Falına Kendin Bak: Kahve Falı ve Sembollerin Anlamları - 2

tarihinde

At, balık, çiçek... Kahve fincanınızda çıkan sembollerin anlamları nelerdir? Size sunduğumuz kahve falı sözlüğü ile kendi falınıza kolayca bakabilirsiniz.

Kahve Falı Sözlüğü - 2

Türk Kahvesi denince aklımıza ilk gelen hemen fal alıyor. Kahvemizi kapatıp bazen kendi kendimize ya da arkadaş arasında da fal bakıyoruz. Türkler olarak hayatımızın bir parçası haline gelen kahvemiz ve falı bizim için ayrı önem taşıyor. Bu sebepten falınızda çıkan sembollerin gerçek anlamlarını öğrenmek hepimiz için kullanışlı olacaktır. Yazı dizimizin 2. Sayısında D harfinden G harfine kadar sembollerin anlamlarını bulacaksınız.


Hayatınızla ilgili merak ettiğiniz şeyler mi var? Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğrenin


Kahve sembollerinin anlamları

Damat:

Bekar kişilere çıkarsa olumlu olarak görülen bu sembol, başarının anahtarı ve tutulan dileğin gerçekleşmesine yorulur. Evli birinin falında ise akrabalardan gelecek bir kötülüğe yorumlanır.

Davul

Bu sembol kahve fincanının ne kadar altındaysa, kişinin doğuştan gelen yeteneği için erken zamanda hayatını yönlendirmesi gerektiğini önerir. Aynı zamanda üzerinde çalıştığınız projenin, eğitiminizin ya da kariyerinizin başarıyla sonuçlanacağını söyler.

Diş:

Diş genel olarak maddiyata yorulur. Eğer dişin ön diş olduğu fark ediliyorsa maddiyatın mutluluk getireceği söylenir. Azı, köpek dişi gibi dişler maddiyat için yarış olacağını, geri adım atmamanızı anlatır.

Ekmek:

Ekmek berekettir ve kazandıklarınızla muhtaç olanlara yardım etmeniz gerektiğini öğütler. Özellikle kahve fincanınızın kenarında çıktıysa bereketli bir paraya ulaşacağınızın işaretidir.

El

Bazı kararlara ve o kararların şans ya da şanssızlık getireceğine işaret eder. Elin avuç içi kısmını görmek daha iyidir, şansa yorulur. Kahvenin dibinde bir el çıktıysa geçmişten kalan bir duruma karar vermeniz gerektiğini söyler. İyi bir uzman tarafından kahvenin diğer sembolleriyle yorumlanmalıdır.

Emzik:

Huzursuzluğa ve geçmişten kalan hikayelere yorulur. En yakın zamanda geçmişten kurtulmalı ve geleceğe yönelmelisiniz.

Fare: 

Genelde kötü kişilere yorulur. Sizi kıskanan, yanınıza yaklaşmaya çalışan kötü niyetli kişiler olabilir. Adımlarınızı atarken dikkatli olun.

Fırtına: 

Kahvede fırtına görüyorsanız hayatınızda büyük değişiklikler olacağının, kendinizi hazırlamanızın habercisini görüyorsunuz demektir. Etrafınızı da etkileyecek yenilikleri sembolize eder.

Fil:

Aklınızdaki projenin ya da dileğinizin gerçekleşmesine yorulur. İyi bir iş yapacağınızın ve bu işin sonunun hayırlı olacağını gösterir.

Gitar:

Yakın zamanda neşe ve kutlama dolu anlar yaşanacağını müjdeler. Düğün, nişan gibi organizasyonlara da yorulabilir.

Gözlük:

Kahve falınızda gözlük çıktıysa, bazı kişiler tarafından gözlendiğinizi, sizi takip ettiklerini ve yanlışınızı bulmaya çalıştıklarını bilmelisiniz. Sizin de gözünüzü açmanız ve rekabete girmeniz gerektiğini anlatır.

Güneş:

Karamsar olduğunuz konulara güneş doğacak diyebiliriz. Güneş rahatlamanın, yeni bir sayfanın ve güzel haberlerin sembolüdür. Ne kadar parlak ise o kadar iyidir.


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!