Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Rüya Görmek ve Rüyalar Hakkında Bilmediğimiz Gerçekler

Hepimiz zaman zaman rüya görür, ancak rüyaların kökeni ve detayları hakkında pek de düşünmeyiz. Peki rüyalar hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

 

RÜYALAR HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

  • Rüyalarımızın % 90’ının unuturuz. Rüyalarımızın, uyandıktan sonraki 5 dakika içinde %50 sini, sonraki 10 dakikada ise % 90'ını unutmuş oluyoruz.

  • Körler de rüya görür. Doğuştan kör olmayıp da daha sonra kör olanlar görebilen insanlar gibi rüya görürken, doğuştan kör olan insanların rüyaları tatlar, kokular ve hisler üzerinedir.

 

 

  • Herkes rüya görür. Ciddi bir psikolojik rahatsızlığı olanlar dışında rüya görmeyenler, rüyalarını sadece hatırlamıyordur veya çok çabuk unutuyordur.
  • Rüyalarınızda daha önce hiç görmediğiniz birisini göremezsiniz. Beyin kendi kendine simalar üretmez. Tanımadığınızı düşündüğünüz kişiler bile hayatınızın bir döneminde kesin karşınıza çıkmıştır. Unutmayın ki yıllar içinde binlerce yüz görüyorsunuz.
  • Herkesin rüyaları renkli değildir. Bazı insanlar siyah beyaz rüya görür. Yani birisine renkli rüyalar dilediğinizde renksiz rüya mı olur diye düşünmeyin. Evet oluyor.

  • Rüyalarda negatif duygular yoğunluktadır. Mutlu olduğunuzu gördüğünüz rüyalardan çok endişeli olduğunuz ya da korktuğunuz rüyalar görürsünüz.
Rüyalarınızı uzmanlarımıza anlatın telefondan detaylı yorum alın!
HEMEN ARA
  • Hayvanlar da rüya görür. Rüya görmek sadece inşalara özgü değildir. Uyuyan bir kedi ya da köpeği izlerseniz kaslarının seğirmesinden rüya gördüğünü anlayabilirsiniz. Kim bilir o masum görünüşlü kediniz rüyasında hangi fareyi kovalıyordur.

  • Uykunun en derdin evresinde uyku felci denilen bir durum oluşur. Vücudunuz derin uykuya geçtiğinde kıpırdamasın diye beyniniz vücudunuza emir gönderir. Bunun da sebebi gördüğünüz rüyalardaki hareketleri uyku esnasında yapmayın diyedir.
  • Beynimiz rüyada gördüklerimizle gerçek hayatta olan yaşananları birleştirebilir. Örneğin rüyanızda kapının çaldığını duyuyorsunuzdur ve gerçekte de kapı çalıyordur. Ya da kendinizi bir konserde görüyorsunuzdur. O sırada uyuduğunuz yerde radyodan müzik çalıyor olabilir.
  • Horlayan insanlar rüya görmez. Ya da çok kısa ve hemen unutulan rüyalar görürler. Bununda horlamanın uyku kalitesini düşürmesi ve derin uykuya geçmeyi zorlaştırması nedeniyle olduğu düşünülmektedir. Yanınızda horlayan insanlara kızmayın. :)

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.