Kahvemiz, Falımızda Çıkanlar ve Bize Hissettirdikleri

tarihinde

<strong>Tam bu noktada çıkış noktası ararken kendime bir kahve yapayım dedim. Kokusuyla lezzetiyle çocukluğumdan beri ve ailemden gelen anlamıyla Türk kahvesi beni hep büyülemiştir. Hayal edin bir tohum filizleniyor büyüyor, çekirdeklerini topluyorlar. Bin bir çeşit işlemden geçiriyorlar.</strong>

Kahvemiz, Falımızda Çıkanlar ve Bize Hissettirdikleri

İçimde o kadar çok sıkıntılar birikmiş ki! Kendimi ve ilişkilerimi anlamaktan yorulan, anlayamayan ve arkadaşlarımla derdimi paylaşınca anlıyorum ki birbirimizi dinlemekten bıkan bir hale gelmişiz. Kimisi ne düşündüğünü açık açık söylemiyor kimisi ise fazla yargılıyor. Beni aptallıkla suçluyor. Aslında hiçbir şey istemedim. Ne bir ev, ne para, ne akil, ne bir yârdim! Sadece onun beni sevmesini ve başkalarına bakmamasını istemiştim.

Kahve Falınızın ilk 10dksı 4 tl : Hemen Falına Baktır >>>>>>

Tam bu noktada çıkış noktası ararken kendime bir kahve yapayım dedim. Kokusuyla lezzetiyle çocukluğumdan beri ve ailemden gelen anlamıyla Türk kahvesi beni hep büyülemiştir. Hayal edin bir tohum filizleniyor büyüyor, çekirdeklerini topluyorlar. Bin bir çeşit işlemden geçiriyorlar. Kahve öğütülüyor, birbirinden güzel kutulara koyuluyor. Evlerimize misafir oluyor ve güzel cezvelerimizde köpürüyor. Daha sonra birbirinden güzel desenli fincanlara dağılıyor. Kokusu, kopuğu, rengi, sunumu, yanındaki lokum ya da fıstıklı çikolatam.

 

 

Kahve falıma bakacak bir arkadaşım varsa fincanımı kapatırdım eskiden. Ama tanıdık birisi olunca sanki baktığı fal bana hep hayatim hakkında eleştiri gibi gelirdi. Çünkü arkadaşlarım hayatimi çok iyi biliyorlardı. Kahve falına ilgim olduğu için ve biraz da meraklı olduğum için kafelerde kişilerle yüz yüze fal baktırmışlığım da oldu. Kahveye 5 TL, fal + kahveye yaklaşık 30 ya da 40 tl öderdim. Bir de oraya gidene kadar harcanan zaman ve başka sorularım olursa tekrar kafeye gitme zorunluğu ve yeni baştan fal baktırma falan filan… Kahve falına en iyi tanımadığım insanların baktığını keşfettim çünkü tanımadığın bir insanın ağzından hayatını dinlemek bana iyi ve ilginç geliyor..

 

Sorularımı sınırlar çizmeden soruyor, arkadaşlarımda yaşadığım ve gizlemek istediğim her şeyi soruyorum. Yani yaşadıklarımı örtbas etmeden özgürce dile getirebiliyordum. Bu durumda bizim içimizi rahatlatan o küçük fincanlar içimizde büyüttüğümüz küçük sırları başkaları ile paylaşmamıza ve dertlerimize sorgu yada yargılama yapmadan çözüm olmaya çalışmaları ile büyük keyif ve birazda olsa huzur buluyordum.

 

 

Telefondan falı ise sonradan keşfettim. Astrocenter’a facebooktan denk geldim. Uzay Hanımla, Banu Hanımla ve Nermin Hanımla güzel dostluklar kurdum ve sorunlarıma deneyimleriyle etkili çözümler buldum. Bu küçük kahve keyifleri sırların aralanmasına hayatın ışık alan yönlerini bulmamıza yardımcı oldu. O telve figürlerinin şekilleri bizim iç dünyamızı yansıtırken düşüncelerimizin bile dile dökülmesine kendimize bile itiraf edemediklerimizi bize söylemesi de aklımızı genişleten bir duruma yol açtı. Bence kahve falları özellikle de aşk için kapatıldığında bize yardımcı olan geleceğe ışık tutan en güzel benzetmeleri hayatımıza taşıyan bir yol gösterici bazen bir sembol ile hayatın tüm kilit noktalarını, düğümlerini, ilişkilerin yoluna ışık tutan bir dost kahve.

Bunları da Seveceksiniz

Kahve Falınızda Sık Çıkan Sembollerin Anlamları

 

Kahve falı nereden geliyor?

Türk Kahvesinin Mucizevi Yararları Nelerdir?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Günlük Burç Yorumlarınız

Yay burcunda Dolunay "Dolunayın ışığı, içimizdeki manevi yolculuğu aydınlatıyor. Kendimize ve başkalarına karşı dürüst olma zamanı. Işığınızı parlatın ve kendi gerçeğinizi yaşayın."

Haftalık Burç Yorumları

Yay'daki Ay, Koç'taki Mars ile Üçgen "Bugün, içsel cesaretinizi ve enerjinizi ortaya çıkarın. Kendi gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün."

En Sevilen Yazılar

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Burcunuza Dair Her Şey