Doğum Taşları: Doğdunuz Aya Göre Değerli Taşınız hangisi?

tarihinde

Taşlar tüm gizemleriyle bizi büyüler. Peki doğdunuz ayın, kendine özgü güçlere sahip taşlarla bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Size karşılık gelen doğum taşını, sembollerini ve niteliklerini öğrenmeye hazır olun!

Her doğum taşı, onu taşıyan kişi için özgün bir anlama ve koruyucu güce sahiptir. Taşınız hep yanınızda olsun istiyorsanız onu bir bilezik ya da kolyenizde kullanabilirsiniz. Ayrıca söz konusu minerali evinizde bulundurmak da mümkündür. 

Doğum taşı nedir? Ne işe yarar?  

Doğum taşları, Musa peygamberin kardeşi Hz. Harun'a dayanır. Rivayete göre Hz. Harun, zırhının üzerinde yılın 12 ayına karşılık gelen taşlar bulunurmuş. İyi şans getiren nesneler olarak yorumlanan doğum taşlarının burçlarla da bağlantısı vardır. Ayrıca Almanya'da 1500'lü yıllarda geleneklere göre yeni doğan bir çocuğa doğum taşı hediye etmek de oldukça yaygındı. 

Doğum taşınız hangisi?

Doğum taşları kendilerine özgü tarihleriyle birbirinden ayrılır. Hangi doğum taşının size karşılık geldiğini öğrenmeye hazır mısınız? Sembollerini ve özelliklerini öğrenmek için doğum taşınıza tıklayın! 


Ocak       Garnet
Şubat     Ametist
Mart    Akuamarin

Nisan     Elmas

Mayıs     Zümrüt 

Haziran   Ay taşı 

Temmuz     Yakut


Ağustos    Peridot


Eylül           Safir


Ekim      Turmalin


KasımSitrin


AralıkTopaz 

Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Profesyonel Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

Doğum taşınız ile ilgili bilmeniz gerekenler

Ocak: Doğum taşınız "Garnet"

 • Tanım: Vücutta birinci çakraya karşılık gelen Garnet yaşam enerjisi verir. Bu taş iyi bir kan dolaşımı için oldukça faydalıdır. 
 • Sembolleri: Enerji, sadakat, hakikat, sevgi, güç, huzur
 • Faydaları: İnsanı kötü enerjilerden korur

Şubat: Doğum taşınız "Ametist"

 • Tanım: Ametist daha huzurlu bir şekilde uyumanızı sağlar çünkü endişeleri dindirme gücüne sahiptir. Ayrıca ölçülü olmaya ve sezgi gücünü geliştirmeye yardımcı olur.
 • Sembolleri: İçtenlik, önsezi, iç huzur.
 • Faydaları: Korkuları dindirir ve kişiyi kabuslardan korur. 

Mart: Doğum taşınız "Akuamarin"

 • Tanım: Vücutta beşinci çakraya karşılık gelen Akuamarin solunum problemlerine karşı kullanılır.
 • Sembolleri : Huzur, dinginlik, sadakat ve bütünlük
 • Faydaları: Kişinin kendisini ifade etmesini kolaylaştıran bu taş aşıklara tavsiye edilir. Bu taş aynı zamanda denizcileri de korur.

Nisan: Doğum taşınız "Elmas"

 • Tanım: Elmas, saflaştırıcı ve yenileyici güçlere sahiptir.
 • Sembolleri: Güç, cesaret, yenilmezlik
 • Faydaları: Kişiyi tehlikelerden korur ve evrendeki enerjileri keşfetmeye olanak sağlar.  

Mayıs: Doğum taşınız "Zümrüt"

 • Tanım: Zümrüt kişiyi yenileyen ve güçlendiren bir enerjiye sahiptir.
 • Sembolleri: Koruyuculuk, sonsuz gençlik
 • Faydaları: Kişiyi tehlikelerden korur, ona güzellik bahşeder ve diğer insanlarla uyumlu ilişkiler kurmasını sağlar. 

Haziran: Doğum taşınız "Ay taşı" 

 • Tanım: Ay taşı yaratıcılığı ikiye katlar. İnsanın içe dönüşünü kolaylaştırır. Bu taşın doğurganlık sorunları için etkili olduğunu da unutmayın. 
 • Sembolleri: Dişilik, evlilik
 • Faydaları: Duyguları düzenler ve kişinin ailesine ve çocuklarına bolca sevgi aşılar. 

Temmuz: Doğum taşınız "Yakut"

 • Tanım: Yakutun kırmızı rengi kişiye özellikle cinsellikle ilgili konularda heves ve tutku bahşeder. 
 • Sembolleri: İlahi aşk, sadakat, cesaret
 • Faydalar: Öfkeden kurtulmayı sağlar ve canlandırıcı ve arındırıcı özellikleriyle bilinir

Ağustos: Doğum taşınız "Peridot"

 • Tanım: Peridot, zihinsel düzlemde kişinin kıskançlık krizlerini bastırır. Fiziksel anlamda ise sindirim sistemini etkileyen bu taş virüslere karşı da korur. 
 • Sembolleri: Aşk, neşe, iç huzur 
 • Faydalar: Özgüveni artırır, kişiyi suçluluk duygusundan arındırır ve ona spiritüel bir boyut katar.

Eylül: Doğum taşınız "Safir"

 • Tanım: Safir sayesinde anlayış kapasitenizi geliştirebilirsiniz. Bu taş, insanlara daha şefkatli ve hoşgörülü yaklaşmanızı sağlar.
 • Sembolleri: Sadakat, hakikat
 • Faydaları: Kişiyi kötü ruhlardan korur, ona bilgelik bahşeder. Yaratıcılığı ve konsantrasyon becerisini besler.

Ekim: Doğum taşınız "Turmalin"

 • Tanım: Turmalin her türlü negatif enerjiye karşı kapsamlı bir koruma sağlar..
 • Sembolleri: Ölümsüzlük, dinginlik, yaratıcılık
 • Faydalar: Kişinin özgüvenini ve konsantrasyonunu artırır ve duygularını yatıştırır, anksiyeteden korur. Ayrıca çocukluk travmalarının etkilerini azaltır. 

Kasım: Doğum taşınız "Sitrin"

 • Tanım: Sitrin sayesinde özgüveniniz artabilir. Bu taş ayrıca bir çocuğun kişiliğini inşa etmesine de yardımcı olabilir 
 • Sembolleri: Yaşama sevinci, optimizm, ışıltı
 • Faydalar: Kişiyi kötü düşüncelerden korur ve arındırır. 

Aralık: Doğum taşınız "Topaz"

 • Tanım: Topaz onu taşıyan kişiye zenginlik ve bereket bahşeder. Kişinin mücadele gücünü besler ve keskin bir görüş sağlar.
 • Sembolleri: Sadakat, neşe ve açıklık
 • Faydalar: Kişiye cesaret verir, kötü talihten korur ve akıcı bir iletişime yardımcı olur. 

>>> Mumların ve alevlerinin anlamlarını keşfedin!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

En Sevilen Yazılar

Doğum Lekelerinin Anlamları

Çilek ya da şarap lekeleri olarak da bilinen ve derimiz üzerinde bulunan doğum lekeleri genellikle doğum anında fark edilir. Bu lekeler zamanla kaybolabilecekleri, kişinin onlara hayatı boyunca sahip olma ihtimali de vardır. Lekeler insan vücudunda tesadüf eseri ortaya çıkmaz. O halde ne anlama gelirler? Doğum lekelerinizin anlamlarını keşfetmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Evde Karınca Olmasının Spiritüel Anlamı Nedir?

Karıncayı deyince genelde aklımıza sıkı çalışma becerisi gelir. Gerçekten de karıncalar çalışkanlığın, bir amaca ulaşmak için harcanan enerjinin, sabrın, inancın ve planlılığın sembolüdür. Evinizde karınca bulduysanız, bu yaşamınızdaki genel bir tatminsizlik haliyle yüzleşmenizi sağlayacak pozitif bir değişimin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

Uğur Böceği: Doğanın Uğur Getiren Mucizesi

Siyah noktalarla süslü bu kırmızı böcek elbette insanlara şans getirmesiyle ünlüdür. Parmaklarımızda dolaştırmayı çok sevdiğimiz bu hayvan, şans sembolü olmasının yanında çok daha spiritüel anlamlar da taşır.

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Burcunuza Dair Her Şey