Totem Hayvanınız Hangisi? Bırakın Size Yol Göstersinler!

tarihinde

Hepimizin bir totem hayvanı vardır. Bu hayvanlar bize yol gösterir ve bizi hayatımız boyunca koruyup kollar. Totem hayvanınızın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Totem hayvanınızı bulmanın yolları nelerdir? Ondan nasıl faydalanırız? Bu konuya dair tüm cevaplar yazımızda!

Hepimizin bir totem hayvanı vardır. Totem hayvanımız bizi korur ve yaşamımızın farklı evrelerinde bize yol gösterir. Peki totem hayvanı tam olarak nedir? Temsil ettiği şeyleri nasıl anlarız? İşte cevaplar... 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Totem hayvanı nedir? 

Kızılderili kültürlerinde oldukça önemli bir yere sahip olan totem hayvanları kutsal ve övülen hayvanlardır. Doğa, hayvanlar, insanlar birbirine bağlıdır ve her biri bir totem hayvanına sahiptir. Bu totem hayvanları bizi korur ve bizlere yol gösterir. 

Totem hayvanınız size sahip olduğu nitelikleri, güçlü ve zayıf yönlerini de aktarır. Yaşamımızın bir döneminde totem hayvanımızla karşılaşıyorsak bu, tıpkı koruyucu meleklerimiz gibi, bizlere bir mesaj iletmek istedikleri anlamına gelir. Onun mesajlarına kulak vermek sizin elinizde!

Totem hayvanınızı bulmak için tavsiyeler:

1. Rüyalarınızda: Sık sık gördüğünüz bir hayvan var mı?

Rüya gördüğümüz zamanlarda totemlerin dünyasına ve enerjisine karşı algılarımız daha çok açıktır, Yani zihnimiz onunla karşılaşmaya daha çok müsaittir. Duygularımız totemlerin dünyasında bize yol gösteren haycanlar tarafından temsil edilebilir ya da kontrol edemediğimiz ya da farkında olmadığımız duyguların sembolü olabilirler. 

2. Meditasyon yaparken karşınıza bir hayvan çıkıyor mu?

Rüya gördüğümüzde olduğu gibi olağan ruh halimizin dışına çıktığımız zaman totem hayvanlarımızla karşılaşabiliriz. Meditasyon yapmak da totem hayvanımızı görmek için iyi bir yöntemdir. 

3. Onu çağırmayın, bırakın o sizin yanınıza gelsin!

Yaşamınızın farklı evrelerinde farklı totem hayvanlarıyla bağlar kurabilirsiniz. Onu keşfetme yollarını ele alırken bazen bu karşılaşma anını onun seçebileceğini aklımızdan çıkarmamak gerekir. 


Totem hayvanınızın sembolik görünümüyle yetinebilir ya da zaman içinde onun niteliklerini gözlemleyip fiziksel olarak karşınıza çıkıp çıkmadığına bakıp onunla ilişkinizi derinleştirebilirsiniz.  

Totem hayvanlar neler ve neyi temsil ediyorlar?

 • Doğan: Doğuştan bir lider
 • Kunduz: Yapı kurucu 
 • Geyik: Nezaket ve canlılık
 • Ağaçkakan: Sadakat ve koruma
 • Somon: Doğurganlık ve inatçılık
 • Ayı: Güç
 • Kuzgun: Sihir ve gizem
 • Yılan: Dönüşüm
 • Baykuş: Karanlık ve aydınlık arası
 • Kaz: une capacité de travail exceptionnelle
 • Su samuru: Optimizm ve yaşama sevinci
 • Kurt: Özgürlük

Totem nedir? 

Amerikan yerli kültürlerinde totem, bir hayvan, bitki ya da nesne olan mitik varlıklara denir. Totemlerin kabilenin koruyucusu olduğu kabul edilir. Tıpkı bir maskot gibi bir kişinin ya da grubun koruyucu ruhudur. Totem fiziksel formda da temsil edilebilir. Bu genellikle onu onurlandırmak için yapılan işlemeli bir ahşap sütun şeklinde olur.

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey