Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

tarihinde

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Tek ya da üç taşlı yüzük... Her ikisi de romantik ama ifade ettikleri bambaşka. Peki yüzük taşlarının ardında hangi gizli anlamlar saklı?

Taşlı yüzük seçerken gizli anlamlarına dikkat edin!  

Bir ya da daha fazla taş mı olacak? İletmek istediğiniz mesaja göre seçiminizi yapın! 

Tek taş yüzük ne anlama gelir?

signification nombre de pierres bague

Bu tip yüzüklere tek taş dense de bu "yalnızlığı" işaret ettikleri anlamına gelmiyor. Tek taş, taşın formuna ve büyüklüğüne baplı olarak tercih edilen bir adlandırma. Bu tip yüzükler genelde evlilik teklifi sırasında verilir ve klasik anlamda nişan yüzüğü olarak bilinir.  

Çoğunlukla pırlantadan yapılan tek taşlar, hayranlığı ve saf aşkı sembolize eder. Tektaşlar, sağlamlığı ve her türlü zorluğu aşma kapasitesini işaret ettikleri için tercih edilir. Buna karşın eğer daha duygusal bir insansanız tutku için yakut veya safiri, umut için de zümrütü tercih edebilirsiniz.

Eğer tek taşınızın yanında birden fazla küçük taş varsa, bu tip yüzüklere çoklu tektaş adı verilir. 

Sen & Ben Yüzüğü ne anlama gelir? 

signification nombre de pierres bague

Aynı boyda iki değerli taşın yer aldığı Sen & Ben yüzüğü, 20. yüzyılın başına kadar nişan yüzüğü olarak armağan edilirdi. Napolyon Bonaparte'ın karısı Josephine'e pırlanta ve safirden oluşan bir yüzük hediye ettiği de bilinir. Halen oldukça romantik kabul edilen bu yüzüğü, her fırsatta kalbinizin diğer yarısına hediye edebilirsiniz! Zira bu yüzük iki partnerin birlikteliğini ve paylaşımlarını sembolize eder. Ayrıca, iki taş arasındaki yakınlık iki bireyin bir bütün oluşturduğunu da gösterir.

Romantizmi zirveye taşımak istiyorsanız, kendinize ve partnerinize doğum taşlarınızın yer aldığı  Sen & Ben yüzükleri yaptırabilirsiniz. 

Bu yazı da ilginizi çekebilir : Elimize para geçmesi için hangi tütsüyü kullanmalı?

Reading

Yeni Üyelere Özel Hoşgeldin Kampanyası 🔮

Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için ilk danışmanlıkta geçerli 10 dakika hediye!

10 DK Ücretsiz Fal ve Astrolojik Danışmanlık!

Astrocenter'da fal ve astrolojik danışmanlık hizmeti alan kullanıcıların %98'i memnun!

Hemen Keşfet! ✨

Üçtaş Yüzük ne anlama gelir?

signification nombre de pierres bague


İsminden de anlaşılacağı üzere üçtaş yüzükler, üç taştan meydana gelir. Üç, birçok yoruma açık bir sayıdır, dolayısıyla bu yüzük oldukça güçlü sembollere işaret eder. Bu yüzüğü partnerimize hediye etiğimiz zaman onunla bir ilişkinin üç evresini yaşamak istediğimizi ifade etmiş oluruz: Doğum, yaşam, ölüm ya da arkadaşlık, aşk ve sadakat. 

Üçtaş yüzükleri, üçlü yüzüklerle karıştırmamak gerekir. Üçlü yüzükler, biri sarı, biri beyaz, biri de pembe altından meydana gelen üç halkaya sahiptir. Bu halkalar üçtaş yüzüklerdeki taşlarla aynı anlamlara gelir. 

signification bague

Bu yüzük 1925 yılında Jean Cocteau'nun isteği üzerine Cartier tarafından üretilmiştir.

Tam Tur Yüzük ne anlama gelir?

signification nombre de pierres bague


Sonsuzluk yüzüğü  olarak da bilinen tam tur yüzük etrafı pırlantalarla ve taşlarla çevrili bir yüzüktür. Birbiri ardına sıralanan taşlar kusursuz biçimde ebedi aşkı sembolize eder. 

Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Profesyonel Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

Artık partnerinizin kalbini fethetmek için ona hangi yüzüğü almanız gerektiğini biliyorsunuz. Daha fazlasını keşfetmek için 2024 yılında aşkı bulacak burçlar yazımıza göz atabilirsiniz. 

Bu yazı da ilginizi çekebilir : Hapşırıklarımızın anlamları

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Doğum Lekelerinin Anlamları

Çilek ya da şarap lekeleri olarak da bilinen ve derimiz üzerinde bulunan doğum lekeleri genellikle doğum anında fark edilir. Bu lekeler zamanla kaybolabilecekleri, kişinin onlara hayatı boyunca sahip olma ihtimali de vardır. Lekeler insan vücudunda tesadüf eseri ortaya çıkmaz. O halde ne anlama gelirler? Doğum lekelerinizin anlamlarını keşfetmeye hazır olun!

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

Evde Karınca Olmasının Spiritüel Anlamı Nedir?

Karıncayı deyince genelde aklımıza sıkı çalışma becerisi gelir. Gerçekten de karıncalar çalışkanlığın, bir amaca ulaşmak için harcanan enerjinin, sabrın, inancın ve planlılığın sembolüdür. Evinizde karınca bulduysanız, bu yaşamınızdaki genel bir tatminsizlik haliyle yüzleşmenizi sağlayacak pozitif bir değişimin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

Uğur Böceği: Doğanın Uğur Getiren Mucizesi

Siyah noktalarla süslü bu kırmızı böcek elbette insanlara şans getirmesiyle ünlüdür. Parmaklarımızda dolaştırmayı çok sevdiğimiz bu hayvan, şans sembolü olmasının yanında çok daha spiritüel anlamlar da taşır.

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin