Oğlak Burcunun Özellikleri

tarihinde

22 Aralık ve 19 Ocak arasında doğan Oğlak burçları genelde şüpheci ve korumacı bir tavır benimser. Temkinli, sabırlı, cüretkar, inatçı Oğlak insanlarla arasına bilinçli olarak mesafe koyar. Kimseye güvenmez. Sabırlı bir burç olan Oğlak harika bir konsantrasyon gücüne sahiptir ve daima mantığına göre hareket eder. Asla kolayca pes etmez. Oğlak burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Oğlak burcunun astrolojik anlamı 

Düşünmenin, sabrın, analizin gezegeni Satürn tarafından yönetiliyorsunuz. Bu gezegen size ölçülülük ve bilgelik katıyor. Genelde yaşınızdan çok daha olgun davranıyorsunuz ve sezgilerinizden ziyade benzersiz mantıksal düşünme becerinizin etkisinde hareket ediyorsunuz. Hırsınızı yalnızca tek bir amaca kanalize ediyorsunuz ve ona ulaşmak için tüm gücünüzü kullanıyorsunuz. Açık zihniniz ve azminiz size yardımcı olsa da değişim fikri pek hoşunuza gitmiyor. Aşk hayatında oldukça sadık olsanız da kendinize ayırdığınız zamana a

Oğlak burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik 

  • Doğum tarihi: 22 Aralık - 19 Ocak
  • Güçlü yönleri: Dayanıklılık
  • Nitelikler: Sabır, soğukkanlılık
  • Olumsuz yönleri: Katılık, egoizm 
  • Değerli taşlar: Oniks, Kara kehribar
  • Gezegen: Satürn
  • Element: Toprak
  • Renkler: Siyah, Kırmızı
  • Metal: Kurşun
  • Bedende karşılık gelen bölge: Eklemler, dizler, deri


Oğlak burcunun portresi 

Oğlak burcu kendi güvenliklerinden endişe eden Toprak burçlarındandır. Tıpkı Boğa ve Başak gibi, Oğlak burcu da yaşamı, aileyi ve gelenekleri bir arada tutan değerlere önem verir. Muhteşem otokontrol mekanizmaları sayesinde, çerçevesi iyice belirlenmiş bir yapı içerisinde başarılı yöneticilere dönüşebilirler. Satürn gezegeni Oğlak burcunu kontrol eder. Sınırlamaların sembolü olan bu gezegen, yine de sahip oldukları soyut fikirleri gerçek kılmalarına ve mutlu bir yetişkin hayatı için gerekli olan olgunluğa erişmelerine yardımcı olur. Oğlak burçları Satürn etkisinde oldukça sağduyulu davranırlar. Gelecekleri için para biriktirirler ya da hedeflerine ulaşmak için çok sıkı çalışırlar. Ayrıca zorlukların yalnız başına üstesinden gelmek konusunda da başarılıdırlar.


Tıpkı sembolü olan hayvan gibi Oğlak burcu aşırı inatçi olabilir ama azmi sayesinde zirveye ulaşmakta zorlanmayacaktır. Ciddiyeti ve bağımsızlığı Oğlak burcunun başladığı her işte başarılı olmasını garanti eder. Oğlak burcu kemikleri ve dişleri kontrol eder. Bu sebeple hayatları boyunca bu bölgelere özen göstermesi şarttır. Oğlak burcunun toplululuk için hareket etmesi gerektiği takdirde zorluklar ortaya çıkabilir. İnsanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanabilir ve çevrelerini kontrol etme ihtiyacı hissedebilirler. Hatta kendi değer yargılarını dayatmaya bile çalışabilirler. Kimi zaman Oğlak burçları bir problemi yalnızca kendilerinin çözebileceğini düşünür.

Eğer insanları affetmeyi, onları yargılamaksızın oldukları gibi kabul etmeyi başarırlarsa çok daha mutlu olabilirler.


Oğlak burcu hangi burçlarla uyumlu?

Oğlak burcu Başak, Yengeç ve Boğa burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Oğlak burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Oğlak burcunun olumlu özellikleri

İçine kapanık doğasın rağmen Oğlak burcu, onu eşsiz ve takdir edilen biri haline getiren sayısız niteliğe sahiptir. En dikkat çeken özelliklerinden biriyse eşi benzeri görülmeyen kararlılıklarıdır. Hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında mesele ne olursa olsun, ne kadar sürecekse sürsün, başladıkları işi asla yarıda bırakmazlar. Gerekirse yıllar sürsün, Oğlak burcu bunu umursamaz. Sabırlı ve kararlı bir şekilde hedefe ulaşmak için beklemekten çekinmez. Oğlak burcu hedeflerini belirlediği takdirde çok hırsılı davranır. Yüksek beklentilere sahip olmak kimi insanların hevesini kırsa da Oğlak için durum böyle değildir. İnsanlar onun disiplinini ve bilgeliğini takdir eder. 


Kurallara harfiyen uyan Oğlak burcu diğer insanların neden aynı şekilde davranmadığını bir türlü anlayamaz. Oğlak, iş dünyasında daima güvenilebilecek ideal bir çalışandır. Aşırı sadık bir burç olduğu için bir kez söz verdi mi asla geri adım atmaz. Oğlak ayrıca daima insanlara yardım etmeye de hazırdır. Ev taşıma, borç, moral desteği gibi konularda yardımını esirgemez. Bu açıdan da harika bir arkadaştır. Hayli öngörülü bir burç olan Oğlak beklenmedik durumlardan hiç hoşlanmaz ve her şeyi önceden düşünmek ve planlamak ister. Düzen takıntısına sahip Oğlak, hiçbir işini şansa bırakmaz. Onun her şeyi aylar öncesinden planlanmıştır. 


Oğlak burcunun olumsuz özellikleri 

Oğlak burcunun pesimizmi dillere destandır. Bardağa hep boş tarafından bakar, sürekli en kötüsünü düşünür ve gelecekte onu hep kötü şeylerin beklediğine inanır. Bu inancı yüzünden de kaçınılmaz bir şekilde kötü şeylere sebep olur ve etrafındaki insanların da moralini bozar. Oğlak burcunun kendi üzüntüleri içinde boğulmayı bırakıp yaşama bakış açısını değiştirmesi şarttır. Pozitif düşünmeye başlarsa her şey yoluna girecektir. 


Oğlak burcunun ayrıca kesenin ağzını açmayı öğrenmesi de gerekir zira cimriliği insanların sinirini bozar! Oldukça tutumlu olduğu için kenara para koymaktan ve birikimlerinin artmasını görmekten büyük keyif alır. Bu çok doğal bir istektir ama kazandığı paranın tadını çıkarmayı da ihmal etmemelidir. Kendisini ve yakınlarını biraz şımartmanın zararı olmaz! Onların mutlu gülümsemelerinin birkaç banknottan değerli olduğu kesindir. Oğlak burcu onunla iletişim kurmayı zorlaştıran içe kapanıklığını da aşmaya çalışmalıdır. İç dünyasıyla fazla haşır neşir olan Oğlak burcu sürekli kendi düşüncelerine, hedeflerine kafa yorar ve hiç kimsenin ona yaklaşmasına izin vermez. Bu yüzden ilk görüşte hayli soğuk biri olarak algılanabilir veya çevresi onun kayıtsız bir insan olduğunu düşünebilir. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Cevap : OĞLAK

Başarıya giden yolda ısrarcı olmaları ve yapmak istediklerini hayata geçirmek için zamanla yarıştıkları için doğru cevabımız Oğlaktır.

Oğlak Burcunu Etkilemenin Yolları

Oğlak burcu birinden hoşlanıyorsunuz ama onu nasıl etkileyeceğinizi bilmiyor musunuz? Cevabı hatta daha fazlası bu yazımızda!

Oğlak burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Oğlak burcunun Aşk Uyumu

Oğlaklar hassas, bilge, sorumluluk sahibi ve düzen sahibi kişilikleriyle öne çıkar. Ailelerine ve yakın çevrelerindeki insanlar onlar için büyük anlam ifade eder. Eğer bir Başak ya da Boğa burcuysanız, Oğlak burcunun tam size göre olduğunu söyleyebiliriz! Yine de Oğlakların yanındayken can sıkıntısını uzakta tutmaya gayret edin. Peki sizin burcunuz ne? Oğlak burcuyla aşk uyumunuzu keşfetmek için tıklayın!