Terazi Burcunun Özellikleri

tarihinde

Daima denge ve uyum arayışında olan Terazi, buna uygun bir bağlamda yaşamını sürdürmek ister. Aile içinde, işinde ya da aşk hayatında daima doğru ölçüyü bulmaya çalışır. Onun en önemli dileği mi? Çevresiyle huzurlu ilişkiler kurmak ve daima en doğru kararı vermek!

Terazi Burcunun Özellikleri

Denge burcu Terazi

Terazi, Zodyak'ın yedinci burcudur ve Başak ile Akrep arasında konumlanır. 23 Eylül ve 22 Ekim arası Terazi sezonu kabul edilir.. Sonbahara iyiden iyiye giriş yapmamızı sağlayan Terazi'nin yönetici gezegeni Venüs'tür. Dolayısıyla baştan çıkarıcı ve gizli cazibelerinin kaynağına şaşırmamak gerekir. Bu cazibeleri kendiliğinden ortaya çıkar. Uyum ve düzen arayışları her yerde hissedilir. Kendilerini tanıtma, giyinme ve hatta konuşma biçimlerinde bile. İnsanların dikkatini çekerler. İnsanlar da onlarla sırlarını paylaşmak, sosyalleşmek ve etrafa yaydıkları nezaketten faydalanmak ister. Ama dikkatli olmakta fayda var, adalet konusundaki hassasiyetiniz sebebiyle anında kılıcınızı kuşanabilirsiniz. Eğer söz konusu kişiye katılmıyorsanız acıma nedir bilmiyorsunuz! Aşk yaşamınızın ve kurduğunuz dengenin en temelinde yer alıyor. 

Uyum, insan sevgisi, güzellik sevgisi... Terazi sevgi dolu bir burçtur! Ama adalet duyguları sayesinde hiç acımadan dişlerini göstermekten de çekinmezler.

Terazi burcunun portresi 

Terazi, tıpkı Kova ve İkizler gibi zihinle ve ruhla ilişkilendirilen bir Hava burcudur. Terazi burçları sıkılmamak için dersler, tartışmalar ve tanışıklıklar gibi dışardan gelen uyarılara ihtiyaç duyar. Bu burç, aşkın ve güzelliğin gezegeni Venüs'ün kontrolündedir. Etrafını sanatla ve müzikle çevrelemekten, potansiyelini gerçekleştirmek adına güzel ortamlarda bulunmaktan hoşlanır. İş birliğine yatkın bir burç olan Terazi, ekip içinde çalışmakta hiç zorluk çekmez. Hatta onun tek başına kalmaktan ziyade bir grupla çalışmaya ihtiyaç duyduğu söylenebilir. Terazi burcunun sembolü, onun simetri ve denge konusuna verdiği önemi de yansıtır niteliktedir. Adaletsizliğe katlanamayan Terazi, böyle durumları engellemek için var gücüyle çabalar. Duygularıyla yüzleşmekten korktuğu için kaçmayı tercih eder. 

Terazi burcu fiziksel anlamda damarlarıyla ilgili sorun yaşayabilir. Bu yüzden onlarla özel olarak ilgilenmeli ve tükettiği su miktarına özen göstermelidir. Terazi burcu bir seçim yapmak zorunda kaldığı zaman sıkıntı çeker. İki tarafın argümanlarını analiz etmekten kendi fikrini ortaya koyamaz. İnsanlar Terazi'yi kararsızlıkla eleştirebilir. Her şeyin çözümü ise dengede saklıdır. 

Terazi Burcu Ünlüler

- Kim Kardashian -  21 Ekim 1980

- Vladimir Putin - 7 Ekim 1952

- Eminem, 17 Ekim 1972

- Monica Bellucci, 30 Eylül 1964

- John Lennon, 9 Ekim 1940

- Catherine Zeta-Jones,  25 Eylül 1969

- Brigitte Bardot, 28 Eylül 1934 

- Will Smith, 25 Eylül 1968

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinTerazi burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri

Terazi burcunun olumlu özellikleri

Hayatı neşeli ve tatlı kılmak gibi harika bir yeteneğiniz var. Sosyal, çekici ve sempatiksiniz. Asla öfkeye kapılmıyor, her zaman meseleleri anlamaya, ortamı sakinleştirmeye ve dengeyi bulmaya çabalıyorsunuz. Durum ne olursa olsun hep barıştan yanasınız ve ortamı ısıtmak, insanlar arasında dengeyi yeniden kurmak için uğraşıyorsunuz. Sizinle yaşamak gerçek bir zevk kaynağı. Eviniz daima sıcacık ve samimi. Herkesin kendisini evinde hissetmesi sizin için çok önemli. 

Aşk hayatında, ideal partnerinizi bulduğunuzda birlikte kısa sürede mutluluk dolu zamanlar geçirmeye başlıyorsunuz. Hassas, gerektiğinde romantik, oldukça baştan çıkarıcı ve daima sevecen bir insansınız. Ara bulucu rolünü üstlenerek ne pahasına olursa olsun çatışmalardan kaçınıyorsunuz. Huzurlu bir ortama ihtiyaç duyuyorsunuz. Çirkin ve kaba her şeyden uzak duruyorsunuz. İşleriniz için de aynı şey söz konusu. 

Profesyonel yaşamınızda da incelikli biçimde ve herkese saygılı biçimde ilerliyorsunuz. Adalet duygunuz çok gelişmiş ve bu yüzden herkese hak ettiği gibi davranıyorsunuz. İnsanların arasını düzeltme konusundaki yeteneğinizin takdir edildiği ekip çalışmalarını tek başınıza üstlendiğiniz görevlere tercih ediyorsunuz. Ama dikkatli olun, biçim sizin için en az içerik kadar önemli. Fikirlerinizi ortaya koymak için yaratıcılığınıza başvuruyorsunuz. Özensiz işlere ise tahammülünüz yok. 

Terazi burcunun olumsuz özellikleri

Dışarı yansıttığınız hoşgörüye ve saygı duygularına kapılanlar epey saf ve naif olsa gerek. Bu neşeli gülümsemenizin altında kimi zaman fena bir manipülatör saklanmış olabiliyor. Barışçıl mı? Evet arada barışçıl olabiliyorsunuz ama kimi zaman yalnızca yakınlarınızın sınırlarını test etmek için bile çatışma yaratmaktan kaçınmıyorsunuz. İnsanların sizin hakkınızdaki düşüncelerine kafanızı taktığınız için, zamanınızı kendinize bakım yapmakla, aynaya bakmakla ve gereksiz detaylara odaklanmakla harcıyorsunuz. 

Yüzeysel birisiniz ve işlerin ilerlemesi için neredeyse hiç yardımcı olmuyorsunuz. Herkesi mutlu etmeye çalışmak yerine. önce başladığınız şeyleri bitirmeye gayret edin. Ancak bu şekilde insanların size güvenmesini sağlayabilirsiniz. Tam bir çapkın olduğunuz için partnerinize sadakatsiz davranma riskiniz var. Her konuda olduğu gibi aşk hayatında da tereddüt ediyorsunuz ve seçim yapmakta inanılmaz zorlanıyorsunuz.

 Bunun dışında çocukça davranan, partnerine deliler gibi bağlanan bir insansınız. Yalnız başınıza ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ve karar vermek gerektiğinde çoğu zaman partnerinize ihtiyaç duyuyorsunuz.  Eğer sizin gibi kararsız biriyle beraberseniz, bu kaçınılmaz bir felaketle sonuçlanacaktır. Tereddütleriniz verimliliğinizi büyük ölçüde olumsuz etkiliyor. Karar vermeyi öğrenmeniz gerek! Sonuçta ne kaybedebilirsiniz ki? 

Terazi burcunun parayla ilişkisi

Para sizin en zayıf noktalarınızdan bir tanesi. Bir şeyi görür görmez etkileniyorsunuz ve satın almaya karşı koyamıyorsunuz. Ve onu karşılayıp karşılayamayacağınızı sorgulamıyorsunuz bile. Sözlüğünüzde para biriktirmek diye bir şey yok. Belki de bu konuda bir şeyler yapmak için kolları sıvamanın zamanı gelmiştir... 

Terazi burcunun aşk uyumu

Siz âdeta aşka aşıksınız. Bir ilişki yaşamayı, hayatınızı sevdiğiniz kişiyle paylaşmayı, onunla ilgilenmeyi seviyorsunuz. Nazik ve romantiksiniz, mutlu olmak için birlikteliğinize duygusal ve tutkulu bir atmosferin hakim olmasına ihtiyacınız var. Boğa burcu sizin uyum ve huzur arayışınızı paylaşıyor. Aslan burcuyla da aynı derecede yoğun bir çekime sahipsiniz: Aşkınızın ateşini canlı tutmak için her şeyi yapıyorsunuz.

Terazi burcu Aslan, Koç ve Boğa burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Terazi burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 

📌 Terazi burcuna dair bilmeniz gereken 11 özellik

Doğum tarihi: 23 Eylül - 22 Ekim
Güçlü yönleri: Denge, adalet, barış
Nitelikleri: Çapkınlık, sosyallik 
Olumsuz yönleri: Tereddüt, yüzeysellik
Değerli taşlar: Safir, mercan
Gezegen: Venüs
Element: Hava
Renkler: Pastel renkler
Metaller : Bakır, Platin
Vücutta karşılık gelen bölge: Damarlar, mesane, prostat
Totem hayvaKuzgun

Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin