Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Tek ya da üç taşlı yüzük... Her ikisi de romantik ama ifade ettikleri bambaşka. Peki yüzük taşlarının ardında hangi gizli anlamlar saklı?Geleceğe yönelik sorularınız mı var ? En iyi falcılarımız size anında cevap veriyor! 

Gizli anlamlarına göre yüzük seçmek 

Bir ya da daha fazla taş mı olacak? İletmek istediğiniz mesaja göre seçiminizi yapın! 

Tek taş yüzükler:

signification nombre de pierres bague

Bu tip yüzüklere tek taş dense de bu "yalnızlığı" işaret ettikleri anlamına gelmiyor. Tek taş, taşın formuna ve büyüklüğüne baplı olarak tercih edilen bir adlandırma. Bu tip yüzükler genelde evlilik teklifi sırasında verilir ve klasik anlamda nişan yüzüğü olarak bilinir.  


Çoğunlukla pırlantadan yapılan tek taşlar, hayranlığı ve saf aşkı sembolize eder. Tektaşlar, sağlamlığı ve her türlü zorluğu aşma kapasitesini işaret ettikleri için tercih edilir. Buna karşın eğer daha duygusal bir insansanız tutku için yakut veya safiri, umut için de zümrütü tercih edebilirsiniz.


Eğer tek taşınızın yanında birden fazla küçük taş varsa, bu tip yüzüklere çoklu tektaş adı verilir. 


Sen & Ben Yüzüğü:

signification nombre de pierres bague

Aynı boyda iki değerli taşın yer aldığı Sen & Ben yüzüğü, 20. yüzyılın başına kadar nişan yüzüğü olarak armağan edilirdi. Napolyon Bonaparte'ın karısı Josephine'e pırlanta ve safirden oluşan bir yüzük hediye ettiği de bilinir.


Halen oldukça romantik kabul edilen bu yüzüğü, her fırsatta kalbinizin diğer yarısına hediye edebilirsiniz! Zira bu yüzük iki partnerin birlikteliğini ve paylaşımlarını sembolize eder. Ayrıca, iki taş arasındaki yakınlık iki bireyin bir bütün oluşturduğunu da gösterir.


Romantizmi zirveye taşımak istiyorsanız, kendinize ve partnerinize doğum taşlarınızın yer aldığı  Sen & Ben yüzükleri yaptırabilirsiniz. 


Bu yazı da ilginizi çekebilir : Elimize para geçmesi için hangi tütsüyü kullanmalı?


Üçtaş Yüzük:

signification nombre de pierres bague


İsminden de anlaşılacağı üzere üçtaş yüzükler, üç taştan meydana gelir. Üç, birçok yoruma açık bir sayıdır, dolayısıyla bu yüzük oldukça güçlü sembollere işaret eder. Bu yüzüğü partnerimize hediye etiğimiz zaman onunla bir ilişkinin üç evresini yaşamak istediğimizi ifade etmiş oluruz: Doğum, yaşam, ölüm ya da arkadaşlık, aşk ve sadakat. 


Üçtaş yüzükleri, üçlü yüzüklerle karıştırmamak gerekir. Üçlü yüzükler, biri sarı, biri beyaz, biri de pembe altından meydana gelen üç halkaya sahiptir. Bu halkalar üçtaş yüzüklerdeki taşlarla aynı anlamlara gelir. 

signification bague

Bu yüzük 1925 yılında Jean Cocteau'nun isteği üzerine Cartier tarafından üretilmiştir.


Sonsuzluk Yüzüğü

signification nombre de pierres bague


Sonsuzluk yüzüğü etrafı pırlantalarla ve taşlarla çevrili bir yüzüktür. Birbiri ardına sıralanan taşlar kusursuz biçimde ebedi aşkı sembolize eder. 


Artık partnerinizin kalbini fethetmek için ona hangi yüzüğü almanız gerektiğini biliyorsunuz. Daha fazlasını keşfetmek için 2021 yılında aşkı bulacak burçlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazı da ilginizi çekebilir : Hapşırıklarımızın anlamları

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.