Kurşun Döktürmek Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

tarihinde

Kurşun döktürmek ya da kurşun falında geleceği okumak hakkında hiçbir şey bilmiyor musunuz? Kültürümüzde önemli bir yere sahip kurşun falını tanıyın!

Kurşun falı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Daha önce hiç kurşun falı baktırmadınız mı? Ve size biraz garip mi geliyor? Merak etmeyin size bu yeni fal türü ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek için buradayız. 


Kurşun döktürmek Türkiye’de halk arasında, nazardan korunmak için kurşun dökmek olarak bilinir. Oldukça eski bir gelenektir. Günümüzde kurşun döktürmek için Avrupa’da da inanılmaz bir talep vardır. Mesela Almanya’da geçmişi Yunan ve Romalılara kadar uzanan bir adet uyarınca yılbaşı gecesinde kurşun dökülüp fal bakılıyor.


Kurşun döktürmek ve kurşun falı ile nazar, kem göz, kötü enerji gibi olumsuz etkenlerden kurtularak kendi iç dünyanızda ve yaşam alanınızda bulunan kişiler ile iletişiminizi güçlendirecek ve özel hayat, iş hayatı gibi konularda daha pozitif bir enerjiye kavuşacaksınız.


Geleceğe dair sorularınız mı var?


Sağduyu ile fal

Kurşunun oluşturduğu şekillerle fala bakmak için sadece sağduyuya ve deneyime ihtiyaç vardır. İnsanlar fal bakımı esnasında beklerken, sordukları soruya odaklanmalı ve uzman da oluşan şekillerden sorularına gerçek bir şekilde cevap vermelidir. Hisler ve odak çok önemlidir. çünkü oluşan şekiller dikkatle yorumlanmalıdır. Her şeyi tek tek bir araya getirmek gerekir.


Şekiller nasıl yorumlanıyor?

Nazar afsunu etkisi kelimelerin, duaların ve ayetlerin enerjilerinden yararlanarak diğer enerjilere ayna görevi yapmaya, geri gönderim etkisini yok etmeye dayanır. Kurşun dökme aynı zamanda kehanet için de kullanılır. Suya döktükten ortaya çıkan şekiller yorumlanır. 

  • Uzun çubuk gibi şekiller çıkarsa erkek nazarı değmiştir.
  • Top top şekiller çıkarsa kadın nazarıdır.
  • Katlanmalar oluşursa dedikodudur.   
  • Kurşun parçalanmaz tüm kalırsa nazar aynı yerdendir. Parça parça olursa farklı farklı yerdendir.
  • Büyük yuvarlak bir şekil çıkarsa para gelecek demektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!