Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Elçi Başmelek: Cebrail

Cebrail, Allah'ın mesajlarını ve emirlerini ileten başmelektir. İyileştirici güce de sahip olan Cebrail, insan doğumuyla ve sanatsal anlamda yaratım süreçleriyle de ilişkilendirilir.

Diğer başmelekler gibi, Cebrail de Dünya üzerinde yaşananlara müdahale etme gücüne sahiptir. Genelde insanı rahatlatan bir mesaj vererek karşımıza çıkar.Geleceğe dair sorularınız mı var?

Cebrail: Yaratıcılığın Başmeleği 

Cebrail, şüphesiz en tanınan başmeleklerden biridir ve "Allah'ın Elçisi"  olarak adlandırılır. Cebrail aynı zamanda Kur'anda Hz. Muhammed'e vahiy gönderen başmelektir. Elçi görevinin yanı sıra kutsal ifadelerin de yorumcusudur. Ayrıca mesaj iletme görevini üstlenen yazarlar, profesörler, gazeteciler ve sanatçıların da koruyucusudur. 


Cebrail ne gibi güçlere sahiptir? 

Sanatçıların ve yaratıcıların koruyucusu olan Cebrail, ilham konusunda sıkıntı çeken insanlara yardım ettiği gibi herkesin kendi yolunu bulmasını da sağlar. Kendini ifade etmek durumunda olanların özgüvenini artırır ve hissettiklerimizi, düşündüklerimizi açık bir şekilde dile getirmemiz konusunda bize yardımcı olur.Cebrail ebeveynlerin de koruyucusu olduğu için ailesini büyütmek isteyen ama çocukları bir türlü olmayan ya da evlat edinme sürecinde olan insanlar ona seslenebilir. Doğurganlıkla da ilişkilendirilen Cebrail, çocukların güvenli bir şekilde anne babalarının yanında olmasını sağlar. Cebrail sayesinde uzun süredir bir araya gelemeyen aileler tekrar buluşabilir. 


Cebrail'e nasıl seslenmeli?

Cebrail, Allah'ın gücünü temsil eder. Dolayısıyla zor durumda olduğumuzda ya da kariyerimizle ilgili bir tür bilinmezlikle karşı karşıya kaldığımız zaman bize yardım edebilir. Doğurganlığın başmeleği olan Cebrail çocuğu olmayan insanların da yardımına yetişebilir. Ama etki alanı her türlü yaratım sürecini kapsar. Başka bir deyişle eğer ilham konusunda eksiklik çektiğinizi, yazmanız gereken bir şeyi bir türlü yazamıyorsanız Cebrail'e dua edip yardım isteyebilirsiniz. Cebrail'e seslenmek istiyorsanız, net bir şekilde isteğinizi düşünün ve dillendirin. Zira Cebrail isteğinize dair net bir görüşe sahip olmalıdır. Duanızın bitiminde Cebrail'e teşekkür etmeyi de unutmayın. 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.