Yay Burcunun Özellikleri

tarihinde

Yay burcu hevesli, neşeli, optimist, sıcakkanlı ve cömert bir burçtur. Huzurlu dolu, olumlu düşünen ve kimi zaman da maceracı Yay daima mutluluğunun peşinde koşar. Şen, açık sözlü ve iyi niyetli bu burç her tür karmaşık durumdan uzak durmayı tercih eder. Yay burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Yay burcunun astrolojik anlamı 

Başarıyla ilişkilendirilen Jüpiter sizin yönetici gezegeniniz. Rahatlığı seven kişiliğiniz sayesinde engel nedir bilmiyorsunuz. Kendinizi daha iyi ifade etmek, hareket etmek ve birçok farklı alanda sosyalleşmek için insanları etkilemek adına yaşadığınız gerçekliği güzelleştirmeye çalışıyorsunuz. Duygusal anlamda ilişkinizi resmileştirmeksizin bir birliktelik yaşama fikrini düşünemiyorsunuz. Keyfinize fazlasıyla düşkün olduğunuz için her türlü zevke balıklama dalıyorsunuz. 


Yay burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 22 Kasım - 21 Aralık
  • Güçlü yönler: Optimizm
  • Nitelikler: Cesaret, içtenlik
  • Olumsuz yönleri: Kibir, fırsatçılık
  • Değerli taşlar: Garnet, safir
  • Gezegen: Jüpiter
  • Element: Ateş
  • Renkler: Gece mavisi, kırmızı
  • Metal: Kalay
  • Bedende karşılık gelen bölge: Kalçalar, karaciğer
Yay burcunun portresi

Bir Ateş burcu olan Yay harekete geçme ihtiyacının etkisi altındadır ve hedeflerine ulaşmak için cesur girişimlerde bulunmaktan çekinmez. Tıpkı Koç ve Aslan gibi Yay burcu dünyayı keşfetmek ister. Evinde kapalı kalmak yerine, dünyanın ona sunduğu fırsatlardan faydalanmak ve deneyim kazanmak ister. Eğer karşısına hiçbir şey çıkmazsa koşulları zorlamaya kalkar!Yay burcu, zodyakın en büyük gezegeni Jüpiter'in kontrolündedir. Bereketle ve şansla ilişkilendirilen bu gezegen Yay burcunu yaşamda oldukça şanslı kılar. Bu gezegen, büyüklüğü uyarınca genişleme ve büyümeyle de ilişkilidir. Yay gündelik yaşamında sınır tanımayan bir hevese sahiptir. Harika bir mizah anlayışı vardır ve yaşama karşı inanılmaz bir merak duyar.  

Yay burcunun kalça bölgesi oldukça hassastır ve sağlık sorunları yaşamaması için bu bölgeye özellikle dikkat etmesi gerekir. Yay, yürüyüş ve kamp gibi açık hava aktiviteleri yapmaktan hoşlansa da bu bölgede ortaya çıkabilecek ağrılar için önceden önlem almalıdır. 

Bir Yay burcunun yapmak istediği şeye engel olunduğunda sorunlar ortaya çıkabilir. Jüpiter, Yay burcuna özgürlüğe, seyahatlere, keşiflere, kültüre ve felsefeye yönelik doymak bilmeyen bir açlık bahşeder. Dürüstlüğüyle tanınan Yay, kimi zaman sabırsız davranabilir; hareketlerinde ve sözlerinde saygı sınırlarını aşabilir. Bu yüzden de kendini sakince ifade etmesini öğrenmesi şarttır.


Yay burcu hangi burçlarla uyumlu?

Yay burcu Aslan ve İkizler burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Yay burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Yay burcunun olumlu özellikleri 

Hoşgörülü, sempatik ve her zaman keyfi yerinde olan Yay burcu çevresindekileri daima gülümsetmesini bilir. Her şeyden önce tam bir maceracı ruhuna sahip olan Yay dünyanın dört bir yanını gezme tutkusuyla tanınır. Her zaman size anlatacak ilginç bir hikayesi ve gösterecek harika fotoğrafları vardır. Yeniliklere açık olması da onun bir diğer güçlü özelliğidir. Farklı kültürleri, dilleri ve yaşam biçimlerini keşfetmekten büyük zevk alır. Bunu yaparken de karşısındaki insanı asla yargılamaz, büyülenmiş bir biçimde keşfetmekle ve öğrenmekle yetinir. Dünyanın öbür ucundan kalkıp gelen yabancılara bile kapısı açıktır. 


Yay burcu ayrıca oldukça toleranslıdır. "Ben sana demiştim, seni uyarmıştım, senin yerinde olsam böyle yapmazdım" gibi sözleri asla dile getirmez. Yakın arkadaşlarını affetmeyi ve onlara ikinci bir şans tanımayı bilir.  Yay burcunun doğallığı da epey rahatlatıcıdır. İşinde, arkadaşları arasında ya da aile içinde sırf insanları mutlu etmek için rol yapmaz, olduğu gibi davranır. Her türlü durumda doğallığını korur ve bu insanlar üzerinde daima olumlu bir izlenim bırakır. 


Yay burcunun olumsuz özellikleri

Yay burcu ne kadar özgün bir kişiliğe sahip olsa da birçok konuda eksikleri de vardır. Her şeyden önce iş hayatında güvenilirliğinizi zedeleyebilecek "burnu havada" tavrınıza bir çözüm getirmesi şarttır. Genellikle başka dünyalarda, düşüncelerine gömülmüş bir halde olan Yay, insanların söylediklerini umursamaz. Bu ciddiyetsiz tavırlar aynı zamanda neden sorumluluklarını idare etmekte zorlandıklarını da açıklar niteliktedir. İnsanlar Yay'ın dürüstlüğünü takdir etse de yol yordam bilmeyişleri onlara zarar verebilir. Aklından geçenleri dosdoğru söylemeleri karşıdaki kişinin kırılmasına ya da tamamen sırtını dönmesine yol açabilir. Daha kibar ve saygılı davranmaya çalışırlarsa, sosyal ilişkileri kesinlikle gelişecektir.


Yay burcu ayrıca sabırsızlığı konusunda da çaba sarf etmelidir. Onlar için ya şimdi ya da hiçbir zamandır. İnsanlar onların ritmine uyum sağlamadıkça beklemeye asla tahammül edemezler. Özellikle profesyonel alanda insanlara uyum sağlamasını öğrenmezlerse yalnız kalacakları kesindir. Umursamaz tavırları da ciddi bir sorun teşkil eder. "Ne önemi var ki", "sonuçta dünyanın sonu değil" gibi cümleleri söylemeden duramazlar. Sürekli geç kalırlar hatta daha da kötüsü bir randevuyu ya da onlardan yapılması istenen bir şeyi unuturlar. Yakınlarından takdir görmeleri için biraz çaba sarf etmeleri gerekir.


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Cevap : YAY

Güleryüzlü ve başarılı insanlar olma isteklerinden dolayı sorumuzun doğru yanıtı Yay burcudur.

Yay Burcunu Etkilemenin Yolları

Yay burcu birinden hoşlanıyorsunuz ama onun ilgisini nasıl çekeceğinizi bilmiyor musunuz? Bilmeniz gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yay burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Yay Burcunun Aşk Uyumu

Yay burcu macerayı sever. Onun için evde oturup dışarıda akan hayatı seyretmek söz konusu bile değildir! Yay, tıpkı Koç ve Aslan gibi harekete ve bol bol seyahat etmeye ihtiyaç duyar. Yay burcunun hızına ve enerjisine herkes yetişemez! Burcunuz Yay burcu ile uyumlu mu? Yay burcunun en uyumlu olduğu burçları açıklıyoruz!