Nazar Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

tarihinde

Nazardan korunmak ve sevdiklerimizi korumak için nazar duası hakkında bilgi sahibi olun!


Nazar Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

Nazar, Türk kültüründe ve İslam dininde sağlam bir yere sahip olan, başka toplumlarda da negatif enerji gibi değişik şekillerde adlandırılan, gerçekliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir olgudur. Nazar daha çok bebeklere, çocuklara ve hamilelere değdiği gibi başarı kazanılan bir anda ya da herkesin gözünün önünde bulunduğumuz bir noktada, herkese değebilir.Bu sebepten, nazar duasını düzenli olarak okumak ve nazar boncuğu bulundurmak, bizi göz değmesinden büyük ölçüde koruyacaktır.Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.

İslamda Nazar

Kalem suresinin 51. Ayeti Hz.Muhammed’e nazar değdirmeye çalışılması sonucunda gönderilmiştir ve der ki: "Neredeyse, kâfirler seni gözleri ile yıkacaklardı." Birçok hadiste ve Kuran’ın içerisinde göz değmesine ilişkin ibareler yer almaktadır.

 

Nazar Nasıl Değer?

Aslında en basit tabiriyle, gözden çıkan ışınların başka bir göze çarpıp, bakılan kişiye negatif olarak etkilemesidir. Herkes nazar değdiremez. Yine de nazar değdirmenin önüne geçmek için, bebekler ve çocuklar gibi korunmasız kişilere bakar bakmaz Maşallah ve Barekallah demek gerekir.

  •  Maşallah, Allah dilediği gibi yaratır anlamına gelir.
  • Barekallah ise Allah bereket versin anlamına gelir.


Bu deyimler nazar değdirmenin önüne geçer.


Nazar Duası

Nazar duası, hem nazardan korunmak hem de nazar değdiği düşünülen durumlarda, nazarın etkisini sona erdirmek amaçlı okunur.


"Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme."

Anlamı: "Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım."


Bu duanın yanı sıra, bizi kötülüklerden koruyan, Allah’ın tek yaradan olduğuna vurgu yapan duaların okunması tavsiye edilir.

Söylenenlere göre

  • Fatiha suresi
  • Ayetel kürsi
  • İhlâs suresi
  • Felak suresi
  • Nas suresi

Nazara karşı bizi korur.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 


nasıl niyet edilir

adminn 4 yıl önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey