Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır? Bakla Falının İpuçları

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

 

Bakla Falı Nedir?

Bakla Falı’nın kökeni Hindistan’a dayanır. Avrupa’ya çingeneler kanalıyla yayıldığı söylenir. Bakla falı çeşitli boyutlardaki bakla, nohut gibi hububat türlerinin kurutulmuşları ile küçük, değişik ebatlarda renkli taşlarla bakılır. En eski fallardan biridir.

Genellikle çingene kadınlarının baktıkları bakla falı, çok bilinen bir fal türüdür. Fala bakmak için yer, zaman, ortam önemli değildir. Her an her yerde bakılabilir ve az kuralı vardır.

Bu falda baklanın sayısı fala bakan kişiye göre değişir. Ama çoğunlukla 21 bakla kullanılır. Ancak, falda başka taşlar/küçük nesneler de bulunur. Bunlar nesneler ve taşlar sevgili, mutluluk gibi şeyleri temsil eder.


Tıklayın, uzmanlarımız gelecekle ilgili her sorunuza hoşgörü ve dürüstlükle cevap versin 

Gerçek Uzmanlara Fal Baktır


Baklalarla birlikte kullanılan eşyalar ve anlamları:

- Yüzük ya da bir halka: Nişan ya da nikah.
- Yeşil taş ya da yeşil düğme: Dilek ya da para.
- Kırmızı taş ya da kırmızı düğme: Sevgi.
- Mor taş ya da mor düğme: Sevinç.
- Siyah taş ya da siyah düğme: Keder, üzüntü.
- Gri taş ya da gri düğme: Ayrılık ya da yol.
- Sarı taş ya da sarı düğme: Hastalık, dert.
- Kahverengi taş ya da kahverengi düğme: Düşmanlık, dedikodu.
- Mavi taş ya da mavi düğme: Sevgili.
- Beyaz taş ya da beyaz düğme: Niyet sahibi, yani siz.

Bakla Falı Nasıl Bakılır?

Bakla falı bakarken fal malzemesine dokunmak ve ardından da niyet tutmak ilk şarttır.

İkinci adımda falcı, bu bakla tanelerini ve diğer küçük eşyaları iki avucuna alır, daha sonra onları hafifçe atarak yere saçılmalarını sağlar. Bu saçılma esnasında taneler, bilgi simgelerine göre dağılırlar, her biri bir konum alır.

Bu aşamada bir şeye dikkat etmek gerekiyor: Baklaları savurmayın ve olduğu gibi yere bırakmayın! Elinizdeki malzemeyi bir örtünün üstüne hafifçe dağıtmanız yeterli.

Attığınız malzemelerden beyaz taş ya da düğme sizi temsil eder. Malzemeleri dağıttıktan sonra, her birinin birbirine göre aldığı konuma dikkat edin. Sizi temsil eden beyaz taş veya düğmenin yakınındaki taşlara bakın. 

 


☎ Arayın, En İyi Falcılar Sizin için Tarot Kartları Açsın: 00902129002511 ☎


Sizi temsil eden beyaz taşın yakınındakiler dilek/murat, sevgi gibi iyi taşlarsa, istedikleriniz çabucak gerçekleşecek demektir. Ancak, beyaz taşın etrafında keder gibi daha olumsuz çağrışımlı taşlar varsa durum değişir.

Taşınız daha negatif taşların yakınındaysa bunun sebebini anlamaya çalışırsınız.
Örneğin kederin yakınında sarı taş varsa, hastalık yüzünden bir üzüntü yaşanacağı anlamına gelir. Kederin yanında kahverengi taş varsa, düşmanlık veya dedikodu yüzünden üzüleceksiniz demektir.

Bakla falı bakarken esas olan, sizi temsil eden taşa odaklanmaktır. Böylece sizi temsil eden beyaz taşa odaklanır, aldığı konuma göre geleceğinizi yorumlarsınız.

Eğer niyetiniz sevgilinizle ilgiliyse, mavi taşın çevresine bakmalısınız. Mavi taşın aldığı konuma göre sevgilinizin kederli ya da neşeli olduğunu anlarsınız.

Beyaz ve mavi taşların birbirine göre konumu da önemlidir. Mavi taş hemen sizin beyaz taşın yanındaysa, sevgilinizle yüz yüze gelip konuşacaksınız demektir.

Eğer iki taşın arasında 1 bakla varsa, bu, bir süre sonra yüz yüze görüşeceğinizi gösterir. Eğer arada 2 bakla varsa, birbirinizi 2 vakit sonra görürsünüz, demektir.

3 bakla varsa, bu da 3 vakit olarak kabul edilir ve uğurlu sayılır.

Eğer aranızda 3'ten fazla bakla varsa; buluşmanız biraz zor olacak demektir. Hele bunların yanında siyah gibi kederi temsil eden bir taş varsa, o zaman ayrılık çanları çalıyor demektir.

 


<< Falda Sana Özel Hoşgeldin Promosyonu Bu Linkte >>


Sizin temsil eden beyaz taşın yakınına düşenleri anlamlarına göre yorumlamalısınız:

Örneğin yüzük, nişan veya nikahı temsil eder. Mavi taşla sizin taşınız arasındaki yüzük, kısa zamanda evleneceğiniz şeklinde yorumlanır.

Fakat yüzük, iki taşın arasında olmasına rağmen, bunun yanında siyah taş bulunuyorsa, bu, evlenmeden önce üzüleceğinize işarettir.

İkinizin arasındaki nikah taşının yanına gri taş düşerse, bu, nişan veya nikahın bozulacağına, ayrılacağınıza işarettir.

Taşların yanı sıra baklaların dizilişi de önemlidir:

Eğer baklalar tek tek ayrılmışsa, birbirine değen bakla yoksa, o zaman niyetinizin gerçekleşeceğine yorumlanır.
Eğer bütün baklalar birbirine değerse, muradınız biraz gecikecektir.
Baklaların çoğu 3'er 3'er toplanmışsa, istediğiniz çabucak olacak anlamına gelir. 
Baklalar daha çok çift çift toplanmışsa, istediğiniz 2 vakit sonra olabilir.
Baklalar 2 gruba ayrılmışsa, dileğiniz beklenmedik bir olaydan sonra yerine gelecektir.
Baklalar 2 gruba ayrılmışsa, kendi taşınızın yani beyaz taşın içinde olduğu kısma bakın. Baklaları 3'er 3'er ayırın. Eğer baklalardan geriye kalan olmuyorsa, muradınız hemen gerçekleşeceği söylenir.

 

Bunları da seveceksiniz:

 

 

 

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.