Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

5 Spiritüel ve Mistik Dövme Önerisi

Sembollerin gücüne mi inanıyorsunuz? Spiritüel bir insan mısınız? Yaşamınızı astrolojiye, kartlara ve taşlara göre mi şekillendiriyorsunuz? Daima saklı anlamları keşfetmenin mi peşindesiniz? O hâlde bu tutkunuza lâyık bir dövme yaptırmanız şart! "İşte ben böyle bir insanım" diyecek bir dövme!
Geleceğe dair sorularınız mı var? Uzmanlarımızla iletişime geçin! 
Hoşunuza gidecek beş spiritüel ve mistik dövme önerisi

1. Rünler

tatouage de runes

© isolationtattoos

Rünler gizem dolu sembollerdir ve mistisizmle ilgilenen biri için harika bir dövme fikri olabilir. Vikingler'in kehanetleri için kullandığı bu sembollerin ayrıca kişiyi kötü şanstan koruduğu da söylenir. Dolayısıyla rünlerin anlamlarına göre kişiye cesaret, yaratıcılık ve öngörülülük bahşedebilirler. Ama her şeyden önemlisi yaşama dair bakış açınızı ve ona vermek istediğiniz anlamı yansıtabilir. Bu dövmenin vücudunuzun neresine yaptıracağınız da önemlidir. Dövmeniz sizi yansıtmalı, sizi temsil etmeli ve vermek istediğiniz mesajı net bir şekilde aktarmalıdır. 

2. Ay

Tatouage de lune

Astrolojinin kraliçesinin Ay olduğunu söylesek yanlış olmaz. Özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir semboldür. Ay'ın dişiliği temsil ettiği bilinir ama erkekler de Ay dövmesi yaptırmayı tercih edebilir. Ay dövmesine sahip kişi etrafına yadsınamaz bir spiritüellik ve mistisizm yayar. Ay, yaşamımızdaki döngüler, hayaller, meditasyon ve kaçış isteğiyle ilişkilendirilir. Ay sembolü ayrıca cadılık ve Vika ritüellerine yönelik bir ilgiyi ifade edebilir. Ay'ın İslam dini ve Müslüman ülke kültürlerinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğu da bilinir. Doğurganlığın sembolü olarak da bilinen Ay dövmesini bir doğum sonrasında yaptırmak yerinde olabilir. Kutsal kadınlık enerjisiyle bağlantıları da unutulmamalıdır. 


3. Düşkapanı

Tatouage attrape-rêve

Düşkapanı denince aklımıza kâbuslara karşı bizi koruyan bir sembol gelse de ifade ettikleri bununla sınırlı değildir. Düşkapanı dövmesi kötü hatıralarımızı geride bırakmak istediğimizi göstermenin en iyi yollarından biridir. Bu sembol ayrıca negatiif düşüncelerden ve enerjilerden uzaklaşmamızı da sağlar. Düşkapanının bir diğer anlamı ise doğaya ve çevreye olan bağlılığınızı göstermekle ilgilidir. Çünkü düşkapanındaki tüm sembolleri doğada bulmak mümkündür: Çember, ağ, inci, tüy... 

4. Gezegenler ve takımyıldızlar

Tatouage galaxie

© runetattoos

Eğer astrolojiyi seviyorsanız, burcunuzla bağlantılı takımyıldızın dövmesini yaptırmak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca bunun dışında popüler başka takımyıldızları da tercih edebilirsiniz:

  • Daima önümüze bakmamızın gerekliliğini sembolize eden Cassiopeia takımyıldızı
  • Zekayı sembolize eden Orion (Avcı) takımyıldızı
  • Zarafet ve gücü sembolize eden Cygnus (Kuğu) takımyıldızı
  • Büyük Ayı
  • Küçük Ayı: Arkadaşlar, aileler ya da çiftler arasında epey tercih edilir çünkü Kutup Yıldızı gökyüzünde her zaman yönümüzü bulmamıza yardım eden bize yol gösteren bir referans noktası gibidir. 

Eğer daha çok gezegenler hoşunuza gidiyorsa sizi en çok temsil ettiğini düşündüğünüz gezegeni ya da burcunuzun yönetici gezegenini seçebilirsiniz. Çeşitli gezegenlerin ve yıldızların bir arada bulunduğu bir galaksi dövmesi ise Evren'in büyüklüğünden ve gizemlerinden ilham alanlar için ideal bir seçim olacaktır.  

5. Mistik ve spiritüel semboller

tatouage mystique et spirituel

© toad.tattoos

Dharma çarkı, pentakl ya da Lotus çiçeği oldukça güçlü anlamlara sahip semboller arasındadır ve bu sebeple dövme için ideal bir tercih olabilirler. Kişi ayrıca farklı sembolleri birleştirip kendine ait bir sembol ya da mesaj yaratabilir. Mesela Hekate'nin çarkı dişiliği, koruyucu gücü ve yeniden doğuşu sembolize eder. Ayrıca dünyadaki zıtlıkları temsil eden dört elementin sembollerini de ilişkilendirmek ilginç olabilir. Kısacası bu sembollerle her istediğinizi yapabilir ve kendinize özgü orijinal bir dövme fikri ortaya koyabilirsiniz. 

Mistik ve spiritüel sembolleri birleştirerek özgün bir dövme tasarlayın

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Bize yorum bırakın

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.