Kurşun Döktürmek Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

tarihinde

Kurşun döktürmek ya da kurşun falında geleceği okumak hakkında hiçbir şey bilmiyor musunuz? Kültürümüzde önemli bir yere sahip kurşun falını tanıyın!

Kurşun falı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Daha önce hiç kurşun falı baktırmadınız mı? Ve size biraz garip mi geliyor? Merak etmeyin size bu yeni fal türü ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek için buradayız. 


Kurşun döktürmek Türkiye’de halk arasında, nazardan korunmak için kurşun dökmek olarak bilinir. Oldukça eski bir gelenektir. Günümüzde kurşun döktürmek için Avrupa’da da inanılmaz bir talep vardır. Mesela Almanya’da geçmişi Yunan ve Romalılara kadar uzanan bir adet uyarınca yılbaşı gecesinde kurşun dökülüp fal bakılıyor.


Kurşun döktürmek ve kurşun falı ile nazar, kem göz, kötü enerji gibi olumsuz etkenlerden kurtularak kendi iç dünyanızda ve yaşam alanınızda bulunan kişiler ile iletişiminizi güçlendirecek ve özel hayat, iş hayatı gibi konularda daha pozitif bir enerjiye kavuşacaksınız.


Geleceğe dair sorularınız mı var?


Sağduyu ile fal

Kurşunun oluşturduğu şekillerle fala bakmak için sadece sağduyuya ve deneyime ihtiyaç vardır. İnsanlar fal bakımı esnasında beklerken, sordukları soruya odaklanmalı ve uzman da oluşan şekillerden sorularına gerçek bir şekilde cevap vermelidir. Hisler ve odak çok önemlidir. çünkü oluşan şekiller dikkatle yorumlanmalıdır. Her şeyi tek tek bir araya getirmek gerekir.


Şekiller nasıl yorumlanıyor?

Nazar afsunu etkisi kelimelerin, duaların ve ayetlerin enerjilerinden yararlanarak diğer enerjilere ayna görevi yapmaya, geri gönderim etkisini yok etmeye dayanır. Kurşun dökme aynı zamanda kehanet için de kullanılır. Suya döktükten ortaya çıkan şekiller yorumlanır. 

  • Uzun çubuk gibi şekiller çıkarsa erkek nazarı değmiştir.
  • Top top şekiller çıkarsa kadın nazarıdır.
  • Katlanmalar oluşursa dedikodudur.   
  • Kurşun parçalanmaz tüm kalırsa nazar aynı yerdendir. Parça parça olursa farklı farklı yerdendir.
  • Büyük yuvarlak bir şekil çıkarsa para gelecek demektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

ya ben anneme kurşun döktürdüm ve şekilde resmen bir cadi, uzun burunlu bir sey oluştu. bunun anlamı nedir?

Elif 6 ay önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey