Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

tarihinde

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Güllerin renkleri kadar bir bukette kaç tane gül bulunduğu da önemlidir ve gizli anlamlar taşır. Gül, tüm çiçeklerin arasında aşkı temsil etmesiyle dikkat çeker. Eğer siz de romantik davranıp biricik sevgilinizi şaşırtmak istiyorsanız, öncelikle çiçeklerin gizemli dilini keşfetmeniz gerek! 


En iyi falcılarımızı sorularınızı yanıtlıyor. Anında cevap garanti!


Gül sayıları ne anlama geliyor

Her şeyden önemlisi birisine gül vermenin yalnızca sayılarla ilişkili olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Ne de olsa, sayı ve nitelik aynı anlama gelmez. 🌹 Birisine çiçek verdiğinizde içinde bulunduğunuz bağlam ve detaylara verdiğiniz önem de aynı ölçüde anlam taşır. Örneğin, gülleri sürpriz yaparak vermek bu jestle vermek istediğiniz mesajın anlamını güçlendirir ve bu anı çok daha unutulmaz ve dokunaklı kılar.  Gülü vereceğiniz kişinin zevklerine (sevdiği renk, tercih ettiğiniz gül cinsi) hareketinize kişisel bir dokunuş katacak ve hiç şüphesiz daha çok takdir edilecektir, Son olarak, bu jestte asıl önemli olanın gül vermenin kendisinin değil, 💗 bu hareket aracılığıyla o kişiye beslediğiniz sevgi ve saygı olduğunu unutmayın. En nihayetinde burada asıl yapmak istediğiniz şey birini mutlu etme niyetiniz ve arzunuz.

1 tane gül: Sempati

Eğer aşırı süslü bir buket hediye etmekten çekiniyorsanız, yalnızca bir tanecik gül hediye etmek gayet de mümkündür. Bu jestle söz konusu kişiye onu daha yakından tanımak istediğinizi ifade edebilirsiniz. Tek bir gül, sempati duygusunu ve bir ilişkiye yönelik umutlarınızı sembolize eder. Eğer bu kişi zaten sizinle ilgileniyorsa, vereceğiniz gül güçlü ve karşılıklı duyfuların yanısıra daima beraber olma arzusu olarak da yorumlanabilir. 

2 tane gül: Karşılıklı aşk

İki gülden oluşan bir kompozisyon karşılıklı aşkı sembolize eder. Eğer daha öncesinde size bir gül hediye edildiyse, bu karşıdaki kişiye verilebilecek en güzel cevaptır. Bu jest sizin de ilişkiye yönelik onayınızı ortaya koyar. 

3 tane gül: Seni çok seviyorum 

"Seni çok seviyorum": Bu cümlede her bir kelime verilen bir güle karşılık gelmektedir.  Üç tane gül hediye etmek, sevdiğiniz kişiye aşkınızı ilan etmek için harika bir yöntemdir. 

5 tane gül: Saygı ve hayranlık 

İlk buluşmalarda 5 adet gül hediye edebileceğiniz gibi doğum gününde bir arkadaşınıza, meslektaşınıza hatta annenize bile böyle bir buket hazırlamayı tercih edebilrsiniz. Bu jest, saygıyı, hayranlığı, mutluluğu ve başarıyı sembolize eder.

7 tane gül: Sırılsıklam aşk

7 tane gülden oluşan bir buket, yedi kelimeden meydana gelen mesajı ifade eder. "Ben sana olan aşkımdan deli divane oldum"

9 tane gül: Sonsuza dek

Çiçeklerin dilinde, 9 gülden meydana gelen bir buket "sonsuza dek beraber olacağız" mesajını taşır ve sevdiğiniz kişiye güzel bir söz vermenizi sağlar. 

10 tane gül: Kusursuz aşk

Bazı inanışlara göre, 10'dan fazla gülden meydana gelen buketlerdeki gül sayısı tek sayı olmamalıdır. Bu sebeple de 10 gülden oluşan bir buket, aşkınızın kusursuz olduğu anlamına gelir. 

Combien offrir de roses ?

👉 2024 yılında hangi burçların aşkı bulacağını öğrenmek için tıklayın.


12 tane gül: Evlilik teklifi

Evlilik tekliflerine çoğunlukla 12 tane gül eşlik eder. Sebepsiz yere kimseye 12 gül vermeyin zira bu sayı güçlü bir anlama sahiptir. 

13 tane gül: Sağlam bir dostluk

Yukarıda, 10'dan sonra tek sayılı buketlerin önerilmediğini belirtmiştik. Ancak 13 adet gül aşktan farklı bir anlama sahiptir. Bu jest bir dostluk belirtisi olarak yorumlanır. 

15 tane gül: Özür dilemek

Tek sayılı bir buket daha! 15 tane gülden oluşan buketler özür dilemek için kusursuz bir jesttir. Kendinizi affettirmek istiyorsanız bu buketi hediye etmeyi tercih edebilirsiniz.  

18 tane gül: Güzellik

Sevdiğinize onu ne denli güzel bulduğunuzu belirtmek için 18 gül hediye edebilirsiniz.

20 tane gül: Samimi duygular

Duygularınızın içtenliğini göstermek için daha incelikli bir jest bulamazsınız! 

24 tane gül: Yalnızca seni düşünüyorum.

Eğer baştan çıkarmak için incelikli yönünüzü ortaya koymak istiyorsanız, 24 gülden oluşan bir buket tercih edin. Bu buket günün sevdiğinizi düşünerek geçirdiğiniz 24 saati sembolize edecektir.

25 tane gül: Tebrikler

Sevdiğini kişiyi ya da bir yakınınızı kutlamak için ideal bir seçim! Müjdeli bir haberi, özel ya da profesyonel yaşamdaki olumlu bir gelişmeyi kutlamak söz konusu olduğunda bu buketi tercih edebilirsiniz. 

36 tane gül: Seni çılgınlar gibi seviyorum

36 tane gül hediye etmek de "Seni çılgınlar gibi seviyorum" anlamına gelir. Aşkınızı ilan etmek için kırmızı gülleri, zaten nişanlıysanız beyaz ya da pembe gülleri tercih edebilirsiniz. 

50 tane gül: Seninle yaşlanmak istiyorum

50 gülden meydana gelen bu denli büyük bir buket şu mesajı iletir: "Seninle yaşlanmak istiyorum"

99 tane gül: Hayat boyu

99 güllük bir buket şu anlama gelir:  « Seni seviyorum ve hayatım boyunca da seveceğim ». Daha romantik bir jest olamazdı!

101 tane gül: Sonsuz aşk

Sevgilinizi mutlu etmenin yanısıra bu buket sayesinde ona yönelik sonsuz, tutku dolu ve biricik aşkınızı ifade edebilirsiniz. Daha ne olsun?

999 tane gül: Ebedi aşk

Eğer sevdiğiniz kişiye hayatının en romantik sürprizini yapmak için yeterli maddi güce sahipseniz, ona 999 tane gül hediye edin. Ebedi aşkınızın ifadesi için harika bir tercih olduğundan emin olabilirsiniz!

Uzmanlarımızın yorumu: Planlarınıza odaklanın

Birisine vermek istediğimiz gül sayılıarı birçok duygu ve niyet için bir sembol görevi görür ve söz konusu kişiyle aramızda sesssiz ama oldukça güçlü bir diyalog kurulmasını sağlar. Bu, bazen hislerimizi ifade ederken kelimelerin yetmediğini ve anlamlı jestlerin bu duyguları iletmek konusunda çok daha etkili olabileceğini hatırlatır bizlere. Eğer güllerin ilişkilendirildiği anlamlar ilginizi çekiyorsa ya da aşk hayatınızda gelecekte sizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız, uzmanlarımızdan tavsiye istemekten çekinmeyin. Birinin size yol göstermesine ihtiyaç duyuyorsanız, size yol gösterecek ve spiritüel konularda destek olacak falcılarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere mevcut durumunuza dair çok daha net ve anlamlı bir yorum sunacaklardır.

Gelecek Benim

► Bağlamı ne olursa olsun, sayılar önemli anlamlara sahiptir. Bu yazımız hoşunuza gittiyse yüzüklerdeki taş sayılarının ne anlama geldiğini öğrenmek de ilgiinizi çekebilir!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

Melek sayısı 888 ne anlama geliyor?

Her yerde 888 sayısını görüyorsunuz ve bu da kafanızı mı karıştırıyor? Doğru yerdesiniz zira cevaı biliyoruz ve sizi çok mutlu edecek! Bu sayı dizisini görmek iyiye işarettir. Koruyucu meleğiniz size kol kanat geriyor ve artık emeklerinizin karşılığını alma zamanınızın geldiğinin farkında. İster maddi ister manevi olsun, yaşamınıza bolluk geleceği kesin. Daha fazlası için okumaya devam edin!

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

En Sevilen Yazılar

Tavus Kuşu Tüyü Ne Anlamlara Geliyor?

Tavus kuşu kadim zamanlardan beri insanı büyüleyen ve merakını uyandıran gösterişli bir hayvandır. Ortasında adeta bize bakan bir göz bulunan rengarenk tüyleri ise özellikle ilgi çeker. Peki tavus kuşu tüyü sık sık duyduğumuz üzere mutluluğa mı delalet eder?

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Burcunuza Dair Her Şey