Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kahvemiz, Falımızda Çıkanlar ve Bize Hissettirdikleri

Tam bu noktada çıkış noktası ararken kendime bir kahve yapayım dedim. Kokusuyla lezzetiyle çocukluğumdan beri ve ailemden gelen anlamıyla Türk kahvesi beni hep büyülemiştir. Hayal edin bir tohum filizleniyor büyüyor, çekirdeklerini topluyorlar. Bin bir çeşit işlemden geçiriyorlar.

Kahvemiz, Falımızda Çıkanlar ve Bize Hissettirdikleri

İçimde o kadar çok sıkıntılar birikmiş ki! Kendimi ve ilişkilerimi anlamaktan yorulan, anlayamayan ve arkadaşlarımla derdimi paylaşınca anlıyorum ki birbirimizi dinlemekten bıkan bir hale gelmişiz. Kimisi ne düşündüğünü açık açık söylemiyor kimisi ise fazla yargılıyor. Beni aptallıkla suçluyor. Aslında hiçbir şey istemedim. Ne bir ev, ne para, ne akil, ne bir yârdim! Sadece onun beni sevmesini ve başkalarına bakmamasını istemiştim.

Kahve Falınızın ilk 10dksı 4 tl : Hemen Falına Baktır >>>>>>

Tam bu noktada çıkış noktası ararken kendime bir kahve yapayım dedim. Kokusuyla lezzetiyle çocukluğumdan beri ve ailemden gelen anlamıyla Türk kahvesi beni hep büyülemiştir. Hayal edin bir tohum filizleniyor büyüyor, çekirdeklerini topluyorlar. Bin bir çeşit işlemden geçiriyorlar. Kahve öğütülüyor, birbirinden güzel kutulara koyuluyor. Evlerimize misafir oluyor ve güzel cezvelerimizde köpürüyor. Daha sonra birbirinden güzel desenli fincanlara dağılıyor. Kokusu, kopuğu, rengi, sunumu, yanındaki lokum ya da fıstıklı çikolatam.

 

 

Kahve falımabakacak bir arkadaşım varsa fincanımı kapatırdım eskiden. Ama tanıdık birisi olunca sanki baktığı fal bana hep hayatim hakkında eleştiri gibi gelirdi. Çünkü arkadaşlarım hayatimi çok iyi biliyorlardı. Kahve falına ilgim olduğu için ve biraz da meraklı olduğum için kafelerde kişilerle yüz yüze fal baktırmışlığım da oldu. Kahveye 5 TL, fal + kahveye yaklaşık 30 ya da 40 tl öderdim. Bir de oraya gidene kadar harcanan zaman ve başka sorularım olursa tekrar kafeye gitme zorunluğu ve yeni baştan fal baktırma falan filan… Kahve falına en iyi tanımadığım insanların baktığını keşfettim çünkü tanımadığın bir insanın ağzından hayatını dinlemek bana iyi ve ilginç geliyor..

 

Sorularımı sınırlar çizmeden soruyor, arkadaşlarımda yaşadığım ve gizlemek istediğim her şeyi soruyorum. Yani yaşadıklarımı örtbas etmeden özgürce dile getirebiliyordum. Bu durumda bizim içimizi rahatlatan o küçük fincanlar içimizde büyüttüğümüz küçük sırları başkaları ile paylaşmamıza ve dertlerimize sorgu yada yargılama yapmadan çözüm olmaya çalışmaları ile büyük keyif ve birazda olsa huzur buluyordum.

 

 

Telefondan falı ise sonradan keşfettim. Astrocenter’a facebooktan denk geldim. Uzay Hanımla, Banu Hanımla ve Nermin Hanımla güzel dostluklar kurdum ve sorunlarıma deneyimleriyle etkili çözümler buldum. Bu küçük kahve keyifleri sırların aralanmasına hayatın ışık alan yönlerini bulmamıza yardımcı oldu. O telve figürlerinin şekilleri bizim iç dünyamızı yansıtırken düşüncelerimizin bile dile dökülmesine kendimize bile itiraf edemediklerimizi bize söylemesi de aklımızı genişleten bir duruma yol açtı. Bence kahve falları özellikle de aşk için kapatıldığında bize yardımcı olan geleceğe ışık tutan en güzel benzetmeleri hayatımıza taşıyan bir yol gösterici bazen bir sembol ile hayatın tüm kilit noktalarını, düğümlerini, ilişkilerin yoluna ışık tutan bir dost kahve.

Bunları da Seveceksiniz

Kahve Falınızda Sık Çıkan Sembollerin Anlamları

 

Kahve falı nereden geliyor?

Türk Kahvesinin Mucizevi Yararları Nelerdir?

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.