Oğlak Burcunun Özellikleri

tarihinde

22 Aralık ve 19 Ocak arasında doğan Oğlak burçları genelde şüpheci ve korumacı bir tavır benimser. Temkinli, sabırlı, cüretkar, inatçı Oğlak insanlarla arasına bilinçli olarak mesafe koyar. Kimseye güvenmez. Sabırlı bir burç olan Oğlak harika bir konsantrasyon gücüne sahiptir ve daima mantığına göre hareket eder. Asla kolayca pes etmez. Oğlak burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Oğlak Burcunun Özellikleri

Oğlak burcunun astrolojik anlamı 

Düşünmenin, sabrın, analizin gezegeni Satürn tarafından yönetiliyorsunuz. Bu gezegen size ölçülülük ve bilgelik katıyor. Genelde yaşınızdan çok daha olgun davranıyorsunuz ve sezgilerinizden ziyade benzersiz mantıksal düşünme becerinizin etkisinde hareket ediyorsunuz. Hırsınızı yalnızca tek bir amaca kanalize ediyorsunuz ve ona ulaşmak için tüm gücünüzü kullanıyorsunuz. Açık zihniniz ve azminiz size yardımcı olsa da değişim fikri pek hoşunuza gitmiyor. Aşk hayatında oldukça sadık olsanız da kendinize ayırdığınız zamana a

Oğlak burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik 

  • Doğum tarihi: 22 Aralık - 19 Ocak
  • Güçlü yönleri: Dayanıklılık
  • Nitelikler: Sabır, soğukkanlılık
  • Olumsuz yönleri: Katılık, egoizm 
  • Değerli taşlar: Oniks, Kara kehribar
  • Gezegen: Satürn
  • Element: Toprak
  • Renkler: Siyah, Kırmızı
  • Metal: Kurşun
  • Bedende karşılık gelen bölge: Eklemler, dizler, deri

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinOğlak burcunun portresi 

Oğlak burcu kendi güvenliklerinden endişe eden Toprak burçlarındandır. Tıpkı Boğa ve Başak gibi, Oğlak burcu da yaşamı, aileyi ve gelenekleri bir arada tutan değerlere önem verir. Muhteşem otokontrol mekanizmaları sayesinde, çerçevesi iyice belirlenmiş bir yapı içerisinde başarılı yöneticilere dönüşebilirler. Satürn gezegeni Oğlak burcunu kontrol eder. Sınırlamaların sembolü olan bu gezegen, yine de sahip oldukları soyut fikirleri gerçek kılmalarına ve mutlu bir yetişkin hayatı için gerekli olan olgunluğa erişmelerine yardımcı olur. Oğlak burçları Satürn etkisinde oldukça sağduyulu davranırlar. Gelecekleri için para biriktirirler ya da hedeflerine ulaşmak için çok sıkı çalışırlar. Ayrıca zorlukların yalnız başına üstesinden gelmek konusunda da başarılıdırlar.


Tıpkı sembolü olan hayvan gibi Oğlak burcu aşırı inatçi olabilir ama azmi sayesinde zirveye ulaşmakta zorlanmayacaktır. Ciddiyeti ve bağımsızlığı Oğlak burcunun başladığı her işte başarılı olmasını garanti eder. Oğlak burcu kemikleri ve dişleri kontrol eder. Bu sebeple hayatları boyunca bu bölgelere özen göstermesi şarttır. Oğlak burcunun toplululuk için hareket etmesi gerektiği takdirde zorluklar ortaya çıkabilir. İnsanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanabilir ve çevrelerini kontrol etme ihtiyacı hissedebilirler. Hatta kendi değer yargılarını dayatmaya bile çalışabilirler. Kimi zaman Oğlak burçları bir problemi yalnızca kendilerinin çözebileceğini düşünür.

Eğer insanları affetmeyi, onları yargılamaksızın oldukları gibi kabul etmeyi başarırlarsa çok daha mutlu olabilirler.


Oğlak burcu hangi burçlarla uyumlu?

Oğlak burcu Başak, Yengeç ve Boğa burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Oğlak burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Oğlak burcunun olumlu özellikleri

İçine kapanık doğasın rağmen Oğlak burcu, onu eşsiz ve takdir edilen biri haline getiren sayısız niteliğe sahiptir. En dikkat çeken özelliklerinden biriyse eşi benzeri görülmeyen kararlılıklarıdır. Hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında mesele ne olursa olsun, ne kadar sürecekse sürsün, başladıkları işi asla yarıda bırakmazlar. Gerekirse yıllar sürsün, Oğlak burcu bunu umursamaz. Sabırlı ve kararlı bir şekilde hedefe ulaşmak için beklemekten çekinmez. Oğlak burcu hedeflerini belirlediği takdirde çok hırsılı davranır. Yüksek beklentilere sahip olmak kimi insanların hevesini kırsa da Oğlak için durum böyle değildir. İnsanlar onun disiplinini ve bilgeliğini takdir eder. 


Kurallara harfiyen uyan Oğlak burcu diğer insanların neden aynı şekilde davranmadığını bir türlü anlayamaz. Oğlak, iş dünyasında daima güvenilebilecek ideal bir çalışandır. Aşırı sadık bir burç olduğu için bir kez söz verdi mi asla geri adım atmaz. Oğlak ayrıca daima insanlara yardım etmeye de hazırdır. Ev taşıma, borç, moral desteği gibi konularda yardımını esirgemez. Bu açıdan da harika bir arkadaştır. Hayli öngörülü bir burç olan Oğlak beklenmedik durumlardan hiç hoşlanmaz ve her şeyi önceden düşünmek ve planlamak ister. Düzen takıntısına sahip Oğlak, hiçbir işini şansa bırakmaz. Onun her şeyi aylar öncesinden planlanmıştır. 


Oğlak burcunun olumsuz özellikleri 

Oğlak burcunun pesimizmi dillere destandır. Bardağa hep boş tarafından bakar, sürekli en kötüsünü düşünür ve gelecekte onu hep kötü şeylerin beklediğine inanır. Bu inancı yüzünden de kaçınılmaz bir şekilde kötü şeylere sebep olur ve etrafındaki insanların da moralini bozar. Oğlak burcunun kendi üzüntüleri içinde boğulmayı bırakıp yaşama bakış açısını değiştirmesi şarttır. Pozitif düşünmeye başlarsa her şey yoluna girecektir. 


Oğlak burcunun ayrıca kesenin ağzını açmayı öğrenmesi de gerekir zira cimriliği insanların sinirini bozar! Oldukça tutumlu olduğu için kenara para koymaktan ve birikimlerinin artmasını görmekten büyük keyif alır. Bu çok doğal bir istektir ama kazandığı paranın tadını çıkarmayı da ihmal etmemelidir. Kendisini ve yakınlarını biraz şımartmanın zararı olmaz! Onların mutlu gülümsemelerinin birkaç banknottan değerli olduğu kesindir. Oğlak burcu onunla iletişim kurmayı zorlaştıran içe kapanıklığını da aşmaya çalışmalıdır. İç dünyasıyla fazla haşır neşir olan Oğlak burcu sürekli kendi düşüncelerine, hedeflerine kafa yorar ve hiç kimsenin ona yaklaşmasına izin vermez. Bu yüzden ilk görüşte hayli soğuk biri olarak algılanabilir veya çevresi onun kayıtsız bir insan olduğunu düşünebilir. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin