Elçi Başmelek: Cebrail

tarihinde

Cebrail, Allah'ın mesajlarını ve emirlerini ileten başmelektir. İyileştirici güce de sahip olan Cebrail, insan doğumuyla ve sanatsal anlamda yaratım süreçleriyle de ilişkilendirilir.

Diğer başmelekler gibi, Cebrail de Dünya üzerinde yaşananlara müdahale etme gücüne sahiptir. Genelde insanı rahatlatan bir mesaj vererek karşımıza çıkar.Geleceğe dair sorularınız mı var?

Cebrail: Yaratıcılığın Başmeleği 

Cebrail, şüphesiz en tanınan başmeleklerden biridir ve "Allah'ın Elçisi"  olarak adlandırılır. Cebrail aynı zamanda Kur'anda Hz. Muhammed'e vahiy gönderen başmelektir. Elçi görevinin yanı sıra kutsal ifadelerin de yorumcusudur. Ayrıca mesaj iletme görevini üstlenen yazarlar, profesörler, gazeteciler ve sanatçıların da koruyucusudur. 


Cebrail ne gibi güçlere sahiptir? 

Sanatçıların ve yaratıcıların koruyucusu olan Cebrail, ilham konusunda sıkıntı çeken insanlara yardım ettiği gibi herkesin kendi yolunu bulmasını da sağlar. Kendini ifade etmek durumunda olanların özgüvenini artırır ve hissettiklerimizi, düşündüklerimizi açık bir şekilde dile getirmemiz konusunda bize yardımcı olur.Cebrail ebeveynlerin de koruyucusu olduğu için ailesini büyütmek isteyen ama çocukları bir türlü olmayan ya da evlat edinme sürecinde olan insanlar ona seslenebilir. Doğurganlıkla da ilişkilendirilen Cebrail, çocukların güvenli bir şekilde anne babalarının yanında olmasını sağlar. Cebrail sayesinde uzun süredir bir araya gelemeyen aileler tekrar buluşabilir. 


Cebrail'e nasıl seslenmeli?

Cebrail, Allah'ın gücünü temsil eder. Dolayısıyla zor durumda olduğumuzda ya da kariyerimizle ilgili bir tür bilinmezlikle karşı karşıya kaldığımız zaman bize yardım edebilir. Doğurganlığın başmeleği olan Cebrail çocuğu olmayan insanların da yardımına yetişebilir. Ama etki alanı her türlü yaratım sürecini kapsar. Başka bir deyişle eğer ilham konusunda eksiklik çektiğinizi, yazmanız gereken bir şeyi bir türlü yazamıyorsanız Cebrail'e dua edip yardım isteyebilirsiniz. Cebrail'e seslenmek istiyorsanız, net bir şekilde isteğinizi düşünün ve dillendirin. Zira Cebrail isteğinize dair net bir görüşe sahip olmalıdır. Duanızın bitiminde Cebrail'e teşekkür etmeyi de unutmayın. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey