya ihtiyacınız yok. İnsanların ne düşüneceğine kafa yorarak kendinizi paralıyorsunuz. Yüzeysel şeylerle uğraşmak yerine gerçekten olduğunuz insana zaman ayırmaya çalışmanız gerek. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

İşte ben süper yüreğinize emeğinize sağlık

MERAL 4 yıl önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin