Balık Burcunun Özellikleri

tarihinde

Balık duygularının kah harekete geçirdiği kah engel olduğu bir burçtur. İlham dolu, hassas, algısı açık, hayal gücü yüksek bu burç duygusal ve ruhsal birliğin hayalini kurar. Mutlak olana duyduğu arzu gündelik yaşamını hareketlendirir ve onu kendisini ihmal edecek kadar cömert kılar. Buna karşın kaygı duymaktan da kendini alamaz. Balık burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Balık burcunun astrolojik anlamı

Yönetici gezegenleriniz Jüpiter ve Satürn sizi biraz hayalperest ve oldukça sezgisel kılıyor. Duygularınız hayatınızdan hiç eksik olmuyor ve kimi zaman kendinizi çevrenizden korumak konusunda zorluk çekiyorsunuz. İnsanları anlamak konusunda üstünüze yok. Bu yüzden cömert olduğunuz kadar endişelisiniz zira insanların duygularını ve endişelerini adeta içinize çekiyorsunuz. İdealizminiz ve uyum sağlama beceriniz sizi ulaşılması güç kılıyor. Aşk hayatında huzurun ve güvenliğin yanısıra mutlak uyumu da arıyorsunuz.

Balık burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik 

  • Doğum tarihi: 20 Şubat - 20 Mart
  • Güçlü yönleri: Sezgi
  • Nitelikler: Hoşgörülülük, duygusallık 
  • Olumsuz yönleri: Kararsızlık, aşırı hassaslık 
  • Değerli taşlar: Safir, Akuamarin
  • Gezegen: Neptün
  • Element: Su
  • Renkler: Mavi
  • Metaller: Çinko
  • Bedende karşılık gelen bölge: Ayaklar


Balık burcunun portresi

Balık burcu, empati becerileriyle tanınan Su burçları arasındadır. Yengeç ve Akrep gibi, Balık burçları da diğer insanlara göre daha karmaşık kişiliklere sahiptir ve gerçekten mutlu olmak için yaşamın gizemli yönlerine ihtiyaç duyarlar. Rüyalarla, psişik becerilerle, yaratıcılıkla ve metafizikle ilişkilendirilen Neptün gezegeni tarafından yönetilirler. Bu gezegen Balık burcuna keskin bir sezgi gücü ve sanatsal yetenekler bahşeder. Neptün ayrıca müzikle bağlantılı olduğu için Balık burçları müzikal konularda yetenekli olabilir ya da bu yeteneği şiirle birleştirebilirler. 

Balık burcunun sembolü yaşam döngüsüyle ilişkilendirilir. İnsan evrimi balıkla başlar ve omurgalılarla devam eder. Dolayısıyla bu burca sahip olan insanlar, yaşam döngüsüne yönelik sezgisel bir kavrayışa sahiptir ve diğer insanlara pozitif bir şekilde yaklaşırlar. Balık burcu ayaklarında ve bağışıklık sistemiyle ilgili sorunlar yaşamaya müsaittir. Balık burcu, ayakları kadar bağışıklık sistemine de dikkat etmelidir zira bu sistem, hastalıklara karşı vücudun koruma kalkanı görevini görür. 

Balık burcu diğer insanlara fazla bağlandığı zaman sorunlar ortaya çıkabilir ve bu durum sağlıksız ilişkilere yol açabilir. İnsanlara kısa sürede güven duyduğu için defalarca hayal kırıklığı yaşayabilir. Neptün'ün etkisi altındaki Balık burcu kimi zaman bile isteye kendilerini kurban durumuna düşürebilirler çünkü bu sayede dikkatleri üzerlerine çekerler. Balık burcu ancak çevresiyle arasına sağlıklı sınırlar koymayı başarırsa "gerçek" dünyada kendi yerlerini bulabilir. 


Balık burcu hangi burçlarla uyumlu?

Balık burcu Başak, Yengeç ve Akrep burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Balık burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 
Balık burcunun olumlu özellikleri 

Balık burcunun hassasiyeti harika bir özelliktir zira benliğinin ve çevresini saran ambiyanslara yönelik algısı oldukça açıktır. Etrafındaki olayları anlamak için konuşmaya ihtiyacı yoktur. Oldukça duygusaldır ve daima içten davranır. Hislerini ise tüm dürüstlüğüyle ifade eder. Bu çevresi açısından büyük bir şanstır zira iletişim tüm sağlıklı ilişkinin temelinde yer alır. Balık burcunun özverisi de oldukça takdir edilir. İster gündüz ister gece olsun, yorgunluk nedir bilmeden her zaman yardım etmeye hazırdır. Sözünü daima tutar ve asla birinin sırrını insanlarla paylaşmaz. Sevdikleri açısından sadık bir arkadaştır. 


Balık burcunun idealizmi onu bağlanmaya meyilli kılar. Daha iyi, sevgiyle dolu bir dünyanın hayalini kurar. Bu ona belki biraz naif bir hava katsa da oldukça yaratıcı hayallere sahiptir. Eğer kendine güvenirse Balık burcu sezgilerini de başarılı bir şekilde kullanır. İçgüdüsel olarak neler olacağını bilir ve nadiren yanılır. Bu iç sesi harika bir rehberdir ve daima kendisi için en doğru kararları almasını sağlar. İnsanlar onun romantizmine de bayılır. Balık burcu aşkı dolu dolu yaşar. 


Balık burcunun olumsuz özellikleri 

Balık burcu aşırı hassasiyetini kontrol etmeyi öğrenmelidir çünkü her şeyi melodrama dönüştürmeye meyillidir. Bir yakını ne zaman üzgün olsa siz de o da onunla birlikte depresyona sürüklenmeden duramaz. Kendisini diğer insanların duygularından korumaya gayret etmelidir. Ayrıca bazı kötü niyetli insanlar bu aşırı hassasiyetinden faydalanmaya çalışabilir. Aşk hayatında, sürekli yanlış insanlarla karşılaşır. 


Kararsızlığının da üstesinden gelmesi gerekebilir. Sürekli kolaylığa alıştığı için seçim yapmakta çok zorlanır ve bu durum da yakın ve profesyonel çevresinin asabını bozar. İnsanların kendileri yerine karar vermelerini tercih ederler. Bu şekilde davranarak da kendilerine tüm güvenlerini yitirirler. Çocuk gibi hissedip kendilerini zayıf duruma düşürürler. Kimi insanlar da bu kararsızlıktan faydalanmaktan çekinmez. Balık burçları gerçekleri kabul etmekte de zorlanır. Meseleler karıştığı anda gerçeklere doğrudan bakmak yerine hayal dünyalarına çekilirler. Balık burçları aynı zamanda ciddiyetsizlikleri ve sorumsuzlukları ile de ünlüdür.


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Balık burcu için 2019 yılının kartları

En iyi uzmanlarımız 2019’la ilgili tahminlerini bizimle paylaşmak için kartlarına başvurdu. Nasıl mı? Her burç için seçilen beş kart yılın her üç aylık döneminin nasıl geçeceğini ortaya koyuyor. Haydi bu özel dosyayı ücretsiz okuyun.

Balık Burcunu Etkilemenin Yolları

Balık burcu birine tutuldunuz ama onu etkilemek için ne yapmalı, nereden başlamalı bilmiyor musunuz? Cevapların hepsi yazımızda!

Balık burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Balık Burcunun Aşk Uyumu

Balık burcu hayalperest ve düşünceli bir kişiliğe sahiptir. Onun adeta rüyalar aleminde yaşadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Balık burçları diğer insanlarının duygularına karşın epey hassastırlar. Bu yüzden bu duyguların ağırlığı altında ezilebilirler. Peki bu özellik Balık burcunun aşk uyumunu nasıl etkiler? Bu duygusal burç için ideal partner olup olmadığını öğrenmenin tam zamanı!