Terazi Burcunun Özellikleri

tarihinde

Daima denge ve uyum arayışında olan Terazi, buna uygun bir bağlamda yaşamını sürdürmek ister. Aile içinde, işinde ya da aşk hayatında daima doğru ölçüyü bulmaya çalışır. Onun en önemli dileği mi? Çevresiyle huzurlu ilişkiler kurmak ve daima en doğru kararı vermek!

Terazi burcunun astrolojik anlamı

Yönetici gezegeniniz Venüs. Dolayısıyla baştan çıkarıcı ve gizli cazibenizin kaynağına şaşırmamak gerek. Daha da önemlisi bu cazibe kendi kontrolünüzde bile değil. Uyum ve düzen arayışınız her yerde hissediliyor. Kendinizi tanıtma, giyinme ve hatta konuşma biçiminizde bile. İnsanların dikkatini çekiyorsunuz. Sırlarını sizinle paylaşmak, sosyalleşmek ve etrafınıza yaydığınız nezaketin tadına varmak istiyorlar. Ama dikkatli olun, adalet konusundaki hassasiyetiniz sebebiyle anında kılıcınızı kuşanabilirsiniz. Eğer söz konusu kişiye katılmıyorsanız acıma nedir bilmiyorsunuz! Aşk yaşamınızın ve kurduğunuz dengenin en temelinde yer alıyor. 

Terazi burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 23 Eylül - 22 Ekim
  • Güçlü yönleri: Denge, adalet, barış
  • Nitelikleri: Çapkınlık, sosyallik 
  • Olumsuz yönleri: Tereddüt, yüzeysellik
  • Değerli taşlar: Safir, mercan
  • Gezegen: Venüs
  • Element: Hava
  • Renkler: Pastel renkler
  • Metaller : Bakır, Platin
  • Vücutta karşılık gelen bölge: Damarlar, mesane, prostatTerazi burcunun portresi 

Terazi, tıpkı Kova ve İkizler gibi zihinle ve ruhla ilişkilendirilen bir Hava burcudur. Terazi burçları sıkılmamak için dersler, tartışmalar ve tanışıklıklar gibi dışardan gelen uyarılara ihtiyaç duyar. Bu burç, aşkın ve güzelliğin gezegeni Venüs'ün kontrolündedir. 


Etrafını sanatla ve müzikle çevrelemekten, potansiyelini gerçekleştirmek adına güzel ortamlarda bulunmaktan hoşlanır. İş birliğine yatkın bir burç olan Terazi, ekip içinde çalışmakta hiç zorluk çekmez. Hatta onun tek başına kalmaktan ziyade bir grupla çalışmaya ihtiyaç duyduğu söylenebilir. 


Terazi burcunun sembolü, onun simetri ve denge konusuna verdiği önemi de yansıtır niteliktedir. Adaletsizliğe katlanamayan Terazi, böyle durumları engellemek için var gücüyle çabalar. Duygularıyla yüzleşmekten korktuğu için kaçmayı tercih eder. Terazi burcu fiziksel anlamda damarlarıyla ilgili sorun yaşayabilir. Bu yüzden onlarla özel olarak ilgilenmeli ve tükettiği su miktarına özen göstermelidir. Terazi burcu bir seçim yapmak zorunda kaldığı zaman sıkıntı çeker. İki tarafın argümanlarını analiz etmekten kendi fikrini ortaya koyamaz. İnsanlar Terazi'yi kararsızlıkla eleştirebilir. Her şeyin çözümü ise dengede saklıdır. 


Terazi burcu hangi burçlarla uyumlu?

Terazi burcu Aslan ve Boğa burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Terazi burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Terazi burcunun olumlu özellikleri

Hayatı neşeli ve tatlı kılmak gibi harika bir yeteneğiniz var. Sosyal, çekici ve sempatiksiniz. Asla öfkeye kapılmıyor, her zaman meseleleri anlamaya, ortamı sakinleştirmeye ve dengeyi bulmaya çabalıyorsunuz. Durum ne olursa olsun hep barıştan yanasınız ve ortamı ısıtmak, insanlar arasında dengeyi yeniden kurmak için uğraşıyorsunuz. Sizinle yaşamak gerçek bir zevk kaynağı. Eviniz daima sıcacık ve samimi. Herkesin kendisini evinde hissetmesi sizin için çok önemli. 


Aşk hayatında, ideal partnerinizi bulduğunuzda birlikte kısa sürede mutluluk dolu zamanlar geçirmeye başlıyorsunuz. Hassas, gerektiğinde romantik, oldukça baştan çıkarıcı ve daima sevecen bir insansınız. Ara bulucu rolünü üstlenerek ne pahasına olursa olsun çatışmalardan kaçınıyorsunuz. Huzurlu bir ortama ihtiyaç duyuyorsunuz. Çirkin ve kaba her şeyden uzak duruyorsunuz. İşleriniz için de aynı şey söz konusu. 


Profesyonel yaşamınızda da incelikli biçimde ve herkese saygılı biçimde ilerliyorsunuz. Adalet duygunuz çok gelişmiş ve bu yüzden herkese hak ettiği gibi davranıyorsunuz. İnsanların arasını düzeltme konusundaki yeteneğinizin takdir edildiği ekip çalışmalarını tek başınıza üstlendiğiniz görevlere tercih ediyorsunuz. Ama dikkatli olun, biçim sizin için en az içerik kadar önemli. Fikirlerinizi ortaya koymak için yaratıcılığınıza başvuruyorsunuz. Özensiz işlere ise tahammülünüz yok. 


Terazi burcunun olumsuz özellikleri

Dışarı yansıttığınız hoşgörüye ve saygı duygularına kapılanlar epey saf ve naif olsa gerek. Bu neşeli gülümsemenizin altında kimi zaman fena bir manipülatör saklanmış olabiliyor. Barışçıl mı? Evet arada barışçıl olabiliyorsunuz ama kimi zaman yalnızca yakınlarınızın sınırlarını test etmek için bile çatışma yaratmaktan kaçınmıyorsunuz. İnsanların sizin hakkınızdaki düşüncelerine kafanızı taktığınız için, zamanınızı kendinize bakım yapmakla, aynaya bakmakla ve gereksiz detaylara odaklanmakla harcıyorsunuz. 


Yüzeysel birisiniz ve işlerin ilerlemesi için neredeyse hiç yardımcı olmuyorsunuz. Herkesi mutlu etmeye çalışmak yerine. önce başladığınız şeyleri bitirmeye gayret edin. Ancak bu şekilde insanların size güvenmesini sağlayabilirsiniz. Tam bir çapkın olduğunuz için partnerinize sadakatsiz davranma riskiniz var. Her konuda olduğu gibi aşk hayatında da tereddüt ediyorsunuz ve seçim yapmakta inanılmaz zorlanıyorsunuz.


 Bunun dışında çocukça davranan, partnerine deliler gibi bağlanan bir insansınız. Yalnız başınıza ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ve karar vermek gerektiğinde çoğu zaman partnerinize ihtiyaç duyuyorsunuz.  Eğer sizin gibi kararsız biriyle beraberseniz, bu kaçınılmaz bir felaketle sonuçlanacaktır. Tereddütleriniz verimliliğinizi büyük ölçüde olumsuz etkiliyor. Karar vermeyi öğrenmeniz gerek! Sonuçta ne kaybedebilirsiniz ki? 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

CEVAP : TERAZİ

Aşık olduğunda fedakarlaştığı ve aşkı doyasıya yaşadığı için doğru cevabımız Terazi olmalıdır.

Terazi burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Terazi Burcunun Aşk Uyumu

Terazi burcunun herkesi kendine çeken bir cazibesi vardır. Etrafındakiler nazik ve anlayışlı Terazi'nin iyiliğine ve merhametine aşık olur. Terazi burçları çatışmalardan nefret eder ve karar almakta çok ama çok zorlanır. Bu durum bazı burçların canını sıkabilir. Bakalım burcunuz Terazi burcu ile uyumlu mu...