El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

tarihinde

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

El falının kökeni ve gelişimi

Kutsal Kitap'ın birçok yerinde elin çizgilerine atıfta bulunulmuştur. El falının kökenlerinin Hindistan'a dayandığı söylenir, ancak Yunan filozof Aristoteles'in konuyla ilgili ilk incelemeyi yazdığı da iddia edilmiştir. El falı, Orta Çağ'da kilise tarafından yasaklandığı için gizlice uygulansa da bu dönemde altın çağını yaşar.

Günümüzde, el çizgilerini okuma sanatı olarak bilinen el falı, kehanetlere ya da Tarot falının aksine, giderek daha az uygulanıyor olsa da popülerliğini hâlâ korumaktadır. Kart çekmenin elin çizgilerini okumaktan çok daha basit olduğu doğrudur. Ayrıca kartla bakılan fallar ve el falı aynı nedenlerle kullanılmaz: Kartlar bize belirli bir sorunun cevabını verir ve onlara sık sık başvurabiliriz. Oysa ellerimiz bize kaderimiz hakkında bir fikir verir.

Çizgiler düzenli olarak değişmediğinden, her 15 günde bir fal bakılmasının bir anlamı yoktur! Bununla birlikte, el falının 19. yüzyıldan beri bilim insanlarının ilgisini çektiğini belirtmek gerekir. Francis Galton'un dermatoglifi üzerine yaptığı çalışmalar, polisin suçluları tespit etmek için kullandığı parmak izlerinin temellerini atmıştır. 


Gelecekte sizi nelerin beklediğini merak mı ediyorsunuz? Uzman falcılarımıza danışınEl falını detaylı bir şekilde incelemeden önce, ellerinizin formunu inceleyin. (Eğer iki eliniz de aynı forma sahipse, tek bir ele bakmak yeterli olacaktır. Böyle bir durumda sol eli tercih edin. Bu sayede elinizin hangi elementle ilgili olduğunu öğrenebilirsiniz.


Hayata dair sorularınız mı var? Cevapları öğrenmek için tarot falını deneyin!


El çizgileri nasıl okunur?

El falına dair detayları öğrenmeden önce, el biçiminin anlamlarını bilmek gerekir. 

Örneğin: 

  • Kare form, zanaatkârlık ve tarımla ilgili mesleklerle bağlantılıdır. Toprak'la ve Mars gezegeniyle ilişkilendirilir. 
  • İnce ve oval form, yazarların, psikologların ve bazen de doktorların ellerine özgüdür. Su elementiyle, Venüs gezegeni ve Ay'la bağlantılıdır. (Eğer ten oldukça beyazsa)
  • El eğer etliyse, tüccarların, fizik tedavi uzmanlarının ve bilgilerini tutkuyla aktaran öğretmenlerin eli olarak yorumlanır…Ateş elementiyle temsil edilir ve Jüpiter gezegeniyle ilişkilendirilir. et correspond à la planète Jupiter.
  • Uzun ve kemikli olan eller araştırmacılara, mühendislere ve entelektüellere aittir. Hava burcuyla bağlantılıdır ve Satürn gezegeniyle özdeşleştirilir. 

Elinizin nasıl bir biçime sahip olduğuna karar verdiniz mi? Bir eli düzgün bir şekilde incelemek için, avuç içinin esnekliği ve sıcaklığı gibi her türlü özelliği dikkate almamız gerekir. Bazıları ise parmakların arasından görünen damarların rengine, parmakların birbirlerine göre uzunluğuna vs. bakar. Parmaklarsa kişinin karakteri ve olgunluğu hakkında daha fazla bilgi verebilir.

1. Avuç içinizi inceleyin

Ellerinizi iyice inceledikten sonra, avuç içlerinize bakın. Bu noktada iki elinizi karşılaştırmak önemlidir çünkü farklılıklar görmeniz daha olasıdır. Ayrıca elimizdeki her parmak bir gezegenle bağlantılıdır:

Baş parmak: Venüs, 

İşaret parmağı: Jüpiter,

 Orta parmak: Satürn,

 Yüzük parmağı : Apollon,

Serçe parmak: Merkür

Eğer parmağın en alt kısmına bir çıkıntı vardır ve buna tepe adı verilir. Bu tepeleri iyice inceledikten sonra artık el çizgilerine geçebiliriz. 

2. Eldeki ana çizgileri analiz edin:

Şimdi avucunuzdaki çizgilere bakabilirsiniz. Bu çizgiler size hayatınızın ana "hatlarını" gösterecektir. İki eli karşılaştırmak önemlidir çünkü çizgiler çok farklı olabilir. Bazı teoriler sol elin potansiyelinizi, sağ elin ise hayatınızda neler olduğunu gösterdiğini söyler. Ancak bu sadece bir görüştür.

  • Hayat çizgisi: Bu çizgi kişinin doğumdan ölüme uzanan yolculuğunu temsil eder. Ama merak etmeyin, bu çizginin uzunluğunun kişinin ömrüyle bağlantısı yoktur! Örneğin çok belirgin bir yaşam çizgisi kişinin sportif yönünün güçlü olduğunu vurgular.
  • Akıl çizgisi: Hayat çizgimize yapışık olan bu çizgi bize düşünme ve hareket etme biçimimiz hakkında bilgi verir. Örneğin eğer akıl çizgisi hayat çizgisinden başlıyorsa, bu kişinin yeterince bağımsız olmadığı anlamına gelir. 
  • Kalp çizgisi: Bu çizgi genel anlamda duygularımız ve ilişkilerimizle bağlantılıdır. Öğrenin bu çizgi düzse daha nesnel hatta kayıtsız bir tavra sahip olduğumuzun göstergesidir. 

3. Peki ya ikincil çizgiler?

  • Kader çizgisi (önceleri talih çizgisi olarak bilindirdi): Bu çizgiye sahip olup olmadığınızı bilmek önemlidir. Mesela bu çizgiye sahip bir çocuğun ailesi tarafından özellikle ilgi görmesi gerekir çünkü hata yapması oldukça kolaydır. 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

Tavus Kuşu Tüyü Ne Anlamlara Geliyor?

Tavus kuşu kadim zamanlardan beri insanı büyüleyen ve merakını uyandıran gösterişli bir hayvandır. Ortasında adeta bize bakan bir göz bulunan rengarenk tüyleri ise özellikle ilgi çeker. Peki tavus kuşu tüyü sık sık duyduğumuz üzere mutluluğa mı delalet eder?

Eve Uğursuzluk Getiren Eşyalar

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek istediğimiz en temel yerlerden biridir. Gelgelelim sahip olduğumuz bazı eşyalar uğursuzluk getirir ve düzenimizi, iç huzurumuzu ve mutluluğumuzu bozan negatif enerjileri çekerler. Evde pozitif enerjiler çok önemlidir. Dolayısıyla bu nesnelerden kurtulmaya özen gösterin!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin