Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç burcu aşırı hassas bir bireydir. Sık sık geçmişe yönelik yoğun bir nostaljik duygunun etkisine kapılır. Tatlı, nazik, anlayışlı, sezgisel ve duygusal bir insan olan Yengeç sevdiklerinin yanında olmasına ve kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Yengeç burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Yengeç burcunun astrolojik özellikleri

Doğurganlığın ve kadınsılığın sembolü olan Ay tarafından yönetiliyorsunuz. Romantik olduğunuz kadar hassassınız da. Zengin duygusal dünyanız kolayca etki altında kalabiliyor. Her alanda nezaketin ve yumuşaklığın peşindesiniz ve bu yüzden de dışarıdan gelen darbelere karşı hayli savunmasızsınız. İlham konusunda en ufak bir eksiğiniz yok! Bir şeyler üretmeye bayılıyorsunuz ama sizin için mutluluğa erişmenin esas yolu aileden geçiyor. Aşk hayatında parterinize ihtiyaç duyuyorsunuz. Onun sizi güvende hissettirmesini ve yaşamınıza mucize katmasını istiyorsunuz. 


Yengeç burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 21 Haziran - 22 Temmuz 
  • Güçlü Yönleri : Sebat, hayal gücü, yaratıcılık
  • Nitelikler : Cömertlik, hassaslık 
  • Olumsuz yönleri: Çılgın, kaprisli, çocuksu
  • Değerli taşlar: Opal
  • Gezegen: Ay
  • Element: Su
  • Renkler: Beyaz, inci grisi 
  • Metal : Gümüş
  • Bedende karşılık gelen bölge : Karın, göğüsYengeç burcunun portresi 

Yengeç burçları için ev ve aile önemli unsurlardır. Tıpkı, Akrep ve Balık gibi Su Burcu oldukları için, Yengeç burçları her şeyden önce duygularına kulak verirler. Birisinin onlara yaklaşmasından önce, kendilerini tam anlamıyla güvende hissetmek isterler. Yengeçler genelde oldukça anlayışlıdır ve insanların duygularına, acılarına ortak olabilirler.  

Ay'ın etkisi altındaki Yengeç, daha doğrudan yaklaşımlara alışkın kimi insanlara tuhaf gelebilir. Buna karşın Yengeç burçları soğuk ya da mesafeli insanlar değildir. Onlar yalnızca terk edilmeme korkularını yenmek için sizi tanımaya ihtiyaç duyarlar. Ay ayrıca Yengeç burçlarına, eğer isterlerse hayatları boyunca geliştirebilecekleri psişik yetenekler de bahşeder.

Yengeç burçları meselelerin özüne inmek konusunda gecikebilirler ve bu durum onları anlaşılması güç kılabilir. Onları iyice anlamak için sabırlı olmak şarttır,  zira onlar hayatlarını kendi ritimlerine göre yaşamaktadır. Bu ritmi değiştirmek ya da bozmak isterseniz, onların daha da içlerine kapanmasına sebep olabilirsiniz.  Yengeç burcu karın ve göğüs bölgesini kontrol eder. Dolayısıyla bu bölgelerde meydana gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmaları gerekir. Yaşlandıklarında özellikle mide sorunları yaşayabilirler. 

Yengeç burcu etrafındaki tüm insanların problemleriyle ilgilenmeye kalkışırsa çeşitli zorluklar yaşayabilir. Şefkat iyi bir şey olsa da bir mesela ya da bir insan uğruna kendini feda etmek konusunda dikkatli olmalıdır. Suya yakın olmak Yengeç burcunun daha rahat hissetmesine yardımcı olabilir ve umutsuzca geçmiş bağlanmak yerine onu geri bırakmasına yardımcı olabilir.  


Yengeç burcu hangi burçlarla uyumlu?

Yengeç burcu Oğlak, Akrep ve Başak burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Yengeç burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Yengeç burcunun olumlu özellikleri

Nadide bir inci gibisiniz! Sevgi dolu, korumacı ve cömert kişiliğinizle adeta hoşgörünün vücut bulmuş halisiniz. Esnek ve harekete hazır tavırlarınızla geçinmesi kolay bir insansınız ve bu yüzden de etrafınızdan da dostlarınız hiç eksik olmaz.  Aileniz yaşamınızın merkezi ve dayanak noktası. Arkadaşlarınızı da bu özel çevreye dahil etmek konusunda hiç zorluk çekmiyorsunuz. Şefkatli ve sevgi dolusunuz. Yakınlarınızın hep sizinle beraber olmasını istiyorsunuz. Uyumlu ve herkese saygılı yaklaşımınız herkes tarafından takdir ediliyor.  İnsanların iyiliği ve sağlığı sizin için çok önemli ve evinizde herkesin huzur içinde yaşaması için elinizden geleni yapıyorsunuz.


Çatışmalardan kaçınsanız da sizi yaralamaya kalkanların, duygularınıza saygı göstermeyenlerin ve yakınlarınızı tehdit edenlerin vay haline! Pek çetin ceviz sayılmasanız da insanların sizi ezmesine de müsade etmiyorsunuz. Kırıldığınızda öfkeyle dolup taşıyorsunuz ve insanları tamamen yaşamınızdan silmekten çekinmiyorsunuz. Duygularınız ne kadar yoğunsa kin tutmaya da o denli müsaitsiniz. 


Proje yürütmek söz konusu olduğunda ideal partner ve grup arkadaşısınız. Yaratıcı, sezgisel ve hayal gücü geniş bir insan olduğunuz için görevinize tam anlamıyla kendinizi adamayı başarıyorsunuz. Ufacık bir sevecenlik karşısında bile, en zorlu görevlere girişiyor ve elinizden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyorsunuz. Hassas tavırlarınızın altında esasında inanılmaz bir çalışma disiplini saklı! 


Yengeç burcunun olumsuz özellikleri

Bildiğiniz gibi tüm cazibeniz duygusal yönünüzden köken alıyor ama yakınlarınızı sinir eden mızmız bir tarafınız olduğu da aşikar. Etrafınızdaki insanlar abartılı alınganlıklara ve gelgitli ruh hallerine hazırlıklı olmak zorunda. Size karşı dürüst davranmak neredeyse imkansız. Yakınlarınız böyle bir durumda bitmek bilmeyen göz yaşlarıyla ya da duygu sömürüsüyle karşı karşıya kalabiliyor.  


Duygularınızı kontrol etmekte hayli zorlansanız bile yakınlarınızın sizi sevdiğini ve size acı çektirmek için değil, iyiliğinizi düşünerek hareket ettiklerini hatırlamaya çalışın. Onların yorumlarına kulak verin. Eninde sonunda hepimiz kendi davranışlarımızı sorgulamak zorundayız ve siz de bir istisna değilsiniz! Kaprisli ve değişken ruh hallerine sahip bir insan olarak, sürekli rahatlatılması ve tatmin edilmesi gereken bir çocuğu andırıyorsunuz. Sevgi açlığınız yüzünden, birisi beklentilerinizi karşılamadı mı surat asmaya kalkıyorsunuz. 


İşinizde bile en ufak bir olumsuz yorum sizi alt üst etmeye yetiyor. Çok sıradan bir konuyu düşünürken bile günlerce sessiz kalabiliyorsunuz. Olayları dramatize etmeyi bırakın! Kaygıılarınızın sizi abartılı tepkiler vermeye ittiği açık. Ama sert darbeler karşısında güçlü durmak için temkinli davranmayı biliyorsunuz. Dolayısıyla kendinizi dinleyin ve çevrenizdeki insanlara güvenmekle yetinin. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Yengeç burcu için burç yorumları

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Burcum, hakkımda neler söylüyor?

Yengeç Burcunu Etkilemenin Yolları  Onu etkilemek aslında çok kolay!

Yengeç burcunun uyumlu olduğu burçlar...

Yengeç Burcunun Aşk Uyumu  Sevgili Yengeç burçları, ruh eşinizi bulmak ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin.