Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Güllerin renkleri kadar bir bukette kaç tane gül bulunduğu da önemlidir ve gizli anlamlar taşır. Gül, tüm çiçeklerin arasında aşkı temsil etmesiyle dikkat çeker. Eğer siz de romantik davranıp biricik sevgilinizi şaşırtmak istiyorsanız, öncelikle çiçeklerin gizemli dilini keşfetmeniz gerek! En iyi falcılarımızı sorularınızı yanıtlıyor. Anında cevap garanti!Gül sayıları ne anlama geliyor? 

1 tane gül: Sempati

Eğer aşırı süslü bir buket hediye etmekten çekiniyorsanız, yalnızca bir tanecik gül hediye etmek gayet de mümkündür. Bu jestle söz konusu kişiye onu daha yakından tanımak istediğinizi ifade edebilirsiniz. Tek bir gül, sempati duygusunu ve bir ilişkiye yönelik umutlarınızı sembolize eder. Eğer bu kişi zaten sizinle ilgileniyorsa, vereceğiniz gül güçlü ve karşılıklı duyfuların yanısıra daima beraber olma arzusu olarak da yorumlanabilir. 

2 tane gül: Karşılıklı aşk

İki gülden oluşan bir kompozisyon karşılıklı aşkı sembolize eder. Eğer daha öncesinde size bir gül hediye edildiyse, bu karşıdaki kişiye verilebilecek en güzel cevaptır. Bu jest sizin de ilişkiye yönelik onayınızı ortaya koyar. 

3 tane gül: Seni çok seviyorum 

"Seni çok seviyorum": Bu cümlede her bir kelime verilen bir güle karşılık gelmektedir.  Üç tane gül hediye etmek, sevdiğiniz kişiye aşkınızı ilan etmek için harika bir yöntemdir. 

5 tane gül: Saygı ve hayranlık 

İlk buluşmalarda 5 adet gül hediye edebileceğiniz gibi doğum gününde bir arkadaşınıza, meslektaşınıza hatta annenize bile böyle bir buket hazırlamayı tercih edebilrsiniz. Bu jest, saygıyı, hayranlığı, mutluluğu ve başarıyı sembolize eder.

7 tane gül: Sırılsıklam aşk

7 tane gülden oluşan bir buket, yedi kelimeden meydana gelen mesajı ifade eder. "Ben sana olan aşkımdan deli divane oldum"

9 tane gül: Sonsuza dek

Çiçeklerin dilinde, 9 gülden meydana gelen bir buket "sonsuza dek beraber olacağız" mesajını taşır ve sevdiğiniz kişiye güzel bir söz vermenizi sağlar. 

10 tane gül: Kusursuz aşk

Bazı inanışlara göre, 10'dan fazla gülden meydana gelen buketlerdeki gül sayısı tek sayı olmamalıdır. Bu sebeple de 10 gülden oluşan bir buket, aşkınızın kusursuz olduğu anlamına gelir. 


rose rouge amour

► 2021 yılında hangi burçların aşkı bulacağını öğrenmek için tıklayın.


12 tane gül: Evlilik teklifi

Evlilik tekliflerine çoğunlukla 12 tane gül eşlik eder. Sebepsiz yere kimseye 12 gül vermeyin zira bu sayı güçlü bir anlama sahiptir. 

13 tane gül: Sağlam bir dostluk

Yukarıda, 10'dan sonra tek sayılı buketlerin önerilmediğini belirtmiştik. Ancak 13 adet gül aşktan farklı bir anlama sahiptir. Bu jest bir dostluk belirtisi olarak yorumlanır. 

15 tane gül: Özür dilemek

Tek sayılı bir buket daha! 15 tane gülden oluşan buketler özür dilemek için kusursuz bir jesttir. Kendinizi affettirmek istiyorsanız bu buketi hediye etmeyi tercih edebilirsiniz.  

18 tane gül: Güzellik

Sevdiğinize onu ne denli güzel bulduğunuzu belirtmek için 18 gül hediye edebilirsiniz.

20 tane gül: Samimi duygular

Duygularınızın içtenliğini göstermek için daha incelikli bir jest bulamazsınız! 

24 tane gül: Yalnızca seni düşünüyorum.

Eğer baştan çıkarmak için incelikli yönünüzü ortaya koymak istiyorsanız, 24 gülden oluşan bir buket tercih edin. Bu buket günün sevdiğinizi düşünerek geçirdiğiniz 24 saati sembolize edecektir.

25 tane gül: Tebrikler

Sevdiğini kişiyi ya da bir yakınınızı kutlamak için ideal bir seçim! Müjdeli bir haberi, özel ya da profesyonel yaşamdaki olumlu bir gelişmeyi kutlamak söz konusu olduğunda bu buketi tercih edebilirsiniz. 

36 tane gül: Seni çılgınlar gibi seviyorum

36 tane gül hediye etmek de "Seni çılgınlar gibi seviyorum" anlamına gelir. Aşkınızı ilan etmek için kırmızı gülleri, zaten nişanlıysanız beyaz ya da pembe gülleri tercih edebilirsiniz. 

50 tane gül: Seninle yaşlanmak istiyorum

50 gülden meydana gelen bu denli büyük bir buket şu mesajı iletir: "Seninle yaşlanmak istiyorum"

99 tane gül: Hayat boyu

99 güllük bir buket şu anlama gelir:  « Seni seviyorum ve hayatım boyunca da seveceğim ». Daha romantik bir jest olamazdı!

101 tane gül: Sonsuz aşk

Sevgilinizi mutlu etmenin yanısıra bu buket sayesinde ona yönelik sonsuz, tutku dolu ve biricik aşkınızı ifade edebilirsiniz. Daha ne olsun?

999 tane gül: Ebedi aşk

Eğer sevdiğiniz kişiye hayatının en romantik sürprizini yapmak için yeterli maddi güce sahipseniz, ona 999 tane gül hediye edin. Ebedi aşkınızın ifadesi için harika bir tercih olduğundan emin olabilirsiniz!


► Bağlamı ne olursa olsun, sayılar önemli anlamlara sahiptir. Bu yazımız hoşunuza gittiyse yüzüklerdeki taş sayılarının ne anlama geldiğini öğrenmek de ilgiinizi çekebilir!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.