Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Eski bir inanışa göre, kuşların insanlara dair mesajlar taşıdığı söylenmektedir. Uzak mesafeleri görme becerisine sahip ve özgürlükle ilişkilendirilen bu hayvan her şeyi görür ve bu sayede her şeyi bilir. Yanınızdan geçen kuşların türlerini inceleyin. Geleceğinize yönelik değerli bilgiler taşıyor olabilirler. Geleceğe dair sorularınız mı var?  Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğreninFarklı kuş türleri neleri simgeliyor?

>  Karşılaştığınız kuş türünün neyi simgelediğini öğrenmek için oklara tıklayın! 📜🐦

Etrafımızda sayısız işaret saklı… Kuşların gizli anlamlarının yanı sıra  kelebeklerin gizemlerini de keşfedebilirsiniz!

Kartal

Zafer habercisi

Kartallar yaşamımızın birçok alanıyla ilişkilendirilebilir (aşk, kariyer, aile) ve arzularımızın gerçekleşeceğini haber verirler. Gücün ve görkemin sembolü olan kartal konsantrasyon gücü sağlar ve ruhani bilinci sembolize eder. 


Eğer karşınıza bir kartal çıkarsa bu durum güçlü bir anlama sahiptir. Özünüze dönmenin ve ruhsal yolunuzu yeniden bulma vaktinin geldiğini belirtir. Eğer yolunuzu kaybettiyseniz size benliğinizin en derin yönleriyle temas etmenizi hatırlatır. Ayrıca gelecekte karşılaşacağınız fırsatların da habercisidir. Kartalın barış getirdiğine ve iyileştirici gücü olduğuna da inanılır. 


  • Eğer uçan bir kartal gördüyseniz bu onun sizi tüm ihtişamıyla koruyup kolladığına ve her türlü girişiminizde size destek olduğuna delalettir.


  • Eğer bir yere konmuş bir kartal gördüyseniz bu, içsel yolculuğunuzun tamamlandığına ve yolun sonuna geldiğinize işarettir. Bu ayrıca önemli bir mesaj alacağınızın habercisi de olabilir. 

Tarla kuşu

Mutluluğa işaret 

Tarla kuşu karşısına çıkan kişiye genellikle güzel haberler getirmesiyle bilinen ve pozitif enerjiyle dolu bir kuştur. 

Baykuş

Çift anlamlı bir işaret 

Baykuşun acı çekiyormuş hissi uyandıran etkileyici sesi onu işitene uğursuz bir mesaj ulaştırabilir. Ama baykuşlar aynı zamanda geceleri görebilen bir kuştur.  Bu yüzden de bilgeliğin ve Roma tanrıçası Minerva'nın da simgesidir. 

Beyaz Güvercin

Havada aşk kokusu var!

Birbirlerini gagalayan kuşları görmek evliliğin habercisidir ve eğer bu kuşlar beyaz güvercin yahut kumruysa o zaman söz konusu bu birliktelik mutlu bir evlilikle sonuçlanacaktır. Bu kuşlar duygularınızın içtenliğini ve hissettiğiniz huzur duygusunu sembolize ederler.  

Martı

Uğursuz bir birliktelik!

Kişinin evleneceği gün bir martı görmesi uğursuz bir işarettir ve çiftin mutsuzluğuyla sonuçlanacaktır. Eğer önümüzdeki günlerde nikah dairesine gitme planınız varsa, martılardan uzak durmaya dikkat edin! 

Kuzgun

Uğursuzluğun kuşu mu?

Kuzgun kehanetlerle ilişkilendirilen bir kuştur ama ne yazık ki kötü olayların da habercisidir. Yakınlarda sesini duymak çok kötü şeylerin yaşanacağına işaret eder. Bir evin çatısın çarpan ya da pencere kenarına konan kuzgun yakın gelecekte gerçekleşecek bir ölümü haber verir.


⚠ Pencere kenarlarında sık sık bir kuzgun görebilirsiniz. Ama bu size en kötüsünü düşündürmesin. Çünkü kuzgunlar camda kendi yansımalarını gören kuzgun sadece muhtemel bir rakibinden kendini korumaya çalışmaktadır.  


Bir kuzgunla karşılaşmak ayrıca gündelik yaşamımızdan biraz olsun uzaklaşmamızı ve yaşamımıza belirli bir mesafeyle bakmamızı da öğütler. 

Karga

Dikkatli olun!

Bu kuş görece daha küçük vücudu ve düz kafa yapısıyla kuzgundan ayrılır. Eğer yolunuza bir karga çıkarsa kazanımlarınızı ya da önem verdiğiniz bir şeyi korumak adına bir mücadele vermeye hazırlıklı olun. Ayrıca dürüstlüğünden şüphelendiğiniz insanlardan da uzak durun.


Buna karşın iki karganın birlikte uçtuğunu gördüyseniz bu kısa süre içinde elinize bir miktar para geçeceğine işaret eder. 

Guguk kuşu

Bolluk ve huzur

Guguk kuşunun ötüşünün kişinin kazancını artırdığı rivayet edilir. Eğer guguk kuşunun ötüşünü işittiğiniz gün cebinizde bozuk para bulunuyorsa içiniz rahat olsun. O yıl cebinizden para hiç eksik olmayacak.


Guguk kuşu genel anlamda huzuru ve yardımseverliği sembolize ettiği gibi çevrenizden bir insanla aranızın düzeleceğinin de habercisi olabilir. 

Bülbül

Neşeye alamet!

Eğer guguk kuşu ötüşüyle elinize para geçeceğini söylüyorsa, bülbülün sesi de size içinizin neşeyle dolacağının haberini verir. 

Balıkçıl

Hedefinize ulaşmak üzeresiniz

Eğer karşınıza bir balıkçıl çıkarsa, kafanızı gizliden gizliye kurcalayan bir mesele yakın zamanda çözüme kavuşabilir demektir. 


Gördüğünüz balıkçıl tek ayak üstünde duruyorsa, sizi girişimlerinizde daha da ilerlemeye teşvik ettiği söylenebilir. Onun sayesinde daha cesur ve kararlı bir şekilde ilerleyeceğiniz açık. Yine de diğer insanların kıskanç bakışlarını üzerinize çekmemek adına mütevazı davranmaya da dikkat etmeniz gerek!

Kırlangıç

Güzel haberler getiren kuş

Kırlangıçlar baharın gelişinin yanı sıra, çok değer verdiğiniz bir insanla yakınlaşacağınızın da haberini verir. Ayrıca saksağan da mutlu olacağınıza işaret eder. 

Güvercin

Tuzağa düşmeyin

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız karşılaşmanız en muhtemel kuşlar güvercinlerdir. Güvercin farklı anlamlara gelebilecek sembollerle ilişkilendirilir. Güvercinler mesaj taşıyan kuşlar olmalarıyla ünlüdür. Dolayısıyla güvercin görmenin iyiye işaret olduğuna ve birinin sizi ziyarete geleceğini haber verdiğine inanılırdı.


Ancak bu olumlu anlamı zaman içinde değişti zira bugün yollarda sık sık ölü güvercin görmek mümkün. Ayrıca kişinin evinde bir güvercin tüyü bulması da uğursuz bir gelişmeye işarettir.

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.