El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

tarihinde Perse Tobur tarafından güncellendi

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El falının kökeni ve gelişimi

Kutsal Kitap'ın birçok yerinde elin çizgilerine atıfta bulunulmuştur. El falının kökenlerinin Hindistan'a dayandığı söylenir, ancak Yunan filozof Aristoteles'in konuyla ilgili ilk incelemeyi yazdığı da iddia edilmiştir. El falı, Orta Çağ'da kilise tarafından yasaklandığı için gizlice uygulansa da bu dönemde altın çağını yaşar.

Günümüzde, el çizgilerini okuma sanatı olarak bilinen el falı, kehanetlere ya da Tarot falının aksine, giderek daha az uygulanıyor olsa da popülerliğini hâlâ korumaktadır. Kart çekmenin elin çizgilerini okumaktan çok daha basit olduğu doğrudur. Ayrıca kartla bakılan fallar ve el falı aynı nedenlerle kullanılmaz: Kartlar bize belirli bir sorunun cevabını verir ve onlara sık sık başvurabiliriz. Oysa ellerimiz bize kaderimiz hakkında bir fikir verir.

Çizgiler düzenli olarak değişmediğinden, her 15 günde bir fal bakılmasının bir anlamı yoktur! Bununla birlikte, el falının 19. yüzyıldan beri bilim insanlarının ilgisini çektiğini belirtmek gerekir. Francis Galton'un dermatoglifi üzerine yaptığı çalışmalar, polisin suçluları tespit etmek için kullandığı parmak izlerinin temellerini atmıştır. 

El falını detaylı bir şekilde incelemeden önce, ellerinizin formunu inceleyin. (Eğer iki eliniz de aynı forma sahipse, tek bir ele bakmak yeterli olacaktır. Böyle bir durumda sol eli tercih edin. Bu sayede elinizin hangi elementle ilgili olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hemen bir tarot uzmanı ile iletişime geçin!

Reading

Yeni Üyelere Özel Hoşgeldin Kampanyası 🔮

Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için ilk danışmanlıkta geçerli 10 dakika hediye!

10 DK Ücretsiz Fal ve Astrolojik Danışmanlık!

Astrocenter'da fal ve astrolojik danışmanlık hizmeti alan kullanıcıların %98'i memnun!

Hemen Keşfet! ✨

El çizgileri nasıl okunur?

El falına dair detayları öğrenmeden önce, el biçiminin anlamlarını bilmek gerekir. 

Örneğin: 

  • Kare form, zanaatkârlık ve tarımla ilgili mesleklerle bağlantılıdır. Toprak'la ve Mars gezegeniyle ilişkilendirilir. 
  • İnce ve oval form, yazarların, psikologların ve bazen de doktorların ellerine özgüdür. Su elementiyle, Venüs gezegeni ve Ay'la bağlantılıdır. (Eğer ten oldukça beyazsa)
  • El eğer etliyse, tüccarların, fizik tedavi uzmanlarının ve bilgilerini tutkuyla aktaran öğretmenlerin eli olarak yorumlanır…Ateş elementiyle temsil edilir ve Jüpiter gezegeniyle ilişkilendirilir. 
  • Uzun ve kemikli olan eller araştırmacılara, mühendislere ve entelektüellere aittir. Hava burcuyla bağlantılıdır ve Satürn gezegeniyle özdeşleştirilir. 
Elinizin nasıl bir biçime sahip olduğuna karar verdiniz mi?
Bir eli düzgün bir şekilde incelemek için, avuç içinin esnekliği ve sıcaklığı gibi her türlü özelliği dikkate almamız gerekir. Bazıları ise parmakların arasından görünen damarların rengine, parmakların birbirlerine göre uzunluğuna vs. bakar. Parmaklarsa kişinin karakteri ve olgunluğu hakkında daha fazla bilgi verebili

1. Avuç içinizi inceleyin

Ellerinizi iyice inceledikten sonra, avuç içlerinize bakın. Bu noktada iki elinizi karşılaştırmak önemlidir çünkü farklılıklar görmeniz daha olasıdır. Ayrıca elimizdeki her parmak bir gezegenle bağlantılıdır:

Baş parmak: Venüs, 

İşaret parmağı: Jüpiter,

 Orta parmak: Satürn,

 Yüzük parmağı : Apollon,

Serçe parmak: Merkür

Eğer parmağın en alt kısmına bir çıkıntı vardır ve buna tepe adı verilir. Bu tepeleri iyice inceledikten sonra artık el çizgilerine geçebiliriz. 

2. Eldeki ana çizgileri analiz edin:

Şimdi avucunuzdaki çizgilere bakabilirsiniz. Bu çizgiler size hayatınızın ana "hatlarını" gösterecektir. İki eli karşılaştırmak önemlidir çünkü çizgiler çok farklı olabilir. Bazı teoriler sol elin potansiyelinizi, sağ elin ise hayatınızda neler olduğunu gösterdiğini söyler. Ancak bu sadece bir görüştür.

  • Hayat çizgisi: Bu çizgi kişinin doğumdan ölüme uzanan yolculuğunu temsil eder. Ama merak etmeyin, bu çizginin uzunluğunun kişinin ömrüyle bağlantısı yoktur! Örneğin çok belirgin bir yaşam çizgisi kişinin sportif yönünün güçlü olduğunu vurgular.
  • Akıl çizgisi: Hayat çizgimize yapışık olan bu çizgi bize düşünme ve hareket etme biçimimiz hakkında bilgi verir. Örneğin eğer akıl çizgisi hayat çizgisinden başlıyorsa, bu kişinin yeterince bağımsız olmadığı anlamına gelir. 
  • Kalp çizgisi: Bu çizgi genel anlamda duygularımız ve ilişkilerimizle bağlantılıdır. Öğrenin bu çizgi düzse daha nesnel hatta kayıtsız bir tavra sahip olduğumuzun göstergesidir. 

3. Peki ya ikincil çizgiler?

  • Kader çizgisi (önceleri talih çizgisi olarak bilindirdi): Bu çizgiye sahip olup olmadığınızı bilmek önemlidir. Mesela bu çizgiye sahip bir çocuğun ailesi tarafından özellikle ilgi görmesi gerekir çünkü hata yapması oldukça kolaydır. 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

Uzmanlarımızın yorumu: Seçim sizin

Gördüğünüz gibi el falı, gelecekte neler olacağını öğrenmemizi sağlar. Kaderini avucunuzun içinde keşfedebilirsiniz. Ancak unutmayın: Hayatınızın kontrolü hala sizde. Özgür iradeniz var: değerlendirdiğiniz fırsatlar, izlediğiniz yollar ve yaptığınız seçimler tamamen size ait. Ancak hayat yolunda kendi başınıza ilerlemek hiç de kolay değildir. Bu nedenle, kafanızda soru işaretleri varsa ve birilerinin yol göstermesine ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız, yolunuzu aydınlatacak ve size rehberlik edecek uzmanlarımıza  başvurmaktan çekinmeyin.

Gelecek Benim

Fal veya astrolojik danışmanlık almak için ne yapmalıyım?

Danışmanınızı seçin

1) 💻 Hesap Oluşturun

Hesap Oluştur

2) 🔍 Uzman Seçin

Danışmanınızla Bağlantı Kurun

3) 💬 Seansa başlayın

Aklınızdaki tüm sorulara yanıt arayın!

Find similar articles on this topic :

Kaleme alan Perse Tobur

Balık, yükselen Yengeç. Çevremizdeki dünyayı anlamakta zorlandığımız şeylerin her zaman farkındaydım. İlgi alanlarım? Reiki, meditasyon...

GELECEK YORUMLAMA- 📞01 75 75 91 05

Tüm dünya çalkantılı bir dönemden geçiyor, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar kaygılıyız. Tüm sorularınıza ışık tutması için uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek ister misiniz?

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanlarımızı keşfedin

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

🔮Fal sevenlere özel içerikler

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

Su Falı Nasıl Bakılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su falı, yüzyıllardır geleceği öğrenmek için kullanılan kadım bir yöntemdir. Tıpkı ayna yüzeyleri gibi parlak ve transparan olan su, durugörüyü kolaylıkla harekete geçirebilir. Siz de bu yöntemi kendi yaşamınızda denemek istiyorsanız bu püf noktalarına dikkat edin!

Katina falı nedir?

Katina’nın Deste Falı, size aşk hayatınız hakkında bilgiler verir. İzmirli meşhur Falcı Katina adıyla bütünleşen fal, 'Deste' adı verilen fal 65 karttan oluşur.

Su Falı: Geleceğiniz suda saklı!

Kökeni Antik Çağlara uzanan bu fal suya bakarak geleceği okumaya dayanır. Prensipi oldukça basittir: Suyun için birkaç damla yağ damlatılır ve dalgalanmalar gözlemlenir. Yorumlar suyun aldığı formlara göre yapılır. İyi alametleri kötüleriyle karıştırmamanız için Su falına dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

E-Mail Yoluyla Fal Nasıl Baktırılır?

Yazılı soruyla fal, son zamanlarda oldukça tercih edilir hale geldi. Siz de kendinizi yazılı olarak daha iyi ifade ediyorsanız yazılı soruyla fal tam size göre demektir.

Telefondan fal baktırmak güvenli mi?

Telefondan fal baktırma şüphe uyandıran bir fal bakma biçimi olarak görünebilir. Uzaktan, tanımadığımız bir sese ne ölçüde güvenebiliriz? Bir falcı geleceğimizi bu şekilde nasıl yorumlayabilir? Konuştuğumuz kişinin bir dolandırıcı değil de gerçek bir falcı olduğunu nasıl anlarız? İhtiyaç duyduğunuz cevaplar bu yazıda.

🃏 Tarot hakkında her şey!

Tarot 2024 : Burçlara göre Yıllık Tarot Açılımı | Astrolog Marta Denise

Tarot ve astroloji uzmanımız Marta Denise, 2024'le ilgili tahminlerini bizimle paylaşmak için kartlarına başvurdu. Nasıl mı? Elbette burçların tarot yorumları sayesinde! Her burç için seçilen beş kart, yılın her üç aylık döneminin nasıl geçeceğini ortaya koyuyor. Sizi bu yıl nelerin beklediğini öğrenmek için hemen burcunuza tıklayın!

"Âşıklar" Tarot Kartı

Tarot destesinde altıncı kart Âşıklar kartıdır. Sevgiyi ve büyük değişimi sembolize eder. Gelin daha fazlasını yazımızda keşfedin.

Melekler tarotu nedir? Nasıl bakılır?

Melekler hayatımız boyunca yanımızda dururlar ve doğumumuzdan beri bizleri korumaktadırlar. Fakat melekler sadece onlardan yardım talep ettiğinizde size yardımcı olur, aksi takdirde gökyüzünden sadece size sevgiyle bakarlar!

"Ermiş" Tarot Kartı

Falınızda Ermiş kartı çıktı, peki bu geleceğiniz bağlamında ne anlama geliyor? İçe kapanmayı ve disiplini sembolize eden bu kart yönüne göre pozitif ve negatif anlamlara gelebilir. Bu kart mevcut yaşamınıza dair derin sorgulamalar ve değişimlere işaret eder. Ermiş yeterli ruhani seviyeye ulaşmıştır ve bunu diğer insanlarla paylaşmaya hazırdır. Seçtiği yola kararlı bir şekilde devam eder ve amacına tam anlamıyla bağıdır. Peki bu Ermiş bize neler söylemek istemektedir?

Tarot kartlarının anlamları

Tarot kartları geçmişi, bugünü ve en çok da geleceği öğrenmek için danıştığımız kartlardır. Falı bakan insanın enerjisiyle ve yorumlamasıyla, yaşadığınız ve yaşayacağınız durumlara ışık tutar. Bu dosyamızda tarot kartlarının anlamlarına eğiliyoruz.

Tarot Falında Yıldız, Savaş Arabası ve Ay Kartlarının Anlamları

Tarot destesindeki her kart açılıma ve konumuna göre farklı anlamlara sahiptir. Ayrıca kişinin mevcut psikolojik ve bireysel durumuna göre de yorumlar değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Yıldız, Savaş Arabası ve Ay kartlarının ayrıntılı yorumlarını sunuyoruz.

Lenormand Kartlarının Tarot Kartlarından Farkı Nedir?

Lenormand ve Tarot tamamen farklıdırlar ve farklı okuma stilleri gerektirirler. Lenormand, Tarot'un yapamadığı bilgileri verir. Ama bu doğru mu? Lenormand kartları ve tarot arasındaki farklar ve benzerlikler üzerine bir göz atalım.

🧿 Enerji ritüelleri

Evreni Yöneten 14 Yasa Nelerdir?

Yoksa siz de her şeyin tesadüf eseri olduğuna ya da kaderinizin baştan belli olduğuna inananlardan mısınız? Unutmayın ki evren ne kadar büyük olursa olsun 14 temel yasayla yönetilir. Karma, çekim yasası ve ilahi birlik yasaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yaşamınızda uyuma kavuşmak adına bu yasaları keşfedin!

İkiz Alevinizi Bulduğunuza Dair 6 İşaret

Ruh ikizlerini duymuş muydunuz? İkiz alevler ise bunun daha da üstünde bir bağa işaret eder. Dünyaya gelmeden önce belirlenen bu ruhlar sayısız hayat yaşamış, değişmiş ve deneyim kazanmıştır. Doğru zaman geldiğinde ikiz alevler birbiriyle tanışır ve alışılmışın dışında bir aşk yaşarlar. Bu olağanüstü bağ zamanın sınırlarını aşacak güçtedir. Aşağıda listelediğimiz altı kanıt sayesinde siz de gördüğünüzde ruh alevinizi tanıyabilirsiniz!

Eve Uğursuzluk Getiren Eşyalar

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek istediğimiz en temel yerlerden biridir. Gelgelelim sahip olduğumuz bazı eşyalar uğursuzluk getirir ve düzenimizi, iç huzurumuzu ve mutluluğumuzu bozan negatif enerjileri çekerler. Evde pozitif enerjiler çok önemlidir. Dolayısıyla bu nesnelerden kurtulmaya özen gösterin!

Bir "Işık İşçisi" Olduğunuzun 6 İşareti

Işık işçilerini şifacılar olarak nitelendirmek de mümkündür. İster insanların ruhunu, kalbini ya da bedenlerini iyileştirsenler, onlar için önemli olan tek şey çevrelerindeki insanlara iyilik yapmaktır. Eğer bir ışık işçisi olduğumuzun farkında değilsek içimizi harekete geçiren ateş sönebilir, iyileştirici ve onarıcı kapasitelerimizi yitirebiliriz. Bu yüzden de kendimizi iyi tanımak önemlidir. Peki sizce siz bir ışık işçisi misiniz?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, mistik güçleri olmayan insanlar tarafından bile yüzyıllardır gerçekleştirilen bir pratiktir. Eğer siz de ruhunuzun bedenininizden çıkmasını ve yaşama farklı bir gözle bakmayı arzu ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Astral seyahat yapmak için takip etmeniz gereken adımları keşfedin!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

🌠 Gördüğün rüyalar ne anlama geliyor?

Kelebeklerin Gizli Anlamları

Kelebek, görkemli ve ilgi çekici dış görünüşüne kavuşmadan önce sadece bir kozadan ibarettir. Bu da onu neşenin ve değişimin sembolü yapar. Yaşamınızda ya da rüyalarınızda karşınıza bir kelebek çıkıyorsa bu tesadüf değildir! Kelebeklerin gizli anlamlarını keşfetmeye hazır olun...

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Geliyor?

Kedi, gizemli hatta mistik bir hayvandır. Dünya üzerinde sayısız efsaneye konu olmuş kedileri rüyada görmek hiçbir zaman anlamsız değildir. Bu görünün arkasında çoğunlukla en gizli arzularımıza bağlı bir mesaj, bir sembol ya da bir anlam yatar.

Gelecekten Haber Veren Rüyalarımız Ne Anlama Geliyor?

Hiç sabah uyandığınız zaman rüyanızda olağanüstü bir şekilde gelecekten bir şeyler gördüğünüzü hissettiğiniz oldu mu? Bizim kültürümüzde rüyaların gelecekten haber verdiğine tarihten beri inanılmıştır. Hatta bu yüzden "malum oldu" derler. Mutlu ya da sarsılmış bir şekilde uyandığınızda, gördüklerinizin gerçek olup olmadığını sorguluyorsanız, rüyaların gelecekten haberler getirmesi ile ilgili harika bir içerik sizi bekliyor!

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!