Horus'un Gözü Ne Anlamlara Geliyor?

tarihinde

Horus'un Gözü ayrıca Udjat veya Wedjat olarak da bilinir. Bu koruyucu sembol, efsaneye göre babasının ölümünün intikamını almak isteyen Horus'un verdiği mücadeleye dayanır. Bu koruyucu gözü bir muska ya da tılsım olarak taşımak da mümkündür.

Horus'un Gözü Ne Anlamlara Geliyor?

Horus'un Gözü Efsanesi

Mısır mitolojisine göre Horus, Isis ve Osiris'in oğludur. Şahin başlı olarak tasvir edilen bir Mısır Tanrısı'dır. Doğaüstü güçlere sahip Horus'un gözleri Güneş ve Ay'a karşılık gelir. Horus'un Ay'ı temsil eden sol gözü babasını savunmak için verdiği mücadelede Seth tarafından yaralanmıştır. Yaralı göz Ay Tanrısı Thot tarafından iyileştirilir. Bu yüzden Horus'un gözü devamlı olarak yok olan ve tekrar ortaya çıkan Ay'ın evreleriyle ilişkilendirilir. 

Şahin başlı Horus, Mısır mitolojisinin en kadim tanrılarından biridir. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? En iyi falcılarımızla iletişime geçin!Sihirli güçlere sahip bir göz

Horus'un Gözü bir hastalığın ortaya çıkmasını ve vücutta yayılmasını öngörebildiği gibi kişiye görme yetisi de bahşeder. Birçok Akdeniz ülkesinde gemilerin pruvalarına çizilen bu sembol denizcilerin rotalarından sapmamalarına ve yollarını iyi görmelerine yardımcı olur. Horus'un Gözü'nün üçüncü gözle yani sezgi ve duyu ötesi algılarla ilişkilendirilen altıncı çakrayla birlikte anıldığını da unutmamak gerekir. Dolayısıyla bu göz normalde göremediğimiz, saklı şeyleri görmemizi mümkün kılar. 

Koruyucu bir sembol

Horus'un Gözü'nün "Udjat" olarak anıldığını bir kez daha hatırlatalım. Bu kelime kendini korumak anlamına gelir. Dolayısıyla bu sembolü kötü talihi kovmak ve kişinin kendisini koruması için takılan muskalarda bulmak mümkündür. Geleneksel olarak sağlığı korumak için boyna takılan bu göz kişiyi korumak için evine ya da arabasına da yerleştirilebilir.

Horus'un Gözü ve Ra'nın Gözü 

Horus'un Gözü insan ve şahin gözünün karışımından meydana gelir. Horus'un Gözü, Ra'nın Gözü'ne epey benzese de Horus Ay'la Ra ise sağ gözün temsil ettiği Güneş'le ilişkilendirilir. Ra, sınırsız bir görüşe ve güce sahipken Horus'un Gözü daha çok sağlık açısından koruyucu bir özelliğe sahiptir. Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey