Yengeç Burcunun Özellikleri

tarihinde

Yengeç burcu aşırı hassas bir bireydir. Sık sık geçmişe yönelik yoğun bir nostaljik duygunun etkisine kapılır. Tatlı, nazik, anlayışlı, sezgisel ve duygusal bir insan olan Yengeç sevdiklerinin yanında olmasına ve kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Yengeç burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç burcunun astrolojik özellikleri

Doğurganlığın ve kadınsılığın sembolü olan Ay tarafından yönetiliyorsunuz. Romantik olduğunuz kadar hassassınız da. Zengin duygusal dünyanız kolayca etki altında kalabiliyor. Her alanda nezaketin ve yumuşaklığın peşindesiniz ve bu yüzden de dışarıdan gelen darbelere karşı hayli savunmasızsınız. İlham konusunda en ufak bir eksiğiniz yok! Bir şeyler üretmeye bayılıyorsunuz ama sizin için mutluluğa erişmenin esas yolu aileden geçiyor. Aşk hayatında parterinize ihtiyaç duyuyorsunuz. Onun sizi güvende hissettirmesini ve yaşamınıza mucize katmasını istiyorsunuz. 


Yengeç burcuna dair bilmeniz gereken 10 özellik

  • Doğum tarihi: 21 Haziran - 22 Temmuz 
  • Güçlü Yönleri : Sebat, hayal gücü, yaratıcılık
  • Nitelikler : Cömertlik, hassaslık 
  • Olumsuz yönleri: Çılgın, kaprisli, çocuksu
  • Değerli taşlar: Opal
  • Gezegen: Ay
  • Element: Su
  • Renkler: Beyaz, inci grisi 
  • Metal : Gümüş
  • Bedende karşılık gelen bölge : Karın, göğüs

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin
Yengeç burcunun portresi 

Yengeç burçları için ev ve aile önemli unsurlardır. Tıpkı, Akrep ve Balık gibi Su Burcu oldukları için, Yengeç burçları her şeyden önce duygularına kulak verirler. Birisinin onlara yaklaşmasından önce, kendilerini tam anlamıyla güvende hissetmek isterler. Yengeçler genelde oldukça anlayışlıdır ve insanların duygularına, acılarına ortak olabilirler.  

Ay'ın etkisi altındaki Yengeç, daha doğrudan yaklaşımlara alışkın kimi insanlara tuhaf gelebilir. Buna karşın Yengeç burçları soğuk ya da mesafeli insanlar değildir. Onlar yalnızca terk edilmeme korkularını yenmek için sizi tanımaya ihtiyaç duyarlar. Ay ayrıca Yengeç burçlarına, eğer isterlerse hayatları boyunca geliştirebilecekleri psişik yetenekler de bahşeder.

Yengeç burçları meselelerin özüne inmek konusunda gecikebilirler ve bu durum onları anlaşılması güç kılabilir. Onları iyice anlamak için sabırlı olmak şarttır,  zira onlar hayatlarını kendi ritimlerine göre yaşamaktadır. Bu ritmi değiştirmek ya da bozmak isterseniz, onların daha da içlerine kapanmasına sebep olabilirsiniz.  Yengeç burcu karın ve göğüs bölgesini kontrol eder. Dolayısıyla bu bölgelerde meydana gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmaları gerekir. Yaşlandıklarında özellikle mide sorunları yaşayabilirler. 

Yengeç burcu etrafındaki tüm insanların problemleriyle ilgilenmeye kalkışırsa çeşitli zorluklar yaşayabilir. Şefkat iyi bir şey olsa da bir mesela ya da bir insan uğruna kendini feda etmek konusunda dikkatli olmalıdır. Suya yakın olmak Yengeç burcunun daha rahat hissetmesine yardımcı olabilir ve umutsuzca geçmiş bağlanmak yerine onu geri bırakmasına yardımcı olabilir.  


Yengeç burcu hangi burçlarla uyumlu?

Yengeç burcu Oğlak, Akrep ve Başak burçları ile uyumludur. Burç uyumunuzla ilgili daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Yengeç burcunun aşk uyumuna göz atmayı ihmal etmeyin! 


Yengeç burcunun olumlu özellikleri

Nadide bir inci gibisiniz! Sevgi dolu, korumacı ve cömert kişiliğinizle adeta hoşgörünün vücut bulmuş halisiniz. Esnek ve harekete hazır tavırlarınızla geçinmesi kolay bir insansınız ve bu yüzden de etrafınızdan da dostlarınız hiç eksik olmaz.  Aileniz yaşamınızın merkezi ve dayanak noktası. Arkadaşlarınızı da bu özel çevreye dahil etmek konusunda hiç zorluk çekmiyorsunuz. Şefkatli ve sevgi dolusunuz. Yakınlarınızın hep sizinle beraber olmasını istiyorsunuz. Uyumlu ve herkese saygılı yaklaşımınız herkes tarafından takdir ediliyor.  İnsanların iyiliği ve sağlığı sizin için çok önemli ve evinizde herkesin huzur içinde yaşaması için elinizden geleni yapıyorsunuz.


Çatışmalardan kaçınsanız da sizi yaralamaya kalkanların, duygularınıza saygı göstermeyenlerin ve yakınlarınızı tehdit edenlerin vay haline! Pek çetin ceviz sayılmasanız da insanların sizi ezmesine de müsade etmiyorsunuz. Kırıldığınızda öfkeyle dolup taşıyorsunuz ve insanları tamamen yaşamınızdan silmekten çekinmiyorsunuz. Duygularınız ne kadar yoğunsa kin tutmaya da o denli müsaitsiniz. 


Proje yürütmek söz konusu olduğunda ideal partner ve grup arkadaşısınız. Yaratıcı, sezgisel ve hayal gücü geniş bir insan olduğunuz için görevinize tam anlamıyla kendinizi adamayı başarıyorsunuz. Ufacık bir sevecenlik karşısında bile, en zorlu görevlere girişiyor ve elinizden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyorsunuz. Hassas tavırlarınızın altında esasında inanılmaz bir çalışma disiplini saklı! 


Yengeç burcunun olumsuz özellikleri

Bildiğiniz gibi tüm cazibeniz duygusal yönünüzden köken alıyor ama yakınlarınızı sinir eden mızmız bir tarafınız olduğu da aşikar. Etrafınızdaki insanlar abartılı alınganlıklara ve gelgitli ruh hallerine hazırlıklı olmak zorunda. Size karşı dürüst davranmak neredeyse imkansız. Yakınlarınız böyle bir durumda bitmek bilmeyen göz yaşlarıyla ya da duygu sömürüsüyle karşı karşıya kalabiliyor.  


Duygularınızı kontrol etmekte hayli zorlansanız bile yakınlarınızın sizi sevdiğini ve size acı çektirmek için değil, iyiliğinizi düşünerek hareket ettiklerini hatırlamaya çalışın. Onların yorumlarına kulak verin. Eninde sonunda hepimiz kendi davranışlarımızı sorgulamak zorundayız ve siz de bir istisna değilsiniz! Kaprisli ve değişken ruh hallerine sahip bir insan olarak, sürekli rahatlatılması ve tatmin edilmesi gereken bir çocuğu andırıyorsunuz. Sevgi açlığınız yüzünden, birisi beklentilerinizi karşılamadı mı surat asmaya kalkıyorsunuz. 


İşinizde bile en ufak bir olumsuz yorum sizi alt üst etmeye yetiyor. Çok sıradan bir konuyu düşünürken bile günlerce sessiz kalabiliyorsunuz. Olayları dramatize etmeyi bırakın! Kaygıılarınızın sizi abartılı tepkiler vermeye ittiği açık. Ama sert darbeler karşısında güçlü durmak için temkinli davranmayı biliyorsunuz. Dolayısıyla kendinizi dinleyin ve çevrenizdeki insanlara güvenmekle yetinin. 


Daha fazlası için

Burçlarla ilgili daha fazla bilgi almak için bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin