Lenormand Kartlarının Tarot Kartlarından Farkı Nedir?

tarihinde

<strong>Lenormand ve Tarot</strong> tamamen farklıdırlar ve farklı okuma stilleri gerektirirler. Lenormand, Tarot'un yapamadığı bilgileri verir. Ama bu doğru mu? Lenormand kartları ve tarot arasındaki farklar ve benzerlikler üzerine bir göz atalım.

 

Lenormand kartları nedir?  Tarot kartlarından farkı nedir?

Kolayca hatırlanıp öğrenilen Lenormand kartları şu ana kadar Türkiye'de ne yazık ki az bilinmektedir. Bazı insanlar v

Lenormand kartlarını okumak, öğrenmek Tarot okumayı öğrenmekten çok daha farklıdır. Tarot kartları 78 adetten oluşur, Lenormand kartları ise sadece 36 adettir.

Lenormand kartları Tarot'tan çok psikolojik bilgiyi analize etmek için kullanılır. Tarotta ise sezgisel olmak yeterli olacaktır. Bugün kart kombinasyonları için anlamların bulunduğu listelerden oluşan kitaplar var... Kartlar için anahtar kelimeler öğrenmek zorundasınız. Tarot, kişisel gelişme ve maneviyat işi için kullanılan bir araçtır; Lenormand kartları ise mümkün olan ruhsal iletişimle kullanılan bir araçtır.

Kart düzenindeki bu farklılıkların ötesinde, Lenormand destelerinde pozitif, nötr ve negatif olarak sınıflandırılan kartlar bulunur. Öte yandan Tarotta böyle bir sınıflandırma içermiyor. Tarot kartları pozitif veya negatif, iyi veya kötü olarak gruplandırılmaz.

Online Telefondan Tarot Aşk Falınıza Baktırın
Hemen arayın

Tarot ve Lenormand'un Okuma Tarzlarında Farklılıkları 

1. Resimler Tarot kartlarını okurken, karttaki görüntüler büyük önem taşıyor. Görüntüdeki her unsur, her renk, her öğenin yerleştirilmesi, bir kişi veya hayvan mutlu veya üzgün görünse bile her bir kart için önemlidir. Bir Tarot kartındaki her şey okumada bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. Farklı Tarot kartlarının farklı şekilde okunması için imge çok önemlidir. Lenormand kartlarda görüntüler nispeten önemsizdir. Şöyle ki kartların anlamları bu açıdan önemlidir.  

2. Ters kartlar söz konusu olduğunda, Lenormand’ın yapmadığı bir şey yapıyor Tarot. Bir Tarot kartı çekildiğinde ters yöne çevrilir. Bir başka deyişle, anlam tersine çevrilir. Lenormand bunu yapmaz. Kartlar her zaman dik okunur; anlamları değişmeden kalır. 

 

Aşağıdaki yazılarımızı da seveceksiniz

Haftalık Burç Yorumunuzu Okuyun.

Gerçek Aşk: İnternetten Bulunur Mu?

Hayat ve Mutluluk için Önemli Öğütler

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Aslan burcu için 2024 yılının kartları

En iyi uzmanlarımız 2024'le ilgili tahminlerini bizimle paylaşmak için kartlarına başvurdu. Nasıl mı? Her burç için seçilen beş kart yılın her üç aylık döneminin nasıl geçeceğini ortaya koyuyor. Haydi bu özel dosyayı ücretsiz okuyun.

Tarot 2024: Marta Öz'le yıllık tarot falınız

Tarot ve astroloji uzmanımız Marta Öz, 2024'le ilgili tahminlerini bizimle paylaşmak için kartlarına başvurdu. Nasıl mı? Elbette burçların tarot yorumları sayesinde! Her burç için seçilen beş kart, yılın her üç aylık döneminin nasıl geçeceğini ortaya koyuyor. Sizi bu yıl nelerin beklediğini öğrenmek için hemen burcunuza tıklayın!

"Ermiş" Tarot Kartı

Falınızda Ermiş kartı çıktı, peki bu geleceğiniz bağlamında ne anlama geliyor? İçe kapanmayı ve disiplini sembolize eden bu kart yönüne göre pozitif ve negatif anlamlara gelebilir. Bu kart mevcut yaşamınıza dair derin sorgulamalar ve değişimlere işaret eder. Ermiş yeterli ruhani seviyeye ulaşmıştır ve bunu diğer insanlarla paylaşmaya hazırdır. Seçtiği yola kararlı bir şekilde devam eder ve amacına tam anlamıyla bağıdır. Peki bu Ermiş bize neler söylemek istemektedir?

"Âşıklar" Tarot Kartı

Tarot destesinde altıncı kart Âşıklar kartıdır. Sevgiyi ve büyük değişimi sembolize eder. Gelin daha fazlasını yazımızda keşfedin.

Tarotta Aşkla İlgili Kartlar

Aşkla ilgili geleceğinizi mi merak ediyorsunuz? Tarot kartları aşk ilişkileri söz konusu olduğunda ideal bir kaynaktır! Tarot uzmanlarımız destede aşkla ilgili işaretlere sahip kartların anlamlarını sizler için yorumluyor.

En Sevilen Yazılar

Melekler tarotu nedir? Nasıl bakılır?

Melekler hayatımız boyunca yanımızda dururlar ve doğumumuzdan beri bizleri korumaktadırlar. Fakat melekler sadece onlardan yardım talep ettiğinizde size yardımcı olur, aksi takdirde gökyüzünden sadece size sevgiyle bakarlar!

Tarot kartlarının anlamları

Tarot kartları geçmişi, bugünü ve en çok da geleceği öğrenmek için danıştığımız kartlardır. Falı bakan insanın enerjisiyle ve yorumlamasıyla, yaşadığınız ve yaşayacağınız durumlara ışık tutar. Bu dosyamızda tarot kartlarının anlamlarına eğiliyoruz.

Tarot Aşk Falı

Tarot ve aşk birbirlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Duygular ve gönül meseleleri her daim falın ve değişik öngörülerin konusu olduğundan, tarot size bu konularda kesin ve detaylı tahminler sunabilecek bir fal türüdür. Aşk tarotu dosyamızla aşk ve ilişki geleceğinize yakından göz atabilirsiniz.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin