Balık Burcunun Özellikleri

tarihinde

Balık duygularının kah harekete geçirdiği kah engel olduğu bir burçtur. İlham dolu, hassas, algısı açık, hayal gücü yüksek bu burç duygusal ve ruhsal birliğin hayalini kurar. Mutlak olana duyduğu arzu gündelik yaşamını hareketlendirir ve onu kendisini ihmal edecek kadar cömert kılar. Buna karşın kaygı duymaktan da kendini alamaz. Balık burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Balık Burcunun Özellikleri

Balık burcunun astrolojik anlamı

Yönetici gezegenleriniz Jüpiter ve Satürn sizi biraz hayalperest ve oldukça sezgisel kılıyor. Duygularınız hayatınızdan hiç eksik olmuyor ve kimi zaman kendinizi çevrenizden korumak konusunda zorluk çekiyorsunuz. İnsanları anlamak konusunda üstünüze yok. Bu yüzden cömert olduğunuz kadar endişelisiniz zira insanların duygularını ve endişelerini adeta içinize çekiyorsunuz. İdealizminiz ve uyum sağlama beceriniz sizi ulaşılması güç kılıyor. Aşk hayatında huzurun ve güvenliğin yanısıra mutlak uyumu da arıyorsunuz.

Balık burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik 

  • Doğum tarihi: 20 Şubat - 20 Mart
  • Güçlü yönleri: Sezgi
  • Nitelikler: Hoşgörülülük, duygusallık 
  • Olumsuz yönleri: Kararsızlık, aşırı hassaslık 
  • Değerli taşlar: Safir, Akuamarin
  • Gezegen: Neptün
  • Element: Su
  • Renkler: Mavi
  • Metaller: Çinko
  • Bedende karşılık gelen bölge: Ayaklar

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinBalık burcunun portresi

Balık burcu, empati becerileriyle tanınan Su burçları arasındadır. Yengeç ve Akrep gibi, Balık burçları da diğer insanlara göre daha karmaşık kişiliklere sahiptir ve gerçekten mutlu olmak için yaşamın gizemli yönlerine ihtiyaç duyarlar. Rüyalarla, psişik becerilerle, yaratıcılıkla ve metafizikle ilişkilendirilen Neptün gezegeni tarafından yönetilirler. Bu gezegen Balık burcuna keskin bir sezgi gücü ve sanatsal yetenekler bahşeder. Neptün ayrıca müzikle bağlantılı olduğu için Balık burçları müzikal konularda yetenekli olabilir ya da bu yeteneği şiirle birleştirebilirler. 

Balık burcunun sembolü yaşam döngüsüyle ilişkilendirilir. İnsan evrimi balıkla başlar ve omurgalılarla devam eder. Dolayısıyla bu burca sahip olan insanlar, yaşam döngüsüne yönelik sezgisel bir kavrayışa sahiptir ve diğer insanlara pozitif bir şekilde yaklaşırlar. Balık burcu ayaklarında ve bağışıklık sistemiyle ilgili sorunlar yaşamaya müsaittir. Balık burcu, ayakları kadar bağışıklık sistemine de dikkat etmelidir zira bu sistem, hastalıklara karşı vücudun koruma kalkanı görevini görür. 

Balık burcu diğer insanlara fazla bağlandığı zaman sorunlar ortaya çıkabilir ve bu durum sağlıksız ilişkilere yol açabilir. İnsanlara kısa sürede güven duyduğu için defalarca hayal kırıklığı yaşayabilir. Neptün'ün etkisi altındaki Balık burcu kimi zaman bile isteye kendilerini kurban durumuna düşürebilirler çünkü bu sayede dikkatleri üzerlerine çekerler. Balık burcu ancak çevresiyle arasına sağlıklı sınırlar koymayı başarırsa "gerçek" dünyada kendi yerlerini bulabilir. 


Balık burcu hangi burçlarla uyumlu?

Balık burcu Başak, Yengeç ve Akrep burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Balık burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 
Balık burcunun olumlu özellikleri 

Balık burcunun hassasiyeti harika bir özelliktir zira benliğinin ve çevresini saran ambiyanslara yönelik algısı oldukça açıktır. Etrafındaki olayları anlamak için konuşmaya ihtiyacı yoktur. Oldukça duygusaldır ve daima içten davranır. Hislerini ise tüm dürüstlüğüyle ifade eder. Bu çevresi açısından büyük bir şanstır zira iletişim tüm sağlıklı ilişkinin temelinde yer alır. Balık burcunun özverisi de oldukça takdir edilir. İster gündüz ister gece olsun, yorgunluk nedir bilmeden her zaman yardım etmeye hazırdır. Sözünü daima tutar ve asla birinin sırrını insanlarla paylaşmaz. Sevdikleri açısından sadık bir arkadaştır. 


Balık burcunun idealizmi onu bağlanmaya meyilli kılar. Daha iyi, sevgiyle dolu bir dünyanın hayalini kurar. Bu ona belki biraz naif bir hava katsa da oldukça yaratıcı hayallere sahiptir. Eğer kendine güvenirse Balık burcu sezgilerini de başarılı bir şekilde kullanır. İçgüdüsel olarak neler olacağını bilir ve nadiren yanılır. Bu iç sesi harika bir rehberdir ve daima kendisi için en doğru kararları almasını sağlar. İnsanlar onun romantizmine de bayılır. Balık burcu aşkı dolu dolu yaşar. 


Balık burcunun olumsuz özellikleri 

Balık burcu aşırı hassasiyetini kontrol etmeyi öğrenmelidir çünkü her şeyi melodrama dönüştürmeye meyillidir. Bir yakını ne zaman üzgün olsa siz de o da onunla birlikte depresyona sürüklenmeden duramaz. Kendisini diğer insanların duygularından korumaya gayret etmelidir. Ayrıca bazı kötü niyetli insanlar bu aşırı hassasiyetinden faydalanmaya çalışabilir. Aşk hayatında, sürekli yanlış insanlarla karşılaşır. 


Kararsızlığının da üstesinden gelmesi gerekebilir. Sürekli kolaylığa alıştığı için seçim yapmakta çok zorlanır ve bu durum da yakın ve profesyonel çevresinin asabını bozar. İnsanların kendileri yerine karar vermelerini tercih ederler. Bu şekilde davranarak da kendilerine tüm güvenlerini yitirirler. Çocuk gibi hissedip kendilerini zayıf duruma düşürürler. Kimi insanlar da bu kararsızlıktan faydalanmaktan çekinmez. Balık burçları gerçekleri kabul etmekte de zorlanır. Meseleler karıştığı anda gerçeklere doğrudan bakmak yerine hayal dünyalarına çekilirler. Balık burçları aynı zamanda ciddiyetsizlikleri ve sorumsuzlukları ile de ünlüdür.


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin