Balık Burcunun Özellikleri

tarihinde

Balık duygularının kah harekete geçirdiği kah engel olduğu bir burçtur. İlham dolu, hassas, algısı açık, hayal gücü yüksek bu burç duygusal ve ruhsal birliğin hayalini kurar. Mutlak olana duyduğu arzu gündelik yaşamını hareketlendirir ve onu kendisini ihmal edecek kadar cömert kılar. Buna karşın kaygı duymaktan da kendini alamaz. Balık burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Balık Burcunun Özellikleri

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Balık burcunun astrolojik anlamı

Yönetici gezegenleriniz Jüpiter ve Satürn sizi biraz hayalperest ve oldukça sezgisel kılıyor. Duygularınız hayatınızdan hiç eksik olmuyor ve kimi zaman kendinizi çevrenizden korumak konusunda zorluk çekiyorsunuz. İnsanları anlamak konusunda üstünüze yok. Bu yüzden cömert olduğunuz kadar endişelisiniz zira insanların duygularını ve endişelerini adeta içinize çekiyorsunuz. İdealizminiz ve uyum sağlama beceriniz sizi ulaşılması güç kılıyor. Aşk hayatında huzurun ve güvenliğin yanısıra mutlak uyumu da arıyorsunuz.

Balık burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik 

  • Doğum tarihi: 20 Şubat - 20 Mart
  • Güçlü yönleri: Sezgi
  • Nitelikler: Hoşgörülülük, duygusallık 
  • Olumsuz yönleri: Kararsızlık, aşırı hassaslık 
  • Değerli taşlar: Safir, Akuamarin
  • Gezegen: Neptün
  • Element: Su
  • Renkler: Mavi
  • Metaller: Çinko
  • Bedende karşılık gelen bölge: Ayaklar

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinBalık burcunun portresi

Balık burcu, empati becerileriyle tanınan Su burçları arasındadır. Yengeç ve Akrep gibi, Balık burçları da diğer insanlara göre daha karmaşık kişiliklere sahiptir ve gerçekten mutlu olmak için yaşamın gizemli yönlerine ihtiyaç duyarlar. Rüyalarla, psişik becerilerle, yaratıcılıkla ve metafizikle ilişkilendirilen Neptün gezegeni tarafından yönetilirler. Bu gezegen Balık burcuna keskin bir sezgi gücü ve sanatsal yetenekler bahşeder. Neptün ayrıca müzikle bağlantılı olduğu için Balık burçları müzikal konularda yetenekli olabilir ya da bu yeteneği şiirle birleştirebilirler. 

Balık burcunun sembolü yaşam döngüsüyle ilişkilendirilir. İnsan evrimi balıkla başlar ve omurgalılarla devam eder. Dolayısıyla bu burca sahip olan insanlar, yaşam döngüsüne yönelik sezgisel bir kavrayışa sahiptir ve diğer insanlara pozitif bir şekilde yaklaşırlar. Balık burcu ayaklarında ve bağışıklık sistemiyle ilgili sorunlar yaşamaya müsaittir. Balık burcu, ayakları kadar bağışıklık sistemine de dikkat etmelidir zira bu sistem, hastalıklara karşı vücudun koruma kalkanı görevini görür. 

Balık burcu diğer insanlara fazla bağlandığı zaman sorunlar ortaya çıkabilir ve bu durum sağlıksız ilişkilere yol açabilir. İnsanlara kısa sürede güven duyduğu için defalarca hayal kırıklığı yaşayabilir. Neptün'ün etkisi altındaki Balık burcu kimi zaman bile isteye kendilerini kurban durumuna düşürebilirler çünkü bu sayede dikkatleri üzerlerine çekerler. Balık burcu ancak çevresiyle arasına sağlıklı sınırlar koymayı başarırsa "gerçek" dünyada kendi yerlerini bulabilir. 


Balık burcu hangi burçlarla uyumlu?

Balık burcu Başak, Yengeç ve Akrep burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Balık burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 
Balık burcunun olumlu özellikleri 

Balık burcunun hassasiyeti harika bir özelliktir zira benliğinin ve çevresini saran ambiyanslara yönelik algısı oldukça açıktır. Etrafındaki olayları anlamak için konuşmaya ihtiyacı yoktur. Oldukça duygusaldır ve daima içten davranır. Hislerini ise tüm dürüstlüğüyle ifade eder. Bu çevresi açısından büyük bir şanstır zira iletişim tüm sağlıklı ilişkinin temelinde yer alır. Balık burcunun özverisi de oldukça takdir edilir. İster gündüz ister gece olsun, yorgunluk nedir bilmeden her zaman yardım etmeye hazırdır. Sözünü daima tutar ve asla birinin sırrını insanlarla paylaşmaz. Sevdikleri açısından sadık bir arkadaştır. 


Balık burcunun idealizmi onu bağlanmaya meyilli kılar. Daha iyi, sevgiyle dolu bir dünyanın hayalini kurar. Bu ona belki biraz naif bir hava katsa da oldukça yaratıcı hayallere sahiptir. Eğer kendine güvenirse Balık burcu sezgilerini de başarılı bir şekilde kullanır. İçgüdüsel olarak neler olacağını bilir ve nadiren yanılır. Bu iç sesi harika bir rehberdir ve daima kendisi için en doğru kararları almasını sağlar. İnsanlar onun romantizmine de bayılır. Balık burcu aşkı dolu dolu yaşar. 


Balık burcunun olumsuz özellikleri 

Balık burcu aşırı hassasiyetini kontrol etmeyi öğrenmelidir çünkü her şeyi melodrama dönüştürmeye meyillidir. Bir yakını ne zaman üzgün olsa siz de o da onunla birlikte depresyona sürüklenmeden duramaz. Kendisini diğer insanların duygularından korumaya gayret etmelidir. Ayrıca bazı kötü niyetli insanlar bu aşırı hassasiyetinden faydalanmaya çalışabilir. Aşk hayatında, sürekli yanlış insanlarla karşılaşır. 


Kararsızlığının da üstesinden gelmesi gerekebilir. Sürekli kolaylığa alıştığı için seçim yapmakta çok zorlanır ve bu durum da yakın ve profesyonel çevresinin asabını bozar. İnsanların kendileri yerine karar vermelerini tercih ederler. Bu şekilde davranarak da kendilerine tüm güvenlerini yitirirler. Çocuk gibi hissedip kendilerini zayıf duruma düşürürler. Kimi insanlar da bu kararsızlıktan faydalanmaktan çekinmez. Balık burçları gerçekleri kabul etmekte de zorlanır. Meseleler karıştığı anda gerçeklere doğrudan bakmak yerine hayal dünyalarına çekilirler. Balık burçları aynı zamanda ciddiyetsizlikleri ve sorumsuzlukları ile de ünlüdür.


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!