Ruh Sayısı Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

tarihinde

Ruh sayısı en derin isteğimize, en çok arzu duyduğumuz şeye karşılık gelir. Numeroloji kişiliğimiz hakkında bilgi veriyorsa ruh sayısı motivasyonumuzu, değerlerimizi, ideallerimizi, kararlarımızı ve rüyalarımızı yansıtır. Peki ruh sayısı nasıl hesaplanır?

Ruh Sayısı Nedir ve Nasıl Hesaplanır?


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinRuh sayınızı hesaplayın ve dünyadaki amacınızı öğrenin 

Numeroloji kişiliğimizin parçalarını anlamamıza yardımcı olurken, yaşam yolu sayısı kaderinizi temsil eder ve ruh sayeniz kalbinizden ne geçtiğini ortaya çıkarır. Aslında bu sayı, gerçekten olduğunuz kişiyle bağlantılıdır. Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, gerçek arzularınızın ne olduğunu anlamanıza ve yaşamdaki amacınızı bulmanıza dayardımcı olabr.

Ruh sayısı nasıl hesaplanır?

Çok basit! Ruh sayısı soyadındaki sesli harfler kullanılarak hesaplanır. Sesli harflerin karşılık geldiği değerler toplanır: 

  • A = 1
  • E = 5
  • I, İ = 9
  • O, Ö = 6
  • U, Ü = 3

Örneğin: Merve Apaydın > A+A+I > 1+1+9= 11

Ruh sayısının 1 ile 9 arasında olması gerekir, dolayısıyla toplama işlemi tekrarlanmalıdır. 11 = 1+1= 2

Şimdi hesaplama sırası sizde!

Ruh sayıları nasıl yorumlanır?

1: Bağımsızlık

Ruh sayınız 1 ise, kimseyi dinlemeyen veya yardım istemeyen bağımsız bir insansınız. Mükemmeliyetçisiniz, aynı zamanda çok kararlısınız. Aklınızın bir köşesinde her zaman tamamlamanız gereken bir proje var. Yerinizde duramıyorsunuz. O kadar aktif ve tutkulusunuz ki başkaları genellikle sizden korkuyor. Ve çoğunlukla sizin için yeterince iyi olmadıklarını düşünme eğilimindedirler. Tam da bu yüzden ruh sayıları bir olanlar genel kimseye güven duymaz...

2: Birliktelik

Ruh sayısı 2 olanlar, başkaları üzerinde çok fazla etkisi olan güçlü ve kuvvetli kişilerdir. Nazik, sempatik ve cesaretlendirici olan bu kişiler aynı zamanda nasıl ikna edici olunacağını da bilir. Eğer ruh numaranız 2 ise, insanlarla beraber olmaya ve onlara destek vermeye ihtiyaç duyarsınız. Başkaları size ihtiyaç duyduğunda var olduğunuzu hissedersiniz ve... yalnızlıktan nefret edersiniz.

3: Paylaşım

Ruh sayınız 3'se, karizmatik ve doğal olarak çekicisiniz demektir. Dışa dönük, iyimser ve yaşam sevincinizi başkalarıyla paylaşmayı seven birisiniz. Paylaşmayı, konuşmayı ve her şeyden önemlisi hayata neşeyle yaklaşmayı seviyorsunuz. .Asık suratlı ve moral bozan insanlardansa uzak duruyorsunuz!

4: Ahlak

Numerolojiye göre, 4 sayısı organizasyon, pragmatizm ve mantıksal düşünme ile ilişkilidir. Eğer bu sizin ruh sayınızsa, muhtemelen derin bir ahlak ve gelenek duygusuna sahipsiniz. Doğru ve yanlış kavramları sizin için çok önemlidir. Kurallara daima uyan insanlardan birisiniz. Bazıları için can sıkıcı olan bu özellik bazı insanlara da güven verir.  diğerleri için güvenilir, gerçek şu ki zaten pek sosyal değilsiniz!

5: Macera

5 sayısı özgür bir ruha sahip olanlarla ilişkilendirilir. Eğer bu sizin ruh sayınızsa, muhtemelen büyük macera hayalleriniz vardır. Her zaman yapacak yeni bir şeyler arıyor, yeni deneyimleri ve risk almayı seviyorsunuz. Sürekli hareket halindesiniz ve rutin size uymuyor, bu yüzden de çok sosyal olmanıza rağmen başkalarıyla kalıcı bağlar kurmakta zorlanıyorsunuz. Siz daima ilerlemeyi seven bir insansınız. doğru hareket eden insanlardan birisiniz.

6: Özen

Bu sayı sevecen insanların sayısıdır. Eğer ruh sayınız 6'ysa daha iyi bir dünya ve hayatınızı paylaşan herkese mutluluk getirmeyi hayal edenlerden birisiniz demektir. Adaletsizlikle mücadele etmek ve en savunmasız olanlara yardım etmek hayatınıza en çok anlam katan şeylerden biridir. Nazik ve cömert yapınız sebebiyle çatışmalardan nefret eder ve hayatı daha güzel kılmak için özenli ve düşünceli davranmanız gerektiğini bilirsiniz.

7: Zekâ

7, gelişmiş ama alışılmadık bir zekâya sahip olanların ruh sayısıdır. Çok yaratıcısınız, zihninizi harekete geçiren faaliyetlerden ve projelerden hoşlanıyorsunuz. Oldukça içe dönüksünüz, ilginizi çeken konuları araştırmak, hayatın gizemleri üzerine düşünmek veya manevi dünyanıza odaklanma için tek başınıza çok zaman harcıyorsunuz.

8: Başarı

Ruh sayınız 8 ise, giriştiğiniz her işte başarılı olma isteğine sahipsiniz demektir. Birçok konuda doğal olarak yeteneklisiniz, beklenmedik zorluklarla karşılaştığınızda bile hedeflerinize ulaşmayı başarıyorsunuz. Başarılı olmak sizi çok çalışmak konusunda motive ediyor. En çok istediğiniz şey kendi hayatınızı ve hayatınızdakilerin hayatlarını daha da iyi hale getirmek.

9: Yükseliş

9, kendileri hakkında çok şey bilen insanların ruh sayılarına karşılık gelir. Eğer bu sizin sayınızsa, çok derin, hoşgörülü ve cömert bir insansınız demektir. Çevrenizdekiler çoğu zaman sizi örnek alır. Bazen mesafeli görünseniz bile günlük endişeler sizi çok az etkiliyor, her şeyin üstesinden geliyorsunuz. Büyüklüğü hedeflediğiniz ortada!

Uzmanlarımızın yorumu: Yolunuzu bulmak hiç zor değil

Ruh sayınızı hesaplayarak,  geleceğinizi planlayarak hayatınızın amacını bulabilirsiniz. Ancak önüzde hâlâ kat etmeniz gereken uzun bir yol varsa ve kararlarınızdan şüphe duyuyorsanız, uzmanlarımıza danışmaktan çenekinmeyin. O sizi aydınlatabilecek ve size ruhani rehberlik sunabilecektir. Bu süreçte sizi dinleyecek, tavsiyelerde bulunacak ve destek olacak falcılara başvurmaktan çekinmeyin.


Gelecek Benim