Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Mumların ve Alevlerinin Anlamları

Büyük spiritüel güçlere sahip olan mumlar, tarih boyunca ritüellerde ve büyülerde insanlar için önemli nesneler olmuştur. Bir mumu seçerken rengine önem verilmesi gerektiği gibi yanma biçimleri de göz ardı edilemeyecek anlamlar taşır. Mumlar sizlere çok önemli mesajlar iletebilirler. Alevlerde saklı mesajları keşfetmeye hazır olun!

Mumlar, ritüellerde önemli bir role sahip nesnelerdir. Bu sebeple alevlerinin hareketlerine ve yanma biçimle özellikle dikkat etmek gerekir. Ruhları huzura kavuşturan ve kötü enerjileri kovan bu nesnelerin alevlerinde gizli mesajlar da ortaya çıkabilir.


Geleceğe dair sorularınız mı var? Anında cevaplarını öğrenin!


Sönen mumlar ne anlamlara gelebilir?

Bir mumun sönme anını dikkatlice seyredin. Bu sönüş anı aslında farklı anlamlara gelebilir: 

  • Eğer mum yanar yanmaz söndüyse, koruyucu meleğiniz isteğinizi gerçekleştirirken karşılaştığınız zorluklarda yardımınıza koşacak demektir.
  • Eğer birkaç defa sebepsiz yere sönüyorsa bu apaçık mesajı sakın ihmal etmeyin. Ritüele anında son vermelisiniz ve daha sonra tekrar denemelisiniz. bougie éteinte

Bir anda sönen alevlere özellikle dikkat edin. Bu olay bir ayrılık, sağlık problemi, işinizi kaybetmek gibi gelecekte yaşayacağınız önemli bir problemin habercisi olabilir. Mum eğer yarısına kadar yanıp söndüyse ritüeliniz ne yazık ki pek işe yaramayacak demektir.

Dumanı bol mum alevleri: Düşmanlarınızı açığa çıkarın

Eğer mumdan çok fazla alev çıkıyorsa, ilişkilerinizi gözden geçirmenin vakti gelmiş demektir.  Çevrenizde birileri size dürüst davranmıyor. İster iş çevrenizden ister arkadaşlarınızdan hatta ailenizden olsun, birilerinin sizin kötülüğünüzü istediği açık.


Eğer bir mum çok fazla duman çıkarıp normal bir şekilde yanmaya devam ediyorsa saklı düşmanınız açığa çıkacak demektir.

Anormal bir şekilde yanan: Direnişler

Eğer mum çok yavaş bir şekilde yanıyorsa, etkilemeye çalıştığınız kişi ritüelinize engel olmaya çalışıyor demektir. Bu olay ayrıca üzerinde çalıştığınız bir projeden vazgeçmenizin ve hemen harekete geçmek yerine beklemenizin daha iyi olabileceği anlamına da gelir. Bu durum bir girişim için söz konusu olduğu gibi bir aşk ilişkisini de ilgilendirebilir. 


Mum aksine aşırı hızlı bir şekilde yanıyorsa, bu ritüelinizin işe yaradığına işaret eder. Ama dikkat edin, bu tılsım geçicidir ve arkasından ikinci bir ritüel daha yapmak gerekecektir. 

Yanarken akan mumlar: Engellerle karşılaşacaksınız

Eğer mumdan çok fazla akıntı geldiğini fark ettiyseniz, bu durum koruyucu meleğiniz size isteğinizin gerçekleşmesinin önünde büyük engeller olduğunu söylemeye çalıştığına işaret eder.bougie qui coule

Eğer fitil etrafında yağ birikiyorsa dikkatli olun! Bu çevrenizden birinin ölümünün habercisi olabilir. 

Mum alevlerinin anlamları:

Mumun kendisi gibi alevleri de birçok önemli anlamlara sahiptir. Onu gözlemlemeye vakit ayırın. Titreşimli mi yoksa kısık sesler mi çıkarıyor? 

  • Sabit alev: Eğer mumun alevi sabit bir şekilde parlak bir ışık yayıyorsa, bu olumlu gelişmelerin sizi beklediğine işaret eder. 
  • Titreşimli ya da anında yükselen alev: Yaşamınızda önemli bir gelişme yaşanacak. Bu değişim duygusal, profesyonel ya da finansal bağlamda meydana gelebilir. 
  • Dönen alevler: İçten olmaması ya da hile yapması önemli değil ama yakınlarız arasında bir hain saklanıyor. Bu tür alev ayrıca partnerinizin sadakatsizliğine de işaret edebilir. 
  • Değişken alevler: Eğer alevin yoğunluğu değişiklik gösteriyorsa yakın bir gelecekte hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz demektir. 
  • Çıtır çıtır ses çıkaran alevler: Karşılacağınız bazı problemler size engel teşkil edebilir. Bunlar çok ciddi sorunlar olmasa da durumun daha da kötüleşmemesi için hızlı bir şekilde harekete geçmek gerekir. Eğer bir alev yükseliyor ve çıtırtılara yol açıyorsa bulunduğunuz mekanda başka bir ruh olduğuna işaret eder.  Bu ruhun taşıdığı mesajı çözmekse pek kolay olmayacaktır. 

Nesnelerin gizli anlamlarına dair diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.