Nazar Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

tarihinde

Nazardan korunmak ve sevdiklerimizi korumak için nazar duası hakkında bilgi sahibi olun!


Nazar Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

Nazar, Türk kültüründe ve İslam dininde sağlam bir yere sahip olan, başka toplumlarda da negatif enerji gibi değişik şekillerde adlandırılan, gerçekliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir olgudur. Nazar daha çok bebeklere, çocuklara ve hamilelere değdiği gibi başarı kazanılan bir anda ya da herkesin gözünün önünde bulunduğumuz bir noktada, herkese değebilir.Bu sebepten, nazar duasını düzenli olarak okumak ve nazar boncuğu bulundurmak, bizi göz değmesinden büyük ölçüde koruyacaktır.Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.

İslamda Nazar

Kalem suresinin 51. Ayeti Hz.Muhammed’e nazar değdirmeye çalışılması sonucunda gönderilmiştir ve der ki: "Neredeyse, kâfirler seni gözleri ile yıkacaklardı." Birçok hadiste ve Kuran’ın içerisinde göz değmesine ilişkin ibareler yer almaktadır.

 

Nazar Nasıl Değer?

Aslında en basit tabiriyle, gözden çıkan ışınların başka bir göze çarpıp, bakılan kişiye negatif olarak etkilemesidir. Herkes nazar değdiremez. Yine de nazar değdirmenin önüne geçmek için, bebekler ve çocuklar gibi korunmasız kişilere bakar bakmaz Maşallah ve Barekallah demek gerekir.

  •  Maşallah, Allah dilediği gibi yaratır anlamına gelir.
  • Barekallah ise Allah bereket versin anlamına gelir.


Bu deyimler nazar değdirmenin önüne geçer.


Nazar Duası

Nazar duası, hem nazardan korunmak hem de nazar değdiği düşünülen durumlarda, nazarın etkisini sona erdirmek amaçlı okunur.


"Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme."

Anlamı: "Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım."


Bu duanın yanı sıra, bizi kötülüklerden koruyan, Allah’ın tek yaradan olduğuna vurgu yapan duaların okunması tavsiye edilir.

Söylenenlere göre

  • Fatiha suresi
  • Ayetel kürsi
  • İhlâs suresi
  • Felak suresi
  • Nas suresi

Nazara karşı bizi korur.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 


Yorumlar

nasıl niyet edilir

Slm Bende cok nazarvarmis ustumde hic bir isim rashitmiyor nasibim bagliymis

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!