Yaşam Yolu Sayısı 33: Alışılmışın Dışında ve Az Rastlanır

tarihinde

Numerolojide hayat yolu sayısının 33 olması ender rastlanan bir durumdur ve yalnızca çok özel insanlarda karşımıza çıkar. Bu sayıyla ilişkilendirilen insanların yaşamlarındaki görevi insanlığı ilerletmektir. İşi oldukça zor olsa da hayatının amacını kavrarsa mutluluğa ulaşacaktır.

Yaşam Yolu Sayısı 33: Alışılmışın Dışında ve Az Rastlanır

Yaşam yolu sayınızın nasıl hesaplayacağınızı merak ediyorsanız cevabı çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey doğum tarihiniz. Tıpkı burcunuz gibi yaşam yolu sayısı da insanın kişiliği hakkında bilgi verir. 

Yaşam yolu sayısı nasıl hesaplanır?

Tek yapmanız gereken doğdunuz günü, ayı ve yılı tek basamaklı bir rakam elde edene kadar toplamak

Örnek:

İlayda’nın doğum tarihi: 17/03/1987 = 1+7+3+1+9+8+7 = 36 = 3+6 = 9 

Yaşam yolu sayısı: 9


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin




Yaşam Yolu Sayısı 33: Eşi benzeri görülmemiş yetenekler

Numerolojide 11, 22 ve 33 ana sayılar olarak kabul edilir. 33, 11 ve 22’nin toplamı olduğu için beraberinde gelen beceriler daha da güçlüdür. Yaşam yolu sayısı 33 olan insanların spiritüel becerilere sahip olması son derece mümkündür. Eğer bu becerilerini anlayıp geliştirirse, çevresine iyilikler yaparak mutluluğa ulaşabilir. Anlamazsa veya egosu baskın gelirse, iç dengesini bozacak zararlı gerilimlerin etkisi altında kalması muhtemeldir. 

Kendini feda etme eğilimi

Kişiliği 33 sayısıyla bağlantılı olan birisi kısa sürede, fedakârlığın yaşamının bir parçası olduğunu hatta bir sorumluluk olarak fedakârlık yapması gerektiğini anlar. Sezgileri çok güçlüdür. Hoşgörülüdür, empati duygusu çok gelişmiştir ve çevresindeki insanlara göz kulak olma ihtiyacı hisseder. Eğer görevini yerine getirmek için çaba sarf eder ve insanlara yardım ederse, şans ve başarı yaşamından eksik olmayacaktır. 33 sayısı söz konusu olduğunda almak ve vermek arasında bir denge yakalamak gerekir. Ve bu yolda kişi, deneme yanılma yöntemiyle ilerlemeye ve yeni şeyler öğrenmeye açık olmalıdır. 

Peki ya isyan duygusu?

Ancak fedakârlık tek başına düşünülemez. 33 sayısıyla bağlantılı olan, sağlam karakterli insanlar çok güçlü duyguların etkisinde kalabilir. Gençliğinde tahammülsüz, dengesiz, uyumsuz ve asosyal tavırlar sergileyebilir. Bu süreçte insanlardan uzak durmayı tercih ederler. Sonrasında yeteneklerinin ve amacının farkına varmazlarsa, isyan edip kendilerine zarar veren eylemlerde bulunma riskleri yüksektir. Bunun sonucunda sorumsuz, her şeyi eleştiren ve mükemmeliyetçi insanlara dönüşmeleri kaçınılmazdır. 

33 sayısı ile ilişkilendirilen meslekler

Yaşam yolu sayısı 33 olan insanların önünde çok güzel bir kariyer vardır. Genelde çok şanslıdırlar. Yaratıcılıkları yüksektir ve sezgileri sayesinde başarı yolunda emin adımlarla ilerlerler. Yetenekleri göz önünde bulundurulduğunda toplumsal bir boyutu olan mesleklere yönelmeleri normaldir: Sosyal hizmet görevlisi, hukuk danışmanı, üniversite profesörü, doktor vs. İnsanlara yardım edebilecekleri her türlü mesleği yapabilirler. 

33 sayısıyla ilişkilendirilen karakter özellikleri

 • Sorumluluk sahibi
 • Sezgileri güçlü
 • Yaratıcı
 • Hoşgörülü
 • Empati duygusu yüksek
 • Enerjik
 • Hassas
 • Sevecen
 • Yardımsever
 • Duygusal
 • Gergin
 • Çabuk öfkelenen
 • Tahammülsüz
 • Eleştirel
 • Ahlakçı
 • Mükemmeliyetçi

Bu kişilerin, kendilerini gerçekleştirmek, becerilerini ortaya koymak ve sınırlarını aşmak için kim olduklarını anlamaları ve duygularını kontrol altına almaları gerekir. Ancak bunları başarabilirlerse bu sayının hakkını vermiş olurlar. 

33 sayısı ve koşulsuz aşk

Yaşam sayısı 33 olan insanlar aşkı çok ciddiye alır. Sınırsız bir sevgiye sahip olan bu kişiler çoğu zaman hem duygularını hem de partnerlerini idealize eder. Bu onun açısından risklidir çünkü hayattaki gerçeklerin beklentilerini karşılaması için çok çaba sarf etmesi, fedakârlık yapması gerekebilir ve bunun sonucunda da kendisini tamamen ihmal eder. Aşkla ilgili hayal kırıklıklarına tahammülü yoktur. Bu yüzden de partnerlerini idealize ederler. İyi kalpliliklerini suistimal eden insanlar bir tarafta, gösterdikleri sevgi altında ezilenler bir tarafta, çoğu zaman oldukça karmaşık ve kaotik bir duygusal yaşamları vardır. 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: